Сендвичара “Весели колбаси„
Сендвичара “Весели колбаси„
Jakov По долга и опсежна опсервација заклучив дека овде фали една добра сендвичара која рано наутро сите ќе не подготвува и ќе не тови со калории и енергија за работниот ден. Сендвичарата “Весели колбаси“ ке работи од 6.00 наутро до 12.00 на пладне секој ден вклушително и недела. Нудиме сите видови топли и ладни сендвичи, хамбургери, француски, како и пастрмајлии(штипски), тостови и лиснати теста. Алкохол служиме само после 10.00. За нашите гурмани секој понеделник-среда и петок имаме циронки. Нарачки се примаат само со еден ден однапред најава. Во непарните денови на смена се Саша и дада Сани на шалтер, а Анриал во кујна, додека во парните на шалтер се Мона Лиза и Вајтбејби а во кујна е ОооОо. На крај со особена чест и задоволство ви ги препорачувам нашите специјални кафиња, турско со арома на наут и домашното македонско кафе приготвено по специјален рецепт. Тоа е ретко убаво кафе, повеќе ретко отколку убаво. За кафе-мафеџискиот дел во нашата киоск-сендвичата е задолжен нашиот Кафеџија, а за се останато обратете му се на доминантниот сопственик кој има 51% акции, чичо Перо.
sasha Pa neparen den bilo...zaboraviv deka sum na rabota.Mladost ludost.[:)]
Jakov Денес имате Happy hour од 11.00 до 12.00 со специјалитет на сендвичарата “Домашно пушена кобасица“. Сашичке парен е денов, можеш да се наспиеш. BTW....ми треба поголем контингент феферонки, ако има некој производител слободно јавете се.
Strelec Дали примате нова работна сила? Сакам да ги пријавам Иванка, Дилајла и Спаска за колбаси да правите од нив!:)
Jakov Газдата е моментално у Промес, ама веднаш птом се врати ќе му кажам па ќе ви се јавам. Мислам дека од следната недела ќе му треба набавка на матерјал.
sasha Denes tuka mi se pie kafence...edno tursko ako moze...i taka ne sum na smena[:)] btw:cigari prodavame ili da palam kola da idam do trafika?[:)]
zlotty_co_380 Moreeee od tie trite navedenite pogore sto puseno meso bi izleglo :) pa pa pa , od kade da pocnes da jadis :) Jakov a kolbasite od sto meso gi pravite samo od zensko mlado meso krtina ili?
sasha Jakov bravo be...bravo![:)][:)][:)]
wolf_pack Јас ќе си платам да ги гледам мајсторките како јадат колбаси [:D]
profa
quote:
Originally posted by Strelec
Дали примате нова работна сила? Сакам да ги пријавам Иванка, Дилајла и Спаска за колбаси да правите од нив!:)
hahaha,onda ja ne vi idam u kafanata na kolbasi.
sasha Vo LA e seushte 27mi, vo MKD e 28mi Mart...sum na rabota ili nesum?...zs rabotam samo vo neparni denovi[:)][:)][:)]
Jakov
quote:
Originally posted by sasha
Denes tuka mi se pie kafence...edno tursko ako moze...i taka ne sum na smena[:)] btw:cigari prodavame ili da palam kola da idam do trafika?[:)]
Ацоооооо, турско за Сашенка, одма. Цигари не, овде се пушат само кобасици. [:D]
Jakov Сашке ај еден тост со печурки и милк шејк.
sasha Da beeee rabotam denes..neparen den e...arno me ti tekna. Odma pravam...a dada_Sani neka ti pravi Nes[:)] btw: koj gi mie tanjirte tuka?[:)] p.s pechurki i milk shake zar ti ide?[:)]
Jakov
quote:
Originally posted by sasha
Da beeee rabotam denes..neparen den e...arno me ti tekna. Odma pravam...a dada_Sani neka ti pravi Nes[:)] btw: koj gi mie tanjirte tuka?[:)] p.s pechurki i milk shake zar ti ide?[:)]
Милк шејкот не беше за мене за девојчето беше/[:D]
StormAngel ahahah AmanTe be. Od kolbasi do pomarandzi stignavte. Nego, kebapchinja, ova ona, ima?[:D]
intel Portokal ceden ima li ?
Jakov
quote:
Originally posted by Jakov
Сендвичарата “Весели колбаси“ ке работи од 6.00 наутро до 12.00 на пладне секој ден вклушително и недела.
Intel!!! Sorry we`re closed. Utre zdravje prv si na red, dada Sani e na smena ke te usluzi odma.[;)]
Strelec
quote:
Originally posted by intel
Portokal ceden ima li ?
Што па сега Тиф го мешате во муабетов??? Не е фер!
Jakov Ima i nasi i bugarski.
intel samo srpski nema a?
bliznak Лесковачка ис да бест![:p]
SpaceLily Frushkogorska kobasica sluzite ovde?
slasa a mozit i prirodni domasni kolbasici
SpaceLily
quote:
Originally posted by slasa
a mozit i prirodni domasni kolbasici
Slave ti kobasica dve i pol metra imash pa ne mozam cela majkemu daj i pola na nekoja druga[:D][:D][:D]
sasha
quote:
Originally posted by slasa
a mozit i prirodni domasni kolbasici
Nema momentalno...nesho drugo sakas da naracash?[:)] p.s imash edno Skopsko...kuka casti[:)][:)][:)]
Mona Lisa Јас сакам прилепски соџук[:D]