ВЕЛИГДЕНска честитка...

ВЕЛИГДЕНска честитка...
sisi
 
...за роденден на ЈАКОВ му пишува Сиси:
На НАЈголемиот Христијански ПРАЗНИК,
РОДЕНДЕН да славиш, мора да има ГОЛЕМО значење
и да претставува ПОСЕБНО доживување.

Да си ми жив и здрав, умен и неоддолив, згоден и неопходен, уште 101 година без празници, а со по еден ВЕЛИГДЕН во секоја!

ЗАПЕЈ со сите и наздрави со мене!!!
Те сакам.

П.С. Ај се кршиме???П.П.С. На сите останати од срце им го честитам празникот!
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!! - ВИСТИНА ВОСКРЕСЕ!!!
LIDIJA - SKorpija Jakov,32 a?Aj so zdravje da si gi nosish i da ti se mnozat!
Srekjen rodenden Veligdensko dete
Neka ti se ostvarat site segashni i idni zelbi vo zivotot(i seksualnite )
MeGaSTaR Srekjen rodenden Jakov..
Jakov Не секој и не секогаш има можност својот роденден да го слави на Празникот над Празниците.
Јас ја имам таа среќа.
Ви благодарам на сите за убавите зборови, за подароците и за дружењето.
ВО едно ви го честитам Христовото Воскресение-Велигден. Ви посакувам се најубаво, Вашите желби до мене ви ги возраваќам повеќе и уште повеќе.
Христос Воскресе.....
vardarce Јаков сеа се прибирам од журка и го пуштам компјутеров само да ти честитам роденден. Ајде среќен роденден па да пиеме по едно пиво као луѓе. Во меѓу време за многу години Велигден.
Lidija Sreken rodenden & se najubooooooo! :)
slasa Cestito Jakov da ti se mnozat
ArIeS Среќен роденден Јаков
Homer MakeDonski Среќен роден ден
zlotty_co_380 Happy Birthday Mr. Istoricar i se najdobro vo zivotot
VeGaS Srekjen Rodenden!
toni_a SREKJEN RODENDEN JAKOV!
se izvinuvam za maloto zakasnuvanje

i uste edno HRISTOS VOSKRESE do SITE.
wolf_pack Yakov со среќа нека ти е рогинденот

Христос Воскресе :)
DonVito aj cestito i za ednoto i za drugoto. sakam jajca. jas donesov baklava:)
V irginia Jakov , sreken ti rodenden !

A za Velikden - Христос Воскресе
Thief А, бе, му се честита на Евреј Велигден? :)

Јаковчо, голем да растеш, здравје, среќа, мнооогу успех, љубов и... пари, Еврејче, пари. :)
Да си ми жив и здрав и уште поумен, ако може да се биде поумен од ова што си сега. ;)
Strelec Честит роденден, Јаков!

dejan Srekjen rodenden Jakov:)
nemanja jas da vi go cestitam golemiot hristijanski praznik i da ve prasam koga se odi vo crkva i zosto se protnuva pod masa?
Tanja19 Srekjen Rodenden
Aleksandra Jakov,

Happy Birthday!...i dobar provod
Pythagoras:
Friends are as companions on a journey, who ought to aid each other to persevere in the road to a happier life.
јузер Srekjen rodenden Jakov..
suschestvo
Jakov,

Sreken Rodenden !

i HrIsToS VoSkReSe !!!

intel Srekjen rodenden.
SpaceLily Sreken Rodenden i od mene!
TimeHacker srecen roden den Jakov