1/4 Финале - Лига на Шампиони
1/4 Финале - Лига на Шампиони
darkjesus Најелитното фудбалско натпреварување на стариот континент секако заслужува свое место и коментари овде[:)] Би сакал да прочитам коментари за тимовите кои се најдоа во 1/4 финалето од ова натпреварување и предстојните двојки А тие се: 28/03 Benfica - Barcelona Arsenal - Juventus 29/03 Internazionale - Villarreal Lyon - Milan
wolf_pack Јас се чудам како можеа да го номинират Frank Lampard за фудбалер на годината а дечково да го изостават? Или ајј, Lampard што на готово дава голови од пенал па да му дадеме некое значење:D Јао Мирославе, само треба нерешено да изваде Арсенал на гости и готово :))
StormAngel A be ako, ama prvo deckovo treba da se zamisli za Villareal.[:D] Potpis, Miroslav Angelevski
SirAndReW Ke vidime Miroslav, spored mene mislam deka Arsenal ke gi mine.. a villareal se zadovolni i so polufinale, kako sto se vika grad od 42000 ziteli treba da bide zadovolen sto i vopshte igral vo ligata. ;)
quote:
Originally posted by wolf_pack
Јас се чудам како можеа да го номинират Frank Lampard за фудбалер на годината а дечково да го изостават? Или ајј, Lampard што на готово дава голови од пенал па да му дадеме некое значење:D
Wolf koj bese lampard pred 2-3 godini?:)da se razbereme.. trcanjeto za pari ne e talent! Spored igrata ovaa sezona titulata ja zasluzuva Ronal(molnjata)dinjo.
Lidija Wolf, za pari e se veke za to nema so da bidam protiv, ama ne mi se verva deka Viera malku pari dobivase i vo Arsenal. Neznam kolku e razlikata so parite od Juventus dodusa ama pa neznaci deka sekoj fudbaler e osuden da ostani vo eden klub. I pak ke recam Arsenal do pred ova godina ne davase nikakvi znaci deka ke stigni daleku, ne mi se verva i ova godina deka ke stignat do krajot. I posle ako gledas kako klubojte ponekogas si igrat igracki so fudbulerite pa imat i ovie pravo da smenat klub bez da e nesto katastrofalno. SirAndRew ti so vaka kratko, daj kazi kako bese, daj nekoja slika :)))))
devil Се разочарав за Лион..Никаква игра немаат Милан, по антипатичен тим ми станаа дури и од Манчестер [:)]
darkjesus AC Milan (Ita) 3 - 1 Lyon (Fra) Villarreal (Spa) 1 - 0 Inter Milan (Ita) Barcelona (Spa) 2 - 0 Benfica (Por) Juventus (Ita) 0 - 0 Arsenal (Eng) Донекаде очекувано. Единствено ме изненади испаѓањето на Интер М. Дефинитивно оваа сезона најголем подвиг направи Вилареал. Катастрофалната игра на Јувентус е најголемоо разочарување во 1/4 финалето. Парови за 1/2 финале AC Milan - Barcelona Villarreal - Arsenal
darkjesus Од сите овие тимови мене искрено најголем впечаток ми оставија Бенфика и Арсенал. Некако од сенка со една фантастична, добро организирана и пред се од срце игра елиминирајќи го минатогодишниот шампион во 1/4 финалето се најде екипата од Португалија - Бенфика. Од друга страна го имаме Арсенал кој по низата киксови во домашното првенство, неснаоѓањето во поставените задачи на младите играчи и лошата форма оваа екипа "ја исфрлија" од конкуренција и понатамошен пласман. Но после фантастичната игра против Реал М. покажаа дека сеуште припаѓаат на европскиот фудбалски крем и не треба да се занемари нивното присуство во ова натпреварување.
a-pin-dim Го забораваш Лион кој е најголемо изненадување во лигата на шампиони... сепак страф ме фаќа за Барселона се сооцува со голема тензија кој го има незгодинот тим во лигата на шампиони Бенфика.
wolf_pack За полуфинале би сакал да ги видам Арсенал:Барцелона и Лион:Интер, доста маки видовме гледајки играта на Милан или Јуве :)
StormAngel Ako izvadime nereseno so Lyon vecerva, pola rabota e zavrsena. Gadno e toa sto Costacurta ke igra u defanziva, a Lyon imaat brzi napagaci, ama se nadevam na povolen rezultat. Forza Milan
PaBLo`
quote:
Originally posted by wolf_pack
За полуфинале би сакал да ги видам Арсенал:Барцелона и Лион:Интер, доста маки видовме гледајки играта на Милан или Јуве :)
ma Arsenal sigurno odi vekje kon polufinale.
wolf_pack И ако иде, заслужено ќе е. Еден мал тренинг си направија со Јувентус...а овие пак досадните Милан пак не можев да ги гледам денес, 20 играчи да имат, 20 ќе клечат у шеснаесеттерникот туу ебати срамо за играта... Само Пабло и другите тука, ова е малце интересно нели? :)) Sorry Storm, ама ако биде вака барем титлето да си мењаш :)
quote:
Originally posted by StormAngel
quote:
Originally posted by SirAndReW
quote:
Originally posted by a-pin-dim
Champions League - Group B Arsenal (Eng) 3 - 0 Sparta Prague (Cze)
Kakov li gol dade Henry[:p][:)][:P][:)] Se nadevam deka uste 3 takvi ke dade vo finaleto[:)]
Ako Arsenal igra vo finaleto, Miroslav kje se vikam.
[url]http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=10487&whichpage=5[/url]
darkjesus 28/03 Benfica - Barcelona 0-0 Arsenal - Juventus 2-0 29/03 Internazionale - Villarreal 2-1 Lyon - Milan 0-0 Коментари за натпреварите ќе добиете нешто подоцна.
StormAngel Ako be, em title em ime ke menjam, samo neka se desi toa. Arsenal nema sansi da igra vo finale, slusaj me.[;)] A inace Lyon-Milan, katastrofa ziva. Ke zaspiev.
darkjesus 28/03 Benfica - Barcelona (0-0)0-0 (мој тип за натпреварот беше Х во Х) Arsenal - Juventus (1-0)2-0 (мој тип за натпреварот беше 1 во Х) 29/03 Internazionale - Villarreal (1-1)2-1 (мој тип за натпреварот беше Х во 1) Lyon - Milan (0-0)0-0 (мој тип за натпреварот беше 1 во Х) * резултатите во заграда се резултати од првите 45 минути. Benfica - Barcelona Резултат што се очекуваше. Барса, со нешто ослабен состав по се изгледа замина во Бенфика со една единствена цел.. да не го загуби натпреварот. Иако имаа многу изгледни шанси сепак не успеаа да постигнат победнички гол. Слабата реализација може да ги кошта и испаѓање од ЛШ. Од друга страна Бенфика продолжи со добрите резулати и покажа дека местото меѓу 8те најдобри во европа не е од небо паднато и си го заслужиле. Arsenal - Juventus Конечно топџиите ја достигнаа својата врвна форма и почнаа да ги покажуваат своите квалитети. После низата добри резултати во домашното првенство и победата над Реал М. пред нив се исправи нов предизвик. Иако резултатот од 2-0 е ветувачки сепак не смее да се заборави дека Старата дама знае да одигра феноменално и има големо искуство во решавачките натпревари. Јувентус заигра во овој натпревар со двајца клучни играчи. Павел Недвед поради суспензија и А.Дел Пиеро поради повреда не беа во можност да го одиграат овој натпревар. Голем хендикеп за Јуве во реванш средбата ќе биде и суспензијата на Камонарези и Зубина кои заработија црвени картони во првиот натпревар. Internazionale - Villarreal Од тим со 11 солидни играчи не бива тим. Вториот шпански претставник во ЛШ изгледа го достигна својот максимум. Овој пат налета на многу посилната италијанска екипа и највероватно нема да има некои поголеми шанси за понатамошен пласман. Интер е решен оваа сезона да дотурка до самата завршница и мислам дека има големи шанси за такво нешто. Lyon - Milan Познавајќи го Милан резултатот и не е изненадувачки. Храбрите французи кои оваа сезона се навистина во топ форма пред своја публика не успеаа да направат подвиг. По 2-3 шута на двете страни беше се што се виде од овој натпревар. Со еден збор ТАПА. За реваншот наредната недела посакувам Лион да изигра спектакуларно и да им шибни 3-4 гола на миланезите. Тимови кои би се нашле во полуфиналето: Barcelona Juventus Internazionale Lyon
StormAngel Milan sampioni, ale ale ale.[;)]
Lidija E bre dark prav sportski komentator si bil ti :) Jas ne gledav nisto taka da ova informacija super, samo obejtivno se ova so go pisa ili? :))) Inace i mene me plasi malku ova so Barcelona 0-0 e nisto, nikakov uspeh ne barem za niv. Steta za Lyoncite ama super za Inter!
wolf_pack За Јуве: освен Камонарези и Зубина, Виера исто така ќе биде суспендиран од второто коло во 1/4 финалето. Легендариниот Патрик остана нелојален на својата екипа Арсенал и замина во Јуве по потрага на шампионска титула...истата слика како Michael Owen? Аааа? Anyone?:)) Тројца за Јуве се out а Арсенал би требало да ги добие назад Ashley Cole & Sol Campbell, па нека му ја мислат Торинците сега :)
Lidija So znam jas ne mozam da recam nelojalen za Viera, pa i za drugite. Sekoj si bara nacin da osvoi novi tituli nisto greska vo to i ako gi gledavme Arsenal godinite pred ova ne davaa tie nekakov znak deka imat sila da postignat nesto poke vo ligata na sampionite. Ama ova godina svrti, e sega toj mozi ke promasi ama to e to, vo sekoja odluka malku rizik ima. I zosto Inter sakam da odi ponatamu i Milan sakala nejkela tie mora da odat imat zakazano mesto veke tie :) togas e dosta od Italija. Juventus drugpat.
wolf_pack Нелојален е :) Скоро ист ќе биди примерот како Michael Owen, т.е. ако победи све живо Арсенал. Нормално дека ќе рече 'Јас отидов за титула' зар ќе рече ми требаа парите? :) Нема овие години игра за слава и лојалност Лидија[;)]
Lidija Eh ne e interesno veke...gla da nemozi da kreni coek od Milan. Ama pak nema da odat do krajot...cekaj tie ke igrat so pobednikot Barcelona/Benfica ili? Ako taka togas ke se sopnat odma, ako ne vo finaleto :)
wolf_pack Милан не треба да игра со Вилареал? Арсенал и Барцелона се веќе аутоматик :))
јузер Juva i Arsen Venger igraat vecerva?
wolf_pack yes sir
јузер Da spremam pukanki znaci :)
SirAndReW Da, taka e se slozuvam so G-dinot dark juventus moze da vleze vo polu finaleto.. dokolku im go urnat avionot na arsenal ili da podmetnat bomba vo hotelot ili go fatat timot so kokain, videte swe je mozno! Do moderatorot: slednata godina podobro!! :)
Lidija
quote:
Originally posted by јузер
Da spremam pukanki znaci :)
E be juzer, juzer kaj se gledalo fudbal so pukanki, "Titanik" taka se gleda :))) Fudbal se gleda so pernici i dalinska i drugo so ti e priraka frlanje :) Aj nazad na tema, jas odma bi gi smenala Inter so Milan i steta za Intercite vistinski mislev deka reseno bese. Ama nix! A Barecelona so Milan aj, aj, aj. Toj so pobedva tuka pobedva se, t.e. Barcelonaaa! :)
StormAngel Od site protivnici, bas Barca ni padna. E nemame sreka znaci. Tu.[:D] Ama aj, ke gi pobedime i niv, nema greska.
wolf_pack Со Арсенал у финалето Мирослав[:D]
darkjesus
quote:
Originally posted by wolf_pack
Со Арсенал у финалето Мирослав[:D]
уф незнам баш за арсенал:)) традиција е во последно време noname тимови да освојуваат лига на шампиони[:o)] и сега чим ми испадна Јуве мој ФОРЦАААААААААААА ВИЛАРЕАЛЛЛЛЛЛЛЛ[:D][:D][8D][8D]
StormAngel
quote:
Originally posted by wolf_pack
Со Арсенал у финалето Мирослав[:D]
Pamtish a?[:D]
Lidija Achtung, achtung wolf, dark & storm vas vi se izmesale nekoi raboti izgleda :))) Ima samo eden pobednik ova godina i ke bidi golem klub, kolku pati treba da kazam deka ova e barcelonska godina :))) Nema podobra ekipa od niv, samo nekoj sili od odozgora mozat da gi sprecat nisto drugo :)
StormAngel Ne znam dali odozgora ili odozdola, ama Barca ke bidat zapreni sezonava.[;)]
PaBLo`
quote:
Originally posted by StormAngel
Ne znam dali odozgora ili odozdola, ama Barca ke bidat zapreni sezonava.[;)]
zapreni i toa od milan vo polufinale [:)]
SirAndReW Kakov Milan ne zezajte so takov tim prashanje e kolku ke izgubi od barsa.. da Miroslav barsa ke bide zaprena od deckovo: [img]http://eur.news1.yimg.com/eur.yimg.com/ng/sp/reuters/20051105/17/2887442013.jpg[/img]