Грција се согласи со отстапка за името
Грција се согласи со отстапка за името
Strelec МИА јавува дека Стилијанидис денес испратил телеграма до седиштето на ЕУ во Брисел, во која ги информира земјите членки на Европската Унија дека во интерес на мирот во регионот, ќе се согласи северниот сосед да го користи уставното име Република Македонија. Позитивни сигнали доаѓаат и околу визниот режим за Македонија. Идејата на Европската комисија, граѓаните од регионите кои се граничат со еврочленките, да ја минуваат границата без визи е прифатлива за Атина. [url="http://www.lukaroski.com/forum/april.jpg"]Повеќе[/url]
slasa prv me izlazi
dejan hahaha odma znaev za sto se raboti:p A lani sto bese....Ahmeti vo zatvor? hehehe
јузер И шефицата на грчката дипломатија Бакојану на генералниот секретар на ОН му соопштила дека Грција планира во скоро време да се откаже од Егејска Македонија, а истото ќе го бара да го стори и соседна Бугарија со Пиринска Македонија, како би се решило македонското прашање на Балканот еднаш засекогаш!
tomislav1978
quote:
Originally posted by Strelec
МИА јавува дека Стилијанидис денес испратил телеграма до седиштето на ЕУ во Брисел, во која ги информира земјите членки на Европската Унија дека во интерес на мирот во регионот, ќе се согласи северниот сосед да го користи уставното име Република Македонија. Позитивни сигнали доаѓаат и околу визниот режим за Македонија. Идејата на Европската комисија, граѓаните од регионите кои се граничат со еврочленките, да ја минуваат границата без визи е прифатлива за Атина. [url="http://www.lukaroski.com/forum/april.jpg"]Повеќе[/url]
Strelec ja kliknav linkot ama mi izleguva Aprilili, izgleda imas zgreseno linkot. Daj originalot so ovoj Stilijanidis
јузер Оригиналот е кај Гвујо, се чува во најголема тајност до следниот самит на ЕУ во Солун што ќе се одржи во Обединета Македонија..
wolf_pack Bravo za taa vlada shto potisna za vakvo neshto [:D]