1/2 Финале - Лига на Шампиони

1/2 Финале - Лига на Шампиони
darkjesus
 
20:45 AC Milan (Ita) ? - ? Barcelona (Spa) - вторник
20:45 Arsenal (Eng) ? - ? Villarreal (Spa) - среда

Кој би очекувал ваков тек на настаните. Како секоја сезона наназат и оваа во 1/2 финалето се најде еден noname тим - Villarreal. Меѓутоа гледајќи ги игрите на Арсенал изгледа патешествието на шпанците завршува тука. Сепак среда треба да се гледа еден цврст натпревар и пред се ќе биде борба меѓу двајцата стратези. Мое мислење е дека Villarreal ќе одат на овој натпревар со дефанзивна тактика како што имавме прилика да ги гледаме и до сега и ќе се обидат да извадат реми на гостувањето во англија. Од друга страна Арсенал никогаш порано не бил поблиску до финалето и мислам дека се ќе дадат само да извојуваат победа. Ќе гледаме интересен натпревар во кој нијансите и среќата ќе одлучуваат што понатака.

Во италија пак имаме едно финале пред финалето. Миланезите не можат да си ја опростат ланската ситуација па мислам дека искупување пред своите симпатизери ќе бараат оваа сезона. Но да не се заборави дека овој пат за противник ги имаат волшебниците од Барса. Незнам колку дефанзивно ќе настапи стратегот на миланезите но мислам дека самоубистен обид ќе е ако го одигра познатото италијанско катанаџо или нешто слично. Дефинитивно ова ќе е игра еден на еден меѓу Шева и Ето.

Многу среќа на сите и нека победи подобриот.

п.с. Нас ни останува само да спремиме грицките и да се собериме со друштвото и да навиваме
ArIeS
quote:
Originally posted by wolf_pack

Кикириките и сончогледот се спремни, пивцето ми е ладно, што ли би ме усреќило сеа?? аааа да, Барса - Арсенал у финалето:)

p.s. ArIeS ако е вака финалето, мраз Rickard's Red ќе пиеме:)


Wolfy Финале Барса-Виљареал ,значи ништо од Rickard's Red
Сепак фала на одговорот
wolf_pack Кикириките и сончогледот се спремни, пивцето ми е ладно, што ли би ме усреќило сеа?? аааа да, Барса - Арсенал у финалето:)

p.s. ArIeS ако е вака финалето, мраз Rickard's Red ќе пиеме:)
PaBLo` Milan 0:1 Barcelona

Barcelona sigurno odi na finale
Aleksandra
quote:
Originally posted by PaBLo`

Milan 0:1 Barcelona

Barcelona sigurno odi na finale


Zsh vaka Milan
PaBLo`
quote:
Originally posted by sasha

quote:
Originally posted by PaBLo`

Milan 0:1 Barcelona

Barcelona sigurno odi na finale


Zsh vaka Milan
i jas navivav za Milan ama slabi se pokazhaa
a-pin-dim
quote:
Originally posted by PaBLo`

quote:
Originally posted by sasha

quote:
Originally posted by PaBLo`

Milan 0:1 Barcelona

Barcelona sigurno odi na finale


Zsh vaka Milan
i jas navivav za Milan ama slabi se pokazhaa


Ne beja tolku slabi kako sto kazuvash tis, sepak nema sreka... ima najmalku 5 sansi za gol a ni edna nejkese da vleze vo mrezata na Valdes.. dodeka Barselona imase edna sansa i odma go pretvori vo gol Sepak za Mega Zvezdata Ronaldinjo koj precizno go proigra Zuli.
Unreal Не се потребни никакви понатамошни коментари,сем можеби само уште еден,а тој е:

Б А Р С А Ш А М П И О Н И


Се извинувам за шарањето
Lidija Haahhahahahahahh a so ubo bese snosti :))) Malku strasno na momenti zs Milan bea epten, epten blisku ama se sredi. I pak ko sekogas Eto'o tolku mnogu go cenam to coece, kakov igrac, kakvo srce i dusa za igrata, drugarcinjata. Ljufna nekoj raboti so mozi trebase da gi pogodi ama sekogas Eto'o na mojata top lista. I ko sekogas Puyol mucho, epten mucho super! :)))

Ubo bese so si bese fer igra bez mnogu kartoni, zs vakvi golemi ekipi samo taka treba da bidat od niv treba Chelsea da uci so znaci da bidis dobra i fer ekipa.
wolf_pack Arsenal - Villareal 1:0

Stormangel a.k.a. Miroslav Angelevski veke ima tipuvano za ova :))
Arsenal - Barcelona ??

Koj tip e Stormy, da znam za da tipuvam obratno:))
darkjesus AC Milan (Ita) - Barcelona (Spa) 0 - 1
Навистина очекував многу голови на овој натпревар. Овој пат машинеријата за голови на двете екипи беше добро чувана. Единствено што ме изненади беше несреќата на Милан:) Па луѓе за прв пат од ко знам за нив овој пат немаа среќа. Едноставно топката нејќеше да влези во гол како што се случувало порано. Изгледа двете екипи повеќе гледаа да не примат одколку да постигнат гол. Чудакот на Барса - Роналдињо навистина покажа дека е најдобриот фудбалер на земјинава топка во моментов. Реваншот стварно ќе биде интересен за гледање.

Arsenal (Eng) - Villarreal (Spa) 1 - 0
Пријатно сум изненаден од играта на Villarreal иако се се сведува на one-man-show во препознатиот бразилски стил - Рикелме, сепак компакноста во играта и добрата координација меѓу играчите ги доведоа до европската елита. Уште од старт се знаеше дека Арсенал ќе оди на победа и се чинеше дека ќе бидат многу убедливи во истата но работите не излегоја баш така. Иако на моменти несигурната одбрана им донесе доста шанси сепак среќата беше на страна на Villarreal. Сигурно реваншот во шпанија нема да биде ни одблиску лесен за топџиите и стратегот на Арсенал ќе мора да најде смртоносно оружје ако сака да заиграат во финалето.
SirAndReW Ke bide interesno vo Spanija, se nadevam deka Gatuzo ke mu skine nozite na Ronaldijata..
i da im ja olesne rabotata na Arsenal vo finaleto.

pz. gunners fo life
MeGaSTaR Barcelona 3-0 MiLan .. ke napravat MiLanot Partal :)
TimeHacker ehhe i na kraj pak Barcelona - Arsenal finale super ke bidee.. mislam Barcelona shampion!
MeGaSTaR site mislad deka Barcelona ke Bide ija mislam taka, ama moze i Arsenal da Bide ..Shampion ..i tie igrad super.. jak futbal ke bide..
Lidija Ahhhhhhhhhh ubavina, uste malku pa ke si se radvame deka Barcelona ova sezona e najdobriot klub vo svetot, oficijalno :))))) I vcera, lele subjektivno procenvam inace ke recev deka golot na Shevchenko gol bese, ama Henke i Eto'o i zajaceto trebaa da dadat gol taka de suma sumarim pak ke pobedese Barca.

Mega ti nekako gledas nemozis da se odlucis koj ke pobedi, slusaj me ti mene ostaj gi Arsenal :), lani Anglicani ova godina ne danke! :)
darkjesus Јас мислам ги оштетија на Милан со непризнавањето на голот..
иначе посебно ми е жал што Villareal не успеа да оди понатаму, колку иронично човекот што ја прави целата игра промашува пеал во последна минута...
SirAndReW Leman go fati darky.. ne bese nekoe promashuvanje topkata odese tocno kon golot, a za barselona..
so takvata igra navistina zasluzuvase da stigne do finaleto, no ne i poveke od toa!