Упорност
Упорност
Unreal Колку сте упорни за да добиете некоја работа или да исполните некоја цел? Дали машката упорност е поголема од женската?
LIDIJA - SKorpija Uporna sum do granicite na realnosta, iako mi se ostaruvale raboti koi na prv pogled mi izgledale nevozmozni za realizacija. Ne sum tip koj "gazi preku se"za da dojde do celta. Nema razlika megju mashka i zenska upornost. Ima razlika vo toa koj kolku e uporen i spremen da vlozi vo ostvaruvanjeto na nekoja cel.
Mona Lisa Многу сум упорна дури и претерано. Не газам преку ништо и никој ама не се откажувам ич лесно. Ке употребам сите сили да го остварам замисленото...ако и тогаш не бива е па здравје.[8D]
јузер За разлика од вас јас ама ич не сум упорен, дали дека сум машко плус тоа во Машко Катче...не знам.
Goran-Skopje Relativno...
Unreal Еднаш порано сретнав една српска поговорка која велеше: Не је*е леп,него упоран [:D] Колку е ова точно?Јас мислам дека жените паѓаат на упорни мажи[:D]
riba [:D][:D][:D]Mashko katche,a uporni zeni imame...dobro e! [;)] Nego, jas obozavam uporni i odlucni mazi.Skoro sekogas upornosta se isplati. I da, ponekogas mislam deka ste pouporni od zenite.
Mara јас сакам упорни мажи...ако ми се допаѓаат....[;)] мразам упорност кај мажи кои гледаат дека НЕ ЈА БИВА...и пак се упорни!!!!!