УЧК си обезбедуваат пари за пензии и за предизбори

УЧК си обезбедуваат пари за пензии и за предизбори
vancom18
 
160 .000 евра се ограбени утрово од поштенско возило во тетовската населба Мала речица. Неколку маскирани и вооружени лица со две возила, од кои едното „Хјундаи“ со косовски регистарски таблички, во заседа ги фатиле возилата на Пошти и на полицијата, која го обезбедувала транспортот на пари за пензии и плати.

Како на филм: разбојниците излегле од двата автомобила и испукале неколку рафали во воздух. Откако им го земале оружјето, ги принудиле двајцата полицајци и возачот на поштенското комбе да легнат на земја.

Ги зеле вреќите со пари и со второто возило заминале во непознат правец. Тетовската полиција ги блокираше приодите кон местото каде се случил инцидентот, по што беше извршен увид.

Ограбеното возило на Пошти и косовското „Хјундаи“ беа пренесени на вештачење во СВР Тетово. МВР се огласи со соопштение: За грабежот има неколку осомничени. По нив се трага.

Денешниот е втор поголем грабеж на поштенско возило. Изминатиот се случи минатата година кога беа украдени 600.000 евра од поштенско возило во скопска Топаана.

Иако директорот на Пошти, Таип Јакупи, тогаш најави купување на блиндирани возила и софистицирано оружје за чуварите, од тоа нема се уште ништо. Тој, со пари од Пошти си купи службен мерцедес.

И денеска украдените пари не биле осигурани и, иако е задолжително, немало ниту поштенско обезбедување.

Сево ова веројатно со аманет од СДС.
Aleksandra
quote:
Originally posted by vancom18

160 .000 евра се ограбени утрово од поштенско возило во тетовската населба Мала речица. Неколку маскирани и вооружени лица со две возила, од кои едното „Хјундаи“ со косовски регистарски таблички, во заседа ги фатиле возилата на Пошти и на полицијата, која го обезбедувала транспортот на пари за пензии и плати.

Како на филм: разбојниците излегле од двата автомобила и испукале неколку рафали во воздух. Откако им го земале оружјето, ги принудиле двајцата полицајци и возачот на поштенското комбе да легнат на земја.

Ги зеле вреќите со пари и со второто возило заминале во непознат правец. Тетовската полиција ги блокираше приодите кон местото каде се случил инцидентот, по што беше извршен увид.

Ограбеното возило на Пошти и косовското „Хјундаи“ беа пренесени на вештачење во СВР Тетово. МВР се огласи со соопштение: За грабежот има неколку осомничени. По нив се трага.

Денешниот е втор поголем грабеж на поштенско возило. Изминатиот се случи минатата година кога беа украдени 600.000 евра од поштенско возило во скопска Топаана.

Иако директорот на Пошти, Таип Јакупи, тогаш најави купување на блиндирани возила и софистицирано оружје за чуварите, од тоа нема се уште ништо. Тој, со пари од Пошти си купи службен мерцедес.

И денеска украдените пари не биле осигурани и, иако е задолжително, немало ниту поштенско обезбедување.

Сево ова веројатно со аманет од СДС.


Abe koga kazuvate vakovo neshto ako nemate fakti i dokazi sto odma tercash so nekoj zakljucok?...dane ispadne posle drugo pa da se smeeme...pa nemojte vaka...cek ke se vidi shto kako zs...:)

p.s i nalovov ne ti e kako so treba napishan.
vancom18 ma imash prao..
trebashe: СДС-УЧК ги ограбуваат пензиите на мак. граѓани
Aleksandra
quote:
Originally posted by vancom18

ma imash prao..
trebashe: СДС-УЧК ги ограбуваат пензиите на мак. граѓани


Ama sega inat terash ili sho>? Pa i za vas zboram kako "imidz" ne licni da donesuvash zaklucoci pred da vidime sho e i kako e rabotava, i koj sve ne e umoeshan.
vancom18 Јасно е кој стој зад ова...
Овие грабежи се организирани
и ова не е првпат
Откога е саит јакупи директор на мак. пошти, цело време се крадат пари
Aleksandra
quote:
Originally posted by vancom18

Јасно е кој стој зад ова...
Овие грабежи се организирани
и ова не е првпат
Откога е саит јакупи директор на мак. пошти, цело време се крадат пари


Sho e jasno aj kazi? Po sto ti zakluci? Od rekla kazala ili kolku da se kaze nesho protiv SDS?

p.s Vrz baza na shto ti donese zakljucoci?...c c c
vancom18 ај досаден си више...
иди гледај cartoon network
Aleksandra
quote:
Originally posted by vancom18

ај досаден си више...
иди гледај cartoon network
Pa ushte ednashka kazi taka pa ke vidime koj e dosaden...inat i napocituvanje ovdeka nema da ti uspee.

p.s Cartoon network e interesen i za vozrasni, samo ti ne gi gledash tuka e problemot.
Satanico Pandemonium
quote:
Originally posted by vancom18


Сево ова веројатно со аманет од СДС.


Temi koj imaat za cel partiski nadmudruvanja a vo koj nema nikakvi fakti za da se podkrepi istoto mislenje ke bidat vednas zatvarani. A i clenovite na forumov koj ne sakaat da diskutiraat tuku da se prepokuvuaat na neseriozen nachin ke bidat sankcionirani.