Snicli na moj nacin
Snicli na moj nacin
bemtrade Za ovoj recept moze da koristite, kremenadli, stekovi, snicli, vesalici Шницлите ги чукате со чук и ги посолувате Потоа ги пропржувате на загреан зејтин од двете страни. Пропржените шницли ги валкате во брашно па во јајце па во презла и ги пржите на умерена температура.Откако ке се испржат во истата тава пржите 1-2 главици ситно исецкан кромид и 150-200 гр печурки. Зачинувате со вегета сол и црн бибер. Откако ке се испржи кромидот врз него ги редите похуваните шницли, додавате една коцка супа и ги прелевате со вода. Сето тоа треба да крчка околу 50 мин. За тоа време, по потреба додавајте вода во тавчето. На крајот ги вадите шницлите, а во сосот додавате Една до две лажици павлак. ПРОБАЈТЕ УБАВО Е!