Камасутра: особини на заводник

Камасутра: особини на заводник
RaGeAnGeL
 
Индиската Камасутра за типот на мажи кои имаат успех кај жените

Шанкар Баруа
Следниве типови на мажи во општ случај ќе бидат успешни во придобивање на жените:

Мажи кои се вешти во додворувањето и во љубовните постапки.
Мажи кои се вешти во раскажувањето прикаски.
Мажи кои уште од детството секогаш живееле меѓу жени.
Мажи кои брзо се здобиваат со довербата на жените.
Мажи кои им испраќаат подароци на жените.
Мажи кои добро прават муабет.
Мажи кои се навикнати да прават што ќе посакаат.
Мажи кои претходно не сакале други жени.
Мажи кои делуваат како гласници на нивните пријатели.
Мажи кои ги знаат слабите точки на жените.
Мажи кои се посакувани од други добри жени.
Мажи кои веќе се љубовници на пријателките на жената.
Мажи кои добро изгледаат.
Мажи кои израснале заедно со жената.
Мажи кои се соседи на жената.
Мажи кои целосно се посветени на сексуалните задоволства.
Мажи кои биле љубовници на ќерката на негувателката на жената.
Мажи кои неодамна се ожениле.
Мажи кои сакаат излети и забави.
Мажи кои се либерални.
Мажи кои се прочуени заради нивната сексуална способност.
Мажи кои се претприемчиви и храбри.
Мажи кои го надминуваат сопругот на жената според добрите квалитети и слободоумноста.
Мажи кои имаат прекрасна облека и начин на живот.

Shankar Barua. (2001) The Art of Kamasutra. Roli Books: New Delhi


Unreal
quote:
Originally posted by RaGeAnGeL

Индиската Камасутра за типот на мажи кои имаат успех кај жените

Шанкар Баруа
Следниве типови на мажи во општ случај ќе бидат успешни во придобивање на жените:

Мажи кои се вешти во додворувањето и во љубовните постапки.
Мажи кои се вешти во раскажувањето прикаски.
Мажи кои уште од детството секогаш живееле меѓу жени.
Мажи кои брзо се здобиваат со довербата на жените.
Мажи кои им испраќаат подароци на жените.
Мажи кои добро прават муабет.
Мажи кои се навикнати да прават што ќе посакаат
.
Мажи кои претходно не сакале други жени.
Мажи кои делуваат како гласници на нивните пријатели.
Мажи кои ги знаат слабите точки на жените.
Мажи кои се посакувани од други добри жени
.
Мажи кои веќе се љубовници на пријателките на жената.?
Мажи кои добро изгледаат.
Мажи кои израснале заедно со жената.
Мажи кои се соседи на жената.
Мажи кои целосно се посветени на сексуалните задоволства.
Мажи кои биле љубовници на ќерката на негувателката на жената.
Мажи кои неодамна се ожениле.
Мажи кои сакаат излети и забави.
Мажи кои се либерални.
Мажи кои се прочуени заради нивната сексуална способност.
Мажи кои се претприемчиви и храбри.
Мажи кои го надминуваат сопругот на жената според добрите квалитети и слободоумноста.
Мажи кои имаат прекрасна облека и начин на живот.

Shankar Barua. (2001) The Art of Kamasutra. Roli Books: New Delhi

З`ш се најдов себеси во повеќето точки?
Aleksandra Unreal,

Znaev deka toa ke go kazes...znaevvv
Unreal
quote:
Originally posted by Sasha

Unreal,

Znaev deka toa ke go kazes...znaevvv


Од кај знаеше? То ме интересира
Aleksandra
quote:
Originally posted by Unreal

quote:
Originally posted by Sasha

Unreal,

Znaev deka toa ke go kazes...znaevvv


Од кај знаеше? То ме интересира


Pa posle chitanje na tolku mnogu postovi od tebe, mislam deka ne zgreshiv vo procenkata.
LIDIJA - SKorpija Pa ne e teshko da ne se znae bre Unreal.
Pa samo na forumov kolku si zavel
A ne se najde ushte vo nekoja tochka?
Unreal
quote:
Originally posted by LIDIJA - SKorpija

Pa ne e teshko da ne se znae bre Unreal.
Pa samo na forumov kolku si zavel
A ne se najde ushte vo nekoja tochka?


Ако имам нешто пропуштено,слободно поправи ме
LIDIJA - SKorpija Unreal.
Ne te poznavam lichno ,no po ona shto sum prochitala od tvoite postovi dosega,eve kje si zemam za sloboda da te dopolnam.A ako sum greshka kazi
Мажи кои се либерални.
Мажи кои ги знаат слабите точки на жените.
Мажи кои целосно се посветени на сексуалните задоволства.
Мажи кои се посакувани од други добри жени.

Gi poseduvash ili ne i ovie osobini na zavodnik?
Unreal Абе да речам да ќе излезе дека се фалам, а не сакам да речам и не
За твоето прашање единствен одговор би бил: Лично да се увериш или да те "запуцам со една насмевка?"
LIDIJA - SKorpija
quote:
Originally posted by Unreal

Абе да речам да ќе излезе дека се фалам, а не сакам да речам и не
За твоето прашање единствен одговор би бил: Лично да се увериш или да те "запуцам со една насмевка?"


Ha ha ha ,"zapucaj me" so nekoja sharmantna nasmevka, toa moze da pomine kaj mene
A inaku, nema potreba lichno da se uveram.Ti veruvam na zborot
Aleksandra
quote:
Originally posted by Unreal

Абе да речам да ќе излезе дека се фалам, а не сакам да речам и не
За твоето прашање единствен одговор би бил: Лично да се увериш или да те "запуцам со една насмевка?"


Drugar, kazi mi ti mene ima li zena na svetov na koja ti ne i se pushtash. I na Lide li be c c c.
Unreal
quote:
Originally posted by Aleksandra

quote:
Originally posted by Unreal

Абе да речам да ќе излезе дека се фалам, а не сакам да речам и не
За твоето прашање единствен одговор би бил: Лично да се увериш или да те "запуцам со една насмевка?"


Drugar, kazi mi ti mene ima li zena na svetov na koja ti ne i se pushtash. I na Lide li be c c c.


Да има,еве ти Ме скина уште на почеток со оној зборон болдиранион и поплавенион