Секс со странец/странка
Секс со странец/странка
Mara За овој топик сум инспирирана од вчерашниот муабет со еден колега....кој е многу јак женкар...ама призна дека НИКОГАШ, НИКОГАШ не би спиел со странкиња. Дали вие имате искуство? Дали преферирате нашинци/ки само? Кажете по нешто![;)][;)][:D]
The2ndSun Стренџер ин д наааааајт.... Еидс ин д морниииинг...ла ла лал....тралалааа:)
Mona Lisa Абе и јас преферирав само нашинци ама како е Господ никој не е. Сека секој ден спијам со странец.[:D] Мажот таков ми се погоди[:p]
Mara и? исто ли е како да живееш со наш човек?????? баш ме интересира...ЕПТЕН! Се гледа ли разлика во култура, традиции....????
Unreal Дали се важи од бившите Ју простори,за да знам да ги набројам Хрватицата и Србинката заедно со Германката и Русинката [:D]иначе голем мерак иам на азијатки...[:D]
Unreal
quote:
Originally posted by Mara
и? исто ли е како да живееш со наш човек?????? баш ме интересира...ЕПТЕН! Се гледа ли разлика во култура, традиции....????
Чекај сеа, овде ми смеша баби и жаби, Спиење само како сексање или да живееш со неа/него?
Mara зборував само за секс....имаш право![;)] ама малку бев пољубопитна во случајот со Мона Лиза
Mona Lisa
quote:
Originally posted by Mara
и? исто ли е како да живееш со наш човек?????? баш ме интересира...ЕПТЕН! Се гледа ли разлика во култура, традиции....????
Немам вистински живеано со нашинец ама вака од околу и од видено мислам дека барем Холанѓаните повеке си ги гледаат жените помагаат буквално во се..Се со поинакви сфакања а не како нашите.. Се разбира разлики има но јас мислам дека жените тука се повеке ценети отколку ви МК. И мислам дека жена подобро ке си помине со странец отколку со НЕКОИ од нашите. Кај нас кај некои сеуште е присутно она Турското во мажите[:)]
Mara браво Мона....тебе ти се погодило значи![:D] А овој твојот...љубоморен е?[;)] мене сега и друго ме пецка...иде лето...па дали на Охриѓани не им пречи да авантурисаат со Холанѓанки?[8)]
Mona Lisa Не можам да кажам дека е љубоморен а не можам да кажам и дека не е.. Нешто измеѓу. Довербата е важно нешто за нив.
Mara си му кажала за форумот? што мисли тој? ти одобрува виртуелна швалерација со Унреал?[:D][:D][:D]
Unreal Ц Ц Ц Ќе барам од Администраторот овој топик да се префрли во машко катче. П.С За мона лиза Абе сеа можда имаш налетано на некој од кај нас што во себе го има она "турското" во себе.За странците не знам какви се нит пак сакам да научам,ама ако биле мажи таму во тие 30 или 40 години,зависи кога се женат ќе си најделе жена од таму,а немало да земат нашинки кои се дојдени таму а не родени. Сепак,донеси го овде и живејте овде,па да видиме како ќе си поминуваш со странец овде,да видиме дали во него нема да се развие она "турското" кога нема да зема плата по 3-4 месеци а децата му бараат книги и облека за на училиште.Да видиме тогаш дали ќе ти помага во лупење компири или ќе ја буфта главата за да смисли од каде да донесе денес леб на масата,да видиме тогаш дали ќе ти помага да ги чува децата или ќе излезе од сабајле со празен стомак на улица за да бара работа за истите тие деца да јадат.Празен кош-готов нож,тоа е докажано и е едно од најточните непишани правила. Економската страна ако е подмирена и ситуирана,можеш да живееш со кого сакаш,ако сакат нека е и од Тунгузија. Тврдам со здрав разум дека Македонците се 100 пати поголеми и подобри мажи од кој било друг европјанец.И покрај економската криза сеуште се склучуваат бракови и се раѓаат деца,и се бориме за нив,за бракот и за децата.Таму се знае,деца над 40 години ко ќе направат,а некои и воопшто ниту планираат,за мене тоа не е маж,за мене тоа е пичкетина која нема храброст да се соочи со реалниот живот и да размисли и свати ЗОШТО УСТВАРИ ТОЈ ВЛЕГОЛ ВО БРАК.Едноставно за мене западнњаците немаат мадиња бе.А ако немаат мадиња по логика не се ни мажи. Сакам сега да се извинам ако се најде некој увреден.
Mona Lisa
quote:
Originally posted by Mara
си му кажала за форумот? што мисли тој? ти одобрува виртуелна швалерација со Унреал?[:D][:D][:D]
Как може да не знае кога киснам на форумот.[:D] За Unreal можеби сето тоа што го кажа има врска со состојбата во Мк ама и јас мислам дека не е важно кој од каде е само да е Човек а не ѓубре а добри и лоши вакви и такви,со или без муда секаде ги има.
Mara јас преферирам Македонец....со странците некако не ми одело ниту пак сакам веќе да ми оди. Мојот мил Дарк....не го давам за милион странци.[;)]
Mona Lisa Така е Мара ако е странец не значи дека е злато. Мене така Фала Богу ми се погодило, морав да си го пофалам.[:D] Море и тука ги имаа ау скраја да е подалеко. Туку да остаиме на луѓето и другите да си кажат.
Unreal Со постот твој сите не потцена овде во МК,од прв до последен,бев приморан да реагирам и сакам да и се извинам на Мара што се оддалечив од темата што беше поставена.
Mara ОК е Унреал...[;)][;)] Кажи ни само за тие Германките и Русинките...ги биваше или не? [;)]
Unreal И уште нешто, Мона Лиза кажа дека тие повеќе си ги гледале жените им помагале повеќе и слично,јас можам да кажам дека спрема мојата сопруга би се однесувал исто,без разлика дали е нашинка или не,тоа е веќе работа на љубов и разбирање.
Unreal
quote:
Originally posted by Mara
ОК е Унреал...[;)][;)] Кажи ни само за тие Германките и Русинките...ги биваше или не? [;)]
Ма ги бива бе з`ш да не, жена ко жена,а и плус онака се чувстуваш малку надомќно з`ш е различно [:D] Русинките се нај-јаки,мислење ќе сменам или нема да сменам после азијатка.Има една овдека од Јапонија,околу 30-тина години има,во некоја невладина организација се мота,користи интернет од кај мене,и ко ќе ми се насмее, ах-бре,а пак ко ќе прозбориме со акцентон ух,пали ,пали и тоа јако [:)]
Mona Lisa Така е Унреал можеби така јас сум налитала на две спротивни лицности. Туку што бидна со Русинките[:D]
LIDIJA - SKorpija Jas ne znam shto e tolku golema dilemata okolu imanje SEX so stranec/strankinja?[?] Nekoj neshto novo da ne izmislil sluchajno? Sex e sex i se shto odi so nego e isto. Razlikata e mozebi mnogu povekje vo lichnosta,dali e taa Sexual person ili ne.Na nekogo sexot mu e prioritet,a na nekogo mozebi toa mu e na posledno mesto.Poznavam i nashi i stranci koi gi imaat i ednite i drugite karakteristiki. Ona shto jas mozam da go izdvojam e, deka nie Makedoncite kako lugje sme mnogu potopli,postrasni i ljubovta,sexot(zadovolsvoto) ni se biten element od nashiot zivot.Kakov i da e zivotot tamu, lugjeto se sekogash i vo sekoe vreme raspolozeni i spremni za "ogan i plamen"[;)] Vo ovoj kontekst, nema sporedba. Kaj ima strast ima i dobar sex [;)] ps-Vo sekoj sluchaj poopasna varijanta e nepoznat/nepoznata otkolku ovaa "nashite/vashite"
Mara Лидија....токму тоа беше поентата....луѓе кои ОТПРИЛИКА ги познаваме...вс....оние за кои ПОЈМА немаме![;)] Не е само до сексуалноста на партнерот....постои страв, неизвесност, недоразбирања....постојат разлики.[;)] Сите сме различни.....но, јас лично сметам дека Македонците се многу потполи, поблиски, поемотивни.
Unreal Нишо,беше овдека и пањемајеш поруски,ја појма-њемајем поруски,и свршивме [:)], и една беше русинка,не украинка, не молдавка,не белорусинка,ами чиста Русинка,плава,слаба онака таман и цицлесто-г`зеста-долгоноџеста,мераци,Наталија се викаше,додуше уште се вика,ама морам во минато да се изразам [:D]
Mona Lisa Значи ти си немаш проблем со странкињите[:D]
LIDIJA - SKorpija Taka e Mara,za delot so Makedoncite.Strasta,emotivnosta i toplinata ni se pobliski nam megjusebno i sme naucheni toa da go dobivame. Shto ne znachi deka istoto im nedostasuva na Italijanite,Shpancite,Grcite,Latino Amerikancite i da ne nabrojuvam... Strav i neizvesnost postoi dokolku ne se poznavash dovolno za da se odluchish na takov cekor. Pa zarem ne se birame ,koj so kogo, i vo Mk? Tamu ne postoi zarem strav?[:)] Zboruvav za seksualnosta zatoa shto temata e dali bi spiel ili ne so stranec/strankinja,neli? Sexot e ist,lichnosta moze da e poinakva,mentalitetot,navikite isto.I togash DA,postojat razliki.
wolf_pack
quote:
Originally posted by Mara
За овој топик сум инспирирана од вчерашниот муабет со еден колега....кој е многу јак женкар...ама призна дека НИКОГАШ, НИКОГАШ не би спиел со странкиња. Дали вие имате искуство? Дали преферирате нашинци/ки само? Кажете по нешто![;)][;)][:D]
Колегата ти е јака женка по се ми изгледа[:D] Како да одговорам кога и 'нашинките' се прават western ladies :))