Ај помош малце
Ај помош малце
Unreal како би превеле Општа Гимназија на Англиски? Околу попoлнување на формулари за канада се работи. Стрелчо?:))
LIDIJA - SKorpija A mene fala kamo? Neli ti rekov shto da pishesh ushte odma?[}:)]ccccc Tuku aj poarno shto si proveri ti i so drugite.... i pak na moeto si dojde.[:D]
dalila
quote:
Originally posted by Unreal
туку едно ме загрижува,ако случајно не викнат на интервју,ќе морам на женами да и ја скршам раката,з`ш појма нема од фризерај, не знам, се плашам.[:D]
Na intervju baraat frizuri da im napravi na site tamu shto se[:p][:D]
SpaceLily Sho znam jas imam popolnuvano ama za nesho drugo i napishav Secondary School Education "Sv.Kliment Ohridski" :)
OooOo Space e vo pravo.
Unreal А што велите за Gimnasium? Мислам дека и таму имаат исто вакво? Пошто опцијата за наведување на струка беше наведено со Морално[:)] Пример горе имаш опции Bachelors Secondary Post-Secondary Completed Highschool etc.etc И после мора да пополнеш каква струка имаш завршено!
Unreal се закачив на оваа страна http://canadawantsyou.com/mk
SpaceLily Imat i gimnasy:) Vaka napishi Secondary School Education primer "Sv.Kliment Ohridski" gimnasy ili gimnasium sea vrska neam koe bi bilo possodvetno i se podrazbirat deka e opsta zsh ako ne ke napisheshe prirodno matematicka gimnazija be Danielco!
Unreal Напишав бе Gymnasium, ојде, ова да видам дал иам поени, пред две години имав 30 поени повеќе од колку што се бараше,да видиме годинава што ќе кажет, дан му ја летнам и јас кај Стрелчо [:D]
OooOo Namesto da se zanimavash so niv, odi direktno tuka -> http://www.cic.gc.ca/english/skilled/assess/index.html i zashtedi si pari. Pishuva se od A do Sh!
Strelec
quote:
Originally posted by OooOo
Namesto da se zanimavash so niv, odi direktno tuka -> http://www.cic.gc.ca/english/skilled/assess/index.html i zashtedi si pari. Pishuva se od A do Sh!
I ushte ednash od mene istiot sovet: Namesto da se zanimavash so niv, odi direktno tuka -> http://www.cic.gc.ca/english/skilled/assess/index.html i zashtedi si pari. Pishuva se od A do Sh!
RaGeAnGeL jas samo da se nadovrzam i da kazam ushe dva pati: Namesto da se zanimavash so niv, odi direktno tuka -> http://www.cic.gc.ca/english/skilled/assess/index.html i zashtedi si pari. Pishuva se od A do Sh!
Goran-Skopje Dete, ne se ponashaj odi ovde : http://www.cic.gc.ca/english/skilled/assess/index.html i zashtedi si pari. Pishuva se od A do Sh! Abe do Sh!!!
Sunshine Unreal svati ili da ti povtoram i jas?
deni abe gimnasium e sportska sala
Strelec Vo pravo e deni!:)
RaGeAnGeL Imat i gimnasy:) Vaka napishi Secondary School Education primer "Sv.Kliment Ohridski" gimnasy ili gimnasium sea vrska neam koe bi bilo possodvetno i se podrazbirat deka e opsta zsh ako ne ke napisheshe prirodno matematicka gimnazija be Danielco!
wolf_pack Даниелчо нема тука општо, природна математичка, економски и други смерови, глупи се студентите во Канада за тие работи, на прсти бројат до осмо ти сакаш да се упишат на природно математичка [:D]
beaver hunter kolku za potsetuvanje... kade treba da se klikne da se proverat poenite ?
HuLiGaN ako e za davanje i bez shkolo ti davet viza ako kako ce im treopne niv po gla
OooOo
quote:
Originally posted by HuLiGaN
ako e za davanje i bez shkolo ti davet viza ako kako ce im treopne niv po gla
Aha, i kjutek mavaat ako ne ja zemesh vizata.
profa
quote:
Originally posted by Unreal
како би превеле Општа Гимназија на Англиски? Околу попoлнување на формулари за канада се работи. Стрелчо?:))
takov poim ne postoi vo Angliskiot(Општа Гимназија),zatoa najubo ostaj si go kako high school.Dodusa high school e i gimnazija i sredno skolo kaj nas
deni tachno , high school ili Secondary school trecheg nema.
јузер Пиши Eightsummerka и решен проблем. :)
Mona Lisa Gimnazija toa ti e najdobro.Taka i jas popolnuvam.
Unreal Абе средена работа,напишав Completed Highschool и струка наведов фризерка,као се барало таму,а овде можеш да извадиш каква сакаш диплома дека си по струка, туку едно ме загрижува,ако случајно не викнат на интервју,ќе морам на женами да и ја скршам раката,з`ш појма нема од фризерај, не знам, се плашам.[:D] Иначе ви благодарам на сите за вашата безрезервна помош[:D]
Unreal Колку што сум запознаен, некои дури и оро играа во дворот на една амбасада, така да правење фризура спрема играње оро не е ништо [:D][:D][:D] затоа пазите што ќе напишете во занимање, да не побара некој од вас да му соѕиздате некоја викендичка хахахаххааххахах