Проверка на рејтингот
Проверка на рејтингот
Goran-Skopje Abe ti i IRI si gi zaebal, cela nedela kje glasame?[:)]
Strelec Jakov е супер... Според мене тој треба дури и администратор да биде! Иако на топиков ептен не му е местото овде!:)
јузер Јаков "не чини"..........почна да вика место "не ваља" на сервис у мало откако Македонија стана независна држава. Респект!
Jakov Ne be ke glasame tri sekundi, a glasackite mesta se otvoreni cela nedela posot imame luge vo sosednstvoto i preku okeanite. Mora da imaat site moznost da glasaat. ballots.
Duhot na Vovata Ставил си зборот Браќата без наводници :). И пошто тоа е како реципрочно отражение на моето чувство кон вас, заслужуваш Одличен (6-) по шестобалната бугарска система. Минусот е пошто нема безгрешност на овой свет. Шестицава е за односот. Пошто животот ме е научил дека не е толку битно дејанието, колку е односот. Ми се чини дека видов стремление да си чесен, толерантен кон ставовите (за сериозните оди збор) дури да не си согласен со нив. Не видов тенденција кон abuse of power за какша сум сигурен дека си имал искушение многупати. Задачата да се модерира токму овој форум е нелека (не е како женското катче :)). Овде проблематиката е сериозна, со потенциал за висока доза емотивност и експлозии на невреди, напаѓане и в. н. непријатности. Не сум те видел да се подадеш на таков нагон. Тоа го мислам серизно и не е за да добијам ништо па дури и прави за една недела да сум епистоларен тракиец:). Ако саму може да добийам право да постирам цитати на Бугарски без да се плашам од бришење, благодарам. На свој ред ке се старам да нема од моја страна "abuse of privileges". Заклјучок: Добро модераторство со најзначајни црти: moderation and restrain of intusion.
sirius
quote:
Originally posted by Duhot na Vovata
Ставил си зборот Браќата без наводници :). И пошто тоа е како реципрочно отражение на моето чувство кон вас, заслужуваш Одличен (6-) по шестобалната бугарска система. Минусот е пошто нема безгрешност на овой свет. Шестицава е за односот. Пошто животот ме е научил дека не е толку битно дејанието, колку е односот. Ми се чини дека видов стремление да си чесен, толерантен кон ставовите (за сериозните оди збор) дури да не си согласен со нив. Не видов тенденција кон abuse of power за какша сум сигурен дека си имал искушение многупати. Задачата да се модерира токму овој форум е нелека (не е како женското катче :)). Овде проблематиката е сериозна, со потенциал за висока доза емотивност и експлозии на невреди, напаѓане и в. н. непријатности. Не сум те видел да се подадеш на таков нагон. Тоа го мислам серизно и не е за да добијам ништо па дури и прави за една недела да сум епистоларен тракиец:). Ако саму може да добийам право да постирам цитати на Бугарски без да се плашам од бришење, благодарам. На свој ред ке се старам да нема од моја страна "abuse of privileges". Заклјучок: Добро модераторство со најзначајни црти: moderation and restrain of intusion.
Duhu, prijatno me iznenaduvash so ovoj post ( iako ne go pratam forumov kontinuirano, nitu pak tvoite postovi), generalno imash zabelezhitelen nastap i mislam deka si OK...[8D] a za Jakov, ma goni go bre [:)][:)]..se zezam, topikot za Kiril i Metodija, po mene beshe eden od najdobrite bash blagodarenie na Jakovite postovi...ednostavno, posle mene [:D], Jakov e najdobroto neshto shto mu se sluchilo na forumov[:)]...I am joking just a little bit.. Jakov, pozdrav
Jakov
quote:
Originally posted by Strelec
Jakov е супер... Според мене тој треба дури и администратор да биде! Иако на топиков ептен не му е местото овде!:)
Префли го на “Значајни настани.... Еј заборавив....[:D][;)][:D]
јузер И јас сум за Јаков за администратор. Со неговата агилност и одлучност може да ги замени Стрелец и ОоооО и сам да си го префрли топикот на значајни настани :)
Strelec
quote:
Originally posted by јузер
Респект!
Шо бе респект??? А во ПП што ми пиша???
Strelec
quote:
Originally posted by Jakov
Префли го на “Значајни настани.... Еј заборавив....[:D][;)][:D]
Заборави дека не сум веќе админ, а?:) Нема везе... Најди некој админ од тие што останаа со кој што стоиш добро, за да го префрли топикот... Еј заборавив....[:D][;)][:D]
Goran-Skopje Jas mislam da pravime sekoj den "presek na denot", za da vidime kako stoi glasanjeto ovde.[:)]
Jakov
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by Jakov
Префли го на “Значајни настани.... Еј заборавив....[:D][;)][:D]
Заборави дека не сум веќе админ, а?:) Нема везе... Најди некој админ од тие што останаа со кој што стоиш добро, за да го префрли топикот... Еј заборавив....[:D][;)][:D]
Килер рече ќе ми завршел работа.[;)]
BorisVM Jas vi preporachuvam na site da se koncentrirame kon podobruvanje na diskusiite na forumov, mesto da utvrduvame koj e popularen ili ne.
Arievec Nogu se bega od temite.
galin Три пати сум баниран, многу пати брисан.Фала вам модератори!!![:D]
intel takov e jakov- galin ostar, mudar, principielen itn. brb.
dalila
quote:
Originally posted by Strelec
Најди некој админ од тие што останаа со кој што стоиш добро, за да го префрли топикот...
Kade?! Na seir?![:D]
achtung_panzer Posle sekoj? Ne be Rangela, nikoj ne mozhe da stasa posle SEKOJ tvoj post da odgovara, ni so sekretarka. No sepak vredi da se podvlechat krajno retkite no svetli momenti na samosoznavanje...
RaGeAnGeL wtf?jas glupa sum kazete mi plzzzzzzzzzzzzzz
dalila
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
wtf?jas glupa sum kazete mi plzzzzzzzzzzzzzz
Shto tochno ne ti e jasno?![:)]
RaGeAnGeL koja e poentata na topikov?so e rabotava so jakov?seriozno e ova ili seir?
dalila
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
koja e poentata na topikov?so e rabotava so jakov?seriozno e ova ili seir?
Nema poenta!!! Za nekoj e seriozno za nekoj seir[:D][:D][:D] Precizna li sum?[8)]
Strelec Иванке, отвори овде: http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=14746 ...и се’ ќе ти стане јасно!
dalila Po tret pat daj i' go linkot...malku pati i' go davash[:D][:D][:D]
Strelec Го има линкот и во потписот на Јаков!:)
RaGeAnGeL safrava mi se krena zimi sFe
dalila
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
safrava mi se krena zimi sFe
sFati?![:D][:D][:D] I ti posle mene klje mi kazhuvash kafe-mafe, ova-ona[xx(]
RaGeAnGeL DA!!!!!!! jas javno kazvam deka zdravje boze ko ke odam Mk so jakov sedvam na rucek na MOJA SMETKA!!!
achtung_panzer
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
wtf?jas glupa sum kazete mi plzzzzzzzzzzzzzz
Konechno se pogledna vo ogledaloto?
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by achtung_panzer
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL
wtf?jas glupa sum kazete mi plzzzzzzzzzzzzzz
Konechno se pogledna vo ogledaloto?
kako ne ti e maka ne mi e jasno[:D]posle sekoj post moj da odgovaras napor e...potroshi go vremeto popametno ako sum jas to so kazvis deka sum[:D]
fio Јас гласам за СЕИР.