Ем-Ти-Ви спектакл
Ем-Ти-Ви спектакл
riba Ем-Ти-Ви спектакл во живо од Скопје Најпопуларниот музички ТВ - канал во светот Ем-Ти-Ви, на 30 август на Градскиот стадион во Скопје, ќе одржи голем музички спектакл што ќе се пренесува во 50 земји од светот. Најпопуларниот музички ТВ - канал во светот Ем-Ти-Ви, на 30 август на Градскиот стадион во Скопје, ќе одржи голем музички спектакл што ќе се пренесува во 50 земји од светот. Продукциски дизајнер на настанот, на кој се очекуваат големи светски музички sвезди, е Британецот Сајмон Бредфилд, кој работел на дизајнот на спотовите и концертите на "Кјур", а е познат и по работата на големи музички проекти во Лондонската опера и балет. Како што дознаваме од негов близок соработник од Англија, тој веќе се подготвувал за овој голем концерт што, според правилата на Ем-Ти-Ви мрежата, се случува еднаш годишно. Овој најпопуларен канал во светот има практика да одржува еднаш во годината по еден голем концерт надвор од Англија. Годинава тој концерт ќе биде во Скопје, што е избрано во конкуренција на 150 градови од светот. Лани тој настан бил во Москва, а в година е во Дубаи. Во првичните најави се уште не се откриваат изведувачите, но според досегашните вакви настапи и со оглед на бројот на земјите во кои ќе се пренесува настанот, се очекува во Скопје да видиме првокласни светски музички sвезди. Дознаваме дека Ем-Ти-Ви веќе се подготвува за целиот овој проект екипирајќи се со 150 луѓе само за ТВ - преносот. KE BIDE LUDO-LUDOOO!!![:p][:p][:p]
riba Za karti ke informiram stom ke doznaam.[;)]
Lidija Interesno, do 30 avgust ima vreme ama koj so ke odi super neka si pomini. A ova so skapi karti ke bidi ili bez pari ama to da ne ti se verva?!?
Tanja19
quote:
Originally posted by Lidija
Interesno, do 30 avgust ima vreme ama koj so ke odi super neka si pomini. A ova so skapi karti ke bidi ili bez pari ama to da ne ti se verva?!?
Lidce nemas poim kolku mn mi se ode[:p]...ali od 23-ti negde izgleda ke bidam vo Shpanija[V]...ali moze do 30-ti ke se vratam[8D]
profa nemase topik za ovaa otvoreno vekje? Vo sekoj slucaj,mene ovaa mi e nekako "too good to be true"
dejan batali spanija tanja.
Tanja19 :)ima vreme...ali jas sakam i tamu i tamu:)ke smislam neshto:)
dejan Mora da bides vo Makedonija togas:)) deka i jas moze ke bidam tamu:p
Tanja19 aaa....zatoa li?:))))e togas ke si ostanam vo mak;) :))))
dejan hheheeh super[:)][:D]
ProMKD Lele go citav ova vo vesnik pred nekoj den i ne mi se veruva!!! Ke bidam vo Skopje do 4 septemvri znaci ke imam moznost da bidam na koncertot!! Ako ima nekoj povekje informacii kolku ke kosta, kade mozat da se nabavat karti itn pisete ve molam. Fala![:)]
Christian znaete koi grupi ke dojdat?
riba Ne se znaelo uste, ama jas ne veruvam deka ke dojdat naj-naj faci![8)] Ali, zivi bili pa videli...[;)]
dejan Ne gi sakam bas tie novi faci koj se.....Madonna i takvi peaci bi bilo SUPER.
Lidija Kako da ne :) Madonna nejki tuka da dojdi Skopje ke dojdi, more Bitola ke odi :) A U2 da i to i tie ke idat :)
ProMKD Madonna ke bide vo belgrad letovo mislam i za skopje ima planirano koncert ama ne sum 100%
Rogi I jas sum slusnal takvo nesto za Madonna, a i za U2. Isto take ne sum 100% siguren.
dejan lele ako Madonna ke dojde vo Skopje.....togas MORAM da sedam po dolgo vreme, fakultetot ke me poceka!! hehe
Lidija Hahahahahahh Dejanco abe ti Madonna ke ja nacekas tamu kaj so si sega belku tamu ke idi. :) Fakultetot ceka nema gajle nemora coek odma od sredno na fakultet, ovde sekogas mladite si prat mala pauza dur da si resat taka i ti :)))) ps.Pardon za zabegvanjeto od tema :)