ВМРО-ДПМНЕ е водечка партија
ВМРО-ДПМНЕ е водечка партија
BorisVM Серија нови анкети за рејтингот на партиите. Најновата, од Институтот за демократија, покажува дека ВМРО-ДПМНЕ е водечка, пред СДСМ и ДУИ, а Груевски е прв во довербата на анкетираните. Дури 52% од анкетираните се уште се неопределени. Од нив, не знаат за кого би гласале повеќе од 29%. Наспроти овие резултати, неделава ИРИ соопшти дека ако сега се одржуваат избори, на нив ќе апстинираат 28%. Овие анкети, со дијаметрално различни податоци, веќе подолго време ја доведуваат во прашање веродостојноста на сондажите.
tmoro Nema potreba da se pravit anketa,site znaeme deka ako vo drzavata e haos ,ekonomijata katasrofa opozicijata ke imat prednost.Tie sto ke dojdat ako prodolzat vaka i niv isto ke gi snajdit,se razbira pod uslov izborite da bidat regularni-vo Makedonija nikogas i ne bile regularni.
OooOo Vekje ima tema za ova [url="http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=14311&whichpage=4"]ovde[/url]
DJ_SHEMA Ok togash zakluchuvam topikot.