Koga ke padne SDSM od vlasta..........
Koga ke padne SDSM od vlasta..........
Cheche mislite li deka pak ke predizvikaat vojna, za da se vratat nabrzo na vlast? Poznavajki gi udbaskite i stalinistickite metodi na ex-komunistite, sega SDSM, sto mislite Vie? Vekje vo Prilep, pocnaa clenovite na SDSM da im se zakanuvaat so fizicka likvidacija na rakoviditelite od VMRO DPMNE Претепан в.д. директорот на О.У. „Гоце Делчев“ во Прилеп Златка Пурковиќ 10.04.2006 Трајче Каралиоски е еден од шестмината директори кои пред неколку дена ги постави прилепскиот градоначалник, разрешувајќи ги старите со образложение дека немале лиценца за вршење на директорска функција. Разрешените и понатаму го тврдат обратното и не сакаат да ги напуштат фотељите, ниту да ги предадат печатите, а разрешницата ќе ја бараат од второстепената комисија. Советникот на градоначалникот за образование, Маријан Матракоски, исто така смета дека случајот треба да се разреши преку институциите и не со тепачки. „Во холот на училиштето во моментот кога требаше да ја отворам вратата ме нападна едно лице и почна да мава. Повреден сум на главата. Ми рече, да ги вратиш печатите, ќе те убијам, ова е само предупредување, рече Трајче Каралиоски, в.д. директор на О.У. „Гоце Делчев“. „Најостро го осудуваме ваквиот начин на решавање на проблемите, посебно во училиште каде што биле присутни и децата, што значи дека проблемите што ќе настанат треба да се решаваат во институциите што ги имаме“, вели Маријан Матракоски, советник за образование на прилепскиот градоначалник. Разрешувањето на директорите и поставувањето на нови е една од ингеренциите на децентрализираната локална власт. Мнозинството на советници во Прилеп го има ВМРО-ДПМНЕ. http://www.a1.com.mk/vesti/default.asp?VestID=61135 [:0][:0][:0][:0][:0]
BorisVM
quote:
Originally posted by Cheche
mislite li deka pak ke predizvikaat vojna, za da se vratat nabrzo na vlast? Poznavajki gi udbaskite i stalinistickite metodi na ex-komunistite, sega SDSM, sto mislite Vie? Vekje vo Prilep, pocnaa clenovite na SDSM da im se zakanuvaat so fizicka likvidacija na rakoviditelite od VMRO DPMNE
Od kade pak zakluchokot deka taa partija predizvikala vojna? Ako gi poznavash tie udbashki i stalinistichki metodi kazhi ni tuka na site nad, educiraj ne koi se tie metodi za da znaeme.
Cheche
quote:
Originally posted by BorisVM
quote:
Originally posted by Cheche
mislite li deka pak ke predizvikaat vojna, za da se vratat nabrzo na vlast? Poznavajki gi udbaskite i stalinistickite metodi na ex-komunistite, sega SDSM, sto mislite Vie? Vekje vo Prilep, pocnaa clenovite na SDSM da im se zakanuvaat so fizicka likvidacija na rakoviditelite od VMRO DPMNE
Od kade pak zakluchokot deka taa partija predizvikala vojna? Ako gi poznavash tie udbashki i stalinistichki metodi kazhi ni tuka na site nad, educiraj ne koi se tie metodi za da znaeme.
Metodite se veke poznati: tepanje i zaplasuvani, a pogore gi prezentirav celosno: http://www.a1.com.mk/vesti/default.asp?VestID=61135
Strelec Сега го прочитав текстот на А1 и навистина советниците од ДПМНЕ многу безобразни биле!!! Ај што ги разрешиле старите директори од СДСМ, па уште не им даваат ни да се жалат на второстепена комисија!? Ц ц ц!?
Satanico Pandemonium Jas pak mislam deka moderatorite treba da imaat mnogu nizok prag na zatvaranje i odstranuvanje na site poraki SDSM vs VMRO prepuknuvanja. Sekade kade ke se spomene drugata partija kako odgovorna jasni se namerite i toa treba da se sankcionira. Katastrofa e narodov, VMRO vs SDSM, do tuka se horizontite. I ednite i drugite se kradci. Da ne bea, VMROvcite ke gi uapseja site sto gi obvinuvaa od SDSM pred da dojdat na vlast. No, nieden od visokite ribi ne e uapsen. I obratnoto vazi za SDSM , nieden od tie sto kradea za vreme na VMRO vlasta ne e uapsen. Jasni se rabotite mnogu. So cel da se zastiti forumov od neizdrzlivoto veke prepuknuvanje VMRO vs SDSM apeliram do moderatorite vednas kluch da stavaat na tie topici i da gi sankcioniraat clenovite koj non stop VMRO vs SDSM prepuknuvanja forsiraat. Makedonija ima popreka rabota odkolku da se fokusira na prepuknuvanja megju kradci i diskutiranje koja od dvete najlosi varianti za Makedonija e poarna.
Strelec Spored mene zabeleshkata ti e sosema na mesto, no bi te zamolil istata da ja prezentirash na mestoto predvideno za toa! http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=14913 Bidejki tamu sigurno kje ja prochitaat tie shto gi zacrtuvaat kriteriumite koi shto vazhat na ovoj forum!
јузер Гледајте ја денес во 20.15 емисијата "Во центар" со Васко Ефтов на Канал5. Тема ќе биде која странска разузнавачка агенција го донесе Али Ахмети на власт. Нити СДСМ, нити ВМРО, нити Бали Комбтар направи војна во Македонија, туку..... од најавната шпица што ја видов ќе биде многу интересно. :) Стрелец, [:D] за потписот.
Satanico Pandemonium
quote:
Originally posted by Strelec
Spored mene zabeleshkata ti e sosema na mesto, no bi te zamolil istata da ja prezentirash na mestoto predvideno za toa! http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=14913 Bidejki tamu sigurno kje ja prochitaat tie shto gi zacrtuvaat kriteriumite koi shto vazhat na ovoj forum!
OK. Veke Storeno! Se nadevam tie sto se odgovorni ke procitaat i promenat nesto. Za da ni olesni na site nas ovde od ovie bezpolesni prepuknuvanja.
Cheche
quote:
Originally posted by Satanico Pandemonium
Jas pak mislam deka moderatorite treba da imaat mnogu nizok prag na zatvaranje i odstranuvanje na site poraki SDSM vs VMRO prepuknuvanja. Sekade kade ke se spomene drugata partija kako odgovorna jasni se namerite i toa treba da se sankcionira. Katastrofa e narodov, VMRO vs SDSM, do tuka se horizontite. I ednite i drugite se kradci. Da ne bea, VMROvcite ke gi uapseja site sto gi obvinuvaa od SDSM pred da dojdat na vlast. No, nieden od visokite ribi ne e uapsen. I obratnoto vazi za SDSM , nieden od tie sto kradea za vreme na VMRO vlasta ne e uapsen. Jasni se rabotite mnogu. So cel da se zastiti forumov od neizdrzlivoto veke prepuknuvanje VMRO vs SDSM apeliram do moderatorite vednas kluch da stavaat na tie topici i da gi sankcioniraat clenovite koj non stop VMRO vs SDSM prepuknuvanja forsiraat. Makedonija ima popreka rabota odkolku da se fokusira na prepuknuvanja megju kradci i diskutiranje koja od dvete najlosi varianti za Makedonija e poarna.
Rabotata e sto moderatorite ovdeka se od SDSM i ne moze da se zboruva za fer odnos ili kvalitet na forumov. Treba moderatorite da se promenat, pa setne da se zboruva za sankcii i kvalitet na forumot. Se` dotogas, mlatime prazna slama.
Strelec Cheche, таму каде што Satanico Pandemonium го поднесе барањето, таму можеш и ти да дадеш свој коментар... кој што е инаку многу интересен за некој што има само еден саат учество на форумов!:) По неколку минути, сите овие постови ќе бидат испратени во Recycle Bin!
BorisVM
quote:
Originally posted by Cheche Rabotata e sto moderatorite ovdeka se od SDSM i ne moze da se zboruva za fer odnos ili kvalitet na forumov. Treba moderatorite da se promenat, pa setne da se zboruva za sankcii i kvalitet na forumot. Se` dotogas, mlatime prazna slama.
Cheche, Moderatorite ne se clenovi na niedna partija, barem na forumov na politika. Forumov nema da se koristi za partiski reklami. [}:)] Ako vekje kazhuvash neshto, ne go kazhuvaj toa padni stani. 1. Imash nekoj dokaz, t.e. clenska knishka na nekoj od moderatorite ili administratorite? 2. Ova inaku e klasichna greshka vo mislenje. Eve ti malku povekje za [url="http://en.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem"]ad hominem[/url].
BorisVM Moderatorite mozhe slobodno da gi zatvoraat site naredni temi od vakov tip. Temite kje bidat premesteni vo Risajkl Bin.
Satanico Pandemonium
quote:
Originally posted by Cheche
quote:
Originally posted by Satanico Pandemonium
Jas pak mislam deka moderatorite treba da imaat mnogu nizok prag na zatvaranje i odstranuvanje na site poraki SDSM vs VMRO prepuknuvanja. Sekade kade ke se spomene drugata partija kako odgovorna jasni se namerite i toa treba da se sankcionira. Katastrofa e narodov, VMRO vs SDSM, do tuka se horizontite. I ednite i drugite se kradci. Da ne bea, VMROvcite ke gi uapseja site sto gi obvinuvaa od SDSM pred da dojdat na vlast. No, nieden od visokite ribi ne e uapsen. I obratnoto vazi za SDSM , nieden od tie sto kradea za vreme na VMRO vlasta ne e uapsen. Jasni se rabotite mnogu. So cel da se zastiti forumov od neizdrzlivoto veke prepuknuvanje VMRO vs SDSM apeliram do moderatorite vednas kluch da stavaat na tie topici i da gi sankcioniraat clenovite koj non stop VMRO vs SDSM prepuknuvanja forsiraat. Makedonija ima popreka rabota odkolku da se fokusira na prepuknuvanja megju kradci i diskutiranje koja od dvete najlosi varianti za Makedonija e poarna.
Rabotata e sto moderatorite ovdeka se od SDSM i ne moze da se zboruva za fer odnos ili kvalitet na forumov. Treba moderatorite da se promenat, pa setne da se zboruva za sankcii i kvalitet na forumot. Se` dotogas, mlatime prazna slama.
Ne znam da li se moderatorite od SDSM ili nekoja druga partija, no znam deka nieden topik skoro ne e zabranet. Da bea od SDSM ke imase baniranje na pro-VMRO topici a toa nema. Ona sto e ostanato se prepuknuvanja, nema nieden edinstven topi od pocetokot pa do krajot da e samo za edna partija a se drugo da e sankcionirano sto e uste eden dokaz deka nema pro-nekoja partija moderatori. Jas sum, tokmu protiv taa sostojba koja sega vladee, se da se sveduva na prepuknuvanje.