Забавни метрополи - казина, жени, трки,луди забави
Забавни метрополи - казина, жени, трки,луди забави
Mara Дали сте биле во град кој е ЛУДНИЦА? Град со многу забава, казина, трки???? Дали сте добиле во некое казино? Колку? Како? Со кого? Еве јас ќе почнам прва.... АТЛАНТИК СИТИ - САД Прекрасно место....од една страна Атлантски Океан, од друга страна Хотели-Казина полни со баби-јапонки и многу, многу вражалници!!! Вражалници-тарот карти, гледање на рака, гледање на лице!!!! Се коцкавме со еден пријател....и тој доби 600 долари па ме частеше вечера![;)][;)] Јас ги изгубив сите пари....и тоа на Х и О играта!!!![:(][:(][:(] Само да доловам како изгледа Атлантик Сити[;)] [img]http://www.jerseyboardwalk.com/ac01.jpg[/img] [img]http://www.internationalcircuit.com/atlantic-city-pics/atlantic-city-5.jpg[/img] [img]http://www.internationalcircuit.com/atlantic-city-pics/atlantic-city-6.jpg[/img] [img]http://www.internationalcircuit.com/atlantic-city-pics/atlantic-city.jpg[/img] [img]http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/travel/tg/lp/ba/500x500_ba5d5719d96b1437d3983490cbb587ee.jpg[/img] ЗЛАТНИ ПЕСОЦИ - БУГАРИЈА Овде....Дарк се сеќаваш?????????? Јас ги изгубив сите пари....а Дарк да ви кажам е многу среќно дете! Си ги полнеше кофичките со пари...ама јас му ги потрошив сите!!!![;)][:D][:D] [img]http://www.bulgariansearesorts.com/photos/resorts-golden_sands_3.jpg[/img] [img]http://www.beachbulgaria.com/img/big/9_11.jpg[/img] [img]http://www.beachbulgaria.com/img/big/9_8.jpg[/img] [img]http://www.beachbulgaria.com/img/big/9_2.jpg[/img] Дарк....нели ни беше убаво? Спремај се за МОНАКО!!! Собирај пари![;)][:D][:D][:D]
wolf_pack Еден од многуте спектали по Монтреалов летата: Формула 1, многу бев блиску до траката :) Траката е на мал остров, последната станица од subway е токму пред 'Parc Jean Drapeau' од кој можете пешки за едно 15-20 минути да стигнете до стазата. [img]http://img214.imageshack.us/img214/1259/formulaonemontreal7xi.jpg[/img] Чаршијата во стариот дел на Монтреал, многу ме потсети на дома :) [url]http://img217.imageshack.us/img217/4840/chiefmontreal019xt.jpg[/url] Овие се малце стари слики, не можам да ги најдам поновите каде е прикажан ноќниот живот во Монтреал...а и не е баш за покажување :P
Mara Еве неколку слики од Карневалот во Рио, Бразил![;)] [img]http://www.fodor.sk/Photos/03rio/photos/022.jpg[/img] [img]http://www.fodor.sk/Photos/03rio/photos/054.jpg[/img] [img]http://www.fodor.sk/Photos/03rio/photos/031.jpg[/img] [img]http://www.fodor.sk/Photos/03rio/photos/026.jpg[/img] [img]http://www.fodor.sk/Photos/03rio/photos/039.jpg[/img] [img]http://www.fodor.sk/Photos/04rio/photos/034.jpg[/img] [img]http://www.fodor.sk/Photos/04rio/photos/031.jpg[/img]
Mara Само за ИНФОРМАЦИЈА....еве ги првите 10 градови по најголем број казина!!!![;)][;)][:D] 1) Las Vegas, USA 119 casinos 2) Miami, USA 74 casinos 3) Moscow, Russia 54 casinos 4) Tallinn, Estonia 38 casinos 5) Deadwood, USA 29 casinos 6) St. Petersburg, Russia 28 casinos 7) Henderson, USA 26 casinos 8) Riga, Latvia 26 casinos 9) London, UK 23 casinos 10) Panama City, USA 23 casinos
јузер Viidii gii tii Tallinn i Riggaa stto kocckasstii graadovvi billee :)
Mara Дали некој може да ми каже повеќе информации за трките во мај во Монако???????? Фала однапред и одназад![;)][:D]
darkjesus
quote:
Originally posted by Mara
[img]http://www.beachbulgaria.com/img/big/9_8.jpg[/img]
ејј на ова бродчево беше интересно има доста добри морнарки[8D][:o)] За Монако си знајш унапред сончко. Парите кај мене ќе се оти ти си коцкариште невидено.[}:)][:D][^]
RaGeAnGeL monako imalo shtrafoj i motorcangli mnogu jaki darki:)))
VeGaS
quote:
Originally posted by Mara
Дали сте биле во град кој е ЛУДНИЦА? Град со многу забава, казина, трки????
[;)] Eve me zdrven pred nekoj mesec [8D] [img]http://i7.photobucket.com/albums/y274/mariovegas/a99aa439.jpg[/img]
Mara
quote:
Originally posted by darkjesus
ејј на ова бродчево беше интересно има доста добри морнарки[8D][:o)]
кој по што си гледал...[:D][:D][:D]....јас освен еден многу, многу, МНОГУ згоден морнар ништо друго не видов![;)] Ах....и сега ми е криво што тој не не служеше.....[:(][:(]
darkjesus ах бе... НАРЕДНИОТ пат нема мрдање од соба!!! Сам ќе си одам секаде.. посебно Вегас ко ќе одам на конвенцијата!!!
Mara мило....ти само оди [;)].....јас и дома примам гости![:D][:D][:D][:D]
alekss ako mislis na F1 trkite ,togas da ti kazam deka se super...zatoa sto e gradska trka, ima mnogu jaka buka i trkata ja dozivuvas silno.Inaku preglednosta na stazata e mala i mal del od nea ke gledas ama ima mnogu ekrani na koi se ke kontroliras.Hendikep e toa sto posle trka ne pustaat pred podium da se odi.Prednost e sto e vidis mnogu poznati faci pred trkata.A najubavo e da dojdes 3-4 ena porano.Ima humanitaren fudbalski natprevar na koj igraat vozacite i princot.Ima jaki zabavi kaj box-ovite na vozacite.Imauste mnogu interesni detali.ZAko te interesira prasaj.
quote:
Originally posted by Mara
Дали некој може да ми каже повеќе информации за трките во мај во Монако???????? Фала однапред и одназад![;)][:D]
Mara алексс....ФАЛА ТИ МНОГУ за информациите....[;)] Дали можеш да ми кажиш колку е скапо???? Дали се исплати воопшто? Еден колега има слично искуство како тоа што го опиша....од трките ги видел само познатите фаци....а друго се било ветар и магла. Монако бил преубав град....ама кога немало трки![;)]
Mara Еве малку лиги да му направам на Дарк....со слики од трките во Монако......[;)] [img]http://www.2camels.com/images/festival-photos/monacogp1.jpg[/img] [img]http://www.2camels.com/images/festival-photos/monacogp3.jpg[/img] [img]http://www.2camels.com/images/festival-photos/monacogp2.jpg[/img] [img]http://www.2camels.com/images/festival-photos/monacogp4.jpg[/img] [img]http://www.2camels.com/images/festival-photos/monacogp6.jpg[/img] [img]http://www.2camels.com/images/festival-photos/monacogp5.jpg[/img]
darkjesus Само продолжи сончко ама наместо за 1ви мај ќе треба да одиме за трките изгледа.[}:)]
profa
quote:
Originally posted by Mara
Еве јас ќе почнам прва.... АТЛАНТИК СИТИ - САД Прекрасно место....од една страна Атлантски Океан, од друга страна Хотели-Казина полни со баби-јапонки и многу, многу вражалници!!!
Kazinata i okeanot se od ista strana Maro a od drugata strana GETO,GETOOOOOOOOOOO. Begaj ne mi go fali AC.Ali sepak ne e loso de se vidi.
Mara на мене ми беа на иста страна....[:D][:D][:D]...ете ти ИЛУЗИЈА![:D]
alekss Na denot na trkata e mnogu skapo...na primer edno sisence voda e 5 evra sto inaku prethodnite denovi na istoto mesto e 2 evra.Vo Monako SEKOGAS..povtoruvam...SEKOGAS se isplati da se odi.....Toa e druga planeta:)))))Ako uspees da vlezes na nekoja zabava na jahite na pristanisteto togas mislam deka si vo rajot:))))))A inaku za formulata ti kazav..bi bilo ubavo cela nedela pred trkata da si tamu za da ja dozivees vistinskata atmosfera(ako te interesirat trkite).Zvukot na bolidite niz ulicite na M.Karlo e unikaten i nikade na drugo mesto nema da go cues.AKO sakas i pogolemo zadovoltvo mozes da si platis nekoj balkon od nekoja zgrada so pienje i meze i da gledas kako sultan:)))
quote:
Originally posted by Mara
алексс....ФАЛА ТИ МНОГУ за информациите....[;)] Дали можеш да ми кажиш колку е скапо???? Дали се исплати воопшто? Еден колега има слично искуство како тоа што го опиша....од трките ги видел само познатите фаци....а друго се било ветар и магла. Монако бил преубав град....ама кога немало трки![;)]
Mara Алекс....Фала ти многу за сите информации....[;)] А ПОСЕБНО ми е драго што твоите први два поста се баш на ПАТУВАЊЕ! [;)] Баш би било убаво да се дружиме....и почесто да си овде....а и да пишуваш и на другите топици.[;)]
alekss The pleasure is all mine:)
quote:
Originally posted by Mara
Алекс....Фала ти многу за сите информации....[;)] А ПОСЕБНО ми е драго што твоите први два поста се баш на ПАТУВАЊЕ! [;)] Баш би било убаво да се дружиме....и почесто да си овде....а и да пишуваш и на другите топици.[;)]