Кладилница 31.03 - 03.04
Кладилница 31.03 - 03.04
darkjesus Ај овој викенд нешто порано да предвидуваме за да имате време да си уплатите:)
coldwar Decki ovde nisto ne se blokira. Ima tri kladilnici koi imaat uplatni mesta po cela drzava i e strasna borba za pazar, ne smeat da si dozvolat blokirana utakmica. A za namesteni ima dosta, vo pravo si. Eve na primer pred nekoj den poranesniot gazda na Zizkov zaraboti tri godini suspenzija. Za update, ke se potrudam pred sekoe kolo da stavam po nekoj par. se nadevam ke bidam od pomos nekomu:)
darkjesus Fulham vs Portsmouth Portsmouth мислам дека е веќе на листата на отпишаните. Не гледам ниедна добра причина зошто да го спасуваме. Од друга страна Fulham е во добра позиција и ќе гледа да си ја задржи. Сезоната е при крај па не би ризикувале да изгубат важен натпревар со конкурентите на домашен терен Предлог тип: 1 | 8/10
darkjesus Udinese vs. Parma Да ме прашавте пред 10 кола ова би ја играл чиста 2ка. Арно ама ја спасив шо ја спасив Парма и сега може мирно да си спие во средина на табелата и шансите да испадни се многу мали. Од друга страна Удинезе во последно време влезен е во лоша серија и се наоѓа на дното од табелата. Незнам зошто ама слабост ми е ваквите екипи да ги гледам на дното. Удинезе ако сака да ги гледа на телевизија натпреварите од Серија А нека се заебава. Предлог тип: 1 | 9/10
darkjesus R. Sociedad vs. Mаlaga Не сум по шпанциве многу многу ама си ги "обичам" Сосиедад. Значи без многу коментари овде одиме чисто навијачки:)) Предлог тип: 1 | 7/10
darkjesus Alavеs vs. Athletic Bilbao Слабост ми се екипите од дното на табелата. Посебно ако станува збор за екипа како Атлетик Билбао. Верувале или не Атлетик Билб. заедно со уште 2 тима од првата шпанска лига се единствени тимови кои никогаш не испаднале. Се надевам традицијата ќе им го спаси газето:)) Предлог тип: 2 | 7/10
coldwar Еве јас со мој експертски коментар после неуспешното деби минатата недела:) Теплице- Јихлава Сосем ми е излишно да ставам било каков коментар за оваа утакмица. Јихлава на несакање влегоа лани, на несакање и ќе испаднат годинава. Предлог тип: 1 9/10
coldwar Плзењ- Млада Болеслав Болеслав е релативно безбедна што не е случајот и со Плзењ. Се очекува да има и вон-фудбалски притисоци на оваа утакмица:). Предлог:1 7/10
coldwar Баник Острава- Словацко На утакмиците меѓу овие две екипи никогаш немало многу голови, а богами не очекувам ни сега да се раздаваат. Во прилог на тоа оди и фактот што врне во моментов по цела Чешка па и теренот нема да е нешто нај-нај. Предлог: 0-2 гола 8/10
coldwar ХФК Оломоуц- Пардубице (втора чешка лига) Оломоуц е крајно безобразен тим, а плус им гостува екипа која не е од Морава (Морава е источниот дел од Чешка) па и тоа ќе е важен фактор. Предлог: 1 6/10 Edit: 2:3 I onaka ne bese golem koef. [:D], a i jas samo 6/10 bev siguren
Goran-Skopje Cold, ne kje bide losho ako pravish update kako i shto se blokira povremeno tamu kaj vas, komardziska drzava e, se znae dosta.[:)]
The_Crow moe mislenje e deka ajax posle blamazata vo prethodnoto kolo zaedno so fejnord ke treba da tepaat sea, arno ama ne znam koja ke iskoci ednata ili drugata poveke na fejnord mi ide. Ama ova moevo ne se dolzi na ekspertiza za kladenje cisto na sence.
Goran-Skopje Na sixth?[:D]