Мал проблем....
Мал проблем....
Causesku Се работи за следново. До пред 2 години компјутеров ми беше коска,арно ама откако сменив куќиште се тргна наопаку.Особено у последно време.Ми се случува ова: Си работи добро,коа ќе му текне, паѓа хард дискот.Некоаш нејќе ни да стартува воопшто,не го ни гледа хдд-то.И така ми стои отворен,само ги вадам каблите и ги ставам пак,и после тоа си работи пак добро. Некогаш се случува да сакам да отворам цд-ром се рестартира цел компјутер.Исто и тука,вадам кабли и пак ставам и се е во ред. Ова почна да се случува особено откако сменив напајање,пошто на старото еден кондензатор ми е пред пукање,па не ми се ризикуваше и го ставив ова.И ова е старо,ама барем ризикот да ми цркне е помал. Што мислите вие што е проблемов? Поздрав!
Thunder from down under tie "jumpers" proverigi ,vidi kaj trebit da e za hardiskot da bidit master [img]http://www.pcbuyerbeware.co.uk/HDDJumperSettings.gif[/img]
HuLiGaN power supply nema dovolno struja valda probaj da zemis power supplo so povece watt
Thunder from down under sho e toa куќиште na angliski ?
devil
quote:
Originally posted by Thunder from down under
sho e toa куќиште na angliski ?
Tower case