Спортска прогноза (10-13 Март)
Спортска прогноза (10-13 Март)
darkjesus Italian Serie A : Inter vs Sampdoria Интер само со победа од овој натпревар може да ја продолжи борбата со Милан за втората позиција која води дирекно во лигата на шампионите. Милан овој викенд има тешка задача, треба да се справи со моменталниот лидер на табелата Јувентус па ова е единствена шанса за Интер да ја анулира предноста од 4 поени. Сампдорија е стварно незгодна екипа но Интер располага со класа подобри играчи кои мора да докажат дека се во добра форма пред натпреварот против Ајакс од лигата на шампионите. Интер е подобар тим и комплетен во моментов така да не гледам причина зошто не би победил. Мој тип: 1 | 8/10 gamebookers com - Home win: 1.42 | Draw: 3.75 | Away win: 8.00 Конечен резултат 1-0
darkjesus English Premiership : Bolton vs West Ham Доколку ја погледнете моменталната состојба во Премиер лигата сигурно овој натпревар е дерби на колото. И двете екипи прикажаа добар фудбал оваа сезона. Болтон e цврст состав и сигурно ќе оди на победа на домашен терен. Иако во последниов месец не прикажаа некоја стабилна игра сепак предноста од домашен терен е на нивна страна. Од друга страна West Ham навистина приреди изненадување освојувајќи 16 бода во последните 6 натпревари и само нерешениот исход против Евертон ги запре во нивниот 100% учинок. Токму на тој натпревар почнаа да ја покажуваат својата несигурност и два пати не успеаа да го зачуваат водството и имаа среќа што не изгубија. Имаат добра сезона но премногу би било да бараат повеќе како за млад тим. Доколку Болтон изигра онака како што знае би требало да го победи овој натпревар посебно сега кога се надвор од УЕФА купот и сигурно ќе се концентрираат на Премиер лигата. Мој тип: 1 | 7/10 Moj тип: 0-2 гола | 9/10 gamebookers com - Home win: 2.05 | Draw: 3.10 | Away win: 3.75 Конечен резултат: 4-1
Goran-Skopje
quote:
Originally posted by Goran-Skopje
English Premiership: Birmingham - West Bromwich Albion Sekogash borbata za opstanok bila interesna za tipuvanje i ne sekogash imalo ochekuvachki rezultati. Koga kje se pogledne kvotata @ 2,00 spored mene malku povekje nalikuva na zamka, poshto neli imame dupliranje na vlogot za utakmica kade shto ima motiv i ima se' shto e potrebno za da izleze home-win. Birmingham ima record: W4-D2-L7 i spored site pokazateli izgleda deka i nemal mnogu srekja vo domashnite utakmici iako odigral dobro. WBA so record: W1-D4-L8 no i so podatok deka ima samo 5 postignati golovi na ovie uutakmici nekako izgleda mnogu bled tim i tipov bi bil perfeken za 1. No iako i jas mislev da go odigram ovoj 1, nekako borbava e za opstanok i kje bide "klanje", a tolku lesna kvota da se napishe za 1 e malku po mene i nekoj vid na stapica od kladilnicive. Tip X @ 3,20 stake 6/10
1-1 FT, [;)]
darkjesus English Premiership : Arsenal vs Liverpool По натпреварите од лигата на шампионите изминатава недела Арсенал е единствениот англиски претставник во лигата на шампионите и секако е големо изненадување бидејќи никој не очекуваше (богами ни јас) дека ќе пружат толку добра партија против Реал Мадрид. Ливерпул ја продолжува борбата со Манчестер Јунајтед за втората позиција но гледајќи ја моменталната форма тешко дека ќе успеат во такво нешто. Најголем проблем им е реализацијата и во моментов по се изгледа немаат идеа како да го решат тој проблем. Иако во натпреварите доминираат (пример: против Чарлтон) сепак не можат да постигнат гол. Од друга страна Арсенал во моментов е во одлична форма но шансите да се приклучат на врвот му се многу мали посебно ако се земи предвид дека екипата е составена од млади и неискусни играчи. Значи прашање на време е кога ќе подлегнат на притисоците. Натпреварот против Реал М. за нив беше стварно исцрпувачки па само чудо би им помогнало од овој натпревар да извлечат максимум бодови. За разлика од Реал М. и Фулам, Ливерпул има далеку подобра одбрана и постигнувањето на голови на овој натпревар стварно ќе биде многу тешко. Предлог тип: Х | 7/10 Предлог тип: 0-2 гола | 9/10 gamebookers com - Home win:2.25 | Draw: 3.20 | Away win: 3.10 п.с. Предлог тип за оние кои сакаат да ризикуваат - X во X 4.25
rbobi26 inter igra vo vtornik so ajaks taka da malce ke im bide tesko , mada ova mozeme da go pobieme koga ke gi daadat sostavite pa ke vidime kako ke nastapi inter
Goran-Skopje "Hrvatska nogometna liga do#353;la je do posljednjeg kola prije razdvajanja lige, odnosno do faze kada nekim klubovima trebaju bodovi, a nekima ti isti bodovi nisu potrebni. Hrvatske kladionice jo#353; ju#269;er su izbacile ponudu za posljednje kolo za sve utakmice. No, ako do#273;ete danas u kladionicu i #382;elite uplatiti svoje novce na utakmicu Kamen Ingrad – Inter Zapreshich isto to ne#263;ete mo#263;i u#269;initi jer su koeficijenti na tu utakmicu blokirani jo#353; ju#269;er. Stvar je jednostavna, Kamen je siguran u plasman u "Ligu za prvaka", dok #263;e Interu svaki bod biti presudan za opstanak u elitnom razdredu HNLa, pa od tuda i "upla#353;enost" kladionica oko pu#353;tanja utakmice. No, da li je utakmica namje#353;tena, vjerojatno ne#263;emo saznati u skorije vrijeme. U svakom slu#269;aju, oni koji su uspjeli uplatiti pone#353;to na Inter sa zanimanjem #263;e o#269;ekivati rasplet subotnje utakmice." Denes se javiv i vo Skopje i vo Zagreb, Hajduk e isto blokirana. edit: copy-paste e textov, zatoa i ima karakteri pogreshni, voglavnom se gleda shto e shto.
Goran-Skopje English Premiership: Birmingham - West Bromwich Albion Sekogash borbata za opstanok bila interesna za tipuvanje i ne sekogash imalo ochekuvachki rezultati. Koga kje se pogledne kvotata @ 2,00 spored mene malku povekje nalikuva na zamka, poshto neli imame dupliranje na vlogot za utakmica kade shto ima motiv i ima se' shto e potrebno za da izleze home-win. Birmingham ima record: W4-D2-L7 i spored site pokazateli izgleda deka i nemal mnogu srekja vo domashnite utakmici iako odigral dobro. WBA so record: W1-D4-L8 no i so podatok deka ima samo 5 postignati golovi na ovie uutakmici nekako izgleda mnogu bled tim i tipov bi bil perfeken za 1. No iako i jas mislev da go odigram ovoj 1, nekako borbava e za opstanok i kje bide "klanje", a tolku lesna kvota da se napishe za 1 e malku po mene i nekoj vid na stapica od kladilnicive. Tip X @ 3,20 stake 6/10
Goran-Skopje GERMAN BUNDESLIGA: FC Koln v Nuremberg Ako postoi kaj nekoj tim so motiv, toa e Keln vo ovoj duel i pokraj toa shto e posleden, sepak ushte spored mene ima shansi barem da razmisluva da se spasi od ispagjanje. So Hertha na gostuvanje eksplodiraa vo vtoro poluvreme i dadoa 4 gola. E sega taa "dvojka" mislam deka ne e za dzabe napravena i normalno e deka im se podgreani nadezite za opstanok. Od druga strana Ninberg spored mene e tipichno domashna ekipa koja spasot kje go bara pred svoi gledachi. Motivot e tuka, pa spored mene ova e eden od nekolkute tipovi so dosta golem motiv vo ova kolo. Tip 1 @ 2,20 stake 8/10
Goran-Skopje ITALIAN SERIE B: Ternana v Vicenza Samo na kratko za ovoj duel koj e spored mene utakmica na "nachekuvanje" i koja mislam deka site onie koj tipuvaat Seria B ja chekaat da ja odigraat na tip 1. Ako se poglednat poslednite utakmici i kvotite na niv, kje vidite zoshto. Motiv ima neviden. Tip 1 @ 2,30 stake 7/10
Goran-Skopje Chelsea v Tottenham Hotspur 1.44 4.00 7.50 Predpazlivo ovde so 1-ot, posle CL i ispagjanjeto, impresiite i zbunkata koja vladee, teshko po mene kje se izleze na kraj so Tottenham koj nema shto osven da igra i da se nadigruva. Za hrabrite, pobarajte nekoe iznenaduvanje na X2, i da promashite vredi da se proba vo nekoj sistem "ispod crta". Tip X @ 4,00 stake 3/10
Goran-Skopje
quote:
Originally posted by Goran-Skopje
Chelsea v Tottenham Hotspur 1.44 4.00 7.50 Predpazlivo ovde so 1-ot, posle CL i ispagjanjeto, impresiite i zbunkata koja vladee, teshko po mene kje se izleze na kraj so Tottenham koj nema shto osven da igra i da se nadigruva. Za hrabrite, pobarajte nekoe iznenaduvanje na X2, i da promashite vredi da se proba vo nekoj sistem "ispod crta". Tip X @ 4,00 stake 3/10
Edvaj 2-1 u 100-ta min, vredeshe da se proba za 4,00 kvota.[:(!]
Goran-Skopje
quote:
Originally posted by Goran-Skopje
GERMAN BUNDESLIGA: FC Koln v Nuremberg Ako postoi kaj nekoj tim so motiv, toa e Keln vo ovoj duel i pokraj toa shto e posleden, sepak ushte spored mene ima shansi barem da razmisluva da se spasi od ispagjanje. So Hertha na gostuvanje eksplodiraa vo vtoro poluvreme i dadoa 4 gola. E sega taa "dvojka" mislam deka ne e za dzabe napravena i normalno e deka im se podgreani nadezite za opstanok. Od druga strana Ninberg spored mene e tipichno domashna ekipa koja spasot kje go bara pred svoi gledachi. Motivot e tuka, pa spored mene ova e eden od nekolkute tipovi so dosta golem motiv vo ova kolo. Tip 1 @ 2,20 stake 8/10
3-4 FT, [:(!]
Goran-Skopje
quote:
Originally posted by Goran-Skopje
ITALIAN SERIE B: Ternana v Vicenza Samo na kratko za ovoj duel koj e spored mene utakmica na "nachekuvanje" i koja mislam deka site onie koj tipuvaat Seria B ja chekaat da ja odigraat na tip 1. Ako se poglednat poslednite utakmici i kvotite na niv, kje vidite zoshto. Motiv ima neviden. Tip 1 @ 2,30 stake 7/10
2-0 FT, [;)]
Goran-Skopje Sporting Lisbon v Boavista Denov pomina kako shto pomina, ama ovde kje pukne nekoja 2-ka, kje se skineme od smeenje. Ako poglednete tabela i koj kako e vo forma, @ 6,50 kvota za 2-ka za ovaa utakmica...ne mi se veruva. Vredi da se proba. Tip 2 @ 6,50 stake 4/10
VeGaS Abe, kazuvajte i tochna data na utakmicite i tochno vreme. Daj da staam nekoj dolar.
Goran-Skopje Vegas, na mesto ti e zabeleshkata, vo idnina so datum i chas kje se ostavaat tipovite.[;)]
VeGaS Aj aj, dajte nekoja sigurna [:)]