Илузии
Илузии
Mara Што мислите....овие се движат или стојат мирно?[;)][:D] [img]http://www.funny-city.com/photos/images/0415.jpg[/img]
Mara жаба и коњ! [img]http://www.captivebred.co.uk/forum/files/_cid_001b01c5e3db_67f24200_0302a8c0_belkin_244.gif[/img]
dalila [img]http://www.go-mrav.com/slike/pictures/iluzijatallest.jpg[/img]
јузер Еве од Ешер уште неколку слики со инсекти.[:D] [img]http://rozrywka.eurocity.pl/iluzje/images/duze/gasienice.jpg[/img] [img]http://rozrywka.eurocity.pl/iluzje/images/duze/pic3-esher.jpg[/img]
Mara Во лицето на Линколн се кријат 7 фигури...кловн, питач, глушец, орел, волк, камила и полжав! [img]http://amazing-optical-illusions.com/new3001.jpg[/img]
Mara го гледате ли и ликот на оваа фотографија???? [img]http://amazing-optical-illusions.com/new9863.gif[/img] [/quote]
Mara
quote:
Originally posted by Lidija
Abe Mara coek cekaj ti ne ne ostaj da odgvorime. Vaka e :)))
хахахахаха....а бе Лидија моја....[;)][:D][:D][:D] Едноставно илузиите немаат одговор....тоа мозокот си игра мајтап со тебе!!![;)][:D][:D][:D] Едно гледаш...а после извесно време истото поинаку го гледаш![;)] јас отсекогаш сум ги сакала ваквите игри, илузиите....и еднаш татко ми ми купи ЦД само со вакви игри....да се надитриш себе си.[;)] Не можам да го најдам ЦД-то....инаку има премногу добри зафрканции...[:(][:(] Јузер.....ај стави пак од тој Ешер нешто! Супер се![;)]
Mara луѓе....овде на дното на сликата имало СКЕЛЕТ...и ќе сте го виделе ако се наведнете на десно!!! јас и на лево и на десно...и напред и назад.....ништо, ама БАШ НИШТО не гледам....а оваа слика ја имаше и на ТЕЛЕВИЗИЈА!!!! [img]http://www.kcl.ac.uk/teares/gktvc/vc/lt/OpticalIllusions/images/ambassadors.jpg[/img]
Mara дали е ова син или татко??????? [img]http://www.qualitytrading.com/illusions/images/fatherson.gif[/img] јас го гледам само СИНОТ!!!![;)]
Mara еве една многу, многу ЛЕСНА....сигурно гледате и поларно мече и фока![;)] [img]http://www.qualitytrading.com/illusions/images/phoq.jpg[/img]
OooOo
quote:
Originally posted by Mara
овие не треба да мрдаат....ама мрдаат....[;)][:D]
Si bila skoro na doktor? Super se slikive, site gi imav videno osven so polarnata mechka :)
Mara на сликата има 7 коњи.....погодивте каде? [img]http://www.niehs.nih.gov/kids/illusion/images/illus6.jpg[/img]
Mara двајца старци....или цела сцена со луѓе како свират на гитара...па една жена излегува од дома?????? [img]http://www.niehs.nih.gov/kids/illusion/images/illus23.gif[/img]
Mara faces OR places???? [img]http://www.niehs.nih.gov/kids/illusion/images/illus24.gif[/img]
Mara река од млеко....или река од луѓе? [img]http://www.niehs.nih.gov/kids/illusion/images/illus25.gif[/img]
Mara невозможен КРУГ [img]http://www.niehs.nih.gov/kids/illusion/images/illus26.gif[/img]
Mara
quote:
Originally posted by OooOo
quote:
Originally posted by Mara
овие не треба да мрдаат....ама мрдаат....[;)][:D]
Si bila skoro na doktor? Super se slikive, site gi imav videno osven so polarnata mechka :)
ХАХАХАХАХАХА.....не сум била на доктор...ама треба да одам! А ти, ООООООО....сите ги реши море?[;)]
Mara бродови....или брана? [img]http://www.niehs.nih.gov/kids/illusion/images/illus27.gif[/img]
OooOo Strelec ne mi dava da se zamaram ...
Mara не знам за вас....ама јас се забавував 2 страни!!![:D][:D][:D] и уште ќе ви ставам.....[:D][:D]
OooOo
quote:
Originally posted by Mara
..ама јас сум се забавував 2 страни!!!...
Daj staj ushte da mozham i 'jas sum se zabavuvav'. Shala na strana gi imam reshavano, ali ti vikam osven toa so polarnata mechka drugite gi imav videno, daj neshto novo ...
Mara де бе ОООООО....хахахахаха....се фаќаш за сламки!!!!![:(][:(] а јас толку се трудев да те испозабавувам! Е сега ме повреди!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mara сепак....јас ќе продолжам да си се забавувам[;)][;)] еве ја мојата омилена вазна....и двајца како се бакнуваат....тие дарките што се!!!! [img]http://amazing-optical-illusions.com/c00.jpg[/img]
Mara дали го гледате овде НАПОЛЕОН, НЕГОВАТА ЖЕНА И НИВНИОТ СИН??? Јас да!!!!!! [img]http://amazing-optical-illusions.com/c03.jpg[/img]
Mara дали го гледате Наполеон како си го гледа сопствениот гроб???? Страшно интересно!!!! [img]http://amazing-optical-illusions.com/new_00017.jpg[/img]
Mara Фаца од животни!!!!! [img]http://amazing-optical-illusions.com/newdouble00.jpg[/img]
Mara дали гледате девојка што се гледа во огледало или само мртовечка глава? [img]http://www.indianchild.com/images/woman_in_mirror.jpg[/img]
Mara како ќе се качите горе, а? [img]http://www.funny-city.com/photos/images/0418.jpg[/img]
Mara колку нозе има овој слон? [img]http://www.funny-city.com/photos/images/0425.jpg[/img]
Mara дали гледате едно...или две лица? [img]http://www.funny-city.com/photos/images/0463.jpg[/img]
Mara кои кругови се поголеми? [img]http://www.funny-city.com/photos/images/0516.jpg[/img]
Mara колку столба гледате, а? [img]http://www.funny-city.com/photos/images/0493.jpg[/img]
Mara кој ја слага слагалката? [img]http://www.funny-city.com/photos/images/0484.jpg[/img]
Mara дали се паралелни или не????? [img]http://www.funny-city.com/photos/images/0461.jpg[/img]
Lidija Abe Mara coek cekaj ti ne ne ostaj da odgvorime. Vaka e :))) 1. Ne se vrti ama mene mi se vrti. 2. Skala po skala 3. Slonot po pravilo 4 ama nekako poke mi izgledat...izgleda mene uste mi se vrti od prvoto. 4. Edna ili dve istata e kako i da e 5. Od krugojte onoj poglemiot ke da e pogolem 6. Ova so sigurnost 2 ili 3 ......nemom poke mi se svrti celosno ke se vrtam drug pat :)))))
јузер
quote:
Originally posted by Mara
аман....кој е горе, а кој долу???? [img]http://www.psycharts.com/clipart/perspect.jpg[/img]
Оваа слика е од илузионистот М.К. Ешер. Ја ставив мислам во топикот за famous art. Иначе имам книга со сите негови цртежи, да посурфам на интернет и да видите колку феноменални цртежи има овој човек.
Mara ова мене ме ПОБУДАЛЕ!!!![:D][:D][:D] [img]http://www.indianchild.com/images/bird_in_the_bush.jpg[/img]
Mara дали се овие кругови или е спирала????? [img]http://www.indianchild.com/images/spiral.jpg[/img] [/quote] ОДГОВОР - КРУГОВИ се![;)][;)][:D]
Mara аман....кој е горе, а кој долу???? [img]http://www.psycharts.com/clipart/perspect.jpg[/img]
Mara дали гледате тип како свири саксофон....или лице на убава девојка??? [img]http://www.psycharts.com/clipart/pipe.gif[/img]
Mara е почуден од овој воден тек.....немам видено!!! [img]http://www.psycharts.com/clipart/wff.jpg[/img]
јузер Ovaa kako za Mara :) [img]http://www.brainteaser-world.com/brain-teasers/optical-illusions/mansmind.gif[/img] [img]http://www.brainteaser-world.com/brain-teasers/optical-illusions/1107.gif[/img]
јузер Старомоден Ешер [img]http://www.brainteaser-world.com/brain-teasers/optical-illusions/TN_Drawing_hands.JPG[/img] Модерен Ешер [img]http://www.simplex.ru/pics/212.jpg[/img]
Mara старец или љубовници????? искрено.....јас само старец гледам!!![:D][:D][:D] [img]http://www.goodtricks.net/manorlovers.gif[/img]
Mara овде треба да видите....ЛИЦЕ, но и зборот...LIAR!!!!...само малку поднаведнете ја главата![;)] [img]http://www.goodtricks.net/faceliar.gif[/img]
Mara Пронајдете ги трите ФАЦИ на оваа слика..... [img]http://www.goodtricks.net/faces.gif[/img]
Mara Скелтет или љубовници???? Имав една ваква слична на пеиџот 1![;)] [img]http://www.goodtricks.net/spooky.jpeg[/img]
Mara Ескимо или Индијанец???.....јас освен еден индијанец....не гледам ништо! [:(][:(] [img]http://www.goodtricks.net/eskimo.gif[/img]
Mara можете ли да го видите БЕБЕТО???????? Само обрнете внимание на белиот простор....целиот бел хоризонт![;)][;)] [img]http://www.extremefunnyhumor.com/img/180.jpg[/img]
Mara овде има точно 13 лица....јас најдов 8!!!![;)] [img]http://www.extremefunnyhumor.com/img/181.jpg[/img]
Mara овие не треба да мрдаат....ама мрдаат....[;)][:D] [img]http://www.extremefunnyhumor.com/img/277.jpg[/img]
Mara ова е многу старо....има само 9 фаци на сликава![;)] [img]http://www.extremefunnyhumor.com/img/228.jpg[/img]
Mara невозможен триаголник, нели???? [img]http://www.killsometime.com/illusions/Files-1952196/illusion-32.gif[/img]
Mara женска коса.....или водопад! [img]http://amazing-optical-illusions.com/newdouble03.jpg[/img]
Mara пронајдете ги 4-те волци!!! [img]http://amazing-optical-illusions.com/new9501.jpg[/img]
Mara гледате ли волк и девојка....или само водопад? [img]http://amazing-optical-illusions.com/newdouble02.jpg[/img] [/quote]
Mara на оваа слика има 5 лица.....јас гледам 3!!! [img]http://amazing-optical-illusions.com/new9873.gif[/img]
Mara планина....или лице??? [img]http://amazing-optical-illusions.com/new9877.jpg[/img] доста за денес......кажете ми утре што сте откриле, што не![;)][;)]
Lidija Mene uste mi se vrti od vcera, a ti mene majtap mi prajs mori Maro, Maro mori :))) ama aj jas da si prodolzam. 7. Neznam 8. Znam ... :)) Ne aj dosta so majtap. Ne iskreno i ozbilno sega nekoj se gleda odma ama nekoj se teski so starecot, so 13-te lica, jas uste pomalku od tebe najdov. Ama ova bese na prv pogled ke se vratam od novo pak :)
Tanja19
quote:
Originally posted by Mara
на оваа слика има 5 лица.....јас гледам 3!!! [img]http://amazing-optical-illusions.com/new9873.gif[/img]
pet se[;)]site se na broj[8D]
Mona Lisa Jas nisto ne gledam mozebi deka sum izmorena aj utre pak ke vidam[8D]
zlotty_co_380
quote:
Originally posted by Mara
дали го гледате овде НАПОЛЕОН, НЕГОВАТА ЖЕНА И НИВНИОТ СИН??? Јас да!!!!!! [img]http://amazing-optical-illusions.com/c03.jpg[/img]
Jas tatkomu, majkammy na napoleon gi gledam, i bivzata zenska na negovit sin, ama napoleon i zenamu i sinot ne mzoam da gi vidam .kako izgledaat, vo sto se obleceni?
zlotty_co_380
quote:
Originally posted by Mara
дали го гледате Наполеон како си го гледа сопствениот гроб???? Страшно интересно!!!! [img]http://amazing-optical-illusions.com/new_00017.jpg[/img]
tuka mozam da go vidam negoviot anglw cuvar, ama napoleon pak ne mzoa, vo sto e oblecen?
Tanja19 ene go migu drva..neli go gledash sho e doteran:)pa i kapa nose;)
Strelec [img]http://www.lukaroski.com/humor/optical_illusions/young_girl_or_old_lady.jpg[/img]
Strelec [img]http://www.lukaroski.com/humor/optical_illusions/what_do_you_see.jpg[/img]
Strelec [img]http://www.lukaroski.com/humor/optical_illusions/only_consists_of_squares.jpg[/img]
Strelec [img]http://www.lukaroski.com/humor/optical_illusions/number_13_or_letter_b.gif[/img]
Strelec [img]http://www.lukaroski.com/humor/optical_illusions/lowest_step_in_this_image.gif[/img]
Strelec [img]http://www.lukaroski.com/humor/optical_illusions/look_at_the_red_lines.gif[/img]
Strelec [img]http://www.lukaroski.com/humor/optical_illusions/how_many_shelves.gif[/img]
Strelec [img]http://www.lukaroski.com/humor/optical_illusions/find_black_dot.jpg[/img]
Strelec И конечно, НАЈЈАКОТО од сите!:) (кликнете на сликата за да ја видите поголема) [img]http://www.lukaroski.com/humor/optical_illusions/missing_piece.jpg[/img]
RaGeAnGeL vaper edno po edno se shshsardisav ondeka imat 4 shelves ,vidov ikonce so isus of majko i dur pisa go gleda gospode prosti mi
Mara браво, браво илузионисти едни[;)][:D][:D] злоти....ти ништо не си видел, а? ме изнасмеа за Наполеон...[:D][:D] Концентрација срцка![;)] Ајде видете го лицето.....кај чашата!!![;)] [img]http://amazing-optical-illusions.com/newdouble04.jpg[/img]
Mara дали конците ги држат боговите од небото.....или ние си играме змајки?[;)][:D][:D][:D] [img]http://www.progressiveart.com/gonsalves/Pulling_Strings.jpg[/img]
Mara девојки на езерото....[;)] [img]http://www.progressiveart.com/gonsalves/Ladies_Lake.jpeg[/img]
Mara дали има стварно вода....или ова е само слагалка? [img]http://www.brixtonspa.com/images/robgonsalves/StillWaters512x600.jpg[/img]
Mara спојте ги земјата и небото....и еве ви бел орел![;)] [img]http://www.bnr-art.com/doolitt/images/sote.jpg[/img]
Mara чудесна планина....загледајте се убаво и ќе видите повеќе диви животни.... [img]http://home.versateladsl.be/vt637630/img2/vanstraalen_purple_mountain.jpg[/img]
Mara не се мачите....сите тројца се иста висина! [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/height_illusion_02.jpg[/img]
Mara дали оградата има хоризонтални или вертикални даски? [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/fence_illusion.jpg[/img]
Mara дали гледате цела пита кашкавал или само едно парче кашкавал? [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/cheese_illusion.jpg[/img]
Mara кој е внатре, а кој надвор?????? [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/inside_outside_illusion.jpg[/img]
Mara ова е и маче и двајца што седнале да вечераат. [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/cat_or_two_people_illusion.gif[/img]
Mara птиците....напишале ЉУБОВ....на небото со бели букви [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/love_and_illusion.jpg[/img]
Mara еве една интересна....гледате ли кочија...или само колиба? [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/optical_illusion_01.jpg[/img]
Mara чуден базен.......хмммм....кој е погоре? [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/pool_illusions.jpg[/img]
Mara кој воз каде оди???? [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/optical_illusions.jpg[/img]
Mara на небо или на земја???? [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/optic_illusion.jpg[/img]
Mara 4 жени....а 1 лице....го гледате море???????? [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/really_illusion.gif[/img]
Mara лице или коњаници????? [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/magic_optical_illusion.jpg[/img]
Mara 6 човеци.....1 лице [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/optical_illusion_3d.jpg[/img]
Mara ангели....и Земјата [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/art_optical_illusion.jpg[/img]
Mara чие лице е ова....на десниот или левиот сумо борач? [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/face_is_this_illusion.jpg[/img]
Mara МОНА ЛИЗА....и мачката [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/mona_lisa_illusion.jpg[/img]
Mara на кој кај му е газот? [:D][:D][:D][:D] [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/optical_illusion_for_kid.jpg[/img]
Mara жени = мртовечка глава!!!! [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/salvador_dali_pic.jpg[/img]
Mara пронајдете ги 7-те коњи [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/seven_horses_illusions.jpg[/img] пронајдете ги и 7-те делфини [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/seven_dolphins_illusions.jpg[/img]
Mara ја гледате ли и газелата меѓу дрвјата? [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/eyes_illusion.jpg[/img]
Mara остров или две кучиња? [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/island_of_dogs_illusion.gif[/img]
Mara го гледате ли магарето на сликата????? концентрирајте се малку...ајде, ајде![;)] [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/donkey_illusions.jpg[/img]
Mara внимавајте....планината (ТРИ ВОЛКА) ве гледаат! [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/cool_optical.jpg[/img]
Mara лице во МАПАТА! [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/map_illusion.jpg[/img]
Mara првата е рака или балерина? [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/hand_ballerina_illusions.gif[/img]
Mara на таванот...има и лице! [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/magic_of_tree_illusion.jpg[/img]
Mara Лицето на Земјата.....[;)] [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/fact_optical_illusion.jpg[/img]
Mara овој не фатил само рипка.....туку си фатил и жена!!! [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/new_optical_illusion.jpg[/img]
Mara лисјата....кријат и една жена што спие.... [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/mystery_illusion.jpg[/img]
Mara љубов се крие....во оваа роза![;)][:D] [img]http://www.optical-illusion.org/illusions/la_vie_en_rose.jpg[/img]
Mara Куче или крпа??????[:D][:D] [img]http://www.livefoodshop.co.uk/forum/uploads/post-14-1079521450.jpg[/img]