Јордан починал од задушување?
Јордан починал од задушување?
Goran-Skopje - Мојот сопруг не го запишал тоа во тефтерот, но ми кажа, ноќта по обдукцијата, дека Јордан починал од задушување. Дали тоа е запишано во официјалниот наод од обдукцијата, не знам. Но, познавајќи го мојот сопруг и следејќи го она што го бележел во тефтерот и што мене лично ми го кажуваше, јасно е дека тој бил убеден дека Јордан е ликвидиран - вели Благородна Никодиновска. http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=2&tabid=1&EditionID=702&ArticleID=44765 Kade e vistinata?
Makedon .“ Го убедував да остане бидејќи му е потребен лекарски надзор, а тој ми рече дека кај него дента бил советникот на Глигоров, штипјанецот Љуботенски, и дека го убедувал да поднесе оставка под изговор - болест. Љуботенски му кажал и дека во спротивно, елегантно ќе бил отстранет од функцијата. Поради тоа, морам да одам во Владата и да видам што се случува и зашто мораат да ме сменат, кажа Мијалков. Тоа ни беше последното видување“. http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=2&tabid=1&EditionID=702&ArticleID=44765 .
orlak нема врска [8D][8D][8D][8D][8D][8D][8D][8D] само еден знае[?][?][?]
intel kolega mi:)))
orlak
quote:
Никодиновски, два дена по последното видување, некаде околу 23 часот, го видел безживотното тело на Мијалков, на обдукциската маса во Институтот за судска медицина. По извесно време, Никодиновски запишал: „Сообраќајката, претполагам, беше режирана, измислена, современа, елегантна форма за извршување на смртната пресуда, посакувана во Собранието и во Владата, со што сакаше да се одложи осамостојувањето на Македонија, да се смират или потиснат национал-патриотските кадри и да засилат реформските сили што не беа убедени дека Македонија може да биде самостојна“.
[^][^][^][^][^][^] еве теорија за заговор која е пласирана веднаш по сообраќајката за која првпат... имено УДБА како служба практикувала безбедна елиминација на субјекти на домашна територија на начин кој највеќе одговарал на полициските структури, а тоа се наместени сообраќајки после кои се е според правила и прописи , разно разни вештачења и увиди. имено оди вака ...дел од гумите се полни со плин кој мора да биде во соодветен сооднос заради пресметаната брзина на возилото при кое се загреваат гумите..., значи се поланат гумите со 10% плин ... и после некое време откако над 120 км на час се развива брзина и доаќа до загревање на гумите доаќа до мала експлозија налик на пукање на гумата, по што при толкава брзина возачот тешко да остане присебен и на коловозот, е сега најдоброто е што самата гума е составена и од состојки на плин (кој веднаш испарува) и доколку се вештачи не останува нималку сомнеж за таа работа дека евентуално е употребен плин во гумата... интересно[^][^][^][^][^][^][^]
Makedon
quote:
Originally posted by profa
Ajde Orlak kazuvaj koj e ubiecot,nemozam da cekam,sakam da doznaam. Ovaa ne se izdrzuva :)
koj go znae i toj sto bil[:D] ovdeka se somnitelni faci ima na forumov[;)]
f9 Se sekjavate koga na prviot parlament izleze eden i reche"Megu nas sedat krvnici i ubijci". Shteta shto vo parlamentot togash ne se izrekoa eksplicitno obvinuvanjata so ime i prezime. Toa se odnesuvashe bash na sluchajot so Jordan.Nema dilema deka Jordan beshe ubien,toa beshe javna tajna svoevremeno.Za negovata smrt e kriv Branko Crvenkoski.Do sega ova nikoj ne go kazha i site vrtat i se obvinuvaat megju sebe za dzhabe.
Strelec
quote:
Originally posted by f9
Nema dilema deka Jordan beshe ubien,toa beshe javna tajna svoevremeno. Za negovata smrt e kriv Branko Crvenkoski.
f9, мислев дека нешто знаеш од тие времиња, ама врска си немал!:) Или пак свесно ги пренасочуваш работите!:( Убиецот на Јордан Мијалков барај го на друго место... Кај оној кој што го предложи за Министер за Внатрешни Работи и кој што потоа беше разочаран затоа што Мијалков одби да му овозможи увид во досиејата и да работи на остварување на неговите мрачни идеи! Убиецот на Мијалков е истиот оној кој што го уби и Драган Богдановски. ’Вината’ кај Богдановски и Мијалков беше во тоа што не сакаа да работат за големобугарската идеја на другар ти во чија што одбрана многу често знаеш да застанеш!
Makedon
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by f9
Nema dilema deka Jordan beshe ubien,toa beshe javna tajna svoevremeno. Za negovata smrt e kriv Branko Crvenkoski.
f9, мислев дека нешто знаеш од тие времиња, ама врска си немал!:) Или пак свесно ги пренасочуваш работите!:( Убиецот на Јордан Мијалков барај го на друго место... Кај оној кој што го предложи за Министер за Внатрешни Работи и кој што потоа беше разочаран затоа што Мијалков одби да му овозможи увид во досиејата и да работи на остварување на неговите мрачни идеи! Убиецот на Мијалков е истиот оној кој што го уби и Драган Богдановски. ’Вината’ кај Богдановски и Мијалков беше во тоа што не сакаа да работат за големобугарската идеја на другар ти во чија што одбрана многу често знаеш да застанеш!
Strelec, galiba rodninite na Mijalkov najdobro se zapoznati KOJ go ubil i kako sto rece i negoviot vnuk JAVNO, toa bile SRBOFILSKI makedonci, na visoki funkcii od toa vreme. A se znae koj bese i E servofil.
orlak п.с појма немате само нагаѓате?
profa Ajde Orlak kazuvaj koj e ubiecot,nemozam da cekam,sakam da doznaam. Ovaa ne se izdrzuva :)
orlak
quote:
Originally posted by Makedon
quote:
Originally posted by profa
Ajde Orlak kazuvaj koj e ubiecot,nemozam da cekam,sakam da doznaam. Ovaa ne se izdrzuva :)
koj go znae i toj sto bil[:D] ovdeka se somnitelni faci ima na forumov[;)]
абре нема убиец има планер[;)] во тоа време сум бил во пубертет[^]
Goran-Skopje A planerot planiral plan za planinarenje?[:)]
orlak планерот имал повеќе планови?
Goran-Skopje A minerot?[:D]
orlak прави вака ...дел од гумите се полни со плин кој мора да биде во соодветен сооднос заради пресметаната брзина на возилото при кое се загреваат гумите..., значи се поланат гумите со 10% плин ... и после некое време откако над 120 км на час се развива брзина и доаќа до загревање на гумите доаќа до мала експлозија налик на пукање на гумата, по што при толкава брзина возачот тешко да остане присебен и на коловозот, е сега најдоброто е што самата гума е составена и од состојки на плин (кој веднаш испарува) и доколку се вештачи не останува нималку сомнеж за таа работа дека евентуално е употребен плин во гумата...
dada Sani
quote:
Originally posted by orlak ...дел од гумите се полни со плин ...
Kako?
orlak со финта
dada Sani Jas mislev onaka bez finta, so shpric vbrizguvale plin:)
Goran-Skopje Dade, prvo shoferov shto kje vozi nad 120 ja nosi kolata kaj planerot, ovoj mu se javuva na minerot i se naogjaat vo rabotilnica kaj "Slonche", posle stavaat plin vo gumite i upaljachite ( za da ima shoferov plin isto taka za cigara da zapali), i na kraj se dogovaraat ovoj da vozi 135 na "sat" i da si zapali cigara pred da pogine. Ti nishto ne znaesh sano, od koga dojde ovde se zapusti.[:D]