Buckovski:-El Masri se uapsil sam!

Buckovski:-El Masri se uapsil sam!
nukleus
 
Ovoj navistina se pravi "na Tosho" ili mu smrdat corapite koga EU parlamentot bara razjasnuvanje na slucajot bucko im pika bandera vo oci i im veli deka e slamka:
-Знаејќи ги нашиот менталитет и табиет, јас тврдам дека на 31 декември 2003 година во 16 часот сите цариници, како и сите други, се наоѓале пред малите екрани и ги гледале предновогодишните емисии, изјави премиерот Бучковски на прашање за случајот на Калид ел Масри.
трендафил Ова е веројатно допринос на Бучковски за побрз прием на Македонија во ЕУ и НАТО. НАТО ќе знае дека после 16 часот пред празник за стража ќе треба да најде војници од друга земја.
Наместо да даде цврсти ветувања дека вакво нешто нема да се потврди и да нареди истрага која ќе ги одведе пред суд виновниците за неделото. Пред се` тука мислам на човекот кој наводно прима големи дози средства за смирување потресен поради тврдењето на „Фокус“ дека има пари, а око не му трепнува за монтираниот случај „Раштански Лозја“ (кој го монтираше по наредба на истите тие што му наредија да организира апсење на Ел Масри) или за наредената егзекуција на Диме Поштарот. Се разбира, се работи за Хари Костов. кој поради тврдењето на Младенов дека има пари е по сопствено тврдење со сериозни психички проблеми. Муштериите на Комерцијална Банка треба да имаат на ум дека за нивните пари се грижи психички растроен човек, кој во времето на кршењето на човековите права на Ел Масри беше премиер.

nukleus Vlashkata linija vo drzvaniot vrv ke najde nacin da gi kompenzira makite na Hari.Pocnuvajki od Zikov pa do Zoja Lega (spremni da platat i po 730 000 evra za ovci) sekako ke se spravat i so Mladenov koj na kraj ke mora da gi kompenzira "bolkite" na Hari koj za vlasite e sigurno poznacaen od "virtuelnite ovci".
OooOo nukleus ti za Makedonija si ili za kogo? Pa i da lazhe Buchkovski, shto e vazhno? On e toj shto ja predstavuva Makedonija i gi shtiti interesite na Makedonija! (kolku gi shtiti e druga tema)
Strelec off topic:

Господ нека ни ја чува Македонија, не од партиските приврзаници (да се сака една партија не е ништо страшно), туку од оние кои што повеќе ја мразат противничката партија отколку што ја сакаат државата... A овде на форумов има еден куп такви!

Aleksandra
quote:
Originally posted by трендафил

Ова е веројатно допринос на Бучковски за побрз прием на Македонија во ЕУ и НАТО. НАТО ќе знае дека после 16 часот пред празник за стража ќе треба да најде војници од друга земја.
Наместо да даде цврсти ветувања дека вакво нешто нема да се потврди и да нареди истрага која ќе ги одведе пред суд виновниците за неделото. Пред се` тука мислам на човекот кој наводно прима големи дози средства за смирување потресен поради тврдењето на „Фокус“ дека има пари, а око не му трепнува за монтираниот случај „Раштански Лозја“ (кој го монтираше по наредба на истите тие што му наредија да организира апсење на Ел Масри) или за наредената егзекуција на Диме Поштарот. Се разбира, се работи за Хари Костов. кој поради тврдењето на Младенов дека има пари е по сопствено тврдење со сериозни психички проблеми. Муштериите на Комерцијална Банка треба да имаат на ум дека за нивните пари се грижи психички растроен човек, кој во времето на кршењето на човековите права на Ел Масри беше премиер.
trendafil,

Zborish za psihiscki problemi na nekoj sto e golema rabota. Sve dodeka ne vidam jas so svoi oci dokumentrano deka e taka od rekla kazala deka nekoi ima psihicki problemi ne veruvam.
nukleus
quote:
Originally posted by OooOo

nukleus ti za Makedonija si ili za kogo? Pa i da lazhe Buchkovski, shto e vazhno? On e toj shto ja predstavuva Makedonija i gi shtiti interesite na Makedonija! (kolku gi shtiti e druga tema)

Pa spored postovite ovde izgleda samo jas i ushte dva-trojca sme za Makedonija odnosno ne sme partiski opredeleni,se drugo e "opredeleno" i se zanimava isklucivo so edni ili drugi partiski interesi no nikako ama apsolutno nikako,nema da napishe nitu zbor za dobroto na Makedonija osven dokolku nema partiska direktiva da shiri propaganda po forumi.
Aleksandra
quote:
Originally posted by nukleus

quote:
Originally posted by OooOo

nukleus ti za Makedonija si ili za kogo? Pa i da lazhe Buchkovski, shto e vazhno? On e toj shto ja predstavuva Makedonija i gi shtiti interesite na Makedonija! (kolku gi shtiti e druga tema)

Pa spored postovite ovde izgleda samo jas i ushte dva-trojca sme za Makedonija odnosno ne sme partiski opredeleni,se drugo e "opredeleno" i se zanimava isklucivo so edni ili drugi partiski interesi no nikako ama apsolutno nikako,nema da napishe nitu zbor za dobroto na Makedonija osven dokolku nema partiska direktiva da shiri propaganda po forumi.


Te molam da ne zboris vo mnozina, dali sme drugive partiski opredeleni ili ne. Toa ti ne go znaes. A za sebe slobodno mozes da si kazes.:)
OooOo Kalimero nema pravda ... ti lichi avatarot, shto da ti kazham...
asalvari
quote:
Originally posted by Strelec

off topic:

Господ нека ни ја чува Македонија, не од партиските приврзаници (да се сака една партија не е ништо страшно), туку од оние кои што повеќе ја мразат противничката партија отколку што ја сакаат државата... A овде на форумов има еден куп такви!Se slagam vo potpolnost. I mislam deka toa ni e i najgolemata slabost. I najgolem collateral za site ovie godini.

No sepak ne gi obvinuvam lugeto pred se, toa nee nivna krivica. Na zal, makedonija veke 20 godini neguva pogresni vrednosti, i tie se poveke i poveke se integriraat vo sekojdnevniot zivot. A gi ima mnogu. I se poveke mu veruvam na sidor (moze nekoj i go poznava) deka tie sto ke smenat nesto vo drzavava doprva treba da se rodat, zasto mladite sto doaggat vo sredno se veke osakateni licnosti.

No sepak, nazad na komentarot. Na zal vo makedonija vladee segradacija na partiska osnova. So drugi zborovi, ako ne si clen na partijata (cik pogodi koja) ne mozes da se ispilis za nisto. Vo isto vreme pripadnosta na partijada na polusposobnite i nesposobnite im obezbeduva pozicii daleku nad nivniot kapacitet.

Lugevo go vidoa ova, i clenstvoto na partijata go percepciraat kako nacin da gi postignat svoite celi, a ne kako medium kade ke prodonesuvaat za dobrobitot na site. I na vrv na toa, izgradija svest deka be partijata (golemiot brat) tie ke propadnat.

Od tamu i doaga nivniot bezrezerven, totalen, i nelogicen stav za podrska na soodventnata partija (bilo koja partija). I bez razlika na greskite napraveni od "svoite" tie se custvuvaat obvrzani deka treba za zastanat vo nivna zastita, da gi negiraat ili duri i da lazat. Zasto kako inace ke ocekuvaat da bidat vadeni od nivnite greski, ili pa po redovno, kako ke pokazat lojalnost za da se izborat da doibijat "blagoslov" od onie nad niv.

Da bide covek nepristrasen vo makedonija e mnogu tesko. Poedinecnata svest skoro i da ne postoi, ili ako postoi e totalno marginalizirana.

Ova go pisuvam poveke kako tazna konztatacija, nekoli kako nekoja golema misla. Bi bilo interesno da kazat i sto mislat tie sto bezrezervno gi branat "svoite". Zasto logicno objasnuvanje zasto ova go pravat e preku moite kapaciteti.