Ахмети се испофалил со купен сувенир од Пентагон
Ахмети се испофалил со купен сувенир од Пентагон
dejan Лидерот на ДУИ не добил никакво признание од Пентагон, туку се фалел со обичен сувенир што секој може да го купи за 20 долари, пишува денеска весникот “Дневник“. Во изјава за весникот, претставник на американската амбасада во Скопје потврдил дека американската влада не му доделила знаме или сертификат на лидерот на ДУИ, Али Ахмети. “Дневник“ од Пентагон вчера добил потврда дека никаква церемонија на кревање знаме во чест на Ахмети не се одржала, што значи, според него, признанието, односно плакетата на Ахмети е сувенир, а не и официјално признание. ДУИ завчера соопшти дека во чест на нивниот лидер на 28 февруари годинава било развиорено американското знаме во Пентагон, а двајца воени аташеа му донеле сертификат со кој се потврдува признанието што му било доделено на Ахмети за придонес за мирот и стабилноста во регионот, пишува во денешниот број весникот “Дневник“. Poveke tuka http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=6DB0B831062DA6489F2BC5614ECFDB0F LELE tolku mi se smee sega hahahah omg! lele so kakvi lugje SDS e vo koalicija!! Ova e za ZHALENJE! bre bre bre....sto ke napravi eden pokunduren seljak za da se pofali[8)] Da go dokazhe negovoto 'humanitarnost' Na kraj, sto napravil on, za Pentagon da digne zname za kriminalec! Zavali, grevce! I on se najde na nekoja politicka cena, pa sega da se pokazhe kako nekoj 'cesen voditel na partija' so ova!