Луна парк "СРЕЌНИ ДЕЦА"

Луна парк "СРЕЌНИ ДЕЦА"
vardarce
 
Бидејќи се имаме, од кафани до болници, уште ни треба еден луна парк каде секој викенд мајките и татковците ќе можат да си поминат убаво со своите деца.

Млади мајки и татковци идат со своите деца и се шетаат...
Децата си трчкараат и си играат со други деца...
Дедовци си читаат весници на клупа додека нивните внуци си играат во песокта...
Оп едно дете ондека плаче оти му паднало лижалчето...
Ќе имаме тобогани, вовчиња, панорами, електрични колички, стрелиште, шеќерна волна...

Добро дојдовте во луна паркот "СРЕЌНИ ДЕЦА"!

Jakov A dali ima nekade prostor za ovie plackovcive sto ne sakaat da igraat so drugite decinja.
Jas imam nekolku brlivi cucinja cel den samo placat ne znam sto da im pravam.
Se probav.
Eve i kukla golema im kupiv i ne pomaga....

toni_a
quote:
Originally posted by vardarce

Оп едно дете ондека плаче оти му паднало лижалчето...

navedni se de...
zlotty_co_380

Donese te gi decata kaj mene , ako pistat, jas ke gi pretvoram u krastavi zabi

Jakov
quote:
Originally posted by zlotty_co_380Donese te gi decata kaj mene , ako pistat, jas ke gi pretvoram u krastavi zabiAma cico Zloti ovie veke se krastavi zabi. Gledas kako krekaat vo hor.
zlotty_co_380 e cico zlotty ne moze na zalost da gi pretvoti u princovi i princezi : ( , rece krastavi , pu, pu , pu, pu , ne gi fajkaj pazi da ne se zarazis od krasta , pa tesko se lekua, nema iljac
vardarce За тие деца има повеќе решенија, а јас како одговорен во луна парков можам да ви препорачам неколку.

Прв чекор: со фин и убав начин му кажуваш -сине ќе те молам престани да плачеш се што сакаш ќе ти купам.

И покрај се детето пак продолжува да плаче тогаш се оди на втор начин: еден шамар и раздерување на цел глас среде луна парк.

Доколку и тоа не помогне ние како одговорни во луна паркот по закон мора да имаме вработено педагог и психолог и тогаш се препорачува да се однесе дете на еден муабет кај нив. Значи трет начин: муабет со психолог да се види што точно му е на детето.

Ако и тоа не помогне тогаш ние како одговорни ви препорачуваме да го однесете на бајачка али сепак тоа е крајната инстанца.П.С. Затоа ви препорачувам вие како родител да си ги воспитате децата да не ви плачат во луна парк.

Од управата.
Jakov
quote:
Originally posted by vardarce

За тие деца има повеќе решенија, а јас како одговорен во луна парков можам да ви препорачам неколку.

Прв чекор: со фин и убав начин му кажуваш -сине ќе те молам престани да плачеш се што сакаш ќе ти купам.

И покрај се детето пак продолжува да плаче тогаш се оди на втор начин: еден шамар и раздерување на цел глас среде луна парк.

Доколку и тоа не помогне ние како одговорни во луна паркот по закон мора да имаме вработено педагог и психолог и тогаш се препорачува да се однесе дете на еден муабет кај нив. Значи трет начин: муабет со психолог да се види што точно му е на детето.

Ако и тоа не помогне тогаш ние како одговорни ви препорачуваме да го однесете на бајачка али сепак тоа е крајната инстанца.П.С. Затоа ви препорачувам вие како родител да си ги воспитате децата да не ви плачат во луна парк.

Од управата.

Aaaaaaaaaaaaaaaa..... ne so tie zborovi.....
Toa se strogo zabraneti zborovi ovde.
Moive deca se plasat od niv poveke nego od vampiri.....
aaaaaaa
ete gi rasplaka pak.... vidi go ona cuceno kako lipaT...
zlotty_co_380 za bajacka, obavezno prvin od uplav da im se zabaaajt , oti mnogu se plasat. a toa moze da proizleze so trajni posledici koga ke porasnat, t.e. ako porasnat!
Za bajenje bajackata mora da ne naplajka nisto, dobrovolno da go raboti, a za psiholog ja mislam deka ne treba,od psihologot moze uste povejke da se isplasat, ke mislat deka se u mesara i deka ke gi kolja niv, taka da toa moze da se preskokne, odma na bajacka na nosenje.
vardarce Епа тогаш господине ќе ви препорачам за почеток да му купите на детето лижалче, може ќе се смириТ.
zlotty_co_380 za lizavcinja kazaa deka nema da prodavaat, oti bile so pominat rok, rekoa sejkerni bomboni ako sakaat ke mozelo da se kupit na kasa
Jakov
quote:
Originally posted by vardarce

Епа тогаш господине ќе ви препорачам за почеток да му купите на детето лижалче, може ќе се смириТ.

Receno storeno, gazda
Za site decinja i mali covecinja...za site plackovci i mali mockovcizlotty_co_380 treba da gi kvalificirate lizalkite za plackovci i mockovci
ne mozes da mu kupis lizalka na dete koje place , a toa lizalka e nameneta za mocko , ili oobratno, obrnete vnimanije na toj red malce
Jakov da ama ima deca pravat dve raboti u isto vreme. edno imame duri i place i lizavce lize i mocka istovremeno.
toa ni e omileno cuce.
zlotty_co_380 auuuuuuuuuuu tie se uste poopasni , za niv treba lizalka koja sto gi sodrzi dveete supstancii i protiv mocanje i protiv placenje
e ovie setie


crvenata boja protiv placenje
a zelenata boja protiv mockanje
a svetlo zelenata za smiruvanje od stresot
BorisVM Dali vi beshe dovolno i dali site se ispucavte sega?
zlotty_co_380 Ja sakav od Luna Park da napravime Diznilend , ama nekako sponzori ni trebaat mnogu, eve jas ke bidam "Meceto Usko" znaci sega ni treba, Popaj, Himen, Betmen, Pink Panter, Oliva, Pepelaska, Alisa od zemjata na cudata, Misky Mouse, Tom i Jery , Snezana i sedumte dudinja , nekoj da ne zaboraviv da go pisam, neka ne se luati ,planot e vo izrabotka , i od stabot me izvestija deka za brzo vreme ke izleze u videlina. Sega se raboti na mnogu vazen project, kade ke bide "ringispilot" , kade "brodot", kade "tvisterot", "topoganite", "balerinata" , "rengerot" i site drugi ostanati raboti....
Jakov
quote:
Originally posted by BorisVM

Dali vi beshe dovolno i dali site se ispucavte sega?

Vo pravo si Boris... Dovolno beshe... Pozdrav!
intel
quote:
Originally posted by Jakov

da ama ima deca pravat dve raboti u isto vreme. edno imame duri i place i lizavce lize i mocka istovremeno.
toa ni e omileno cuce.

Ne samo toa, nego i pushi..eve videte


quote:
Originally posted by Jakov


Vo pravo si Boris...Ako vi dojdaaam.......
Jakov
quote:
Originally posted by intel

quote:
Originally posted by Jakov

da ama ima deca pravat dve raboti u isto vreme. edno imame duri i place i lizavce lize i mocka istovremeno.
toa ni e omileno cuce.

1Ne samo toa, nego i pushi..eve videte


quote:
Originally posted by Jakov


Vo pravo si Boris...2Ako vi dojdaaam.......


1. Да не му се запалат новините од пушењето....
2. ....има на сите да ви го испусхам

детуле....сакаш колачиња.
уште од жолтки останаа.
Thief Добив контигент за лижавчиња, че прајме бизнис? :)
Мислам дека ќе има и-ху-ху побарувачка. ;)
intel
quote:
Originally posted by Thief

Добив контигент за лижавчиња, че прајме бизнис? :)
Мислам дека ќе има и-ху-ху побарувачка. ;)


Sorry Thief, biznis na crno nck, ne moze.
intel
quote:
Originally posted by Jakov

quote:
Originally posted by intel

quote:
Originally posted by Jakov

da ama ima deca pravat dve raboti u isto vreme. edno imame duri i place i lizavce lize i mocka istovremeno.
toa ni e omileno cuce.

1Ne samo toa, nego i pushi..eve videte


quote:
Originally posted by Jakov


Vo pravo si Boris...2Ako vi dojdaaam.......


1. Да не му се запалат новините од пушењето....
2. ....има на сите да ви го испусхам

детуле....сакаш колачиња.
уште од жолтки останаа.Kako ne ti e sram, si sedel so mene na masa.
btw-kluc. i edno warning