Мајката на Груевски поседува четири стана
Мајката на Груевски поседува четири стана
nepobedliv Надежда Груевска, мајка на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, поседува четири стана во Скопје, од кои за три склучила купопродажни договори со ЈП за стопанисување станбен и деловен простор во 2000 и во 2001 година. Четвртиот стан го поседува од порано и во него живеело семејството Груевски. „Време“ дојде до документи од ЈПССДП, според кои Груевска на 9 август 2001 година склучила купопродажни договори за два стана во зграда во Кисела Вода. Сдсмовските младинци минатата недела посочија зграда наспроти седиштето на СДСМ и го прашаа Груевски колку станови има таму. Едниот стан е со површина од 85 квадрати и е по цена од 67.351 евра, но се уште не е целосно исплатен. Вториот стан од 58 квадрати бил исплатен во октомври 2002 и чинел 45.050 евра. Овие два стана се уште не се заведени во катастарот и се водат како сопственост на Република Македонија. Во информацијата од ЈПССДП на име Надежда Груевска фигурира и трет стан од 57 квадрати во населбата Аеродром, кој чинел 39.479 евра, а купопродажниот договор за него бил склучен во март 2000 година. Станот бил исплатен во јуни 2001 година. - Антикорупциската комисија може слободно да го испита случајот - изјави вчера Александар Бичиклиски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. Ова прашање не се нашло на дневен ред на вчерашната седница на Антикорупциската комисија. Од таму завчера за „Време“ изјавија дека ќе го отворат предметот кога ќе биде завршен. Во СДСМ се повикуваат на Законот за спречување на корупцијата, според кој избран или именуван функционер треба да ја пријави својата и имотната состојба на членовите на семејството со кои живее во заедница. Согласно собраниската Декларација за борба против корупцијата, која предвидува функционерите доброволно да ја кажат имотната состојба, Груевски во октомври соопшти дека живее во стан од 85 квадрати, сопственост на родителите. Откако Груевски ја објави имотната состојба, следуваше реакција на Валентина Божиновска од ВМРО-НП, која во колумна напиша дека нејзиниот поранешен сопартиец имал повеќе од еден стан. На тоа реагирала антикорупциската комисија, која побарала информација од УЈП за имотната состојба на семејството Груевски. УЈП ја подготвила информацијата и ја доставила до комисијата. Според таа информација, Груевски и неговата мајка се водат на иста адреса во стан во Центар, а лидерот на ВМРО-ДПМНЕ нема стан на свое име. А.М.М.
Strelec Антикорупциската комисија го амнестираше Груевски Антикорупционерите денеска соопштија дека Никола Груевски немал законска обврска во својот анкетен лист за имотната состојба да го пријави становите на неговата мајка, бидејќи од добиените полициски податоци утврдено е дека не живеел во семејно домаќинство со својата мајка на денот кога го поднел анкетниот лист. Комисијата тврди дека нема надлежност да утврдува со кои средства мајката на Груевски купила три стана и поради тоа целиот предмет ќе го достави на разгледување во управата за јавни приходи.
intel Дојди си ти кај нас во НП додека има место;)))))
vancom18 lazat komunjarive ovie stanovi se vo sopstvenost na buckovski
NACIONALIST Abe zarem uste ke nasednuvate na tie kriminalci od SDS, tie sega se vo besvesna situacija, i tie nebiraat srectva, za da go ocrnat dobroto delo na Gruevski, ta ima cetiri stanovi, ni tajni smetki vo svajcarija, tuku daj da mu ja dademe doverbata (sekako ja ima od narodot) da ja izvadi Makedonija od kade sto e vturnaa tie KRIMINALCI, I DUZEGRIZNICI OD BANDATA NA SDS.
Strelec
quote:
Originally posted by Makedon
Ko ke dojde na vlaast Gvujo, ke otpusti od nasata ambasada tamu [:D]
Значи и во тие работи бил ко овие сега, а? Па тогаш што џабе да го гласаат луѓето!? Нека си остане вака штом не се најавуваат промени на подобро!
nukleus Pak gi vadite rabotite od konteks,bilo za Gvujo ne bilo za Branko,pa sho ima vrska be ako se spomnat miljonite na Branko za koj Fokus imashe nepobitni dokazi.Sega nema da gi priznaete i parite za ovcite na Bucko kako nitu parite shto istiot gi pikna na negova smetka koga prodavashe kalashnikovi po 17-18 evra "oficijalni".A za negoviot personalen prijatel Mile Dragic vooshto da ne zboruvame oti tamu se vrtat milijoni so voenata oprema koja Bucko mozeshe da ja kupi od Makedonija no ovaa na Mile Dragic bila "posharena" neli?(kako shto veli LuBco).
Makedon
quote:
Originally posted by јузер
И да поседува што се 4 стана тоа е некретнина, а замисли каква покретнина има.
A zamisli gi "pokretninite" na Bule i Brane[:0][:0][:0][:0][:0] Ne ke mozes nulite da gi izbrois[;)]
f9 Ah,da ...zaboraviv da go prasham i Strelec :kolku e najgolemata loto premija vo Kanada i dali e pogolema od nashiot najbogat tranzicionen maher , dali vo Kanada poveke se diskutira za premija od tri stana ili od 3000 i dali politichkata slika tamu e "raspravija megu simpatizeri na privatizacioni bandi (Private Gangs)"
Pana
quote:
spomnat miljonite na Branko za koj Fokus imashe nepobitni dokazi
..ne se pisuva miljoni more nepismen tuku milioni....abe sto pogolem vmrovec toa ponepismen.....a "dokazite" na Fokus mozes da i gi zakacis na mackata na opas....za toa ke go krka debelo i toj ajdukot Niklce Mladenov i taa babata Mirka Velinovska.... Nego ovde se zboruva za Gvueski,zasto nego go fatija so spusteni gaki....
Makedon
quote:
Originally posted by Pana
quote:
spomnat miljonite na Branko za koj Fokus imashe nepobitni dokazi
..ne se pisuva miljoni more nepismen tuku milioni....abe sto pogolem vmrovec toa ponepismen.....a "dokazite" na Fokus mozes da i gi zakacis na mackata na opas....za toa ke go krka debelo i toj ajdukot Niklce Mladenov i taa babata Mirka Velinovska.... Nego ovde se zboruva za Gvueski,zasto nego go fatija so spusteni gaki....
Abe Pana, vidi vaka baby, da bese cisto so smetkite na Bane i Hari, Prcevski veke odamna ke pokrenese sudska postapka so nalog da se proveri dali Bana i Hari imaat smetki vo stranstvo. Ama covekot koj e SDSMovec, takvo nesto ne stori.
intel БЛ, аман бе мајкуму, ај разведри се малку- па не е се така црно.
lav
quote:
Originally posted by concrete
quote:
Originally posted by intel
Lav ne se foliraj.
A da prestanete vzaemno da se folirate i da si odite na edna pijacka....po zelba :):)!!!I
Како се викаше онаа.... Фрау Луиза....или ????....е тамо е најзгодно да седнеме со БОКАЛ Пиво и она што уз тоа го даваат како мезе...не мислев на таа што те служи на маса. Па организирај...како придонес за новото братство и единство. Поздрав
intel НП како Но Проблемо или Народна Партија на пример.
lav
quote:
Originally posted by intel
НП како Но Проблемо или Народна Партија на пример.
Аххххх Вујче Вујче на Томчето наше...стар бе љисицси ти , не умираш ти дома...!!!.
tomislav1978 Makedonija nema nikogas da se unisti, prestanete vece so ovaa grda propaganda.. p.s. kolku pati da ti pishuvam: iminja, preziminja se pishuvaat so golemi bukvi, aj gospodinot Bucovski ti e idol pa od emocii mozda zaboravas(ama ostaj to i Gruevski so mala pisuvas)...
NACIONALIST ne idol, tuku GENIALEC, samo za idrizovo, a ke ima uste mnogu ne se skoraj, toj e prviot sto ke zamini za tamu, posle sleduvaat edem kup komunjari, sto se bogatea na naroden grb, ne sekirajse ti za toa, ima koj da se sekira, ke ima plateni luge za toa sto ke gi sprovedat vo idrizovo.
tomislav1978
quote:
Originally posted by NACIONALIST
ne idol, tuku GENIALEC
Mislam deka preteruvas vece, do tolku ne e
quote:
ke ima plateni luge za toa sto ke gi sprovedat vo idrizovo.
Pak li so paravoeni formaciji?? Znaci niso ne naucivte od minatoto..
nukleus Svalerkata na Bucko "atraktivnata" Petra Miteva izleze vo javnosta so soopshtenie deka "nejzinata" uprava za javni prihodi ke ja prezeme rabotata vo svoi race za stanovite na Gvujo otkako ne najde za shodno da se pozanimava so 10te stanovi shto nejziniot shvaler mu gi dade na ovcarot bez da se dokaze dali mu bile ubieni ovcite.Sramota i licemernost "pukaat" duri i od upravata za javni prihodi vo valkanata predizborna trka.
tomislav1978 Nukleus, kradecot treba u sekoe vreme da odgovara, bez razlika dali e politicar ili ne, pred zakonot site se isti, a toa za "svalerkata" ne znam so ti tekna..posle parite u svajcarija, sea i svalerki im najdovte na lugjevo
intel
quote:
Originally posted by nukleus
Svalerkata na Bucko "atraktivnata" Petra Miteva
Ama ja pogodi,hheheeeh abe toj barem ima svalerka mada ja utna ma nema vrska, a Gvujo imase decko poradi sto zena mu go ostavi i toj da mi bide premier, abe nema sansi...[:D]
NACIONALIST
quote:
Originally posted by intel
quote:
Originally posted by nukleus
Svalerkata na Bucko "atraktivnata" Petra Miteva
Ama ja pogodi,hheheeeh abe toj barem ima svalerka mada ja utna ma nema vrska, a Gvujo imase decko poradi sto zena mu go ostavi i toj da mi bide premier, abe nema sansi...[:D]
moreee ke si puknete od maka, ali ke mora da trpite GRUEVSKI E VEKE PREMIER
nukleus Znaci Gvujo ima "shvaler"?Bi bilo interesno da navedete koj e toj.Mozebi e mladiot Mile Janakieski od Skopski vodovod a?Shtom ostavi onaka perspektivno "zence" mora da imal pogolema pricina.A ako Bucko se raduva na "kalibar" Petra Miteva togash treba da go zalite be,a ne da se raduvate.Raka na srce me tresat mornici od samata pojava na Petra a kamoli na pomislata da mi bide shvalerka.Samo Bucko si ima stil toj si nosi ogranicena serija koshuli pod imeto Oli Ren so kogo ima "dobri" prijatelski intimni vrski pa naredi Oteks da mu izrabotuva i koshuli so imeto na negoviot "intimen prijatel".:)
intel ja ti kazav dekaja utna ne se pravi naudren, spekulaciite se deka e Meri za pravda, deckoto na Gvujo bese nekoj si doktor dokic ili gokic barem taka mu spekuliraa od partijata negova. Okolu ova homoseksualnive vrski kje se javat odgovornite vo nekoj post podole.
Strelec Ova treba da odi na forumot za ljubov i sex... Epten fantaziite vi prorabotea na site!:) btw, ne spomnuvajte deka i Buchko ima dechko, poshto Makedon odma kje smeni politichka strana!:)
NACIONALIST intel!!! daj te molam nemoj da si dete, ako nemozis so fakti, nemoj so lagi,
Strelec
quote:
Originally posted by NACIONALIST
intel!!! daj te molam nemoj da si dete, ako nemozis so fakti, nemoj so lagi,
Vo pravo si Naci... So fakti treba, kako nukleus isto... Taka?
NACIONALIST
quote:
Originally posted by Strelec
Vo pravo si Naci... [/quote] NACIONALIST!!!!!
Strelec
quote:
Originally posted by NACIONALIST
intel!!! daj te molam nemoj da si dete, ako nemozis so fakti, nemoj so lagi,
Vo pravo si NACIONALIST... So fakti treba, kako nukleus isto... Taka?
NACIONALIST da da so fakti, ama ne ulicni fakti, treba da bidime realni
Strelec Ama ne mi odgovori shto te prashav!:) Treba isto kako nukleus, neli?
nukleus Abe sega so fakti,pa kaj da barame fakti?A i da najdeme nema da veruvaat onie koj se zaslepeni od politickoto "perde" pred nivnite oci.Ako ne se fakti toa shto Petra Miteva nishto ne prevzema shto bi mu nashtetilo na nejziniot "fraer" togash ne znam shto se "fakti".Ke se zanishala za stanovite na Gvujo ama rabotata so 700 i kusur iljadi evra bila cista.Pa toa se 10 stanovi be "blanko".Faktot shto taa nishto ne prevzema vo toj slucaj upatuva na "shvaleraj" ili ucestvo vo podelbata na parite od ovcite.Ova vtorovo vodi kon direktno podmituvanje i korumpiranje pa ne bi sakal da shpekuliram bez tolku relevantni fakti.Znaci ostanuva prviot fakt deka e "shvalerancija" vo igra.:)
tomislav1978 Ama fakti si napisa,i dete od gradinka ne ke ti poveruva
NACIONALIST
quote:
Originally posted by Strelec
Ama ne mi odgovori shto te prashav!:) Treba isto kako nukleus, neli?
pa sto mislis za nicleus, od kaj mu se faktite, intel mu gi kaza, a ovoj samo gi prenese
nukleus A koj se vashite fakti za Gvujo koj ne gi prijavil stanovite vo sopstvenost na majkamu?Zoshto Branko ne gi prijavil parite vo Shvajcarskite banki ili Ilija Filipovski od kade gi steknal 5te miljoni evra shto gi poseduva negovoto semejstvo vo kretnini i nekretnini.Pa 4ri stana vredat 400 000 evra maksimum a toa e polovina od virtuelnite ovci koj bea isplateni bez da se pobara dali e platen danok vo upravata za javni prihodi kade Petra e direktorka.Fakt e deka taa ne izleze so soopshtenie za preispituvanje na legalnosta vo slucajot "bacilo" za Makedonskata javnost.Od toa nema beganje ili i vie se imate "ofajdeno" od parite za ovcite pa sega gi vrtite rabotite vo drug pravec.
SLaCk Kako sto se blizat izborite taka ke vadat nekakvi si stanovi komunjarive. Ama mene edna rabota mi e interesna. Mladite komunjarcinja so transparenti pred navodnoto zivealiste na Gruevski znaci vo opozicionen stil. Veke se spremaat za opozicija izgleda! Nema drugo objasnuvanje zatoa sto oni se na vlast gi imaat site mehanizmi da ispitaat dali e toa taka i dali nesto Grujo kriel pa ako kriel; moze i da odgovara. Zasto vaka neli im tekna toa?
tomislav1978
quote:
Originally posted by nukleus Zoshto Branko ne gi prijavil parite vo Shvajcarskite banki
Topikov e za Gvujo, za Branko imas poseben topik, i plus nikoj dosea ne dokaza deka Branko ima milioni u Svajcarija, a stanovite na Gvujo moze da te zemam za raka i da ti gi pokazam..i so sakas da kazes, ako kradele drugite da krade i ovoj apashov??
f9 Neka mi kazhat -Nacionalist kolku stanovi imash ti,Ti Tomislave kolku akcii imash vo Tikvesh i vo Fershped. I dvajcata dali imate vili na Florida Vodno ili vo Ohrid garsonjera od 130 m2.Dali imate i dvajcata edna stotinka od ona shto go poseduva zhenamu na precedatelot i dali imate pratenichki beneficii na rabotnoto mesto. Odkoga ke mi odgovorite na ova-ke mozheme da diskutirame za se drugo.
Makedon
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by intel
Sto mislis ti.
Сеуште јас немам одлучено за кого ќе агитирам... Од Македонија добив понуди од две партии за да ги застапувам на форумов, ама ќе почекам уште ден-два додека одлучам! btw, да се вратиме на становиве сега... Интересно ми стана кога мајка му на Грујо ги купувала становиве... март 2000, август 2001, октомври 2002... Замислете ДПМНЕ да останеше на власт... Колку ли станови ќе имаше бабичката сега?:)
Zenata imala 3 stanovi kupeno, a 4 i e star. A i mali se stancinjata, zar za niv ke zborime[:D] Aj da vredea po 220 mil. $ sekoj, pa da gi kupuvase godisno, ke imavme dobra tema ovdeka na forumov[;)] Ti si SDSMovec so TAPIJA [:D][:D]
tomislav1978
quote:
Originally posted by nepobedliv Едниот стан е со површина од 85 квадрати и е по цена од 67.351 евра, но се уште не е целосно исплатен. Вториот стан од 58 квадрати бил исплатен во октомври 2002 и чинел 45.050 евра. Овие два стана се уште не се заведени во катастарот и се водат како сопственост на Република Македонија. Во информацијата од ЈПССДП на име Надежда Груевска фигурира и трет стан од 57 квадрати во населбата Аеродром, кој чинел 39.479 евра, а купопродажниот договор за него бил склучен во март 2000 година. Станот бил исплатен во јуни 2001 година.
Od kaj gi najde Gvujo-aramijata ~ 160 iljadite Evra?
toni_a majkata e aramijata,ona gi "nashla" parite [;)]
трендафил Нормално е дека институциите на системот треба да ги превземат работите. На ништо не личи кога власта озборува или применува улична демократија. Во овој случај на пример не ми е јасно кого го напаѓаа. Дали Груевски, дали власта што, според нив, не превзема ништо.
f9 Sigurno Shterjo i Branko mu frlile bakshish...
Goran-Skopje Trendafil i f9, batalete bakshish koj mu frlile i batalete " kogo napagjaat, zoshto vaka.." Od kade parite shto mislite vie, od plata ili?
dejan A zhena mu sega?
NACIONALIST hi hi hi mnogu evtini, i maloumni KOMUNJARSKI predizborni propagandi, i da ima Gruevski stanovi, toa e mnogu sitno za razlika od negovite kolegi, SRANKO I BUCKO, sto se vo prasanje petstotini milioni evra.
трендафил
quote:
Originally posted by Goran-Skopje
Trendafil i f9, batalete bakshish koj mu frlile i batalete " kogo napagjaat, zoshto vaka.." Od kade parite shto mislite vie, od plata ili?
Не е пратеничката плата толку мала за да не може со неа да се отплаќаа ратите на кредитот за купување на стан. Во секој случај сето тоа треба да го испита власта наместо што нивните пионерчиња да шетаат низ Скопје и да покажуваат прст на станови сега, а за нив би требало да знаат веднаш по влегувањето на нивниот човек во ЈПССДП. Посебно ако други пионерчиња во времето кога „државотворната“ партија беше во опозиција се подсмеваа со слободната зона Бунарџик, а сега кога пораснаа сакаат истата да ја активираат. Само што за жал за нив се лепи само шпекулативен, а не и сериозен капитал.
Goran-Skopje
quote:
Originally posted by трендафил
quote:
Originally posted by Goran-Skopje
Trendafil i f9, batalete bakshish koj mu frlile i batalete " kogo napagjaat, zoshto vaka.." Od kade parite shto mislite vie, od plata ili?
Не е пратеничката плата толку мала за да не може со неа да се отплаќаа ратите на кредитот за купување на стан. Во секој случај сето тоа треба да го испита власта наместо што нивните пионерчиња да шетаат низ Скопје и да покажуваат прст на станови сега, а за нив би требало да знаат веднаш по влегувањето на нивниот човек во ЈПССДП. Посебно ако други пионерчиња во времето кога „државотворната“ партија беше во опозиција се подсмеваа со слободната зона Бунарџик, а сега кога пораснаа сакаат истата да ја активираат. Само што за жал за нив се лепи само шпекулативен, а не и сериозен капитал.
Mislev deka si seriozen chovek.
nepobedliv samiot fakt sto majka mu a ne on poseduva tolku e fakt deka e toa praveno da se prikrie nesto. ne e ilegalno da imas 4 stana ama trba da se prijavat...za site isto bez razlika vo cija partija se.
intel
quote:
Originally posted by Goran-Skopje
quote:
Originally posted by трендафил
quote:
Originally posted by Goran-Skopje
Trendafil i f9, batalete bakshish koj mu frlile i batalete " kogo napagjaat, zoshto vaka.." Od kade parite shto mislite vie, od plata ili?
Не е пратеничката плата толку мала за да не може со неа да се отплаќаа ратите на кредитот за купување на стан.
Mislev deka si seriozen chovek.
Neznam zosto ama jas ich ne sum iznenaden:))) Spored Trendafil, krazbite na DPMNE se onaka na sala, ianku dodeka oni kradele imalo i za narodot. Pricinata zosto dojdoa na vlast 98 nikako da ja svatat. Stvarno Trendafil, Nacionalist, sto mislite zosto pobedi dpmne 98?
Strelec После оваа информација, ЈАВНО изјавувам дека се откажувам и од Никола Груевски!!! Деновиве ќе размислам за која партија ќе агитирам пред претстојните избори!
concrete
quote:
Originally posted by Strelec
После оваа информација, ЈАВНО изјавувам дека се откажувам и од Никола Груевски!!! Деновиве ќе размислам за која партија ќе агитирам пред претстојните избори!
Strelec i jas JAVNO ti se pridruzuvam vo stavot izgleda i ovoj e MORON NEVIDEN!!!!! Posebno ligavite objasnuvanja...uste malku ..kako citam, ke tvrdi deka majka mu ne mu e majka, a kako trgnal ke go redefinira poimot : potesna familija :):):)!!! Razocaran sum od narodov nas....neverojatno glupav narod...bidejki samo od takva pocva se ragaat vakvi dunsteri...., a taman se ponadevav.....
concrete
quote:
Originally posted by intel
Дојди си ти кај нас во НП додека има место;)))))
Demek se napunivte a???...test za sida da vovedete pri zaclenuvanjeto, onaka zbieni , nemojte da bidete ko ova Fudbalskiov sojuz ili kako sega se narekuva ??? :):):) A i postarite clenovi da se proverite ne e loso :):)!! Ova onaka patem, sto bidna so edni "Novi Decki" tamu kaj vas, eden nekogasen Divider gi zagovarase , pa iscezna?????
Makedon Gvujo poseduval 4 stana so vrednost od 160.000 evra. Na sudot e sega majkata da kaze od kaj mu se stanovite na Grujo. Dali e toa od ministerskata plata, od honorarite koi toj gi zemase od srpskata vlada za voveduvanjeto na DDVto vo SiCG, od negovite brokerski angazmani ili pak od nesto nelegalno. Kako i da e, me raduva faktot sto Grujo investira vo Makedonija, znaci covekot misli i saka da zivee vo zemjava. A koj planira celiot svoj zivot da go mine vo Makedonijava, toj e patriot i misli dobro na zemjava, no i ke raboti za prosperitetot na zamjata. Grujo mene ne me plasi, me plasat onie koi imaat STOTICI MILIONI DOLARI na svoite smetki, NO NEMAAT NITU EDEN STAN VO MAKEDONIJA. Tie, NE planiraat da ziveat vo Makedonija, tie ja koristat zemjata samo kako izvor na pari. A koj ne planira da zivee vo zemjata, ne investira vo nea, koj duri nema ni kola sopstvena vo MKD, e toj e opasen. A mu zgusti ke mu ja zduvne od MKD, sekako so parite (koi si gi trga na vreme po Svicarski itn.) i NE RABOTI ZA DOBROTO NA ZEMJATA, tuku najverojatno za nejzino unistuvanje.
Strelec
quote:
Originally posted by Makedon
Kako i da e, me raduva faktot sto Grujo investira vo Makedonija
А демек ти сигурен дека нема и надвор од Македонија, а? Швајцарскиве банки изгледа им дале ексклузивитет на оние што ти ги мразиш да можат да вложуваат пари таму!?
quote:
Originally posted by Makedon
Gvujo poseduval 4 stana so vrednost od 160.000 evra.
Можеш ли да претпоставиш што би поседувал Грујо кога би била државата во негови раце? И уште нешто... Сега наеднаш судот станува надлежна институција која што треба нешто да докаже... Зошто и за Бранко сранко не ти текна да напишеш ’сега судот треба да докаже дали...’?
intel
quote:
Originally posted by concrete
Demek se napunivte a???...test za sida da vovedete pri zaclenuvanjeto,
Nema potreba, Gvujo ne go primame:-)_:-( Sega uste Ljube ko kje se vrati, lele majko kje bide. Vaka taka ama vladata na SDSM dade garancii za brat Ljube, a DPMNE ne go ni spomnuva dovcerasniot oslobiditel na Makedonija neli-taka barem Naci go propagirashe. Vlatko Gorcev i Boneva kje organizirale radikalni protesti do nasilno menjavanje na vlasta...ccc...kolku skapana partija[:0], samo ja vlece drzavava nadole.Pogolema nesrekja od DPMNE zdravje. A ti bl522 samo krkaj bobinki od tvojata bavca i uzivaj.
Strelec
quote:
Originally posted by intel
Дојди си ти кај нас во НП додека има место;)))))
Priznavam deka kaj nas vo DPMNE ima mnogu gjubrinja, ama kaj vas se brate 100 pati pogolemi! Taka da, mora da se najde nekoe treto reshenie... Jas mislam deka e vreme za nova VMRO partija!:)
intel Se slozuvam so tebe 102.5% Ama VMRO da bide.
nukleus Istovremeno dodeka se vodi akcija za prijavuvanjeto na "Gruevite majkini stanovi" aktuelnata vlast mu isplati na eden svoj "ofcar" okulu 20 stanovi vo kesh za granatiranje na edno bacilo vo koe mozebi i nemalo ovci.
intel Koj sto kako? Informacijata za Gruevski e aktuelna vo mediumite i e pod lupa na antikorupciskta komisija. Napisanovo za ovcarot e muebet kako na primer, minatata vlast na eden reketar na policiska stanica mu kupi 30 stana i 50 dukjanai. AJ malku so argumenti-moze?
Pro Patria 2
quote:
Originally posted by NACIONALIST
hi hi hi mnogu evtini, i maloumni KOMUNJARSKI predizborni propagandi, i da ima Gruevski stanovi, toa e mnogu sitno za razlika od negovite kolegi, SRANKO I BUCKO, sto se vo prasanje petstotini milioni evra.
abe i vrapcinjata znaat koj ima 500 milioni evra i kukja na Florida
nepobedliv ne e toa lopoluk, pa sramota e drugite da imaat a on ne. mu se smeele i se osekal ko grdata pajka pa nek pukne rekol...
Makedon
quote:
Originally posted by Strelec
Ц ц ц... Ги знаев другите за лопови, ама барем Груевски го сметав за чесен!?:(
Brej, ama zagrizen si.... Ko ke dojde na vlaast Gvujo, ke otpusti od nasata ambasada tamu [:D]
Makedon
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by Makedon
Ko ke dojde na vlaast Gvujo, ke otpusti od nasata ambasada tamu [:D]
Значи и во тие работи бил ко овие сега, а? Па тогаш што џабе да го гласаат луѓето!? Нека си остане вака штом не се најавуваат промени на подобро!
Ne be Strelec, toj na poarno ke ne promeni.... Dzabolebarite po nasite konzularni predstavnistva ke gi otpusti, a samo vredni i trudoljubivi luge ke stavi na takvi pozicii [;)]
Strelec
quote:
Originally posted by Makedon
Ne be Strelec, toj na poarno ke ne promeni.... Dzabolebarite po nasite konzularni predstavnistva ke gi otpusti, a samo vredni i trudoljubivi luge ke stavi na takvi pozicii [;)]
Па со истото образложение и комуњариве ги менуваа претходните!:) Ко ќе видиш, се’ во круг се врти!:)
Makedon
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by Makedon
Ne be Strelec, toj na poarno ke ne promeni.... Dzabolebarite po nasite konzularni predstavnistva ke gi otpusti, a samo vredni i trudoljubivi luge ke stavi na takvi pozicii [;)]
Па со истото образложение и комуњариве ги менуваа претходните!:) Ко ќе видиш, се’ во круг се врти!:)
Komunjari se komunjari.....ne znaat da izberat coek na mesto [:D] Zatoa im propadna sistemot [;)]
Strelec Како што можевме да видиме, и на сите претходни им пропаѓаше системот... Мислев дека со Груевски ќе биде поинаку, ама со работиве што ги слушам... исто ѓубре и тој бил!:(
intel ::))))))))))))))))))))
fio За Груевски одамна се знае дека има катаљон станови, не знам што толку касно им текна да ја отвораат темава. Ваљда пред избори а? :-)
Strelec СДСМ ни под разно не се кандидати за да агитирам или гласам за нив!
orlak како не вие страм на сите најдовте да зборувата за човекот, имал 4 стана па нема десет па да може да зборувате. абе добро вас памет не ви доаѓа, рековме дека не се важат такви станови и тоа само 4 од по 52 квадрати што ги одржува една јадна женичка ,срам ве је било мангупи ни заедни. или како што би рекол мојот покоен дедо „слава му“. ОВО НЕМА НИ НА ДИВЉЕМ ЗАПАДУ!
NACIONALIST
quote:
Originally posted by Pro Patria 2 abe pacient eden i vrapcinjata znaat koj ima 500 milioni evra i kukja na Florida
a dali vrapcinjata znaat za TAT banka ali toa ne e vazno a?
nukleus Grujo sekako debelo se ofajdi od negovata pozicija vo predhodnata vlast.Toa e realnost pred koja nema beganje.Vtoriot covek vo negovata partija mladiot Mile Janakieski isto taka e debelo ofajden od partijava shto momentalno e na vlast po linija na negoviot pokoen roditel.Inaku i Grujo i Mile se "meraklii" na stanovi i kuki a se razbira i na ponekoja "zlatna" akcija vo Komercijalna i Stopanska,so taa razlika shto edniot gi prijavuva slobodno i na svoe ime a drugiot so cel da ne mu "padne" rejtingot toa veshto go izbegnuva kako shto pravat Branko i Bucko so iljadnicite stanovi koj gi cuvaat vo Shvajcarija i na drugi "nerezidentni" mesta. Me cudi edinstveno shto SDSM se zapnala kako "krlez" okulu nekakvi 3-4 stanovi koga zad sebe ima najmalku ushte 100 pati po tolku ako se vratime samo nekolku meseci ponazad togash site ke se osvestime od poznatite "zadovolstva" shto ni gi priredija Ufa-Medija i nejziniot gazda so "keshot" od 2 miljoni evra shto go inkasirashe od Bucko&Co. so "naivniot" glasnogovornik Kondarko kogo go pukaat i koga jade burek vo ranite utrinski casovi.:)
f9 Mala retrospektiva.Prvo VMRO-NP kazha deka Gruevski ne gi prijavil drugite tri stana na ime od majkamu.Dali SDSM za ova znaeshe?Da,no ne reagiraa SDSM ovcite ,tuku "gnasnata"rabota im ja prepushtija na podmladokot na SDSM.Vaka proizleguva deka podmladokot na SDSM gi koristi informaciite od VMRO-NP za da go srushi liderot na VMRO-DPMNE.Dali toa znachi deka VMRO-NP i SDSM se vo nekakva koalicija. Ne -tuku naprotiv ,ako se gledaat rabotite od vistinskiot agol SDSM i VMRO-DPMNE se vo neformalna koalicija.Bez Gruevski mnogu raboti nema da se sluchea. Toj premolchno premina preku site apsenja na poraneshnite kadri na VMRO-DPMNE.Preku site krshenja na ustavnosta i zakonitosta vo vremeto na Kostov.Negovata reakcija vo vrska so pratenikot Boshkovski i so kandidiranjeto na Kedev.Neodminliv e negoviot pridones vo izborot na precedatelot Crvenkovski,kako shto e neodminliva i celata afera so amortizaciite na nezadovolstvoto od procesot na decentralizacija.Jas bi rekol deka e najgolemiot konstruktiven opozicioner vo ponovata Makedonska politika.Ne mi treba da razmisluvam vaka ili taka ...no ovie izbori Gruevski gi gubi. Za da mozhe opozicioner uspeshno da ja vodi opozicijata,treba eden chekor da bide ponapred od partiite na vlasta.Takov lider ke mozhe da gi predvidi nastanite i da vlijae vrz niv i od toa vlijanie da ima efekt.Efektite na politikata na Gruevski za opozicijata se katastrofalni.VMRO-DPMNE reagira na nastanite i aferite bezefektno i celo vreme ima promashuvanje na celta.Ako Gruevski sakashe da dokazhe deka neshto e neispravno kaj vlasta,argumentite za toa sigurno gi chuval pod pernica.Toa znachi i deka Gruevski e dobar amortizer na nezadovolstvoto od vladinite odluki.Toj e onoj koj go otpushta ventilot sekogash koga e dojdeno da pukne.Toa znachi deka Gruevski e kontrolor na postapkite na opozicijata i deluva vo interes na vlasta. Od druga strana VMRO-NP ili skrateno Ljupcho e "osvetnikot". Chovekot e poln so gorchina shto veruvam deka bezmilosno ke se sveti na site koj mu go zavrtile grbot.I kako shto gledam gi koristi istite orudija so koj i beshe soboren i zacrnat.Kolku i da go negirame ...toj na ovie izbori i vo periodot shto doagja ke bide svetla tochka od koja ke se vagjaat na videlina i drugite nechisti alishta.
Makedon Celava afera e smislena od SDSM, samo da se zataskaat stoticite milioni evra (t.e. dolari_ ) koi isparija od zemjava i se najdoa na bankovni smetki na aktuelni politicari. A kaj se ostanatite pari od Zelezara (nad 1.5 milijardi USD), pa od TAT, od ostanatite firmi????? Gvujo da ne gi lapnal i niv? Ili slonot (SDSM), najde da se sporeduva so mravkata (VMROvcive) [:D]
f9 Ova vo vrska so stanovite e prv pat objaveno na pres konferencija na VMRO-NP.Na toa reagirashe VMRO-DPMNE pri shto izdade za posleden pat soopshtenie so koe negira deka poseduva nedvizhen imot nivniot precedatel Gruevski.Dokumentite od antikorupcija potvrduvaat imot vo sopstvenost na negovata majka,shto Gruevski bil dolzhen da go objavi koga go popolnuval anketniot list.
Makedon
quote:
Originally posted by f9
Ova vo vrska so stanovite e prv pat objaveno na pres konferencija na VMRO-NP.Na toa reagirashe VMRO-DPMNE pri shto izdade za posleden pat soopshtenie so koe negira deka poseduva nedvizhen imot nivniot precedatel Gruevski.Dokumentite od antikorupcija potvrduvaat imot vo sopstvenost na negovata majka,shto Gruevski bil dolzhen da go objavi koga go popolnuval anketniot list.
Забораил чоекот де.... Тој ги забраил станоите, другите милионите долари и така ти е тоа. Македонските политичари се мнооогууу заборавени; од многу работа[V]
tomislav1978
quote:
Originally posted by Makedon Забораил чоекот де....
Tuka sme nie za da ne zaborai
Makedon
quote:
Originally posted by tomislav1978
quote:
Originally posted by Makedon Забораил чоекот де....
Tuka sme nie za da ne zaborai
Abe malku e, ke za zaborai Tomce zlato moe [:D] Sto se 160.000 EUR, koga ostanatite negovi rivali tie pari gi zemaat na den....mislam gi prefrlaat po Svicarski i Kipri [:D][:D]
f9 A tuka ste vie za tajkunite? Ajde sega Sterjo... Malku mu beshe Fershped,pa gi zede hotelite Metropol i Belvi vo Ohrid,pa Aleksandar Palas,pa sega slusham i dva hoteli vo Prishtina vo poraneshna sopstvenost na Agim Cheku i nad seto toa ja ima Lotarija na Makedonija. Ova ...jas da ve potsetam DA NE ZABORAVITE! zashto ima mnogu za pomnenje...Pa Grupacijata 6,pa Vlashkoto lobi so Komercijalnata sopstvenost,a i onaj od Pivara shto se prestori preku nokj vo Vinara ne e za zaborav. Moeto Ginko-Biolba e mnogu dobro za SDSM memorija.No koj mu e kriv na Grujo shto pagja vo depresija od troshki.
nukleus Na kraj ke izleze nekoj da go tuzi "kutriot" LuBco shto ne gi izbrojal dobro kokoshkite vo svojot dvor pa ne gi prijavil site vo sopstvenost pred da vrshi funkcija na pratenik vo parlamentot. Se znae deka nam ni e nametnata devizata da se fatime za slamata a da go ostavime volot da otide kako shto beshe po onaa narodnata:-Otide volot,gledajte da ostane slamata!
lav
quote:
Originally posted by nukleus
Na kraj ke izleze nekoj da go tuzi "kutriot" LuBco shto ne gi izbrojal dobro kokoshkite vo svojot dvor pa ne gi prijavil site vo sopstvenost pred da vrshi funkcija na pratenik vo parlamentot. Se znae deka nam ni e nametnata devizata da se fatime za slamata a da go ostavime volot da otide kako shto beshe po onaa narodnata:-Otide volot,gledajte da ostane slamata!
Нажалост забележувам дека овде се зборува за се освен за тие кои се „интересни за нас форумџиите ? Според оваа логика би запрашал ...на пример КОЛКУ ОПИНЦИ ЗА ЕДНА ГОДИНА , разбира се , „скинал„ ДЕДОТО на КОНДУРКО во 1945 година бегаејќи...ууууупс „бркајќи ги де (некои велат) мртвите германци , а? Или КОЛКУ ВОЛОВИ имал ДЕДОТО на Б(а)учко во с.Сопотница во време пред да настапи КОЛЕКТИВИЗАЦИЈАТА?
трендафил Дали сакаш да кажеш дека ако не била колективизацијата премиерот наместо премиер би бил водич на волови. Ако Кондарко дезертираше од АРМ (за што е амнестиран заедно со коалиционите парнери од УЧК) не мора да значи дека таков бил и дедо му. Во тоа време не постоел СДСМ, а ОНА биле балисти. А што се однесува до имотот на Груевски, тоа треба да го докажат органите на власта кои во моментов ги контролира ДУИ. Барем во доменот на становите.
Strelec Ц ц ц... Ги знаев другите за лопови, ама барем Груевски го сметав за чесен!?:(
NACIONALIST
quote:
Originally posted by intel
::))))))))))))))))))))
ah more pobratime, kako sto pana se izgubi i mu e sram da se pojavi ovde, taka ti ke se izgubis so tvoite kelesi od NP. GRUEVSKI e od gospod praten za da ja spasi MAKEDONIJA
Strelec
quote:
Originally posted by intel
Sto mislis ti.
Сеуште јас немам одлучено за кого ќе агитирам... Од Македонија добив понуди од две партии за да ги застапувам на форумов, ама ќе почекам уште ден-два додека одлучам! btw, да се вратиме на становиве сега... Интересно ми стана кога мајка му на Грујо ги купувала становиве... март 2000, август 2001, октомври 2002... Замислете ДПМНЕ да останеше на власт... Колку ли станови ќе имаше бабичката сега?:)
Pana
quote:
kako sto pana se izgubi
ah NACKE,NACKE da te nema,covek treba da te izmisli [:D][:D]
tomislav1978
quote:
Originally posted by NACIONALIST GRUEVSKI e od gospod praten za da ja spasi MAKEDONIJA
Abe toj neka se spasi prvo samiot sebesi
concrete
quote:
Originally posted by intel
[quote]Originally posted by concrete
A ti bl522 samo krkaj bobinki od tvojata bavca i uzivaj.
A be jas so niv samo biznis pravam , a spored odnesuvanjeto gi trosis epten mnogu, ziti Boga ne gi plakaj kaj moive dileri ...javi se direktno ...znaes deka imas protekcija :):):)!!!
intel haha, po gevgeliska linija:-) off topic; -koga kje ja probame furnata:)) Znaci Strelec nisto i od Gvujo. A se mislev da ti kazam pravo dali za NP ili DPMNE, vaka sega otide intel nakaj NP osven ako ne ja zeznat vo oci bozic rabotava.Sto mislis ti.
intel
quote:
Originally posted by NACIONALIST
quote:
Originally posted by intel
::))))))))))))))))))))
ah more pobratime, kako sto pana se izgubi i mu e sram da se pojavi ovde, taka ti ke se izgubis so tvoite kelesi od NP GRUEVSKI e od gospod praten za da ja spasi MAKEDONIJA
Naci pred desetina dena te prasav, sega pak. Dali brat Ljube e kelesh.
SLaCk Obid na SDSM da se zamajuva javnosta... pa pola Makedonija e pod blokadi, uste pola se sprema za blokadi socijalcite sekoj moment ke eksplodiraat i koe e resenieto!? Majka mu na Gruevski! Sleden TV duel majka mu na Gruevski protiv majka mu na Buckovski. Hehehe zivi gluposti, i sto ke prai Grujo so trite stana na majka mu ke igra zmurki? Mesto da gi keshira? On kupil stanovi za da go fatat sekogas budnite komunjuari? A be ajde. A da ne zborime za muckite na Bucko od odbrana koi se brojat so milioni evra...
Strelec
quote:
Originally posted by SLaCk
...A be ajde. A da ne zborime za muckite na Bucko...
Зошто да не збориме? Ќе збориме и за мучките на Бучко и за мучките на Грујо... Нека се знае и за двајцата какви хохштаплери се, а не да ги криеме едниот или другиот (во зависност на која партија сме симпатизери)! Абе Slack, таман си помислив дека си еволуирал во размислувањата... ти пак ме разочара!:) Кичевска работа!?:)
SLaCk Ne be okej e da se zbori ama tri dena na naslovna da bide toa!?!?!? Pa uste onie doterani komunjarcinja deset na broj zastanale so nekakvi si transparenti... pfffff. I prvin bea cetiri posle stanaa tri...na kraj eden od 80 kvadrati ama od kaj mu i toj eden stan!?!?!? Heeeee eve jas da ja prasam Radmila Sekerinska kako ima stan vo istata zgrada kaj sto zivee Orce Kamcev? od kaj i pari koa tatko i majka i rabotat vo ESM. Da go prasame Gorgi Spasov od kaj mu pari da naprai kuka od dvesta kvadrati vo Ohrid? I tn. i tn. sakam da kazma toa se prasanja koi treba da se odgovorat ama za na naslovna se stavaat za da se odvlece vnimanie. Zosto se kuti da receme mene toa sto pati poise me interesira za milion evra otsteta za bacilo na nekojsi albanec 2001 godina od strana na ministerstvo za odbrana demek otsteta za napad. Eeeeej milion evra! Eve denes vo vreme citam za ubienite od Karpalak se dadeni tri pati pomalku pari kako otsteta znaci edne covek vredi tri pati pomalce od ovca. C c c c. Sto stana so zito bitola zo Lozar? Zosto se davaat drzavni pari za da ostane gazda Sveto Janevski vo Lozar??? Zosto se finansiraat so drzavni pari manifestacii za albanski znaminja azbuki i tn.? planiraat da nosat zakon za penzii za borci na ONA??? Pa toa zasluzuva edna nedela da ima ostri reakcii na naslovna na dnevicite.Ama ne Ne e toa za na naslovna biten e stanot na majka mu na gruevski.
Strelec ОК, полека стануваат јасни работите... Комуњариве се изнакрадоа пари и се докажаа лопови... Нема сомнение дека го испокрадоа народот... Мислам дека нема дилеми во врска со тоа... Ама овој Грујо ме фрапира... За него мислев дека е чесен!? Испадна дека разликата е само во тоа што лоповот е во друга боја облечен... Не краделе само оние со сини кошули, туку и оние со црвени (и жолто лавче на градите)... Тури им пепелот на сите!
tmoro
quote:
Originally posted by Strelec
ОК, полека стануваат јасни работите... Комуњариве се изнакрадоа пари и се докажаа лопови... Нема сомнение дека го испокрадоа народот... Мислам дека нема дилеми во врска со тоа... Ама овој Грујо ме фрапира... За него мислев дека е чесен!? Испадна дека разликата е само во тоа што лоповот е во друга боја облечен... Не краделе само оние со сини кошули, туку и оние со црвени (и жолто лавче на градите)... Тури им пепелот на сите!
Jas i ti brat ke si glasame za nekoja od novite ili od pomalite.
orlak И јас сакам стан по можност во центар од 80 квадрати комплетно уреден на име на мајка ми! [^][^][^][^][^][^][^]
Strelec
quote:
Originally posted by tmoro
Jas i ti brat ke si glasame za nekoja od novite ili od pomalite.
Постои ли во Македонија Партија на зелените? Овде во Канада за Партијата на зелените редовно гласаат по 7-8% од гласачите и тоа оние кои што не сакаат да гласаат за ниедна од посилните партии!:)
Jakov Postoi ima 1.9 miljoni clenovi restoto do 2.0 miljoni se onie koi ja vodat partijata.
SirAndReW Tocno taka kombinacijata sino-crveno dava edno tesko zelenilo =]
NACIONALIST
quote:
Originally posted by intel GRUEVSKI e od gospod praten za da ja spasi MAKEDONIJA
Naci pred desetina dena te prasav, sega pak. Dali brat Ljube e kelesh. [/quote] ne smees ti mene da me prasas toa, ti si toj koj pred nekoe vreme BRAT LJUBE go narekuvase bandit i terorist, a teroristite gi narekuvase borci za covekovi prava, ako dobro se sekavas uste na AJVAR plukase na se sto e VMROVSKO, a sega ti si dozvoli da mene me prasas za BRAT LJUBE? sega treba da gledame da se izvlece od zandanite od HAG, pa posle LJUBE neka odluci vo koja partija ke mu bidi idninata, a ako odluci da se prefrli vo PREDAVNICKATA NP, e togas ke vidime kako ke go nerecime.
f9 E togash ke go vrakjate vo Hag...
Strelec Топиков не е за Брат Љубе, туку за мајка му на Груевски која што за две години купила три нови стана... Без спомнување на СДСМ и на нивните лопови, дали можат симпатизерите на Груевски јасно и конкретно да си го кажат своето мислење во врска со овој случај? - Дали тие станови се купени на чесен начин или не? Јас, на пример, отворено го кажувам своето мислење дека становите се купени на нечесен начин... Ме интересира што мислат и другите!
tomislav1978
quote:
Originally posted by Strelec отворено го кажувам своето мислење дека становите се купени на нечесен начин... Ме интересира што мислат и другите!
Груевски без трошка срам ја искористил тогашната ситуација и ко искусен лопов ги купил становите.
Makedon
quote:
Originally posted by tomislav1978
quote:
Originally posted by Strelec отворено го кажувам своето мислење дека становите се купени на нечесен начин... Ме интересира што мислат и другите!
Груевски без трошка срам ја искористил тогашната ситуација и ко искусен лопов ги купил становите.
Tomche, koga ke vidam deka Gvujo 'zarabotuva' po 220.000.000,00 $ godisno, e togas ke go narecham lopov [:D]
tomislav1978 Македон значи човек мора да „заработува„ 220.000.000 за да биде лопов. А ако „заработува 219.999.999 тогаш не е лопов така ли те учат у штабот на партијата
Strelec
quote:
Originally posted by Makedon
Tomche, koga ke vidam deka Gvujo 'zarabotuva' po 220.000.000,00 $ godisno, e togas ke go narecham lopov [:D]
Makedon, каде е според тебе границата? Колку човек може да краде за да не биде лопов?
Makedon
quote:
Originally posted by tomislav1978
Македон значи човек мора да „заработува„ 220.000.000 за да биде лопов. А ако „заработува 219.999.999 тогаш не е лопов така ли те учат у штабот на партијата
Pardon, mislev na 22 miliona, ne na 220 mil. Edna nula pojke sum dal[:D]
Strelec
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by Makedon
Tomche, koga ke vidam deka Gvujo 'zarabotuva' po 220.000.000,00 $ godisno, e togas ke go narecham lopov [:D]
Makedon, каде е според тебе границата? Колку човек може да краде за да не биде лопов?
Makedon, што е работава? Биди маж и не избегнувај одговор!:)
Makedon
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by Makedon
Tomche, koga ke vidam deka Gvujo 'zarabotuva' po 220.000.000,00 $ godisno, e togas ke go narecham lopov [:D]
Makedon, каде е според тебе границата? Колку човек може да краде за да не биде лопов?
Makedon, што е работава? Биди маж и не избегнувај одговор!:)
Zar ima nekoj politicar koj dosol na vlast da ne izvlece licna korist od toa? Pa politicarite zarabotuvaat od "biti na vlast" [:D] Da si kupat stancinja, vili i skapi koli ne e 'kradenje', tuku normalna zarabotka na politicarot [:D] Toleriram nekade do 200.000 evra [:D]
Strelec
quote:
Originally posted by Makedon
Da si kupat stancinja, vili i skapi koli ne e 'kradenje', tuku normalna zarabotka na politicarot [:D] Toleriram nekade do 200.000 evra [:D]
Гледам дека ти оди математиката!:) Успеа да собереш колкава вредност се становите на Груевски!:) Еее Makedon... Ова твоево МНОГУ нешто кажува!:( Не ти е тебе гајле дали од СДСМ крадат, туку зошто твоите да не се тие што ќе крадат!:(
beaver hunter Ednite kradat i ne mu davaat na narodot. Drugite kradea ama barem po malce mu davaa na narodot. Koj e podobar, pomegju ednite i drugite?
Goran-Skopje Najdobra deviza za kradenje e "da go zaovolish kradeniot"??
Strelec
quote:
Originally posted by beaver hunter
Koj e podobar, pomegju ednite i drugite?
Четвртите!
intel [url="http://217.16.70.245/karikatura.aspx?pbroj=2027"]nikolce[/url]
lav
quote:
Originally posted by tomislav1978
quote:
Originally posted by Strelec отворено го кажувам своето мислење дека становите се купени на нечесен начин... Ме интересира што мислат и другите!
Груевски без трошка срам ја искористил тогашната ситуација и ко искусен лопов ги купил становите.
Се надевам оти си чул за поимот ПРЕЗУМПЦИЈА НА НЕВИНОСТ , се додека со валидна судка одлука не се ДОКАЖЕ СПРОТИВНОТО?. И внимавај случајно да не го имитираш КОНДУРКО во целост...мислам на јадењето бурек во раните утрински часови , разбира се , со КУРШУМ во КОНДУРАТА.
quote:
- Дали тие станови се купени на чесен начин или не? Јас, на пример, отворено го кажувам своето мислење дека становите се купени на нечесен начин... Ме интересира што мислат и другите! Chicho Strelec says: We all have different opinions... that's what makes us fun!
И за тебе важи погореискажаното.....СУДОТ е тој кој кажува КОЈ Е АЈДУКОТ...ние овде само можеме да шпекулираме. И затоа треба да напишеш: Јас ШПЕКУЛИРАМ : дека становите се купени на нечесен начин... А ако ете ТВРДИШ....наскоро можеби (кога ќе ги посетуваш твоите овде во Македонија) да те стрефи обвинение за .......ќе ти соопштат тогаш лично.
nepobedliv Nekoi na forumov se palat ko benzin cim nekoj im ja atakuva partijata ili LIDEROT i so toa si go otkrivaat ruvoto...
Strelec
quote:
Originally posted by lav
Се надевам оти си чул за поимот ПРЕЗУМПЦИЈА НА НЕВИНОСТ , се додека со валидна судка одлука не се ДОКАЖЕ СПРОТИВНОТО?. ...СУДОТ е тој кој кажува КОЈ Е АЈДУКОТ...ние овде само можеме да шпекулираме.
Колку е бедно да ви текнува на презумпцијата на невиност само во случаи кога се нападнати политичарите кои што ги сакате!:( Па форумов е секојдневно преплавен со разноразни обвинувања за луѓето што се на власт и како никогаш не ти текна да спомнеш некому ’презумпција на невиност’... А за лоповот Груевски веднаш ти текна!?
lav
quote:
Originally posted by Strelec
Originally posted by lav
Се надевам оти си чул за поимот ПРЕЗУМПЦИЈА НА НЕВИНОСТ , се додека со валидна судка одлука не се ДОКАЖЕ СПРОТИВНОТО?. ...СУДОТ е тој кој кажува КОЈ Е АЈДУКОТ...ние овде само можеме да шпекулираме.
Колку е бедно да ви текнува на презумпцијата на невиност само во случаи кога се нападнати политичарите кои што ги сакате!:(а тие се....????) Па форумов е секојдневно преплавен со разноразни обвинувања за луѓето што се на власт и како никогаш не ти текна да спомнеш некому ’презумпција на невиност’... (власта е затоа на власт ...за да биде во сите прилики контролирана од избирачите...а ако не чини за ништо....особено како оваа и да се напаѓа...односно критикува.Ако има факти тоа е нејзината „презумпција„.Поимот министер е всашност СЛУГА на НАРОДОТ а не и она што тие си се замислуваат дека се...ГАЗДИ???. Газда... ама со ГАЗОТ в‘БРАЗДА) А за лоповот Груевски веднаш ти текна!? секако само АКО и САМО АКО СУДОТ во нормална и ЗАКОНИТА ПОСТАПКА ТАКА ОДЛУЧИ и Јас ќе бидам првиот кој ќе ти се придружи во (тогаш) твоето тврдење ДЕКА Е АЈДУК...нели? А вака е ГОЛА шпекулација...се додека не се докаже. ____________________________________________________
quote:
Originally posted by nepobedliv
Nekoi na forumov se palat ko benzin cim nekoj im ja atakuva partijata ili LIDEROT i so toa si go otkrivaat ruvoto...
Очебијно е дека плинот односно газот ..пардон гасот ти е поблизок ...за „палење„. И ништо не си разбрал...конечно е нели разбрано?. Најлесна одбрана (секако на неодбранливото) е секојпат НАПАД-от. Времето ви изминува...оти само тоа е неповратно и ненаадокнадиво , како за тебе така и за тој кој овде (ни)„продава„ разноразни ТРАКАТАНЦИ. Мислам дека и затоа беше во „советот на интелектуалците„ на пенчо сосе јадачот на бурек ...Јанко.
intel Lav ne se foliraj. Vakvi stavovi nemase za minatata vlada dodeka bese vlast-znaci do 15 septemvri 2002, koga bese srusena najlopovskata garnitura na site vreminja vo Makedonija. ex-komunistu nizaeden, i ne tuku se posipuvaj so pepel ovde:)))) Ako bidat izborite vo Juli, mislam na 9ti, toa kje vi bide datum pobrabitim na 15 septemvri-hihihohoho i ohoho.
NACIONALIST
quote:
Originally posted by intel Ako bidat izborite vo Juli, mislam na 9ti, toa kje vi bide datum pobrabitim na 15 septemvri-hihihohoho i ohoho.
sto slatko si se iznasmea coecevo
concrete
quote:
Originally posted by intel
Lav ne se foliraj. Vakvi stavovi nemase za minatata vlada dodeka bese vlast-znaci do 15 septemvri 2002, koga bese srusena najlopovskata garnitura na site vreminja vo Makedonija. ex-komunistu nizaeden, i ne tuku se posipuvaj so pepel ovde:)))) Ako bidat izborite vo Juli, mislam na 9ti, toa kje vi bide datum pobrabitim na 15 septemvri-hihihohoho i ohoho.
A da prestanete vzaemno da se folirate i da si odite na edna pijacka....po zelba :):)!!! I dvajcata ste u dlabok geriz, ako do sega ne ste zabelezale :):)!! I kako se cini od denesnite muabeti, ke se banjate vo nego narednite 15-20*** godini..., ako ne vi uspee vo meguvreme da mu se pridruzite na Strelec..... *** posle tolku robija i dozivotna vi se faka isto....
tomislav1978 Маневски да го провери имотот на Груевски Михалјо Маневски, претседател на Државната комисија за спречување на корупцијата, да провери како претседателот на ВМРО-ДПМНЕ го стекнал имотот, побара СДСМ вчера на прес-конференција, јави МИА. - Во согласност со Законот за спречување на корупцијата, задача на Маневски е да утврди дали имотот е несразмерно зголемен и да поведе постапка пред Управата за јавни приходи за проверка дали тој имот е стекнат по редовни, оданочени и пријавени приходи - рече Борис Кондарко. Според него, доколку Маневски не го преиспита имотот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, сите политичари ќе се повикуваат на случајот со Груевски и ќе бидат недопирливи за законот.
NACIONALIST nemoj da go valkas imeto na gospodinot Gruevski.
tomislav1978 Gvujo samiot si se izvalka
f9 I jas bi se slozhil da go vrati imotot Gruevski ako ne go prijavil. A shto se odnesuva do onoj na majka mu-NIKAKO vrakjanje.
tomislav1978 СДСМ БАРА СРЕДБА СО АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА ЗА СЛУЧАЈОТ СО ИМОТНАТА СОСТОЈБА НА НИКОЛА ГРУЕВСКИ СДСМ упати писмено барање до Комисијата за спречување на корупцијата со кое бара средба со нејзиниот претседател Михајло Маневски, од кого очекува да соопшти што е преземено досега во врска со случајот со имотната состојба на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. "Од Маневски ќе побараме да ни каже што е преземено и како Комисијата мисли овој случај да го води во иднина. Ние очекуваме одговор од него и се надеваме дека согласно принципите и заложбите за поголема транспарентност и законитост во постапките, Комисијата во интерес на јавноста ќе соопшти кои дејствија ќе следат за овој случај", рече на денешната прес-конференција портпаролот на СДСМ Борис Кондарко.
nukleus Gvujo treba da gi vrati stanovite istovremeno so parite shto ke gi vratat Branko i Hari pridruzuvani od Bucko koj ke gi donese parite shto gi "shtekna" koga prodavashe kalashnikovi od "11 Oktomvri" - Prilep za po 17 evra parce.
Strelec
quote:
Originally posted by nukleus
Gvujo treba da gi vrati stanovite istovremeno so parite shto ke gi vratat Branko i Hari...
А зошто истовремено??? Како што ќе се докажуваат кражбите, така треба и да се враќаат парите... Зошто би се чекале еден со друг?
nukleus Taka bi bilo najferski zatoa shto ako edniot gi vrati pobrgu od drugiot moze da ima politicki represalii i omalovazuvanje od strana na onoj shto treba da gi vrati podocna od prviot.:)
Strelec Јас се извинувам што одам off topic... Од каде е таа информација дека Бранко и Хари продавале некакво прилепско оружје по 17 евра парче?
nukleus Ne Branko i Hari tuku Bucko.Pa toa beshe objaveno vo mediumite od strana na istoto VMRO-DPMNE rakovodstvo ili podparolite za informacii na spomenatata partija,koj kako da go podzaboravija toa baranje od pred nekolku meseci.
Strelec Па нема логика да ги мешаме работиве сега... Едно е информација од државен орган, а друго е нешто што партиски портпарол ќе го изјави на конференција за печат... Не ќе е на одмет пообјективно да пишуваме на форумов!
Strelec Замисли судски да се докаже дека Бранко навистина има огромни пари во швајцарска банка... И аналогно на ова твоево, испаѓа дека Бранко би требало да се земе на одговорност дури кога и Љубчо ќе оди во затвор заради имотот на Флорида (за кој што инаку само по болнички чекални се зборува)!
nukleus Sudski da se dokaze ne moze nikako osven dokolku se znae na primer deka CEMOS koj vredi kolku 100tina stana na Gvujo e skoro celosno vo sopstvenost na Brankovite ili pak ako se znae deka vilata na Vodno od LuBcovite vredi neshto poveke od 20 tina Gvujovi stanovi.Ili shto bi bilo koga nishto ne se slucuva so Fershped koj e kupen so pozajmica od Fershped koja ne e vratena zatoa shto nema logika da se vrati "neshto" shto si go kupil so pari na "neshtoto".Sepak ako mislish da mi nametnesh politicka opredelenost si se izlazal vo toa dragi moj Strelce.:)Imam argumenti skoro protiv site oligarsi,lideri na poznacajni i poneznacajni politicki opcii a bogami i za mnogu takanareceni lideri na nevladini organizacii.
Strelec Ништо не се обидувам да ти наметнам, ама НИКАКО не можам да ти прифатам аргументи од типот на ’слушнав што кажа портпаролот на таа и таа партија’... На таквите информации тури им пепел! Ова со Груевски е секому јасно дека се случило!
nukleus Jasno e deka se slucilo,kako shto se ushte mal-milijon raboti jasni deka se slucile i ushte se slucuvaat ama nikoj nishto ne prevzema iako se daleku postrashni od majcinite stanovi na Gvujo koj mislel deka ne treba da gi prijavuva zatoa shto se sopstvenost na negovata majka kako shto Branko ne go prijavi CEMOS zatoa shto bil sopstvenost na negovata zena Jasna koja e tolku "sposobna" da specali 5-6 miljoni dolari za 5-6 godini.
Strelec I ti ne si bil chovek so koj shto mozhe muabet da se pravi!? Mislam na muabet shto treba da bide seriozno tretiran!!!
nukleus Voljata e tvoja i gospodova.Muabetot se koristi za edukacija i informacija a kako dokaz deka sum vo pravo po odnos na diskusijata od moite postovi na ovaa tema ti prilozuvam del od edna izjava na eden "strucnjak" vo borba so korupcijata koja vazi i za Gvujovite stanovi no i za imotot na site funkcioneri koj slucajno e daleku so pogolema vrednost od onaa na stanovite: Борбата против корупцијата во земјава тапка во место, судиите ги штитат државните функционери кои не го пријавиле имотот, а институциите ја кочат работата на Антикорупциската комисија, реагира Михајло Маневски, претседател на оваа Комисија. Според Маневски, Комисијата досега поднела 156 барања за поведување на прекршочни постапки, а судови пресудиле само во 21 случај. Половина од изречените парични казни биле минимални од 3.000 до 5.000 денари. Највисоката парична казна што досега била изречена поради непријавување имот е 20.000 денари, иако законот вели дека казната треба да изнесува 50.000 денари. "Дури 25 пријави се застарени, а 36 функционери добиле само опомена. Дел од пријавите беа отфрлени поради немање докази. Баравме да се поднесат тужби против амбасадори, пратеници, судии, членови на Републичкиот судски совет (РСС), градоначалници, заменици на министри, јавни правобранители, државни секретари и директори на јавни претпријатија. Но, очигледно е дека судиите ги поддржуваат државните функционери кои не го пријавиле имотот", реагира Маневски.
Strelec Ова што го приложуваш нема никаква врска со твоите претходни постови! И ОК е... Не се мачи!:)
nukleus Ima vrska zatoa shto i pred ovaa izjava na Manevski jas diskutirav na ovaa tema deka ne e tolku znacajno da se zakacime kako krlezi okulu stanovite na Gvujo koga se znae deka ima mnogu poznacajni raboti shto treba da se rascistat no "namerno" se ostavaat na strana ili voopshto ne im se pridava tolkav publicitet.A toa deka Gvujo e aramija se soglasuvam vo celost,i nemoj nekoj da misli deka stojam vo negova odbrana.:)
Strelec
quote:
Originally posted by nukleus
...ne e tolku znacajno da se zakacime kako krlezi okulu stanovite na Gvujo koga se znae deka ima mnogu poznacajni raboti shto treba da se rascistat...
Отвори топик за другите лопови... А овде да дискутираме за лоповот Груевски!
nukleus Ke go zatvorat administratorite pa djabe ke gi "krsham" prstite po ova tastaturava.:)
Strelec Антикорупција и Управата за јавни приходи се скараа за Груевски Никола Груевски ги скара Антикорупција и Управата за јавни приходи. Првиот човек на УЈП, Петра Митева, незадоволна од од вчерашното избегнување да постапат, ги обвини антикорупционерите за пристрасност. Митева најави кривична пријава за Никола Груевски. Таа вели, становите на неговата мајка се очигледна злоупотреба која Антикорупција не сака да ја види. „Во анкетниот лист се дава детален попис на недвижен имот, подвижни предмети од поголема вредност, хартии од вредност и друг имот што е во лична сопственост или во сопственост на членовите на неговото семејство. Никаде не пишува дека со семејството мораш и да живееш. Тринаесет дена пред времето на поднесувањето на анкетниот лист тие живееле на иста адреса, без оглед на тоа што таа купила стан на друга адреса. Овој податок го имала антикорупциската комисија Ако не е злоупотреба со 13-те дена, тогаш да броиме во минути и часови“, вели Петра Митева, директор на Управа за јавни приходи.
Makedon
quote:
Originally posted by Strelec
Антикорупција и Управата за јавни приходи се скараа за Груевски Никола Груевски ги скара Антикорупција и Управата за јавни приходи. Првиот човек на УЈП, Петра Митева, незадоволна од од вчерашното избегнување да постапат, ги обвини антикорупционерите за пристрасност. Митева најави кривична пријава за Никола Груевски. Таа вели, становите на неговата мајка се очигледна злоупотреба која Антикорупција не сака да ја види. „Во анкетниот лист се дава детален попис на недвижен имот, подвижни предмети од поголема вредност, хартии од вредност и друг имот што е во лична сопственост или во сопственост на членовите на неговото семејство. Никаде не пишува дека со семејството мораш и да живееш. Тринаесет дена пред времето на поднесувањето на анкетниот лист тие живееле на иста адреса, без оглед на тоа што таа купила стан на друга адреса. Овој податок го имала антикорупциската комисија Ако не е злоупотреба со 13-те дена, тогаш да броиме во минути и часови“, вели Петра Митева, директор на Управа за јавни приходи.
A za stanovite vo London i Solun na visoki politicari od MKD, sto ne se pisuva?
Goran-Skopje Pa i jas imam stan vo Solun, kje pishuvash za toa?
tomislav1978
quote:
Originally posted by NACIONALIST ako nekoj ima nesto protiv premierot gruevski,
Pojce sansi ima Amdi Bajram da ni bidi premier otkolku Gruevski(iminja na lugje se pisuvaat so golema bukva)
NACIONALIST he he he he KOMUNJARSKOTO zavrsi, vidigi anketite be bratu, gotovo e buckovski na buniste
NACIONALIST I dali ima uste nekoj sega da go valka cistoto lice ne PREMIEROT GRUEVSKI
intel Sam si go izvalkal Nacionalist, Sega ni Dunav ne go pere, vaka nadojden:))))
NACIONALIST ne ne sega e se iscisteno, a ako nekoj ima nesto protiv premierot gruevski, toa e samo za inaet, ili samo sto go mrazi,ali vistinata izleze na videlo, nikolce si e cist kako solza, i treba i ti da si sreken sto ke imame vakov pameten premier
VeGaS Am zemi si go doma ako ne pa. Moze kje ti kupi i tebe stanche! [:)]
intel Nacionalist, ima edna tema "sostavete vlada od dpmne" Aj ziti se probaj osven Trajko da najdes barem uste eden za funkcija.
NACIONALIST ostaja sega ti taa omraza sto ja imas za VMRO DPMNE, gledaja vistinata, imame vistinski luge koi ke ja vodat MAKEDONIJA kade sto treba,narodot si go kazuva svoeto, DOSTA BESE KOMUNJARSKI REZIM, SAKAME SLOBODA
tomislav1978
quote:
[i]Originally posted by NACIONALIST[/i] SAKAME SLOBODA
Za vas samo Idrizovo
NACIONALIST
quote:
Originally posted by tomislav1978 Za vas samo Idrizovo
more idrizove ne vi bega, prv patnik za tamu ke bidi voleto buckovsko, i da kazi zosto ja unisti MAKEDONIJA.
Strelec
quote:
Originally posted by tomislav1978
Topikov e za Gvujo, za Branko imas poseben topik...
На некои е џабе и по илјада пати да им се каже да го погледнуваат насловот на топикот пред нешто да напишат!?:)
quote:
Originally posted by f9
Dali imate i dvajcata edna stotinka od ona shto go poseduva zhenamu na precedatelot...
јузер И да поседува што се 4 стана тоа е некретнина, а замисли каква покретнина има.
nukleus Abe go fatija ama ne mu go "svirnaa" a toa ti e isto kako da ne go fatile.A na "ajdukot" Nikolce Mladenov mozete da mu go "bricite".Samo edno me cudi od kade cuvstvoto deka sum VMR-ovec?Ili site shto se protivat na SDS-diktaturata gi smetate za VMR-Ovci?
Pana
quote:
Prcevski veke odamna ke pokrenese sudska postapka
Ostaj go ti Prcevski...covekot si prizna deka e posledna budala,nego gledaj kako mu se potese g'zot na Nikolce Mla'denov (obrati vnimanie na akcent)posle privatnata tuzba od gospodinot predsedatel Branko Crvenkovski i od Hari Kostov. I uste ke go krka debelo od advokatot (opasen ajduk) i se zaedno ke go kosta kako sveti Petar kajgana.Nego,taka mu treba na toa g'nsno takanareceno novinarce,sto saka so evtini stosovi da si go zgolemuva tirazot na pamfletot narecen Fokus.
profa So e tolku vazno ne znam so ovoj imal vila u Florida ili 5 stana a pak onoj krie pari u svajcarska banka ili ne znam so.Vazno e a i fakt e deka i ovie i onie ja zloupotrebuvaat vlasta a so toa i drzavata.Dali ovie pomalku od onie ili obratno toa i ne e tolku vazno vazno e deka ja "rabotat" drzavata i dvata tima i toa dobro a vie partiski ljubiteli :) vadete si ocite tuka,ke pomogne toa dosta
Pana
quote:
Samo edno me cudi od kade cuvstvoto deka sum VMR-ovec?
od kade????...od ovde be nepismen
quote:
miljonite
nukleus Vashiot predsedatel so legitimitet od 300 000 "podmackani" glasovi moze samo voda da mu nosi na Mladenov koj ne gi falsifikuval smetkite shto bea objaveni kako nesoboriv dokaz.Zamisli 11 milioni dolarcinja se pari so koj Brance poseduva najmalku 100tina stanovi na Gvujo a Petra Miteva ne najde za "shodno" da intervenira.Sramota be,golema sramota!
Pana Moronu,i na sud se dokaza deka smetkite se falsifikuvani na komjuter.A gospodinot Branko Crvenkvski nema eden dolar vo svajcarska banka a ne 11 milioni ,dibeku.
NACIONALIST
quote:
Originally posted by Pana
Moronu,i na sud se dokaza deka smetkite se falsifikuvani na komjuter.A gospodinot Branko Crvenkvski nema eden dolar vo svajcarska banka a ne 11 milioni ,dibeku.
SAMO OD TAT SE 250 MILIONI, A DRUGOTO E SITNA BORANIJA
Pana NACKE ti ne se mesaj tuka...glej si dukanot,zasto ke te isteraat od rabota[;)]
nukleus Koj sud dokazal deka smetkite se falsifikat Brankoviot ili Buckoviot,mozebi i dvata suda go dokazale toa.Zarem ne gledash deka Branko zamina za Srbija da gi dogovori novite kvoti za shverc na cigari. A ti si Brankov smetkovoditel ili mu trebash koga ke mu se "prisaka"?
Pana
quote:
Koj sud dokazal
..na baba ti sudot, imbecilu....
Makedon
quote:
Originally posted by Pana
quote:
Prcevski veke odamna ke pokrenese sudska postapka
Ostaj go ti Prcevski...covekot si prizna deka e posledna budala,nego gledaj kako mu se potese g'zot na Nikolce Mla'denov (obrati vnimanie na akcent)posle privatnata tuzba od gospodinot predsedatel Branko Crvenkovski i od Hari Kostov. I uste ke go krka debelo od advokatot (opasen ajduk) i se zaedno ke go kosta kako sveti Petar kajgana.Nego,taka mu treba na toa g'nsno takanareceno novinarce,sto saka so evtini stosovi da si go zgolemuva tirazot na pamfletot narecen Fokus.
Pa vlasta go postavuva Prcevski, ako e "budala" treba da go smeni. Izgleda im trebaat "budali" i dvorski sutovi, za da gi skrijat svoite "imoti"[:D]
Pana ...i,sto bidna sega ,do kaj e rabotata so stanovite na Gvujo.....
nukleus Istoto shto i so stanovite na Kiro,Branko,LjuBco,Bucko,Ilinka,Radmila,Hari,Frcko i ushte mnogu aramii koj ovde ne gi spomenav od opravdani "prostorni" pricini.
NACIONALIST
quote:
Originally posted by Pana
...i,sto bidna sega ,do kaj e rabotata so stanovite na Gvujo.....
A ntikorupciskata si go kaza svoeto, e ne se pravi lud koga i ti znaes deka gospodinot Gruevski ne e kako SDS ovcite
Pana ..antikorupciskata go kaza,ama Petra Miteva od UJP doprva ke kazuva.....
nukleus Edinstveno shto majkamu poseduva samo 4 stana kako i golem broj SDS-ovci.:)
Pana
quote:
Edinstveno
...e bravo be...edinstveno poseduva samo cetiri stana...pa kolku treba da poseduva, cetirieset,pa da se zamislis....
nukleus Petra Miteva ne kazuva tamu kade shto treba da kazuva pa nema da kazuva nitu vo idnina,zoshto ne kaze na primer kolku pari "krkna" licno taa od "virtuelnite ovci" na najpametniot svetski ovcar.Ili gi podeli so nejziniot shvaler Bucko vo intimnoto gnezdo shto go renoviraat so parite dadeni za sverc na cigari i ubieni virtuelni ovci.
Pana ..ama Bucko ne go fatija ...a Gvujo go fatija so spusteni gaki....
nukleus
quote:
Originally posted by Pana
quote:
Edinstveno
...e bravo be...edinstveno poseduva samo cetiri stana...pa kolku treba da poseduva, cetirieset,pa da se zamislis....
Pa toa go napishav vo negativna smisla -edinstveno shto poseduva se "samo" 4 stanovi,za da ti bide pojasno.A Branko koj poseduva 400 stanovi voopshto ne treba da go cepkame spored tebe a?
nukleus Sakash da recesh deka Bucko i da go fatat ne mu mozat nishto kako shto dosega se ptvrdi vo bezbroj postapki.
Pana
quote:
A Branko koj poseduva 400 stanovi
...ebavi stabot ebavi.....ne znaete ni lazga da napisete......ti ne si slusnal koga partiskiot komandant vi rekol da pisuvate 4000 stana....si pusel izgleda vo hodnikot
Strelec
quote:
Originally posted by nukleus
A Branko koj poseduva 400 stanovi voopshto ne treba da go cepkame spored tebe a?
И оди после муабет прави за политика со ДПМНЕ-овци!? Аманте бре!:( На топикот за Трипун, друг ДПМНЕ-овец вика ’па што ако е лош Трипун, и Пенов беше таков’... nukleus прашува зошто не се презема ништо за тоа што Бранко има 400 станови!?:))) Сепак, ако на Makedon, nukleus и останатите мислите да им наметнете политичка определеност, сте се излажале драги мои!:) Така, nukleus?:)
NACIONALIST
quote:
Originally posted by Pana
..antikorupciskata go kaza,ama Petra Miteva od UJP doprva ke kazuva.....
nisto Petra nema da kazi, samo lae kako besna kucka, slucajot e zatvoren poradi nemanje dokazi, a Petra Mitreva ke prodolzi da lae
Strelec
quote:
Originally posted by NACIONALIST
slucajot e zatvoren poradi nemanje dokazi...
Кај го прочита ова, жити се’?:))) Поради немање докази???:))) Наци, антикорупциската комисија го затвора случајот затоа што се смета за ненадлежна да утврдува КАКО МАЈКАТА НА ГРУЕВСКИ ГИ КУПИЛА СТАНОВИТЕ!!! Значи, не е спорно дека становите ги купила мајка му на Груевски... И сега, ако не се испита како, останува на нас да претпоставуваме од каде и’ се парите на мајка му на Груевски да има 4 стана... Јас на пример мислам дека и’ се од пензијата... Од секоја пензија си одвојувала по малку и така се собрале пари за 4 стана!:) Или, евентуално и’ паднало на лото! Ти Наци што мислиш, од каде и’ се парите?
nukleus Na ovoj topic za "majkinite stanovi" na Gvujo jas pishuvam deka ke bidat zaboraveni isto kako stanovite na Branko,Kiro,Bucko,LjuBco,Ilinka,Radmila,Nakov,Gushterov,Trifun,Penov,Dalavera,Goshev ,Staninov,Verushevski.... kako i mnogu drugi aramii shto treba da mi prostat oti ne gi spomenav od "prostorni" pricini. Parite za da gi kupi stanovite Gvujo gi "krknal" od nas koga beshe minister za finansii isto kako shto toa sega go pravat Popovski,Mehazi i Mehmeti od proviziite za prodazba na naseto ESM kako shto beshe nashiot Telekom.Bidete sigurni deka nikoj nema da pokrene postapka za ispituvanje na potekloto od parite so koj se kupeni stanovite kako shto ne beshe pokrenata izminative 15 godini protiv nikogo shto kradel pari od narodot i kupuval stanovi ili drug "zdrven" imot.
Strelec Значи и ти се согласуваш дека (како и многумина други што краделе) и Груевски КРАДЕЛ! Ова е веќе поштено од тебе, морам да признам!!!
nukleus Kradel itoa so "skorni" jas sum samo "nem svedok" na negoviot aramilok kako i na aramilakot na mnogumina drugi.:(
asalvari
quote:
Originally posted by nukleus
Kradel itoa so "skorni" jas sum samo "nem svedok" na negoviot aramilok kako i na aramilakot na mnogumina drugi.:(
hm, e sega nestrplivo cekam da vidam post (od bilo kogo, ne mora od nukleus da bide) deka ovoj kradel ama onie drugine eptem mnogu kradele i zatoa tie se losi a ovoj e dobar. obavezno prosledeno so dodatni "kometari". Make my day! :-)