Годишнина на локалните власти
Годишнина на локалните власти
intel Преземено од страната на НП.[url="http://www.vmro-np.org.mk/sodrzini.php?action=2&idSod=146"]klik[/url] СЕ убаво напишал војводава ама не морал СДСМ да го става на прво место, нели ДПМНЕ победи на ланските избори и шетаа како морони по градскиве улици со баце Столе,Трајанов и остала багра ама без Ганка и Кедев[:D][:D] СЕКОЈ ДЕН СЕ ПОДАЛЕКУ ОД ЕВРОПА, РЕЗУЛТАТИ НЕМА (резултати сега-беше слоганот нели? По повод годишнината од локалните избори и изборот на локалните власти, испровоцирани од нереагирањето на никого, ВМРО-Народна партија реагира на катастрофално лошите резултати на градоначалниците на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ Факт е дека и по поминувањето на една година, и по неисполнувањето на лажните ветувања нити сме секој ден поблиску до Европа, нити резултати има. Напротив, со чесни исклучоци, СЕКОЈ ДЕН СМЕ СЕ ПОДАЛЕКУ ОД ЕВРОПА, и секој ден РЕЗУЛТАТИ НЕМА Факт е дека најголем дел од локалната власт е во рацете на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ. Факт е и дека тие не исполнија ниту едно од помпезните предизборни ветувања, факт е дека тие брутално ги излажаа граѓаните на Македонија Денес сме сведоци дека нема ништо од ветувањата за илјадници вработувања, нема економски развој на општините, нема отворање на фабрики, нема урбан развој, нема ефикасност во работата на локалните институции, нема капитални објекти, нема нешто што граѓаните вистински ќе го почуствуваат. Сите ветувања беа најобични лаги Денес сме сведоци дека сеуште имаме дупки по улиците, несоодветно осветлување на просторот, немаме инвестици во урбанизмот, нема отпочнати градежни проекти, нема заштита на зелените површини, имаме непотизам во ретките вработувања, имаме трошење на пари за градоначалничка комоција и луксуз, имаме закочена децентрализација во место. Имаме класично трпење на штета од страна на граѓните, кои се излажани и со влошени услови за локален живот ВМРО-Народна партија предупредуваше на ваквиот развој на настаните. Знаевме дека сите тие мегаломански ветувања немаат ни грам вистина во себе. Ние ветувавме реални проекти за кои гаранција беа резултатите на Владата на Љубчо Георгиевски Најостро ги осудуваме ваквите катастрофални поведенија на локалните власти на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ. Се надеваме дека токму овие свежи лаги на локалните власти и свежи рани на граѓаните ќе бидат доволен мотив конечно граѓните да ја направат разликата и на следните избори да ја дадат својата доверба на луѓето позади кои стојат конкретни, опипливи и вистински резултати. Такви луѓе во ВМРО-НП има многу и ние тоа на дело сме го покажале и докажале
intel Makedon & company, sto se slucuva vo opstina centar ? Tepate a? Alarova-dpmne, seljoto od glas za svetlina i ostanata bagra...ccccc...so toj pamet opozicija forevr:)))
toni_a ubavo pishano [:D] podzaboraeno e neshto ,ama ubavo! go biva ovoj LjuPe znachi!!!
concrete
quote:
Originally posted by toni_a
ubavo pishano [:D] podzaboraeno e neshto ,ama ubavo! go biva ovoj LjuPe znachi!!!
Imas pravo , ubavo kazano......no da kazuvame mozeme nie dvajca ..toj bese izbran od Boga ( mnogu retka cest na koja treba da i se bide dostoen ) ne da kazuva , a da napravi nesto...i toj napravi kolku sto znaeme .., ama samo za sebe...narodot?????..koj go e...narodot... Bi bilo pozelno da otide da najde nekoe drvo i tivko da se obesi ..da dade primer , da ne ostavi vo pusta nadez deka i drugite dosegasni "drzavnici " ke go sledat toj princip.....
vancom18 Pojma nemaat gradonacalnicive osven Violeta Alarova - Centar
tomislav1978
quote:
Originally posted by vancom18
Pojma nemaat gradonacalnicive osven Violeta Alarova - Centar
Kako pojma nemaat, Tripun ne gleas so pravi? Covekot ke stane legenda, edinstven gradonacalnik so ne napravil bukvalno nisto..abe tie vo Sutka pojce pravat od nego.. A za Intel..pa vidi vaka nabroj gi opstinite so pobedi SDSM i ke vidis deka se pojce od DPMNE
intel Tomce!!! kje te nosam vo Kumrovec tebe...ti fali:))
NACIONALIST
quote:
Originally posted by intel
Tomce!!! kje te nosam vo Kumrovec tebe...ti fali:))
izgleda i ti treba na tomceta da mu pravis drustvo za kumrovec.
f9 Pa dobro de-Kostov beshe vo koalicijata ZA..edno so groto ministri guverneri i shto ne na vladeechkata koalicija.
lav
quote:
Originally posted by intel
[b]Факт е дека и по поминувањето на една година, и по неисполнувањето на лажните ветувања нити сме секој ден поблиску до Европа, нити резултати има. Напротив, со чесни исклучоци, СЕКОЈ ДЕН СМЕ СЕ ПОДАЛЕКУ ОД ЕВРОПА, и секој ден РЕЗУЛТАТИ НЕМА
Вујче бре вујче ...како да си ги помешал лончињата овде а и насекаде каде ги „редиш„...ама погрешно...нели?!!!. ВЛАДАТА треба да биде главниот носител на вината , затоа што нема резултати...оти ќесето е кај неа. Без пари нема и нема да има никаква „музика„ , особено не и Европејска. И не е една ..ами 3,5 години минаа во континуирани лаги со опашки и секако економски НЕуспеси
quote:
Факт е дека најголем дел од локалната власт е во рацете на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ. Факт е и дека тие не исполнија ниту едно од помпезните предизборни ветувања, факт е дека тие брутално ги излажаа граѓаните на Македонија
Нема никаква „МУЗИКА“ БЕЗ ПАРИ. Владата им ги натовари повеќето надлежности...АМА им го наммали Буџетот за 1/3. Кој и да е градоначелник ...нема да може НИШТО да стори без владините пари кои би дошле напомош. Lav ti go edtirav postov kolku da podnaucis sto e preglednost.Intel
трендафил А кога е направено повеќе? Секогаш се работи само пред избори. Исто ќе биде и сега. Само нека се закаже терминот на парламентарните избори и цела Македонија ќе стане градилиште. А во последниве месеци, колку што гледам не се работи ниту на обиколницата во Скопје(транзитот кон Косово и Тетово) што ја организира државната власт. Во секој случај нешто е врзано со времето. Или метереолошки или е време без пари. Затоа што и понатаму не можам да видам паднато денарче на скопските улици и тротоари иако и понатаму не мислам дека тоа е резултат на ефикасните градски комуналци туку на успешното осиромашување на народот од централната власт.
intel
quote:
Originally posted by lav
Нема никаква „МУЗИКА“ БЕЗ ПАРИ. Владата им ги натовари повеќето надлежности...АМА им го наммали Буџетот за 1/3. Кој и да е градоначелник ...нема да може НИШТО да стори без владините пари кои би дошле напомош.
Неточно, погледни ја општина Карпош, пример за тоа како треба да функционира локалната власт. Значи само Андреј Петров се покажа, Браво.
NACIONALIST
quote:
Originally posted by intel Неточно, погледни ја општина Карпош, пример за тоа како треба да функционира локалната власт. Значи само Андреј Петров се покажа, Браво.
od koja partija e toj petrov???
tomislav1978
quote:
Originally posted by NACIONALIST od koja partija e toj petrov???
kako be ne znaes od koja partija e Petrov?