ОБЈАСНУВАЊА & КОМЕНТАРИ
ОБЈАСНУВАЊА & КОМЕНТАРИ
Mara Мислам дека е време и за оваа тема ПАТУВАЊА да ставам кратко Објаснување. Целта на топикот е заедно да се испрошетаме по светот, да ѕирнеме секаде по малку, да споделиме интересни идеи, случувања, патувања. Секое мислење треба да се почитува затоа што едно ИСТО место различни луѓе РАЗЛИЧНО можат да го доживеат. На овој топик нема да дозволам цинизам, понижувања, сеири...за тоа има други топици. Сите бесни-глисти, кои не се врзани за соодветна тема, ќе ги бришам!!!!![;)][:D][:D][:D][:D]
Mara Добро бе Горан....имаш среќа што ИСЛАНД го сакам многу! [;)]
VeGaS Mori Maro, am ne e interesno! Jas sakam i od tebe slika da vidam na lice mesto na nastanot! [:D]
Mara признавам смешки, шали, вицеви... врзани само за местата кои ќе ги/кои сте ги "посетиле" и настаните што ви се случиле[;)] Вегас....баш се мислев дали да ви ставам една моја слика...сликана сум таму со еден астронаут во НАСА! Ама не ја ставам! Кога ќе патуваме по Флорида...тогаш![;)] Стрпете се[;)][;)][;)]
Mara Уште нешто МНОГУ ВАЖНО....ако сакате повеќе да дознаете за некој град....пишете или овде или на ПП....па јас ќе се потрудам да најдам повеќе податоци за истиот.[;)][;)]
OooOo Mene me interesiraat detali za Thunder Bay, Ontario!
wolf_pack Тери Фокс трчал низ Канада и дошол до Thunder Bay, Ontario. Си рекол тој себеси, "This is what the rest of Canada looks like? f**k it, I'm dying" или како беше на комеди нетворк [:D]
Goran-Skopje Epten fala Maro ako napishesh neshto za Rejkjavik i Vestmanayer, Iceland.[:)]
Mara Море луѓе....ќе мора да ставам јас ред тука![;)][:D] Не можам да превтасам...а за сите има![;)][:D][:D][:D] Еве вака ќе се договориме за ДИНАМИКАТА....при крајот на секоја недела ќе ставам нов топик...за темите кои ве интересираат. Сите ќе бидете задоволни до крајот на 2025 година....[;)] Мажот ми ме кара што овде посветувам повеќе време отколку по дома и по него![:D][:D][:D][:D]
Goran-Skopje Maro, najdi ti samo koga da se odi i kako vo Vestmanaeyjar i shto ima da se vidi, za drugoto "nu'muja lafi".[:)]
Mara Со оглед на тоа што јас сум многу ФЕР женска....сакам сите посетители и љубители на ПАТУВАЊА да ги информирам дека нема да можам да доаѓам овде од утре (1 април) до 10 април......одам на заслужен ОДМОР....да истражувам нови простори.[;)][;)][:D] Пишувајте, шеткајте, забавувајте се овде....а кога ќе се вратам ќе продолжиме заедно.[;)]
Mara Јас со ПОЛНА ПАРЕА се враќам следната недела....ама за да ви докажам дека не сум ве заборавила....УТРЕ ВЕ ВОДАМ НА ЕДНО МНОГУ, МНОГУ, МНОГУ УБАВО МЕСТО. Сигурна сум дека ќе им се допадне на оние кои ја сакаат ПРИРОДАТА![;)] Нека биде изненадување.....а после следи Исланд, Тенерифе, Ирска, Кенија, Коста Рика, Танзанија, Египет, Тибет, Лаос, РУСИЈА,Виетнам, Чиле, Нордиски земји.........[;)]...ох, и да...Онтарио![;)][:D][:D][:D]