SDS E PRED KATASTROFA!!!
SDS E PRED KATASTROFA!!!
NACIONALIST СДСМ ќе ја напуштат тројца пратеници Бучковски очигледно дека е исплашен, дури е во паника“ Се ситни пратеничката група на СДСМ. Ќе ја напуштат тројца пратеници. Во партијата на Петковски одат кумановците Иван Анастасовски и Славица Станковска и пратеникот од Крива Паланка Јордан Михајловски. Петковски како вистинска пикантерија најави и нови имиња, но ги остави за некој следен пат. „Овие имиња што ви ги спомнав јас сум убеден дека манифестираа свој идентитет како пратеници, имаа свои автономни ставови по определени прашања“, изјави Тито Петковски, претседател на НСДП. Анастасовски потврдува. Причината била проблемите со раководството на СДСМ, но и расположението кај членството на СДСМ во Куманово, кој масовно преминувале кај Петковски. „Имавме одредени недоразбирања помеѓу мене и претседателот на партијата, кои реално не ги надминавме. Јас имав одредени контакти со граѓаните и избирачите од мојата изборна единица, кои реално еден таков чекор го оправдуваа“, рече Иван Анастасовски, пратеник. Во СДСМ не признаваат дека нивни пратеници ќе преминуваат во НСДП. Велат дека ќе почекале до недела, кога пратеничката група на СДСМ ќе има координација со лидерот на партијата, лично да слушнат, преминуваат ли кај Петковски. Наспроти јавно дадената најава на лидерот на СДСМ, Бучковски, дека партијата на Петковски е за една употреба од типот на ДА на Циле, Петковски возвраќа. „Што и се на бабата сакало, тоа и си сонува. Г-нот Бучковски очигледно дека е исплашен, дури е во паника, ги менува изјавите од недела во недела и јас би сакал да биде малку посмирен, пореален, да биде на земја“, вели Петковски. Dali e ova pocetok, za totalen raspad na komunjarskata SDS, kako sto pocna siguren sum ovaa partija i ke iscezni od politickata scena vo MAKEDONIJA, pa toa i go zasluzuvaat da si zaminat zasekogas i da se k*rtuli Makedonija ednas za sekogas i onie koi ja upropastija.
NACIONALIST
quote:
Originally posted by tmoro -Dali imat sansi da bidis pratenik na slednite izbori za SDSM i kade Ohrid ili Skopje
abe kakov pratenik, toe i tomislav se plateni, kakva i da e glupost da napravat SDS, tie moraat da zastanat vo odbrana, e takva zadaca imaat tie, a kakov pratenik, kakov bakrac.
Josip Broz
quote:
Originally posted by f9 Jas i ovojpat ke prasham.... ...od prodazhbata na ESM kolku MENE mi sleduva? Jas sum gragjanin na Republika Makedonija i ona shto go prodava za da go privatizira,a e sopstvenost na Republikata delumno mi pripagjalo i mene.Sega go nema i jas si go baram delot od parite.KOLKU?
Математиката ти е отприлика оваа: Приход - ЕСМ продадено за 700 милиони Расход - Реклама на Си-Ен-Ен 350 милиони Расход - Отприлика исто толку за реклама на француска ТВ. Биланс - салдо нула (ЕСМ е продаден за ветер и магла), твојот дел: можеш да си го видиш Охрид на Си-Ен-Ен (цели 30 секунди); делот на УЧКо: се рекламира дека прави добро нешто за Македонсија; само провизијата е реална и вистинска.
Ceki
quote:
Originally posted by tomislav1978nacke, SDSM ke ja predvodi i slednata vlada
Ovde do nekade mozam da se slozam so tomislav, bilo koja partija ke pobedi, ke ja vodi Makedonija po toj pat, sto ja vodi sega sdsm, znaci politikata na sdsm ke prodolzi. Zakonite za decentralizacija, znaminja, ramkoven dogovor, "pat vo EU", i site slicni raboti veke se doneseni. I nema partija vo Makedonija, i ne sme samite kako narod dovolno mokni vo ovoj moment, da gi sredime ovie raboti. Valda ne sakam ova da se sluci, no jas gledam realno i sto drugo mozeme da ocekuvame? Osven ako tie 90% albanci sto ja sakat Makedonija ne napravat nesto.
NACIONALIST
quote:
Originally posted by Pana
i....sto vika toj....
toj veli deka crno mu se pisuva na SDS, site nadezi se zagubeni, a ti PANA, spasot za tebe e samo TITO.
achtung_panzer >>"Во партијата на Петковски одат кумановците Иван Анастасовски и Славица Станковска и пратеникот од Крива Паланка Јордан Михајловски. "<< Oti e dr. (Josip Broz) Tito Petkovski od kude Palanku, za to su prebegali Kumanovci i tij Palanchanec... od komshiluk be, choveci... Tuku, nema ni toa da gi spasi od neminovnata zhurka na ledina...
NACIONALIST Бучковски: Трансферот кај Петковски е фатална грешка „Подобро е навреме да си одат, оние кои тоа го решиле. Нека им е со среќа“ Фатална грешка или вистински избор за тројцата пратеници кои ја напуштија СДСМ? На Бучковски му е блиска првата опција, а на неговиот серозен конкурент, кој директно задира во членството на неговата партија, Петковски, втората. Бучковски не верува дека и други негови пратеници ќе ја напуштале СДСМ. „Подобро е навреме да си одат, оние кои тоа го решиле. Нека им е со среќа на тројцата пратеници. Истата порака им ја упатувам како и на Тито Петковски: направија фатална грешка“, изјави Владо Бучковски, претседател на СДСМ. Јордан Михајловски денеска ги одбегнуваше новинарите, Иван Анастасовски веќе не седна во СДСМ-овските клупи, туку се пресели назад и седна во опозициските, а Славица Станковска се уште е на старото место, но најавува: ќе ја известам партијата зошто си заминувам. „Во СДСМ сум од самиот почеток и по толку години, се поочигледно е дека во партијата се помалку има социјалдемократска идеологија, а се повеќе интерес и математика“, вели Славица Станковска, НСДС. И Станковска и Анастасовски негираат дека го напуштаат СДСМ затоа што нема да бидат на новите пратенички листи „Сега излезе Петковски со партија“, изјави Иван Анастасовски, НСДС. Неофицијално, се врти и бројка дека освен тројцата пратеници, кај Петковски ќе замине група од најмалку уште пет. Се шпекулира дека бројката може да достигне и до 15 пратеници. stom se najaveni veke uste petnaeset pratenici da ja napustan zloglasnata SDS, toa ke bidat sigurno poveke od dvaeset, pa samo taka im treba tie i onaka posle izborite ke isceznat kako partija.
NACIONALIST
quote:
Originally posted by tomislav1978 Makedonskite heroi veli deka ginele za golema Bugarija. Slobodno glasaj si i ponatamu za DPMNE
a ze kogo ginea makedonskite heroi, pusteni na karpalak na milost i nemilost bez municija i oruzje, ali toa ti e dogovor SDS UCK, i teleto buckosko morase da gi odvede vojnicite vo pekol
intel
quote:
Originally posted by NACIONALIST
quote:
Originally posted by tomislav1978 Makedonskite heroi veli deka ginele za golema Bugarija. Slobodno glasaj si i ponatamu za DPMNE
a ze kogo ginea makedonskite heroi, pusteni na karpalak na milost i nemilost bez municija i oruzje, ali toa ti e dogovor SDS UCK, i teleto buckosko morase da gi odvede vojnicite vo pekol
Dali stois so ime i prezime zad ovaa izjava Nacionalist?
Great_Macedonian SDS E PRED KATASTROFA!!! <--sds E katastrofa.
dejan ^daj bozhe, i so niv DUI. Da bidat zaboraveni.
OooOo Prvo glup naslov, a vtoro bedna analiza. NP koga se odvoi od DPMNE, dali DPMNE beshe pred katastrofa? [xx(]
vancom18 treto, ushe poglup reply od ooooo
Makedon
quote:
Originally posted by achtung_panzer
>>"Во партијата на Петковски одат кумановците Иван Анастасовски и Славица Станковска и пратеникот од Крива Паланка Јордан Михајловски. "<< Oti e dr. (Josip Broz) Tito Petkovski od kude Palanku, za to su prebegali Kumanovci i tij Palanchanec... od komshiluk be, choveci... Tuku, nema ni toa da gi spasi od neminovnata zhurka na ledina...
Ne znaes ti dobro Psachki i Palanechki bre,.,...Nauchi se pa t`k zbori[:D] Pravilno e: "zashto e dr. (Josip Broz) Tito Petkovski od kude (deka) Palanku, zatoj prebegnaa Kumanovcite i Palanchanacat... od komshiluk be, choveci..." Tam si njinjo na SDSM. Ke im se srusi(v) partijata za slednive izbori [:D] Godzha zlo napravija na Makedonija, morat da platat [:D]
lav
quote:
Originally posted by NACIONALIST
СДСМ ќе ја напуштат тројца пратеници Бучковски очигледно дека е исплашен, дури е во паника“ Се ситни пратеничката група на СДСМ. Ќе ја напуштат тројца пратеници. Во партијата на Петковски одат кумановците Иван Анастасовски и Славица Станковска и пратеникот од Крива Паланка Јордан Михајловски. Петковски како вистинска пикантерија најави и нови имиња, но ги остави за некој следен пат. „Овие имиња што ви ги спомнав јас сум убеден дека манифестираа свој идентитет како пратеници, имаа свои автономни ставови по определени прашања“, изјави Тито Петковски, претседател на НСДП. Анастасовски потврдува. Причината била проблемите со раководството на СДСМ, но и расположението кај членството на СДСМ во Куманово, кој масовно преминувале кај Петковски. „Имавме одредени недоразбирања помеѓу мене и претседателот на партијата, кои реално не ги надминавме. Јас имав одредени контакти со граѓаните и избирачите од мојата изборна единица, кои реално еден таков чекор го оправдуваа“, рече Иван Анастасовски, пратеник. Во СДСМ не признаваат дека нивни пратеници ќе преминуваат во НСДП. Велат дека ќе почекале до недела, кога пратеничката група на СДСМ ќе има координација со лидерот на партијата, лично да слушнат, преминуваат ли кај Петковски. Наспроти јавно дадената најава на лидерот на СДСМ, Бучковски, дека партијата на Петковски е за една употреба од типот на ДА на Циле, Петковски возвраќа. „Што и се на бабата сакало, тоа и си сонува. Г-нот Бучковски очигледно дека е исплашен, дури е во паника, ги менува изјавите од недела во недела и јас би сакал да биде малку посмирен, пореален, да биде на земја“, вели Петковски. Dali e ova pocetok, za totalen raspad na komunjarskata SDS, kako sto pocna siguren sum ovaa partija i ke iscezni od politickata scena vo MAKEDONIJA, pa toa i go zasluzuvaat da si zaminat zasekogas i da se k*rtuli Makedonija ednas za sekogas i onie koi ja upropastija.
Шо бе вие овде СЕИР ФАЌАТЕ...па сите АМЕБИ се двојат...тоа барем јасно...освен времето на раздвојување е различно кај различни сорти. Дали сега ќе имамае СМСМ-Народна , Србоманска , кондуркова...или ? Но времето ќе покаже но и поговорките од типот: 1.Кога „игра„ мечка кај сосоедот...доаѓа и кај тебе 2.Кој другому „дупка„ копа ...самиот во неа кога=тогаш и (про)паѓа...нели
OooOo bogami napred treba da ide, ali nikako da trgne
јузер СДС е малтене пред катаклизма!
lav
quote:
Originally posted by tomislav1978
Napred SDSM
КАДЕ НАПРЕД ??? 1.Во ПРОПАСТ 2.Во „нова„ РАБОТНА поБЕДА? 3.Во Комунизам ...низ долгиот тунел кон светлината..или назад пак во МРАК. НАПРЕД НАПРЕД ТИФУСАРИ ПРЕКО ВОДЕ ДО СЛОБОДЕ
lav
quote:
Originally posted by tomislav1978
Lav gleam ko si bil komunjarce so clenska kniska si naucil i pesnicki..znaci od sega pocna da pees za tvojata partija tifusari
Специјаљно за тебе...како и остната ти слична на тебе братија... чиј распон меѓу ушиките-им е проблематично пополнет со сива маса. НИКОЈПАТ не сум бил член на ниту една ЈУ и МК Партија. Разбрано или да повторувам...ко во некоја Градинка.... Ти си мало прволаче јадеш .ајно ко (да е) колаче дрн дрн дрн ....
tomislav1978
quote:
Originally posted by lav Специјаљно за тебе...како и остната ти слична на тебе братија... чиј распон меѓу ушиките-им е проблематично пополнет со сива маса. НИКОЈПАТ не сум бил член на ниту една ЈУ и МК Партија. Разбрано или да повторувам...ко во некоја Градинка.... Ти си мало прволаче јадеш .ајно ко (да е) колаче дрн дрн дрн ....
Lav nema zasto da se sramis od minatoto... p.s. abe "kolacinja" mnogu si jadel, na zdravje
nevernik
quote:
Originally posted by tomislav1978
Napred SDSM
Tomche, vo SDSM prvo velat "nalevo krug" a potoa "napred"
nevernik
quote:
Originally posted by tomislav1978
Napred SDSM
Tomche, vo SDSM prvo velat "nalevo krug" a potoa "napred"
трендафил За волја на вистината, сега има многу повеќе и поголеми причини за бегање од СДСМ, отколку што имаше за бегање од ВМРО-ДПМНЕ во 2000та година. Забеганите тогаш, како главна причина го наведуваа отварањето на Универзитетот на Југоисточна Европа (Ван дер Штуловиот) во Тетово. Сега на тој план го имаме државниот Тетовски универзитет во просториите што насилно од Тетово-Табак ги одзеде командант Баци. Тогаш државата имаше пари и за пензионерите и за социјалните случаи и за лекови и да не набројувам, сега има само за тесната група окулу Ахмети и Бучковски. Тогаш немаше политички судења како сега (Раштански Лозја на пример), во 200та немаше ни политички договарања со криминалците (сега Агим Красниќи). Едноставно, буџетот на Македонија во 200та беше 1 милијарда долари, а многу пари се враќаа назад на народот и стопанството. Во оваа година буџетот е 1,7 милијарди долари со 8% помали пензии, скратена социјала и се` што треба да се врати на стопанството и народот. Долгот кон странство беше намален, сега се зголемува. Во 2000та, кога бегаа пратениците од ВМРО-ДПМНЕ никој не доби од државата бескаматен кредит затоа што е близок до власта (сега Свето Пивара), а грозјето, тутунот и друго им беше платено на земјоделците. Едноставно, што може да направи еден пратеник во недемократска партија, во која не може да се избори за своето мислење, сем да замине во друга. Зошто во СДСМ да не остане само Владо Бучковски со книшка и Бранко Црвенковски со привремено замрзната книшка?
tomislav1978 Trendafil ubava ti e pesnata ama ne ti cini glasot. I Tetovskiot univerzitet, i Ahmeti i Krasnici i site so gi nabroja se pojavija otkako vie ja zaebavta rabotata od 1998 do 2001. Toa e plod na vaseto vladeenje. Zosto do 1998 gi nemase? Vie ste tie so koaliciravte so najekstremnata partija na albancit vo 1998, i od zapadna Makedonija se odrekovte i dozvolivte albancite da pravat so sakaat. Do 1998 policijata vleguvase kaj sakase..dojdovte vie so celta da ja unistite Makedonija. Procitani ste odamna.
lav
quote:
Originally posted by tomislav1978
quote:
Originally posted by lav Специјаљно за тебе...како и остната ти слична на тебе братија... чиј распон меѓу ушиките-им е проблематично пополнет со сива маса. НИКОЈПАТ не сум бил член на ниту една ЈУ и МК Партија. Разбрано или да повторувам...ко во некоја Градинка.... Ти си мало прволаче јадеш .ајно ко (да е) колаче дрн дрн дрн ....
Lav nema zasto da se sramis od minatoto... p.s. abe "kolacinja" mnogu si jadel, na zdravje
Кое минато море комуњарче бреј ?. Читаш ли бе ти што ја во кратки црти ти пишувам специјаљно за тебе и твојот ментален склоп. Или ги знаеш само големите букви за читање..? Викни го тој до тебе нека не дреме во штабот...нека ти „помогне„.
tomislav1978 Lav minatoto e del od zivotot, bilo to da e crno ili belo
NACIONALIST abe tomislave pile so dve bukvi! ostavi gi sega tie raboti, aj kazi tocno dali ke ostanat vo SDS pet pratenici, i dali voopsto taa partija ke postoi posle izborite
tomislav1978 nacke, SDSM ke ja predvodi i slednata vlada, samo ti si mnogu tezok vo glata, nekoi raboti ednostavno ne gi razbiras, ama ne e tolku tragicno, eve i ja nemam aber kako se menjat gumite
lav
quote:
Originally posted by tomislav1978
Lav minatoto e del od zivotot, bilo to da e crno ili belo
Едноставно кажано (само ако си мислиш на/за себе) морам да се сложам со тебе.
f9 Tomislave..Lav gi saka site samo ne i komunjarite.Toa ne go pravi Vmrovec. Za temava i temite slichni na ovaa velat..."Koga brodot tone,prvi gluvcite begaat".So toa se e kazhano za brodot i za gluvcite.
lav
quote:
Originally posted by f9
Tomislave..Lav gi saka site samo ne i komunjarite.Toa ne go pravi Vmrovec. Za temava i temite slichni na ovaa velat..."Koga brodot tone,prvi gluvcite begaat".So toa se e kazhano za brodot i za gluvcite.
Точно е тоа дека ги поддржувам сите љубители на демоНкратијата...но тие со реална моќ Македонија да се стори ПРАВНА ДРЖАВА. СИте други се како веќе споменатите ПАЦОВИ кои бегаат од БРОДОВИ кои тонат. Кај нас беше брод со 2 трупа-мислам се викаше КАТАМАРАН...или...? Првиот труп е пред тонење , а другиот е веќе ПОД ВОДА..оти гледам како се ПОКИСНАТИ нивните „првоборци„ насеекаде каде ги канат и со жалење третираат како покојници , разбира се политички. 15 Септември ...оносно нивните ЛАЖНИ ВЕТУВАЊА на тој ден ..оти и немаат реална моќ и капацитет ...тоа да го спроведат дури ни за 100 години.
NACIONALIST
quote:
Originally posted by tomislav1978
nacke, SDSM ke ja predvodi i slednata vlada, samo ti si mnogu tezok vo glata, nekoi raboti ednostavno ne gi razbiras, ama ne e tolku tragicno, eve i ja nemam aber
cija vlada ke predvodat aramiite od SDS, poveke za niv ke nema mesto, ne samo vo parlamentot, tuku i treba da se proteraat od MAKEDONIJA.
dejan Za da se smeni toa sve, decentralizacijata i ramkovniot dogovor...ili treba da ima mnogu silna, sigurni partija koja ke go napravi toa sve (ama nema), ili Makedoncite da pocnat da protestirat silno i masovno (kako sto se slucuva vo Francija sega, oni se inspiracija) ili na kraj, nekoja 'revolucija' ama i toa tesko.
orlak
quote:
Originally posted by tomislav1978
SDSM ke ja predvodi i slednata vlada...
абре што е со човеков?
toni_a zakonodavstvo ne e matematika. i da treba za edna rabota da se donese nekakov zakon,toj mozhe na mnogu nachini da se formulira... druga rabota e deka nepotrebni raboti se "umotkuvaat". i da prodolzhi "k*rsot" na sds vo MK so druga partija ima mozhnosti i nachini za pravilno nasochuvanje ,reguliranje i koregiranje. nego sto se napravi vo ekonomijata? NISHTO! najvazhnoto ne go chepkaat! ps - da ,ke zaboravev...shitkaat strateshki raboti!!![}:)]
tomislav1978 Кај Тито замина тие што правеа најмногу штета За овие три и пол години пратениците Иван Анастасовски и Славица Станковска не направија ништо добро ниту за партијата ниту за Куманово. Напротив, направија само штета, изјави Виктор Божиновски, претседател на Општинската организација на СДСМ од Куманово. На прес-конференција завчера беше соопштено дека, освен двајцата пратеници, во НСДП на Тито Петковски преминале уште 13 членови. Божиновски рече дека, откако станале пратеници, Анастасовски и Станковска ја заборавиле базата од која потекнуваат. - Тие направија предавство на идеологијата на нашата партија. Од Анастасовски, освен што се залагаше за закон за јавни куќи и за бришеее на имииата на нашите револуционери од средни и основни училишта и нивно обележуваае со бројки, не слушнавме ништо друго. Од Станковска слушнавме само дека е за Законот против пушееето - рече Божиновски.
NACIONALIST
quote:
Originally posted by tomislav1978
Кај Тито замина тие што правеа најмногу штета За овие три и пол години пратениците Иван Анастасовски и Славица Станковска не направија ништо добро ниту за партијата ниту за Куманово. Напротив, направија само штета, изјави Виктор Божиновски, претседател на Општинската организација на СДСМ од Куманово. На прес-конференција завчера беше соопштено дека, освен двајцата пратеници, во НСДП на Тито Петковски преминале уште 13 членови. Божиновски рече дека, откако станале пратеници, Анастасовски и Станковска ја заборавиле базата од која потекнуваат. - Тие направија предавство на идеологијата на нашата партија. Од Анастасовски, освен што се залагаше за закон за јавни куќи и за бришеее на имииата на нашите револуционери од средни и основни училишта и нивно обележуваае со бројки, не слушнавме ништо друго. Од Станковска слушнавме само дека е за Законот против пушееето - рече Божиновски.
abe kolega!!! nemozis da go spasis brodot sto toni, zavrsena e pesnata so SDS
Ceki
quote:
Originally posted by tomislav1978 - Тие направија предавство на идеологијата на нашата партија. Од Анастасовски, освен што се залагаше за закон за јавни куќи и за бришеее на имииата на нашите револуционери од средни и основни училишта и нивно обележуваае со бројки, не слушнавме ништо друго. Од Станковска слушнавме само дека е за Законот против пушееето - рече Божиновски.
Mene ova ne mi izgleda kako predavstvo na ideologijata na sdsm?!
tomislav1978 Pa ti i ne znaes koja e ideologijata na SDSM, zato i ne si kompetenten da repliciras na boldiranoto
Ceki Ama mozam da gi gledam, custvuvam rabotite sto proizlegoja od ta ideologija, a so toa sto ovie dvajca bea pratenici do sega na sdsm, i ne bea izterani, ama samite ja napustija sdsm. Izgleda deka sepak ja sledeja ideologijata na sdsm i na nikogo ne mu smetase toa?!
slasa st o se katrate bre , Ne davame vlasta na nikogo dodeka ne vlezeme vo EU
tomislav1978
quote:
Originally posted by slasa
st o se katrate bre , Ne davame vlasta na nikogo dodeka ne vlezeme vo EU
Tooo majstore..i da znaes deka nema da dademe..ednas dadovme vlasta za malku ke ni unistea drzavata..se nauci i narodot vise
slasa ke nauci ponovo moze da se desi VMRO = VOJNA
Makedon
quote:
Originally posted by slasa
ke nauci ponovo moze da se desi VMRO = VOJNA
Pa vojnata ja predizvika UCK - DUI, koj e koalicionen partner na SDSM. I samite DUI i DPA tvrdat deka SDSM za vremeto na vojnata bila na stranata na UCK-DUI koja sakase albanizacija i okupacija na Makedonija, ubivase makedonski civili i vojnici.
tomislav1978
quote:
Originally posted by Makedon I samite DUI i DPA tvrdat deka SDSM za vremeto na vojnata bila na stranata na UCK-DUI
Kade tvrdat?
slasa Makedon nemoj da treses zeleni, Koga prvata vlada bese SDS i palici igraa po gostivar i tetovo i nivniot Rektor bese vzatvor ni univerzitet nisto ne ke imase . Dojde VMRO i lupco napravi demokratija site sto bea zatvoreni gi pusti na sloboda i na kraj vojna toj i takvi Tikvi ko tebe napraja
Makedon
quote:
Originally posted by slasa
Makedon nemoj da jades gomna , Koga prvata vlada bese SDS i palici igraa po gostivar i tetovo i nivniot Rektor bese vzatvor ni univerzitet nisto ne ke imase . Dojde VMRO i lupco napravi demokratija site sto bea zatvoreni gi pusti na sloboda i na kraj vojna toj i takvi Tikvi ko tebe napraja
DPA ke izdade bela kniga za koaliciranjeto na UCK=ONA i SDSM. Veke e napravena, no ke izleze po izborite. SDSM gi upotrebi palicite vo Gostivar istiot den koga devalvirase denarot, 1997 godina, da go svrti vnimanieto na javnosta od katastrofalnata ekonomska politika. No, SDSM e vinovnikot za albancite. SDSM dade drzavjanstva na 200.000 shquiptari od Kossova, samo za da glasaat 95` godina za Kiro Gligorov. Za 4 godini vlast, SDSM nacionalno ja unistija Makedonija. Za 4 godini na vlast, ja albaniziraa MAkedonija. Za vlast i sopstvenata majka si ja prodavaat!
tomislav1978
quote:
Originally posted by Makedon DPA ke izdade bela kniga za koaliciranjeto na UCK=ONA i SDSM. Veke e napravena, no ke izleze po izborite.
A bracata od DPA ke izdadele kniga a? So sega odednas stanna dobri tie za tebe?
quote:
SDSM gi upotrebi palicite vo Gostivar istiot den koga devalvirase denarot, 1997 godina, da go svrti vnimanieto na javnosta od katastrofalnata ekonomska politika.
Tie so nie gi tepavme i zatvorivme vie vednas gi pustivte.
quote:
SDSM dade drzavjanstva na 200.000 shquiptari od Kossova, samo za da glasaat 95` godina za Kiro Gligorov.
Kaj se dokazite...bevte na vlast zasto cutevte za ova?? Odi prasaj u stabot za dokazite..
slasa
quote:
Originally posted by Makedon
quote:
Originally posted by slasa
Makedon nemoj da jades gomna , Koga prvata vlada bese SDS i palici igraa po gostivar i tetovo i nivniot Rektor bese vzatvor ni univerzitet nisto ne ke imase . Dojde VMRO i lupco napravi demokratija site sto bea zatvoreni gi pusti na sloboda i na kraj vojna toj i takvi Tikvi ko tebe napraja
DPA ke izdade bela kniga za koaliciranjeto na UCK=ONA i SDSM. Veke e napravena, no ke izleze po izborite. SDSM gi upotrebi palicite vo Gostivar istiot den koga devalvirase denarot, 1997 godina, da go svrti vnimanieto na javnosta od katastrofalnata ekonomska politika. No, SDSM e vinovnikot za albancite. SDSM dade drzavjanstva na 200.000 shquiptari od Kossova, samo za da glasaat 95` godina za Kiro Gligorov. Za 4 godini vlast, SDSM nacionalno ja unistija Makedonija. Za 4 godini na vlast, ja albaniziraa MAkedonija. Za vlast i sopstvenata majka si ja prodavaat!
ti si psykopat odi be Lecise [:)]
intel
quote:
Originally posted by Makedon
No, SDSM e vinovnikot za albancite. SDSM dade drzavjanstva na 200.000 shquiptari od Kossova, samo za da glasaat 95` godina za Kiro Gligorov.
Tomislav uleta pred mene ama nema vrska. Vidi Makedon, preku stojko mi e veke od muabetite na opozicijata osobeno onaa na DPMNE sto mu pripaga kako trese brojki za nekakvi 200-300 iljadi drzvjanstva i ukradeni milioni. Muabeti od pred prodavnicka praveni na gajba pivo nema da toleriram. Poveli potkrepi go ova sto go napisa barem so link do nekoj koj e ovlasten da dade takva informacija, kako na primer statistika, mvr itn. Vo sprotivno kje bidat briseni vakvite loto prognozi. p.s. ili barem link do medium koj objavil.
Makedon
quote:
Originally posted by intel
quote:
Originally posted by Makedon
No, SDSM e vinovnikot za albancite. SDSM dade drzavjanstva na 200.000 shquiptari od Kossova, samo za da glasaat 95` godina za Kiro Gligorov.
Tomislav uleta pred mene ama nema vrska. Vidi Makedon, preku stojko mi e veke od muabetite na opozicijata osobeno onaa na DPMNE sto mu pripaga kako trese brojki za nekakvi 200-300 iljadi drzvjanstva i ukradeni milioni. Muabeti od pred prodavnicka praveni na gajba pivo nema da toleriram. Poveli potkrepi go ova sto go napisa barem so link do nekoj koj e ovlasten da dade takva informacija, kako na primer statistika, mvr itn. Vo sprotivno kje bidat briseni vakvite loto prognozi. p.s. ili barem link do medium koj objavil.
Abe cel svet znae deka dadovte 200.000 drzavjanstva na Kosovari. Dovolno e da se sporedi statisticki kolku albanci ima od 1994 godina, a kolku pred toa. A najdobar dokaz ti se Kosovarite koi se naseleni po skopje, TE i KU, koi zborat srpski, a ne makedonski. Site imaat rodnini vo Kosovo, od kaj sto dosle. Vie ja unistivte MKD samo za Kiro da vi ostane na vlast. Ziveam vo Cair ako sakas da znaes i site shquiptari komsii mi se doseleni od 1992 godina navamu. Site se ili od Presevo, od Gnjilane, Vitina, Urosevac....samo edna familija ima stari skopjani albanci od Cair.
intel Imas rok 24 casa da gi potkrepis tvoite spekulacii so fakti, ako ne-si znaes.
NACIONALIST
quote:
Originally posted by intel
Imas rok 24 casa da gi potkrepis tvoite spekulacii so fakti, ako ne-si znaes.
od kade pak ti tolku pameten da brises postovi, ili ne ti se bendisuva toa sto aramiite od SDS e predizvikaa vojnata zaedno so ONA, ili pak mozebi ne e vistina deka VOLOT BUCKO, gi odnese vo smrt vojnicite, ili pak mozebi ne e vistina deka za vreme na vojnata pederot se bogatese.
tomislav1978
quote:
Originally posted by NACIONALIST ili pak mozebi ne e vistina deka za vreme na vojnata pederot se bogatese.
Taka e naci, Gvujo za vreme na vojnata kupuvase stanovi
Makedon
quote:
Originally posted by tomislav1978
quote:
Originally posted by NACIONALIST ili pak mozebi ne e vistina deka za vreme na vojnata pederot se bogatese.
Taka e naci, Gvujo za vreme na vojnata kupuvase stanovi
Stanovite na Gvujo se so vrednost od 160.000 EUR, vklucuvajki i eden star, od majka mu[:D] A Bucko tvoj, ima milioni aferi, za isplakanje milioni evra na negovi bliski, so koi najverojatno si gi deli parite. Najsvez otkrien primer e so baciloto, koe vredelo 730.000 evra, zamislete, a bez prethodno nekoj da izleze i da vidi kolku ovci umrele i dali navistina umrele.
NACIONALIST
quote:
Originally posted by Makedon A Bucko tvoj, ima milioni aferi, za isplakanje milioni evra na negovi bliski, so koi najverojatno si gi deli parite. Najsvez otkrien primer e so baciloto, koe vredelo 730.000 evra, zamislete, a bez prethodno nekoj da izleze i da vidi kolku ovci umrele i dali navistina umrele.
ovcite od siptarot povredni od BRANITELITE, napred SDS samo taka ke stigneTE do uste edna pobeda, namesto braniteli, ovci siptarski ke ve branat
Pana Se mislam dali NACKA i Makedon se slobodni strelci na DPMNE ili se angazirani od nekoj partiski stab na DPMNE. Ako se slobodni strelci vo red,nema problem. Ama ako se koordinirani od nekoj partiski stab na DPMNE tesko na niv.Ne im gine povtorno opozicija. Definitivno so svoeto trtljanje i odmagaat na DPMNE!!!Pa oni,kako sakaat!!
NACIONALIST ex greu gresen, zatoa te nema, sto poveke komunjarskata SDS se rasparcuva, tebe se poveke i poveke te nema, TITO ve poeba
Makedon Velat pratenicite od SDSM sto prebeguvaat kaj Tito deka toa go pravat oti SDSM NEMALA NIKAKVI USPESI VO EKONOMIJATA t.e. SDSM ja unisti makedonskata ekonomija. Lugeto si se vo pravo. Znaat deka ke izgubi SDSM na slednite izbori, pa mislat deka Tito nesto poarno ke pomine. I samite SDSMovci se svesni deka vo izminatite 4 godini, SDSM ja unazadi Makedonija ekonomski. Zatoa nikoj ne ne` saka nit vo EU, nit vo NATO.
Makedon
quote:
Originally posted by Pana
Se mislam dali NACKA i Makedon se slobodni strelci na DPMNE ili se angazirani od nekoj partiski stab na DPMNE. Ako se slobodni strelci vo red,nema problem. Ama ako se koordinirani od nekoj partiski stab na DPMNE tesko na niv.Ne im gine povtorno opozicija. Definitivno so svoeto trtljanje i odmagaat na DPMNE!!!Pa oni,kako sakaat!!
Pano mori, jas ne sum od DPMNE. Samo ke glasam za niv oti mislam deka se poarni od SDSM i toa mnogu poarni. No, za mene i tie se losi! A SDSM za katastrofa. Ako razbra, ke svatis oti gi branam. A nemam nikakov interes nit od VMRO, nit od SDSM. Samo svakam deka VRMO ke raboti na ekonomijata i narodot so niv ke prkne i trkne nanapred. Zatoa i ke glasam so niv. Inaku, sto se odnesuva do mene, jas sum si siruiran, no mislam na NARODOT MAKEDONSKI. Koga ke vidam kakva beda vladee megu Makedoncite, e toa me tera da bidam protiv SDSM.
orlak доста со тие дрзавјанства, Фрле ги даде и точка!
intel kolku dade de ? Makedon uste casa imas lufta da dokazes.
Pana [img]http://www.ekosvest.com.mk/images/izbori12.jpg[/img] ...eve gi spremni za maskenbal...toj niskiot u sredina e Gvujo....
NACIONALIST
quote:
Originally posted by intel
Normalno, covekot raboti 24 casa na den za nase dobro. Taka rabotese gospodinot Georgievski i gospodinot Boshkovski ama ete od vnatrepatiskite predavnici kako Gruevski,Kedev,Ganka,Gorcev i ostanata boranija pretrpea neuspeh vo vladeenjeto.
da da rabotat 24 casa, i krojat planovi kako uste da lapnat nekoe milionce, go poebaa ESM, seka rabotat i mislat sto drugo da poebat
Great_Macedonian uote:Originally posted by Great_Macedonian Strelec, velis ne bi sakal makedonija da ja vodi covek sto krade... pa daj kazimi dosega eden politicar koj e vodel makedonija i sto ne kradel? Za Gruevski, vremeto ke pokaze (osobeno ako stane premier) deka e cesna licnost. ------------------------------------------------------------------------------------------ Quote Satanica.... :Sto znaci ova be? Ti bi se slozil Makedonija da ja vodi covek sto krade? Zaradi izgovorot deka nema drug? A be katastrofa.... --- Ne Satanico.. pogresno si me razbral.. jas ne rekov deka site kradat pa podobro da go glasame onoj sto najmalce krade. Jas rekov deka ne mislam da e Gruevski necesen, zatoa rekov vremeto ke pokaze.. rekov da mu dademe sansa, ako se pokaze i toj necesen togas i toj na kloci treba da leta.
OooOo
quote:
Originally posted by Great_Macedonian
uote:Originally posted by Great_Macedonian Strelec, velis ne bi sakal makedonija da ja vodi covek sto krade... pa daj kazimi dosega eden politicar koj e vodel makedonija i sto ne kradel?
Sega Strelec kje reche Penov (eve chitaj mi go zborot) :)
NACIONALIST НА СДСМ НЕ МУ ОДИ Извесен победникот на парламентарните избори Во прилично тајна постапка, СДСМ изврши анкета на околу 2000 испитаници, во март, со која, сакаше да утврди каков е нивниот рејтинг во однос на конкурентската ВМРО-ДПМНЕ и колку пратеници може да им земе Тито Петковски на парламентарните избори. Иако е познато дека партиските анкети стандардно се прават по системот резултатите да му се допаднат на Шефот на партијата, по што и Шефот задоволен, а и анкетарите наградени, овој пат, дури ни тој принцип не помогна. И според партиските анкети за рејтинзите, СДСМ е зад конкурентската ВМРО-ДПМНЕ, а Тито Петковски и Лиле Поповска би влегле во парламентот како серизони политички партии со свои пратенички групи. Резултатите од партиската анкета на СДСМ за можен број на пратеници се следни: ВМРО-ДПМНЕ 35 СДС 32 ДУИ 20 ДПА 12 ТИТО 12 ДОМ 5 ВМРО-НП 4 ВКУПНО 120 i sami anketi si pravat, i pak gubat, znaci grevovite nivni doprava ke sledat, NAPRED VMRO DPMNE, i da gi zgazime komunjariva kako FAP ZABA.
Whitebaby Teshko na opozicija so suporterI kako NACIONALIST.
Pana
quote:
ВМРО-ДПМНЕ 35 ДУИ 20 ДПА 12 ВМРО-НП 4 Вкупно: 61
Abe ova nekako ne mi izlaga 61,kaj mene na komjuterot pokazuva 71[;)]
intel
quote:
Originally posted by tomislav1978
quote:
Originally posted by Strelec Двете ’најмакедонски’ и двете албански партии!:) За да можат да формираат влада со гласовите на Албанците, ДПМНЕ ќе мора да им вети границата од Групчин да се помести некаде кај Штип!:)
Dobro sepak imaat nekoi teoretski sansi..samo neznam dali vojvodata Ljubco ke prifatil vlada so Gvujo-aramijata kako premier..
Ma jok, LJubco jasno i glasno kaza pred eden mesec deka Gruevski kje bide minister vo negovata vlada. Kolku ima kapacitet da razbere Gvujo sto sakal Ljubce da kaze ?
Great_Macedonian Анкета на УНДП: ВМРО-ДПМНЕ со 4% предност пред СДСМ 22.03.2006 Нова анкета на УНДП. Според неа, ВМРО-ДПМНЕ повторно на врвот со 4% предност пред владеачката СДСМ. Според анкетата, која ја спроведе Брима галуп, за ВМРО-ДПМНЕ би гласале 13,2%, додека за СДСМ 9%. Партијата на Тито Петковски доби 4,9%, ДОМ на Поповска 2,5%, ВМРО-Народна 2,1%, а ново формираната ПЕО 0,7%. Според анкетата, нема да гласаат 30,6%, а неопределени останале 15,7% од испитаниците. Во албанскиот политички блок, ДУИ неприкосновена со 10,3%, за разлика од 3,9% што се изјасниле за ДПА. Анкетата е спроведена во февруари годинава, на примерок од 1.118 испитаници. Според симулацијата на партиските штабови, ова би значело дека ВМРО-ДПМНЕ би освоиле 49 пратенички места, СДСМ 27, партијата на Петковски девет, ВМРО-Народна шест, партијата на Поповска четири, ДУИ 17, а ДПА осум пратеници. -------------------------------------------------------------------------------------------------- intel... narodna ke ima 6 pratenici. Vi cestitam.. ne ocekuvav deka ke imate poveke od dve-tri.
Great_Macedonian vo ovoj slucaj dpmne moze da napravi vlada so barem dve od slednive partii (DOM, DPA, NCDP?? NARODNA???????)
tomislav1978
quote:
Originally posted by NACIONALIST ВМРО-ДПМНЕ 35 СДС 32 ДУИ 20 ДПА 12 ТИТО 12 ДОМ 5 ВМРО-НП 4 ВКУПНО 120
naci spored anketava SDSM definitivno ke formira nova vlada letovo..znaci ostanuvate opozicija i slednite 4 godini
Strelec Томче, не си во право... Еве како може ДПМНЕ да формира влада: ВМРО-ДПМНЕ 35 ДУИ 20 ДПА 12 ВМРО-НП 4 Вкупно: 61 Таман за формирање влада!:) Двете ’најмакедонски’ и двете албански партии!:) За да можат да формираат влада со гласовите на Албанците, ДПМНЕ ќе мора да им вети границата од Групчин да се помести некаде кај Штип!:)
tomislav1978
quote:
Originally posted by Strelec Двете ’најмакедонски’ и двете албански партии!:) За да можат да формираат влада со гласовите на Албанците, ДПМНЕ ќе мора да им вети границата од Групчин да се помести некаде кај Штип!:)
Dobro sepak imaat nekoi teoretski sansi..samo neznam dali vojvodata Ljubco ke prifatil vlada so Gvujo-aramijata kako premier..
NACIONALIST dali na nekogo mu se bendisuva ili ne, GRUEVSKI e veke sednat vo premierskata fotelja.
tomislav1978
quote:
Originally posted by NACIONALIST
dali na nekogo mu se bendisuva ili ne, GRUEVSKI e veke sednat vo premierskata fotelja.
naci, Gvujo dan e sednat "vo" drugo nesto..vidi go..
Pana [img]http://www.vecer.com.mk/content_images/trifun-kostovski---gruevski.jpg[/img] ....da ne mislese na ovoj vampirov,Tomce
Strelec E nikako ne mozham da poveruvam deka ovie dvajca mozhat im donesat dobro na Makedonija i na Skopje!?:(
Makedon
quote:
Originally posted by tomislav1978
quote:
Originally posted by NACIONALIST
dali na nekogo mu se bendisuva ili ne, GRUEVSKI e veke sednat vo premierskata fotelja.
naci, Gvujo dan e sednat "vo" drugo nesto..vidi go..
Koga ke stanit Premier, ti ke mu sednes na Gvujo.....vo foteljata de :)
intel
quote:
Originally posted by Pana
[img]http://www.vecer.com.mk/content_images/trifun-kostovski---gruevski.jpg[/img] ....da ne mislese na ovoj vampirov,Tomce
Glej gi kako si se pipkaat za racencata, uste Krasnici im fali da bidet: Gvujo,Tripko i Krasnici, veseli mladici[:D]
Great_Macedonian strelec... mislev deka si za dpmne!?
Strelec Dame, bev dodeka ne go prochitav ova: http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=13982
NACIONALIST
quote:
Originally posted by Strelec
Dame, bev dodeka ne go prochitav ova: http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=13982
daj ne se preseravaj te molam, ti ne si prvo za samiot sebe a kamoli za nekoj drug, uste od prviot pat koga pocna da kazuvas za DPMNE te vaka te onaka jasna slika bese deka ti si ovde samo za majtap a ne podrzuvac na nekogo
profa Abe na ovoj podforum najveke mi se ide radi Tomislav i Nacionalist :))))))))) Se drugo moze da se najde na stranite Makedonski
Strelec
quote:
Originally posted by NACIONALIST
...daj ne se preseravaj...
Ti dechki mora da si za DPMNE!:) btw, go prochita li ti intel shto ti napisha?:) http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=13801#311798
Makedon
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by NACIONALIST
...daj ne se preseravaj...
Ti dechki mora da si za DPMNE!:) btw, go prochita li ti intel shto ti napisha?:) http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=13801#311798
Intel i Strelec se za edno isto- za SDSM. Gajle im e za drzavata i narodot makedonski, vazen im e licnata korist, koja sekako ja imaat dodeka SDSM e na vlast. Strelec samo se zafrkava so VMRO, no indirektno go navreduva samiot SDSM, oti se ona sto e VMRO, ne e SDSM[:D]
Makedon
quote:
Originally posted by intel
quote:
Originally posted by Pana
[img]http://www.vecer.com.mk/content_images/trifun-kostovski---gruevski.jpg[/img] ....da ne mislese na ovoj vampirov,Tomce
Glej gi kako si se pipkaat za racencata, uste Krasnici im fali da bidet: Gvujo,Tripko i Krasnici, veseli mladici[:D]
Ti galiba im zaviduvas sho se pipkaet za rocinjata, majkin? Ne se sekiraj, ako sakas, ka te pipkaet i tebe, ne samo za rocinjata, toko i na drugo mesto, kode ti sakas majke [;)][:D][:D] Koga imat gay raspravija, Intel e prviot sto se vklucuva, neshcho go zapaluvat[:D][:D]
Strelec Ах, ќе го честам intel пиво ако те банира заради овие глупости што ги пишуваш! Ептен не сакам да им се мешам на intel и Whitebaby во потфорумов за политика, инаку ќе ти го најдев јас селото!!!:)
orlak СДСМ не е пред КАТАСТРОФА , СДСМ е КАТАСТРОФА! [V][V][V][V][V]
slasa intel i od mene gajba pivo pukaj ban odma
Strelec
quote:
Originally posted by Great_Macedonian
Dame, bev dodeka ne go prochitav ova: http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=13982 -------------------------------------------------------- Strelec, ne mislev deka si bil eden od onie koj veruvaat na sve sto ke procitaat. Pa i da ima majkamu cetiri stanovi, "golemoto bogatstvo"... samo da dojde den da se otkrie bogatstvoto na Branko i Ljupco.. da dojde, no ne verivam deka ke dojde posto NEcesnite lujge nikogas ne odgovaraat-barem NEcesnite vo makedonija ne odgovaraat.
Даме, прво во однос на верувањето... Можеш слободно да веруваш во тој податок... Ако не беше точен, Груевски барем во кафеана пред пријатели ќе го демантираше тоа... А тој молчи како заклан! И не би сакал да ми ја води Македонија некој што крадел... Без оглед дали украл колку за 4, или колку за 1004 станови... Преку глава ми е од лопови на чело на Македонија!
Strelec intel, сапорт за одлуките... Нека се научат на коректен однос кон останатите членови на форумов!
Satanico Pandemonium
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by Great_Macedonian
Dame, bev dodeka ne go prochitav ova: http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=13982 -------------------------------------------------------- Strelec, ne mislev deka si bil eden od onie koj veruvaat na sve sto ke procitaat. Pa i da ima majkamu cetiri stanovi, "golemoto bogatstvo"... samo da dojde den da se otkrie bogatstvoto na Branko i Ljupco.. da dojde, no ne verivam deka ke dojde posto NEcesnite lujge nikogas ne odgovaraat-barem NEcesnite vo makedonija ne odgovaraat.
Даме, прво во однос на верувањето... Можеш слободно да веруваш во тој податок... Ако не беше точен, Груевски барем во кафеана пред пријатели ќе го демантираше тоа... А тој молчи како заклан! И не би сакал да ми ја води Македонија некој што крадел... Без оглед дали украл колку за 4, или колку за 1004 станови... Преку глава ми е од лопови на чело на Македонија!
Ova e 100% tocno i ispravno razmisluvanje. Da ne bese vistina ke demantirase coekot a kuti ko zaklan. I najgolema vistina e deka Makedonija ne smee da ja vodi nekoj sto kradel, bez obzir kolku ukral. Da dodam samo za Gurevski (iako ne sakam da komentiram za licnosti), toj bese ministar na finansii , glavna licnost, vo vremeto koga Okta se prodade vo cetiri oci na Grcite...Da li Branko da li Gruevski ke dojde na vlast, da li bilo koj sto veke bil na vlast i kradel, toa ke bide najgolema katastrofa za Makedonija, prodolzuvanje na agonijata.
orlak како и да е дрпнал нешто.(се мисли на Груевски) или како што S.P.Q.R вели за владеењето во РМакедонија до сега: “Rubiamo Quanto Possiamo Senza Parole“ или во превод “We steal as much as we can, without telling anything“. [^][^][^][^][^]
Great_Macedonian Dame, bev dodeka ne go prochitav ova: http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=13982 -------------------------------------------------------- Strelec, ne mislev deka si bil eden od onie koj veruvaat na sve sto ke procitaat. Pa i da ima majkamu cetiri stanovi, "golemoto bogatstvo"... samo da dojde den da se otkrie bogatstvoto na Branko i Ljupco.. da dojde, no ne verivam deka ke dojde posto NEcesnite lujge nikogas ne odgovaraat-barem NEcesnite vo makedonija ne odgovaraat.
Makedon
quote:
Originally posted by Strelec
Ах, ќе го честам intel пиво ако те банира заради овие глупости што ги пишуваш! Ептен не сакам да им се мешам на intel и Whitebaby во потфорумов за политика, инаку ќе ти го најдев јас селото!!!:)
Strelco, kazi za kogo se odnesuva gonono? Za men ili za nacionalist?
intel
quote:
Originally posted by Makedon
Ti galiba im zaviduvas sho se pipkaet za rocinjata, majkin? Ne se sekiraj, ako sakas, ka te pipkaet i tebe, ne samo za rocinjata, toko i na drugo mesto, kode ti sakas majke [;)][:D][:D] Koga imat gay raspravija, Intel e prviot sto se vklucuva, neshcho go zapaluvat[:D][:D]
Makedon kje pauziras malku, si znoes zosto milo[:X]
NACIONALIST intel brat, nemoj da se zanesuvas kako nekoj od bebinjava ovde sto se zakanuvaat samo so nekojsi BAN,
intel Nacionalist kje mu pravi drustvo na Makedon.
orlak
quote:
Originally posted by intel
Nacionalist kje mu pravi drustvo na Makedon.
речено сторено! [^][^][^] кој нема во главата има во јазикот или нозете беше? а?
Great_Macedonian Strelec, velis ne bi sakal makedonija da ja vodi covek sto krade... pa daj kazimi dosega eden politicar koj e vodel makedonija i sto ne kradel? Za Gruevski, vremeto ke pokaze (osobeno ako stane premier) deka e cesna licnost.
Strelec
quote:
Originally posted by Great_Macedonian
Strelec, velis ne bi sakal makedonija da ja vodi covek sto krade... pa daj kazimi dosega eden politicar koj e vodel makedonija i sto ne kradel?
Веројатно нема таков!:(
quote:
Originally posted by Great_Macedonian
Za Gruevski, vremeto ke pokaze (osobeno ako stane premier) deka e cesna licnost.
Па веројатно ќе имаме прилика да видиме, пошто се чини дека тој ќе биде наредниот македонски премиер. Меѓутоа, јас сум сепак скептик во чесноста на Груевски. Во краен случај, за него има и нешто што е конкретно најдено (становите), во ситуација кога и еден стан во Македонија е речиси невозможно да се купи само од плати. Башка, којзнае колку има пари кои што не му се знаат!? И сето тоа, од време додека бил само министер во владата. Па можеме и да претпоставиме што би правел кога би бил на чело на таа влада!!!
Satanico Pandemonium
quote:
Originally posted by Great_Macedonian
Strelec, velis ne bi sakal makedonija da ja vodi covek sto krade... pa daj kazimi dosega eden politicar koj e vodel makedonija i sto ne kradel? Za Gruevski, vremeto ke pokaze (osobeno ako stane premier) deka e cesna licnost.
Sto znaci ova be? Ti bi se slozil Makedonija da ja vodi covek sto krade? Zaradi izgovorot deka nema drug? A be katastrofa.... A, za Gruevski, vremeto veke pokaza, ona sto Strelec ti go kaza dolu a i pogore stoi. Cesen covek izleguva od vlada koga okolu nego kradenje ima a toj nemoze da go spreci. A ne kuti ko zaklan, i uste ministar na finansii vo slucajot so Okta.
трендафил Нормално е СДСМ да ги загуби изборите и додека не направи реформи во сопствените редови да не дојде на власт. Јасно е дека сите што мислеа дека по 53 години (1945 - 1998) монопол на власта во Македонија не е можно прочистување за само неполни 4 години (затоа што и во 2001 година СДСМ повторно беше во власта). Јасно е и дека единствениот виновник не беше само Црвенковски, затоа што со неговото заминување од лидерството во партијата и извршната власт ништо не се смени на подобро. Напротив. Вака и младите кои влегуваат во партијата се „заразуваат“ од постарите членови кои до 1992 беа фарбани во црвено и комунисти, а потоа наеднаш како да излегоа од котлето на некоја вештерка се префарбаа во сино и станаа социјалдемократи. Веројатно на сите им е јасна точноста на народната мудрост дека волкот влакното го менува, ама табиетот не го менува.
Makedon
quote:
Originally posted by orlak
СДСМ не е пред КАТАСТРОФА , СДСМ е КАТАСТРОФА! [V][V][V][V][V]
Celosno si vo pravo, SDSM e KATASTROFATA za Makedonija !
Makedon
quote:
Originally posted by Satanico Pandemonium
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by Great_Macedonian
Dame, bev dodeka ne go prochitav ova: http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=13982 -------------------------------------------------------- Strelec, ne mislev deka si bil eden od onie koj veruvaat na sve sto ke procitaat. Pa i da ima majkamu cetiri stanovi, "golemoto bogatstvo"... samo da dojde den da se otkrie bogatstvoto na Branko i Ljupco.. da dojde, no ne verivam deka ke dojde posto NEcesnite lujge nikogas ne odgovaraat-barem NEcesnite vo makedonija ne odgovaraat.
Даме, прво во однос на верувањето... Можеш слободно да веруваш во тој податок... Ако не беше точен, Груевски барем во кафеана пред пријатели ќе го демантираше тоа... А тој молчи како заклан! И не би сакал да ми ја води Македонија некој што крадел... Без оглед дали украл колку за 4, или колку за 1004 станови... Преку глава ми е од лопови на чело на Македонија!
Ova e 100% tocno i ispravno razmisluvanje. Da ne bese vistina ke demantirase coekot a kuti ko zaklan. I najgolema vistina e deka Makedonija ne smee da ja vodi nekoj sto kradel, bez obzir kolku ukral. Da dodam samo za Gurevski (iako ne sakam da komentiram za licnosti), toj bese ministar na finansii , glavna licnost, vo vremeto koga Okta se prodade vo cetiri oci na Grcite...Da li Branko da li Gruevski ke dojde na vlast, da li bilo koj sto veke bil na vlast i kradel, toa ke bide najgolema katastrofa za Makedonija, prodolzuvanje na agonijata.
Porakata ti e: ne izleguvajte na izbori, Brane da si namesti pak da pobedi na izborite. Prasanjeto e zosto nikoj ne kazuva kolku pari zede SDSM od nivnata privatizacija na 90% od makedonskite firmi? SDSM ne prodavase, tuku gi davase firmite na nivni clenovi. A toa se vika grabez. VMRO, prodavase i za toa zemase pari. A i zosto nikoj ne se zaprasa zosto 1998 godina, OKTA bese vo bankrot i koj ja dovede do toa da mora da se prodava, oti ako ne se prodadese stotici semejstva ke ostanea bez primanja? A sto si e pravo, pravo e. Si zele i VMROvcite provizii, ama SDSM da rabotese tolku loso kolku VMRO, nemase da imame 46% siromasni Makedonci. I jas ke glasav za SDSM, razbira se[;)]
intel
quote:
Originally posted by трендафил
Веројатно на сите им е јасна точноста на народната мудрост дека волкот влакното го менува, ама табиетот не го менува.
Da da, golema vistina. Tokmu zatoa sum siguren deka narodov ne ja ima zaboraveno najtragicnata 1998.
Makedon
quote:
Originally posted by intel
quote:
Originally posted by трендафил
Веројатно на сите им е јасна точноста на народната мудрост дека волкот влакното го менува, ама табиетот не го менува.
Da da, golema vistina. Tokmu zatoa sum siguren deka narodov ne ja ima zaboraveno najtragicnata 1998.
Narodot sega se kae sto ne glasale za VMRO 2002 godina, no zatoa sega ke glasa i ke pobedi VMRO. Sekako, ako ne namesti SDSM, kako sto pravea 1992-1998 godina i sega na predsedatelskite izbori. Duri EU ni se smee, kako moze taka nekoj da mesti izbori.
intel
quote:
Originally posted by Makedon
Prasanjeto e zosto nikoj ne kazuva kolku pari zede SDSM od nivnata privatizacija na 90% od makedonskite firmi? SDSM ne prodavase, tuku gi davase firmite na nivni clenovi. A toa se vika grabez. VMRO, prodavase i za toa zemase pari.
90% pa sto rabotese dpmne 4 godini. Nmese sto da prodava pa ajde Okta i Telekom. Ovie bea budali do 98 sto ne gi prodadoa pa dojdoa pametnite od Demir Hisar i gi resija problemite OKTA I TELEKOM.CCC kolku ste pateticni be vie od DPMNE, znaete li?
quote:
Si zele i VMROvcite provizii,
Zatoa kje skapat vo opozicija[;)] Zosto ako bi dosle na vlast vednas bi go prodale ESM so se partali za da polse partiskite piuncinja so dobro ispran mozok ne ubeduvaat vo nekakvi si prikazani kako ova podole;
quote:
A i zosto nikoj ne se zaprasa zosto 1998 godina, OKTA bese vo bankrot i koj ja dovede do toa da mora da se prodava, oti ako ne se prodadese stotici semejstva ke ostanea bez primanja?
Makedon
quote:
Originally posted by intel
quote:
Originally posted by Makedon
Prasanjeto e zosto nikoj ne kazuva kolku pari zede SDSM od nivnata privatizacija na 90% od makedonskite firmi? SDSM ne prodavase, tuku gi davase firmite na nivni clenovi. A toa se vika grabez. VMRO, prodavase i za toa zemase pari.
90% pa sto rabotese dpmne 4 godini. Nmese sto da prodava pa ajde Okta i Telekom. Ovie bea budali do 98 sto ne gi prodadoa pa dojdoa pametnite od Demir Hisar i gi resija problemite OKTA I TELEKOM.CCC kolku ste pateticni be vie od DPMNE, znaete li?
quote:
Si zele i VMROvcite provizii,
Zatoa kje skapat vo opozicija[;)] Zosto ako bi dosle na vlast vednas bi go prodale ESM so se partali za da polse partiskite piuncinja so dobro ispran mozok ne ubeduvaat vo nekakvi si prikazani kako ova podole;
quote:
A i zosto nikoj ne se zaprasa zosto 1998 godina, OKTA bese vo bankrot i koj ja dovede do toa da mora da se prodava, oti ako ne se prodadese stotici semejstva ke ostanea bez primanja?

Intel, aj malce priseti se. OKta se proadade oti mirase- SDSM preku nivnite direktori ja "iscicaa" firmata i ostavija dolg 20 milioni evra. SDSM planirase da ja zatvori okta, ama vmro ja voskresna firmata. Toa li te boli. A sto se odnesuva do proviziite, zosto SDSM go prodade ESM za tolku malku pari? Kaj se ostatokot, kolku sto vredi??? VMRO ako se sekavas sakase da go prodade ESM za 2.500.000.000 $, a vie go prodadovte ESM za 10 pati pomalce. Uste imas oci da zboris?
Strelec
quote:
Originally posted by Makedon
...SDSM od nivnata privatizacija na 90% od makedonskite firmi? SDSM ne prodavase, tuku gi davase firmite na nivni clenovi...
I sega tie firmi se vo racete na Makedonci!
quote:
Originally posted by Makedon
VMRO, prodavase i za toa zemase pari.
I sega tie firmi se vo tugji race!
Pana
quote:
VMRO ako se sekavas sakase da go prodade ESM za 2.500.000.000 $, a vie go prodadovte ESM za 10 pati pomalce
Od kaj li go najde ovoj podatok.Prvo,DPMNE nikogas ne kazalo cena za koja saka da go prodade ESM.Vtoro,ne se prodava celo ESM tuku samo 23%od ESM. So vakvi pisuvanja nikogas nema da se vratite na vlast.
tomislav1978
quote:
Originally posted by Makedon VMRO ako se sekavas sakase da go prodade ESM za 2.500.000.000 $, a vie go prodadovte ESM za 10 pati pomalce. Uste imas oci da zboris?
Komu prodavas pufki ti be? DPMNE taa suma ja kaza za CEL ESM ne za ESM-Distribucija, a plus i ne e toa oficijalno kazano ami kafe muabet
lav
quote:
Originally posted by Pana
quote:
VMRO ako se sekavas sakase da go prodade ESM za 2.500.000.000 $, a vie go prodadovte ESM za 10 pati pomalce
Od kaj li go najde ovoj podatok.Prvo,DPMNE nikogas ne kazalo cena za koja saka da go prodade ESM.Vtoro,ne se prodava celo ESM tuku samo 23%od ESM. So vakvi pisuvanja nikogas nema da se vratite na vlast.
Ајде кољега пана... Не може да продадеш само виме а кравата да остане твоја (целосна) сопственост. пс Кој билошто и да распродава...не и мисли воопшто никакво ДОБРО на фамилијата ...или пошироко гледано на државата. Така да овој или оној...сите тие распродаваат туѓи добра...кој се сопственост на генерации Македонци...а сајбии (газди) се прават неколкумина.....за (најверојатно) ситна пара спореденео со последиците кое тоа распродавање ги носи...особено на ИДНИТЕ генерации...ако воопшто и ги имаме...мислам ако не се разбегаат додека се во мевот на мајките нивни.
tomislav1978
quote:
Originally posted by Makedon I jas ke glasav za SDSM, razbira se[;)]
SDSM nema potreba od glasovi na lugje kako tebe, koj za Makedonskite heroi veli deka ginele za golema Bugarija. Slobodno glasaj si i ponatamu za DPMNE
lav
quote:
Originally posted by tomislav1978
quote:
Originally posted by Makedon I jas ke glasav za SDSM, razbira se[;)]
SDSM nema potreba od glasovi na lugje kako tebe, koj za Makedonskite heroi veli deka ginele za golema Bugarija. Slobodno glasaj si i ponatamu za DPMNE
Да да ...разбира се дека не им се потребни. Ним им се доволни само од УЧК-ите...нели?
tomislav1978
quote:
Originally posted by lav
quote:
Originally posted by tomislav1978
quote:
Originally posted by Makedon I jas ke glasav za SDSM, razbira se[;)]
SDSM nema potreba od glasovi na lugje kako tebe, koj za Makedonskite heroi veli deka ginele za golema Bugarija. , Slobodno glasaj si i ponatamu za DPMNE
Да да ...разбира се дека не им се потребни. Ним им се доволни само од УЧК-ите...нели?
Aj lavce use ednas za tebe: SDSM nema potreba od glasovi na lugje kako tebe, koj za Makedonskite heroi veli deka ginele za golema Bugarija. inaku bese za Makedon nameneta, ili mozda i ti se najde povikan
Strelec
quote:
Originally posted by lav
Ним им се доволни само од УЧК-ите...нели?
Не сите УЧК-и... Оние најлошите (Красниќи и слични на него) си имаат друг партнер!:)
lav
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by lav
Ним им се доволни само од УЧК-ите...нели?
Не сите УЧК-и... Оние најлошите (Красниќи и слични на него) си имаат друг партнер!:)
Нема добри или лоши УЧКи ...сите се едносатвно кажано УЧК а тие се по дефиниција АНТИ-Македонци. Understood ?
tomislav1978
quote:
Originally posted by NACIONALIST seka rabotat i mislat sto drugo da poebat
Nacke cuvaj legja!
Makedon
quote:
Originally posted by intel
quote:
Originally posted by NACIONALIST
quote:
Originally posted by tomislav1978 Makedonskite heroi veli deka ginele za golema Bugarija. Slobodno glasaj si i ponatamu za DPMNE
a ze kogo ginea makedonskite heroi, pusteni na karpalak na milost i nemilost bez municija i oruzje, ali toa ti e dogovor SDS UCK, i teleto buckosko morase da gi odvede vojnicite vo pekol
Dali stois so ime i prezime zad ovaa izjava Nacionalist?
Forumot e anonimen, pa se nadevam deka toa vazi i za neSDSMovcite na forumov. A Vlatko Gorcev go obvini SDSM nekolku pati deka koaliciral so UCK uste pred vojnata, deka tie ja napravile vojnata. Do sega SDSM nema tuzba podneseno protiv Vlatko za kleveta.
intel
quote:
Originally posted by tomislav1978
quote:
Originally posted by NACIONALIST Objasni sto sakas da kazis, a i pak ke recam deka: TELETO BUCKOVSKO, gi odnese BRANITELITE VO SMRT.
Naci koregiraj go recnikot, za tebe premierot Buckovski e GOSPODIN.
Ostaj go neka si pisuva, Nacionalist ti e slika i prilika DPMNOVSKA. Ne moze Tomce vo casa od 200gr. da stavis 201, nikako.
NACIONALIST
quote:
Originally posted by tomislav1978 Naci koregiraj go recnikot, za tebe premierot Buckovski e GOSPODIN.
toj mozi samo tebe i na intel, da vi bidi gospodin.
intel Normalno, covekot raboti 24 casa na den za nase dobro. Taka rabotese gospodinot Georgievski i gospodinot Boshkovski ama ete od vnatrepatiskite predavnici kako Gruevski,Kedev,Ganka,Gorcev i ostanata boranija pretrpea neuspeh vo vladeenjeto.
NACIONALIST
quote:
Originally posted by intel a ze kogo ginea makedonskite heroi, pusteni na karpalak na milost i nemilost bez municija i oruzje, ali toa ti e dogovor SDS UCK, i teleto buckosko morase da gi odvede vojnicite vo pekol
Dali stois so ime i prezime zad ovaa izjava Nacionalist? [/quote] Objasni sto sakas da kazis, a i pak ke recam deka: TELETO BUCKOVSKO, gi odnese BRANITELITE VO SMRT.
tmoro
quote:
Originally posted by Pana
[quote].Vtoro,ne se prodava celo ESM tuku samo 23%od ESM. So vakvi pisuvanja nikogas nema da se vratite na vlast.
Mala korekcija Pana, se prodade 70% od ESM.
tmoro
quote:
Originally posted by Pana
[quote].Vtoro,ne se prodava celo ESM tuku samo 23%od ESM. So vakvi pisuvanja nikogas nema da se vratite na vlast.
Mala korekcija Pana, se prodade 70% od ESM.
tomislav1978
quote:
Originally posted by tmoro Mala korekcija Pana, se prodade 70% od ESM.
70%? Od kaj pak sea ovaa sifra?
Strelec U charshija slushnal!:)
tomislav1978
quote:
Originally posted by NACIONALIST Objasni sto sakas da kazis, a i pak ke recam deka: TELETO BUCKOVSKO, gi odnese BRANITELITE VO SMRT.
Naci koregiraj go recnikot, za tebe premierot Buckovski e GOSPODIN.
tmoro
quote:
Originally posted by Strelec
U charshija slushnal!:)
A ti so mislis,koj e carsiski muabet 23% ili 70%. Znaci sprema tebe gi zaebavme Avstrijancite,sega Sdsm ili nekoja druga partija ako dojdit na vlast mozit da najdit uste tri-firmi-ovci od stranstvo da im gi prodadit drugite 67 % i otprilika ke dojdit cenata nad 800 miljoni evra.
tmoro
quote:
Originally posted by tmoro
quote:
Originally posted by Strelec
U charshija slushnal!:)
A ti so mislis,koj e carsiski muabet 23% ili 70%. Znaci sprema tebe gi zaebavme Avstrijancite,sega Sdsm ili nekoja druga partija ako dojdit na vlast mozit da najdit uste tri-firmi-ovci od stranstvo da im gi prodadit drugite 67 % i otprilika ke dojdit cenata nad 800 miljoni evra.
Mislev na 77% .Namesto 7 pritisnav na 6.
Pana
quote:
A ti so mislis,koj e carsiski muabet 23% ili 70%.
Definitivno, 70% e carsiskiot muabet!
tmoro
quote:
Originally posted by Pana
quote:
A ti so mislis,koj e carsiski muabet 23% ili 70%.
Definitivno, 70% e carsiskiot muabet!
Zosto bi kupile bas 23 %.Sekoj koj kupuva saka da upravuva so najmalku 51 %.Inace bi bilo besmisleno.Pa koga ke objavat ke bideme sigurni kolku e prodadeno,ama ako objavat tocno. Znam edno deka hotelite od ESM ne se prodadeni.
tomislav1978
quote:
Originally posted by tmoro Zosto bi kupile bas 23 %.Sekoj koj kupuva saka da upravuva so najmalku 51 %.
A znaes li kolku procenti od ESM-Distribucija e prodadeno? Gleam deka ne si dobro iniformiran sto e prodadeno 23%,sto 77% i so 90%.Ne e rabotata samo da se kritikuva kolku da se napise neso.
tmoro
quote:
Originally posted by tomislav1978
quote:
Originally posted by tmoro Zosto bi kupile bas 23 %.Sekoj koj kupuva saka da upravuva so najmalku 51 %.
A znaes li kolku procenti od ESM-Distribucija e prodadeno? Gleam deka ne si dobro iniformiran sto e prodadeno 23%,sto 77% i so 90%.Ne e rabotata samo da se kritikuva kolku da se napise neso.
Ako gi imas informaciite od prva raka napisi kolku % e prodadeno od Esm,ako ne e SDSM-ovska tajna,pa ke pocekame do oficijalnoto objavuvanje sto se se prodade pa ke vidime dali si vo pravo ili ne .
tomislav1978
quote:
Originally posted by tmoro Ako gi imas informaciite od prva raka napisi kolku % e prodadeno od Esm,ako ne e SDSM-ovska tajna,pa ke pocekame do oficijalnoto objavuvanje sto se se prodade pa ke vidime dali si vo pravo ili ne .
Ja informaciite gi imam, pa ti velam deka gresis. Strpete se us malce i ke vidite deka ne ste u pravo.
tmoro
quote:
Originally posted by tomislav1978
quote:
Originally posted by tmoro Ako gi imas informaciite od prva raka napisi kolku % e prodadeno od Esm,ako ne e SDSM-ovska tajna,pa ke pocekame do oficijalnoto objavuvanje sto se se prodade pa ke vidime dali si vo pravo ili ne .
Ja informaciite gi imam, pa ti velam deka gresis. Strpete se us malce i ke vidite deka ne ste u pravo.
poveke od 50 ili pomalku
tomislav1978 Batka, mnogu pati se ima deseno neso objaveno na forum, da se najde na vecernite vesti. Strpi se i sam ke se uveris oti ne si u pravo.
tmoro
quote:
Originally posted by tomislav1978
Batka, mnogu pati se ima deseno neso objaveno na forum, da se najde na vecernite vesti. Strpi se i sam ke se uveris oti ne si u pravo.
Dali e Pana vo pravo?
Strelec Еве ќе ти кажам... Од ЕСМ-Дистрибуција е продадено повеќе од 50%! Тоа прашуваше?
f9 Ne samo Besnik tuku i mnogumina na forumov nemaat vrska za vistinskata cena na ona shto se prodade.Toa shto se prodade e veke prodaeno i nema vrska da se zboruva za toa ponataka.Da gledame napred,shto ostana da se doprodade...samo Makedonija drzhavata da go nema.Pobrzo...duri ne mu teknalo nekomu da reche ..ABE KADE VAKA? Za toa shto ke se prodava da pochnete da pravite valorizacii...ili ostavete go Besnik i gakjite da vi gi prodade. Jas i ovojpat ke prasham.... ...od prodazhbata na ESM kolku MENE mi sleduva?Prosto glasno i jasno prashuvam sekoj eden ovde simpatizer na SDSM.Kolku? Jas sum gragjanin na Republika Makedonija i ona shto go prodava za da go privatizira,a e sopstvenost na Republikata delumno mi pripagjalo i mene.Sega go nema i jas si go baram delot od parite.KOLKU? Ke igrame li Kapitalizam ili ke se trgame za nos. Pari na raka baram jas...inaku gubete mi se aramiishta edni od pred moj ochi.
Strelec
quote:
Originally posted by f9
Jas i ovojpat ke prasham.... ...od prodazhbata na ESM kolku MENE mi sleduva?Prosto glasno i jasno prashuvam sekoj eden ovde simpatizer na SDSM.Kolku?
f9, за прашањево што им го поставуваш на симпатизерите од СДС, во право си барем 50%... Не велам 100%, бидејќи претпоставувам дека истово прашање не си им го поставил на симпатизерите на ДПНЕ кога се продаде Телеком... Во право ли сум?
tmoro
quote:
Originally posted by Strelec
Еве ќе ти кажам... Од ЕСМ-Дистрибуција е продадено повеќе од 50%! Тоа прашуваше?
Da
f9 Ne si vo pravo...ne bev na ovoj forum koga se prodavashe Telekom.No za da znaesh shto sum mislel i togash ...samo kratko.Telekomot vo poslednite godini pred da se prodade i toa pochnuvajki od Kljusev nekolku pati beshe moderniziran so krediti koj ni den deneshen ne se vrateni.Nie ..jas,ti i site vo ime na drzhavata se zadolzhivme.Do Kljusev infrastrukturata i centralite bea za nikade,no se napravi ischekor i OP se prodade.I togash barav pari...ama aramii kako aramii nishto... NO i ova e edno golemo NO....Se shto prodava Vladata prodava,a ovcite bleat vo megjuvreme i na nivnoto bleanje veke alergichen postanav.So telekomot Ovcite od bachiloto VMRO bleeja kako i shto ubava investicija bila,ke imale treva da pasat.Ne se nauchi narodov deka e od davnina vo Kapitalizam i da si go bara svoeto...zashto sekoj grabi i grabel shto mozhe. E tuka me nerviraat ovie ovcive od bachilovo SDSM ovsko shto propagiraat nekakov komunjarizam i mu gi maglat ochite na narodot i ne mu dozvoluvaat na narodot jasno i kristalno da vidi deka go zhderat do gola koska.Moralno devijantni i dvete partii i da recham dvizhenja se polni so ovci koj bleat,bleat i treva pasat i pred nosot ni stapot ne go gledaat.A site tie ovci ke go dobijat stapot,nekoj pokratkiot...nekoj podolgiot.
NACIONALIST
quote:
Originally posted by Pana
Eve vaka tmro. Ne vikam deka lazes,daleku od toa nego ednostavno ne si dobro informiran. Imeno se raboti za slednoto:Avstijcite kupija 23% od ESM distribucija, t.e.od celokupnoto ESM,a inaku nivniot del vo distribucijata e 90% a na vladata e 10 %. Mislam sega ke ti bide pojasno,ako ne, slobodno prasaj ,ne se srami[:)]
ubavo te istrenirale, da lazis isto kako premierceno vase, abe idi begaj
Pana ...e ova e veke navreda NACKE.....odma da mi se izvinis!
tomislav1978 So e be Naci, ti use li mislis deka e prodaden cel ESM?
NACIONALIST
quote:
Originally posted by tomislav1978
So e be, ti use li mislis deka e prodaden cel ESM?
ne samo jas sto mislam tuku i site mislat, a samo ti nemislis, zatoa sto taka ti e receno da mislis
Strelec
quote:
Originally posted by f9
...Moralno devijantni i dvete partii i da recham dvizhenja se polni so ovci koj bleat, bleat...
Е сега веќе стигна до 100%!:)
Pana Eve vaka tmro. Ne vikam deka lazes,daleku od toa nego ednostavno ne si dobro informiran. Imeno se raboti za slednoto:Avstijcite kupija 23% od ESM distribucija, t.e.od celokupnoto ESM,a inaku nivniot del vo distribucijata e 90% a na vladata e 10 %. Mislam sega ke ti bide pojasno,ako ne, slobodno prasaj ,ne se srami[:)]
intel pana i tomce, vi dozvoli li NACIONALIST da mu se obrakjate so NACI.
NACIONALIST
quote:
Originally posted by intel
pana i tomce, vi dozvoli li NACIONALIST da mu se obrakjate so NACI.
Taka e brat, ne prifakam nikoe drugo ime osven NACIONALIST, i treba da mu se brisat postovite na tie sto nerekuvaat kako sto netreba, ako mislis deka forumov ima zakon, a ako ne, togas neka pravi koj sto saka.
tmoro
quote:
Originally posted by Pana
Eve vaka tmro. Ne vikam deka lazes,daleku od toa nego ednostavno ne si dobro informiran. Imeno se raboti za slednoto:Avstijcite kupija 23% od ESM distribucija, t.e.od celokupnoto ESM,a inaku nivniot del vo distribucijata e 90% a na vladata e 10 %. Mislam sega ke ti bide pojasno,ako ne, slobodno prasaj ,ne se srami[:)]
-Pana mi ja skrati O......TMORO....O e mnogu vazna bukva. -Znam deka nikade ne napisa deka lazam,ti si shizik, kulturen decko. -Odzede dosta vreme da go napises ova ili cekase odgovor od bazata(ziv te fativ ,priznaj) -Dali imat sansi da bidis pratenik na slednite izbori za SDSM i kade Ohrid ili Skopje
Pana
quote:
-Pana mi ja skrati O......TMORO....O e mnogu vazna bukva. -Znam deka nikade ne napisa deka lazam,ti si shizik, kulturen decko. -Odzede dosta vreme da go napises ova ili cekase odgovor od bazata(ziv te fativ ,priznaj) -Dali imat sansi da bidis pratenik na slednite izbori za SDSM i kade Ohrid ili Skopje
Se izvinuvam TMORO,ke gledam da ne se povtori i da ne lapam bukvi.....eve za kazna ke ja napisam pet pati OOOOO Ne cekav odgovor od bazata (koj li pa tamu ke ti kaze,duducite da sakaa da go kazat ke go kazea na press,nema da cekaa od Pana),nego ednostavno imav nekoja rabota i ne mozev odma da se vklucam vo diskusijata... Kakov pratenik be TMORO,koj me ebava mene....kaj mozam jas so niv....[^]
Pana
quote:
Приход - ЕСМ продадено за 700 милиони Расход - Реклама на Си-Ен-Ен 350 милиони
Kaj go najde be podatokov ziti se. Distribucijata e prodadena za 225 miloni evra,a reklamata na CNN ke kosta 300.000 evra. Ne e stosot samo da se diskutira i da se lupaat brojki od pamet,tuku i vistinskite brojki da se kazuvaat.
f9 Mene matematikata mi e tochna. 225 000 000 : 2 000 000 = 1125 X 4 = 4500 I pokraj site popusti,bar od do sega prodaenoto elektrostopanstvo na mojata 4 chlena familija im sleduvaat 4500 Evra.Ako gi dodadam do sega site privatizacii i parite od niv...koj ko mene. Ama kako shto rekov ...pusti aramii abre denar skrshen ne dadoa a se isprodadoa.
Strelec Грешна ти е математиката!:) Намерно или не, си додал една нула!:)
f9 Ne be Strelec...toa pogreshni naochari si stavil. Eve ke ti napisham...so bukvi,natenane objasneto. Dveste dvaeset i pet milioni evra podeleni so dva milioni zhiteli e ednakvo na iljada sto dvaeset i pet evra po zhitel. Chetiri zhiteli vo mojava potesna familija vkupno bi trebalo da bidat kompenzirani so chetiri iljadi i pet stotini evra. Gledash nikade ne rekov nula,a mene samo taa mi ja davaat od vladava.
Strelec
quote:
Originally posted by f9
225 000 000 : 2 000 000 = 1125 Dveste dvaeset i pet milioni evra podeleni so dva milioni zhiteli e ednakvo na iljada sto dvaeset i pet evra po zhitel.
Ovoj del ti e greshen!:) Zemi si digitron!:)
f9 Tuuf,vo pravo si bil Strelcho...pa da znaev deka im trebale 112 evra ,lichno ke im ispratev. Sepak kolku-tolku,Inaku apeliram do site shto imaat namera da glasaat na slednite parlamentarni izbori da ne glasaat za partija koja shto planira da gi potroshi mojte pari kako del od privatizacijata,zashto i jas i mojata familija planirame i sakame da bidime kapitalisti. Ke ve molam bidete fer moj kolegi,pa od tolku privatizacii...redno e Ve molam da glasate za taa partija koja ke mi gi isplati bar ovie pari toptan. I vie ke se oparite i jas ke se oparam,nema nishto losho vo toa.Inaku znaete deka ako glasate pak za ovie i onie...stapot i pokratkiot i podolgiot i vas i mene ne ni bega.
Strelec
quote:
Originally posted by f9
Ve molam da glasate za taa partija koja ke mi gi isplati bar ovie pari toptan.
Аман f9, кажуј која е таа партија!:) Има ли таква кај нас?:)
nevernik
quote:
Originally posted by f9
Mene matematikata mi e tochna. 225 000 000 : 2 000 000 = 1125 X 4 = 4500 I pokraj site popusti,bar od do sega prodaenoto elektrostopanstvo na mojata 4 chlena familija im sleduvaat 4500 Evra.Ako gi dodadam do sega site privatizacii i parite od niv...koj ko mene. Ama kako shto rekov ...pusti aramii abre denar skrshen ne dadoa a se isprodadoa.
Mene mi se dopaga tvojata matematika, pa bila so poveke ili pomalku nuli. Dodai i ushte ako treba. A sega te molam presmeti za mene, nie sme 6. Kolku pari ke zemam, pa da planiram kako da gi trosham.
f9 Tebe bi ti stavil i dve nuli plus,samo za da stanish i ti vernik kako shto sum i jas...veruvajki vo KDPM =Kapitalistichkata demokratska partija na Makedonija koja momentalno eve ja oformuvam i za koja eve Strelec mozhesh i ti da glasash.Sloganot ke ni bide..."Para na raka Mara za raka",Parolata ke ni bide "Idni kapitalisti od site zemji -obedinete se".itn. Vazhno- chesen kapitalistichki zbor davam deka ako dojdam na premiersko mesto parite ke vi gi razdelam od ESM-oto i od site drugi prodazhbi.Nema da shmirglam ni mesna ni megjunarodna zaednica.
tmoro
quote:
Originally posted by Pana
Eve vaka tmro. Ne vikam deka lazes,daleku od toa nego ednostavno ne si dobro informiran. Imeno se raboti za slednoto:Avstijcite kupija 23% od ESM distribucija, t.e.od celokupnoto ESM,a inaku nivniot del vo distribucijata e 90% a na vladata e 10 %. Mislam sega ke ti bide pojasno,ako ne, slobodno prasaj ,ne se srami[:)]
Kopirano od denesen Vest,kupeni se 90 отсто од акциите во АД "Електростопанство на Македонија" - Дистрибуција.
Strelec
quote:
Originally posted by Pana
...a inaku nivniot del vo distribucijata e 90%...
quote:
Originally posted by tmoro
...Kopirano od denesen Vest,kupeni se 90 отсто од акциите во АД "Електростопанство на Македонија" - Дистрибуција.
Znachi Pana shto kje kazhe i pop shto kje zakopa, smetajte go za zavrshena rabota!:)
OooOo
quote:
Originally posted by Strelec
Znachi Pana shto kje kazhe i pop shto kje zakopa, smetajte go za zavrshena rabota!:)
Osven za anketite na IRI :)
Strelec Abe tie se u promil tochni, sho te gledam chuden!:) Eve shto napisha vchera:
quote:
Originally posted by Pana
Neka se pojavi anketata na IRI pa ke diskutirame.Pogoduvaat u promil[:D][;)]
intel Js znam pred da se objavi kakvi se rezultatite, -vodi SDSM ponataka ne e vazno..
NACIONALIST
quote:
Originally posted by intel -vodi SDSM ponataka ne e vazno..
he he da go prasam maliot dever, sto ke rece toj
Pana i....sto vika toj....