Sopranovi
Sopranovi
danzig Se za Sopranovi
dada Sani Vo nedelata vecerta zapocna nova sezona od Sopranovite. Koj kaj se nasol se brza da si otide doma, kje pocnale Sopranovite:)) Jas ne se brzav oti ne gledam Sopranovi! Ne deka ne gi biva, ama ne sum si gi fatila so red da gi gledam i sega ne mi e interesno od sredina da zapocnuvam:) Znam deka e mafija vo prasanje i znam deka na iznenaduvanje na site Toni nekna go zastrelale:(
Unreal Сопранови не е само една мафијашка приказна.Сопранови обработува многу повеќе од тоа. На една страна го имаме Тони Сопрано кој израснал во една таква средина од која неможел да излезе да биде ништо друго сем мафијаш.Од другата страна го имаме неговото семејство,кое тој со сите сили,мани,пороци кои ги има се труди да го зачува и никогаш да не дозволи да влезе некој член од неговото семејство во неговиот свет. Се труди да им обезбеди најдобри училишта,подобар живот од оној кој тој го имал и никогаш да не ја спознаат суровата релна страна од светот во кој секој ден е борба за гол живот. Сопрано е еден нов вид на мафијаш со срце,неретко тој прогледува низ прсти на повеќе свои пријатели кои на некој начин го изневериле и во нормалниот мафијашки свет тие би били ликвидирани. Сопрано е човек кој знае во каков свет живее и како и секој сопруг и родител ќе направи се за да им обезбеди она што треба за своето семејство.На прашањето од психијатарот кој му се три најважни работи отсечно одговара:Money,Respect,Family. Многу ми е криво што нема да ја гледам новата сезона во скоро време,но затоа тука се бит торентите[;)]Моментално ги симнувам CSI LA CSI Miami i CSI NY[:D]
dada Sani Slusnav deka snimanjeto na novite serii od Sopranovi se drzi vo tolku golema tajnost sto clenovite na ekipata morale da potpisat dogovor so koj se obvrzuvaat deka nema da kazat duri ni na najbliskite clenovi od familijata i prijatelite za ona sto kje se slucuva vo serijata:)
Unreal Баш пред нецели 30 минути завршив со спуштање на првата епизода од Сопранови од најновата шестта сезона. Можам само да ви кажам дека Џуниор ќе го пука на Тони кај него домаму[:D]
јузер Сопранови беа тие во Опра Винфри Шоу што гостуваа? :)