Одбојка мажи, финална серија
Одбојка мажи, финална серија
јузер Одбојка: Работнички со победа ја стартуваше финалната серија за одбрана на титулата Работнички Ф. ја победи екипата на Струмица со 3:1 во сетови ( 25:23; 25:20; 19:25; 25:19 ) Големиот фаворит - Работнички Фершпед со победа над екипата на Струмица ја стартуваше финалната серија натпревари за одбрана на титулата во одбојкарското првенство. [url]http://a1.com.mk/vesti/vest.asp?VestID=19149[/url] Мала исправка на А1, екипата од Струмица не се вика Струмица туку Македонија. Бев во неделата да гледам и фатив неколку слики. Работнички беа во црвени дресови, додека струмичани македонци во црни. Имаат и албанец во тим Работнички, од десна страна маваше добри смечеви извесен Ајети.[8D] [img]http://storage.vmacedonia.net/files/12/Odbojka/odbojka001.jpg[/img] [img]http://storage.vmacedonia.net/files/12/Odbojka/odbojka004.jpg[/img] Па тука променив локација зашто таму кај што седев не го гледав семафорот, а и да му светам малку на Јошко Миленковски.[:D] [img]http://storage.vmacedonia.net/files/12/Odbojka/odbojka005-josko.jpg[/img] [img]http://storage.vmacedonia.net/files/12/Odbojka/odbojka006.jpg[/img] Спортско подавање рака на крај.[;)] [img]http://storage.vmacedonia.net/files/12/Odbojka/odbojka007.jpg[/img]