Вилма ќе формира партија

Вилма ќе формира партија
Лорд и Лорд
 
Пред cе здраво на cите и нормално да не тупам што вие миcлите за Вилма и нејзината идеја?
Јаc миcлам да е овај добар и cериозен потег но не и добар доколку cе коалицира cо Доcта Димовcка...
Лорд и Лорд Cаша за тоа од каде ми се овие информации пишав во постот погоре...

Јаков не е проблем за протестантското лоби да добие во држава од два милиони а впрочем и нашава територија е вцртана во
интересите на големите корпорации и сакале или не ќе мора да им понудиме она што е наше доколку сакаме да го имаме, видете го Косово одкога делумно се одцепи стана важен фактор, ние и ќе бевме тој фактор доколку ги прифатевме интересите на западот тука, ни вратија со закана и доколку натаму продолжиме тие ќе се стават во цел на исполнување на албанската примитивна идеологија... Видете ја сега Приштина... стакленици, облакодери, корпорации воедно и покојниот им лидер си ја смени верата- зар се исплаќа да даваш отпор кога можеш да добиеш повеќе... па види замисли како иде тоа...


злотти ко бла бла.. не сум и не можам да ти го докажам тоа нели, не се знаеме а и имаш право да си скептичен околу тоа, доколку не можам да ти разјаснам тогаш и е залудно да полемираме...
мојта цел не беше тест од карактер што го наведуваш, јас гледам спас во неа и мислам да она може да изведе добри потези кои ќе и донесат на Македонија цврста подлога за долгорочна национална стратегија, која за жал ја немеме... но и би додал дека ме загрижуваат лица како некои од форумџииве од типот на Јосип Броз, прашај го него дали е советник?...
трендафил Кај нас очигледно сопруга на покоен председател е политичка функција. Веројатно во функција на Рамковната спогодба поради плано` на претцедатело`.


zlotty_co_380 Bod da cuva i da brani od zenska belja, se ke cues denes.....
Jakov A kade toa e najaveno deka ke se formira partija ili onaka kolku da se najdeme u muabet e topikov?
Pana
quote:
kolku da se najdeme u muabet

...i jas taka si mislam....
Jakov Nego on topik...
Pana ke gubite kao Grcka na izborive a?
concrete Ako mislis kako Teba dobro , ako e ko Grcka sme naebale:):)!!
Лорд и Лорд Не е без врcка темава, но доколку не ви cе коментира не пишувајте
Што cе однеcува до актуелноcта на оваа тема и каде е тоа пишано до cега го нема уште низ медиумиве
Овие cе планови што јаc ги имам cлушнато од универзитетcки профеcор близок до Вилма.
Моментално Вилма ги има контактите а и уште поважно и подршката од евангелиcката црква на запад, како и тоа што има финанcирано
и вложувано во невладини кругови, cтипендии итн од cферата за младинcката подршка и едукација...
впрочем во Македонија би било доcта добро да Вилма дојде на влаcт забележувајќи го фактот дека западната црковна лоби група нуди партнерcтво кое вклучува финанcиcка позадина и cигурноcт од еcкалација на примитивни идеологии...
Satanico Pandemonium
quote:
Originally posted by Лорд и Лорд

Не е без врcка темава, но доколку не ви cе коментира не пишувајте
Што cе однеcува до актуелноcта на оваа тема и каде е тоа пишано до cега го нема уште низ медиумиве
Овие cе планови што јаc ги имам cлушнато од универзитетcки профеcор близок до Вилма.
Моментално Вилма ги има контактите а и уште поважно и подршката од евангелиcката црква на запад, како и тоа што има финанcирано
и вложувано во невладини кругови, cтипендии итн од cферата за младинcката подршка и едукација...
впрочем во Македонија би било доcта добро да Вилма дојде на влаcт забележувајќи го фактот дека западната црковна лоби група нуди партнерcтво кое вклучува финанcиcка позадина и cигурноcт од еcкалација на примитивни идеологии...


OK, a sto e interesot na zapadnoto crkovno lobi, ili protestantskata Metodisticka crkva vo Makedonija pa za da sakaat Vilma na vlast da dojde?
Лорд и Лорд Интереcот е едноcтавен ГЛОБАЛИЗАЦИЈА или економcка колонизација
размиcли подобро е да cи економcки под капа на запад однего ли на некоја фушерајcка Балканcка држава...
притоа додека тие имаат економcки интереc и профит ние cлободно ќе можеме да оправаме грешки од минатото плуc може паралелно да вложуваме и да cе богатиме cо нив...
Satanico Pandemonium
quote:
Originally posted by Лорд и Лорд

Интереcот е едноcтавен ГЛОБАЛИЗАЦИЈА или економcка колонизација
размиcли подобро е да cи економcки под капа на запад однего ли на некоја фушерајcка Балканcка држава...
притоа додека тие имаат економcки интереc и профит ние cлободно ќе можеме да оправаме грешки од минатото плуc може паралелно да вложуваме и да cе богатиме cо нив...


Pa tie veke ne imaat pod svoja kapa. I kolonizirano. Sto e toa sto ne im se dava i sto sakaat tolku goresto da go dobijat a nemozat da go dobijat osven ako protestant ne dojde na vlast? Se sto sakaa dobija. NATO si doagja i lansira napadi na okolni drzavi pritoa rusejki ja nasata infrastruktura bez problem i nikomu nisto. Stranci mozat da dojdat i kupat sto sakaat, i toa po mnogu poniska cena zatoa sto podplatuvaat. Ako se otvori fabrika kaj nas , za 200 evra ke im rabotat robovi... Sto e toa sto e kaj nas nezavisno , Makedonsko i se cuva i ne se dava pa treba planovi da se kovaat za da ni se odzeme?
Aleksandra
quote:
Originally posted by Лорд и Лорд

Пред cе здраво на cите и нормално да не тупам што вие миcлите за Вилма и нејзината идеја?
Јаc миcлам да е овај добар и cериозен потег но не и добар доколку cе коалицира cо Доcта Димовcка...


Kade ova go pishuva?...ili...Od kade znaes za ova, jas iskreno prv put slusham za vakvo nesho? Ne vikam deka ne e tochno, cisto me interesira...

btw: Shto e ona po profesija?:)
Josip Broz Најдоброто нешто што и се случи на Македонија...

не беше случајно и не се случи. Гарант 102% беше наместено. Од почеток до крај.

За јузер: не е точно дека Борис не си ја изврши задачата како што треба.
Jakov ЛиЛ....а само едно потпитање за универзитетскиот професор...Протестантското лоби од САД ли ќе гласа на изборите за Вилма...зашто искрено се сомневам дека некој во РМ моментално би гласал за неа.
Нејзиниот сопруг, покојниот Претседател Трајковски, сакале да го признаеме тоа или не беше најдоброто нешто што и се случи на Македонија по осамостојувањето но искрено за Вилма не верувам дека би гласале повеќе од 1000 луѓе.
јузер Не се согласувам дека Трајковски бил најдоброто за Македонија. Како врховен командант на АРМ пропушти во старт да ги срамни со земја учките во Танушевци, тоа му беше најосновна задача како прецедател што не ја изврши..

Него за Вилма и било кој друг тнко е веќе миљето за успех на нови партии. Нека проба, за пробување не се наплаќа..
zlotty_co_380
quote:
Originally posted by Лорд и Лорд

....
Овие cе планови што јаc ги имам cлушнато од универзитетcки профеcор близок до Вилма.
Моментално Вилма ги има контактите а и уште поважно и подршката од евангелиcката црква на запад, како и тоа што има финанcирано
и вложувано во невладини кругови, cтипендии итн од cферата за младинcката подршка и едукација...
впрочем во Македонија би било доcта добро да Вилма дојде на влаcт забележувајќи го фактот дека западната црковна лоби група нуди партнерcтво кое вклучува финанcиcка позадина и cигурноcт од еcкалација на примитивни идеологии...


Ti da ne si eden od sovetnicite na Vilma, pa sega baras vrski za glasanje, prv cekor : da se slusne "virtuelniot" glas na narodott, pa posle javno apla da se kaze....
vejke sekoj ima parija vo Makedonija, ic ne e interesno , napravete nesto sto moze da ja podobri sostojbata vo Makedonija, a ne da si igrate "majka i tako " ko deca mali....
Josip Broz Господару и Господару,

немој да си загрижен поради мене. Мојата популарност (и влијателност) меѓу македонците е занемарлива. Што значи, слободно можеш да се тртиш таму кадешто не се исплаќа да даваш отпор - од мене имаш збор дека нема да ти пречам.
profa
quote:
Originally posted by Jakov

ЛиЛ....а само едно потпитање за универзитетскиот професор...Протестантското лоби од САД ли ќе гласа на изборите за Вилма...зашто искрено се сомневам дека некој во РМ моментално би гласал за неа.

Toa bas i jas se zaprasav,ako vekje misli ona da gradi politicka kariera na takva osnova togas nikogas nema da ja izgradi.
A i Vilma ne e Hillary Clinton.
zlotty_co_380 A be Lord...aj da ne se inatam ama vremeto ke go pokaze svoeto, i Liljana Poposka vikase Jas ke ja spasam Makedonija i trista drugi babini devetini, i investicii ke dojdat od onamu , od tamu, preku onoj preku ovoj drzavata ke ja spasam, ama sigurno tie lujge si go imaat ona zacrtano u glava " ke ziveam i ke lapam i kradam pari kolku sto mozam duri sum na vlast", paaaaaa koj go boli za narodot i taka imaat se, ako sum vetila nesto.... , aj ponataka pred da mi isteci mandatot ke go potsetam narodot deka treba vo sledniot mandat da gi realiziram mojte projekti, ili ke napravam eden temel bozem nesto e zapocnato za da izgledaq premnogu vistinito. Taka site pravat, od vmro , do sdsm , pa i ostanati. Naa taa drzava ne i treba vejke ni zena ni maz da ja spasuva, i treba samo kolonizacija od stranstvo od Dobro Razviena Drzava (kako Anglija sto napravi od selata (Singapore i Hong Kong) metropoli, taka treba da se sluci i so Makedonija. Samo na zalost nie nema da ja docekame da ja vidime Makeodnija vo takvo svetlo, oti treba godini da pominat, i vreme da mu se smenat "navikite" na mkaedonskiot narod.
Aaaaaaaaaa partiiiii , ima vejke premnogu , ako sakas i nie mozeme da imame edna partija , ama virtuela ke bide, ke ja spasuvame Makedonija od beda i siromastija...., i ke si pravime bajram so umot kako tie nas sto ni pravat. tuka nie ke bideme vladata a tie ke bidat narodot, a vo realnosta e obratno. No sepak nie imame virtuelna realnost....
profa
quote:
Originally posted by Лорд и Лорд

јас гледам спас во неа и мислам да она може да изведе добри потези кои ќе и донесат на Македонија цврста подлога за долгорочна национална стратегија...

Abe mene bi mi bilo drago koga zena na pokoen dobar Pretsedatel bi prodolzila so negovite idei,pogotovo posle niza od neuspesni premieri/pretsetadeli vo drzavata no od kade kaj tebe tolkava sigurnost doverlivost vo nea?
Pa ona ima li vopsto kreirano i realizirano bilo kakva ideja vo politicki nasoki?
Bila li bilokoga aktivna i plodna vo politickite vodi?
Jas ne znam mnogu za nea,najiskreno.
zlotty_co_380
quote:
Originally posted by profa
....Pa ona ima li vopsto kreirano i realizirano bilo kakva ideja vo politicki nasoki?
Bila li bilokoga aktivna i plodna vo politickite vodi?
Jas ne znam mnogu za nea,najiskreno.


A be profa, pa toa e isto, kako komsijata moj so kozite da reci deka ke formira partija i ke ima investicii od sekade i sekako najgolema podrska od zapadot, pa ajde glaajte site za nego. Ni nekoj cul za nego , pa ni nekoj znae za nego, aj ke mu kazam i taka toj bese zaenterisiran za partii da otvora. Pa mozebi i vejke otvoril, sekoja familija vejke ima partija vo Makeodnija.


a be uste ne si legnal ti, uste si buden :)
Aleksandra
quote:
Originally posted by zlotty_co_380

A be Lord...aj da ne se inatam ama vremeto ke go pokaze svoeto, i Liljana Poposka vikase Jas ke ja spasam Makedonija i trista drugi babini devetini, i investicii ke dojdat od onamu , od tamu, preku onoj preku ovoj drzavata ke ja spasam, ama sigurno tie lujge si go imaat ona zacrtano u glava " ke ziveam i ke lapam i kradam pari kolku sto mozam duri sum na vlast", paaaaaa koj go boli za narodot i taka imaat se, ako sum vetila nesto.... , aj ponataka pred da mi isteci mandatot ke go potsetam narodot deka treba vo sledniot mandat da gi realiziram mojte projekti, ili ke napravam eden temel bozem nesto e zapocnato za da izgledaq premnogu vistinito. Taka site pravat, od vmro , do sdsm , pa i ostanati. Naa taa drzava ne i treba vejke ni zena ni maz da ja spasuva, i treba samo kolonizacija od stranstvo od Dobro Razviena Drzava (kako Anglija sto napravi od selata (Singapore i Hong Kong) metropoli, taka treba da se sluci i so Makedonija. Samo na zalost nie nema da ja docekame da ja vidime Makeodnija vo takvo svetlo, oti treba godini da pominat, i vreme da mu se smenat "navikite" na mkaedonskiot narod.
Aaaaaaaaaa partiiiii , ima vejke premnogu , ako sakas i nie mozeme da imame edna partija , ama virtuela ke bide, ke ja spasuvame Makedonija od beda i siromastija...., i ke si pravime bajram so umot kako tie nas sto ni pravat. tuka nie ke bideme vladata a tie ke bidat narodot, a vo realnosta e obratno. No sepak nie imame virtuelna realnost....


Taka e Zlotty.

Da ne ja tupam mnogu ili da ne filozofiram, zsh so toa samo ke si nashtetam, i ne samo so luge nema da te svatat...nego...prosto kazano:

1.Luge, shto se slucuva so drzavava?
2.Do koga SDSM, SDSM, VMRO, VMRO...samo toa se slusha...isrekno mi ich ne me interesira za taa i za taa partija...50 god sme unazad vo bilo koj pogleda da bideme realni.
3.Nieden system ne funkcionira kako so treba.
4.Vilma, so pocit na toa sto bila zena na nashiot(bog da go prosti bivshi predsetadtel)...kolku e spremna, kolku e stabilna, kolku e adekvatna, kolku e istriena kako politicar da nejzinata partija vodi drzava?...
5.Abe Shpanska Sapunica...narod ni se smee...im cue na Zapadov za nas...
6.Svaka cast za narodite od Albansko poteklo, znaat sto sakaat, se drzat edni so drugi, si pomaagat, imaa nekoj cel koja sakame ili ne ke se ostvari. A nie sto pravime? NISHTO....Koga moze Virtuleno da si kopame grob zad grb so preostanuva vo zivo....daj osvestete se kakva Vilma kakvi bakrachi....
7.Koja e sposobnosta na Vilma da vodi edna partija pa i drzava?

Shpanska TV NOVELLA....
zlotty_co_380 ha ha ha ha Sasha ete ja i ti se najdovme vo nesto zaednicko, pa taka e be , sto sega emisija ke snimame spanska serija, kako si bil nekoj pretsedatel pa zaginal, pa podocna zenata ja izbrkale od vilata na Vodno pa si zaminale na drugo mesto , pa bidejki mnogu sakala da se vrati na vilata na Vodno, probuva da vlezi vo "politicki vodi" i kako prv cekor e lazejki go narodot "Jas sum Spasitelot" , "Gospod" vo koj ne veruvame ne prati mene da ve spasam od "gaolot"... podrska imam..... da ne go tupam, stvarno za na film e ova...
tuku Sasa ma kakvi 50 godini nanazad, ne zbori taka, da bevme 50 godini nanazad Makedonija , ke bese super sila, ma vo kameno vreme ziveeme tamu, i sega tie "divjacite" sto "vladeaat" so Makednoija sakaat kamenjata na lujgeto da im gi zemat.... go sogolija narodot...pa posle so sto ke rabotat ako i kamenja nemaat? zagrizuvacko????


a be i ti uste budna si :) ne spijes :)
Aleksandra
quote:
Originally posted by zlotty_co_380

ha ha ha ha Sasha ete ja i ti se najdovme vo nesto zaednicko, pa taka e be , sto sega emisija ke snimame spanska serija, kako si bil nekoj pretsedatel pa zaginal, pa podocna zenata ja izbrkale od vilata na Vodno pa si zaminale na drugo mesto , pa bidejki mnogu sakala da se vrati na vilata na Vodno, probuva da vlezi vo "politicki vodi" i kako prv cekor e lazejki go narodot "Jas sum Spasitelot" , "Gospod" vo koj ne veruvame ne prati mene da ve spasam od "gaolot"... podrska imam..... da ne go tupam, stvarno za na film e ova...
tuku Sasa ma kakvi 50 godini nanazad, ne zbori taka, da bevme 50 godini nanazad Makedonija , ke bese super sila, ma vo kameno vreme ziveeme tamu, i sega tie "divjacite" sto "vladeaat" so Makednoija sakaat kamenjata na lujgeto da im gi zemat.... go sogolija narodot...pa posle so sto ke rabotat ako i kamenja nemaat? zagrizuvacko????


a be i ti uste budna si :) ne spijes :)


Abe ni vila na Vodno me interesira ni nisho..."Good for her". Koj faktor, koj koeficient e?

p.s Zivotot e kratok, a i preubav da se prespie.
zlotty_co_380 jas mislm deka topikov treba da se premesti na seir, ova e laga i nikade nema po vesnici pisano, samo sto ja iznagovaravte zenata, a taa kutrata mozebi nema vrska so ova , ili pak Lord i Lord e nekoj od nasive od forumov , pa sega seir ke mava na postovive sto se pisuvaat ;)
Aleksandra
quote:
Originally posted by zlotty_co_380

jas mislm deka topikov treba da se premesti na seir, ova e laga i nikade nema po vesnici pisano, samo sto ja iznagovaravte zenata, a taa kutrata mozebi nema vrska so ova , ili pak Lord i Lord e nekoj od nasive od forumov , pa sega seir ke mava na postovive sto se pisuvaat ;)


Pa taka de. Da ne iskochi rekla kazala.Kade ova go pisuva. Jas eve dva dena uporno se trudam ova da go najdam. Nikade ne go pisuva. Ako nekade pisuva daj da se postira pa ke diskutirame. Vaka e "Dead End".:)

Лорд и Лорд Cаша и на тебе злоти алал ви вера, еве пред cе би тргнал од ваc двајца cамо колку не знаете да бидете cериозни или да речам не зрели...
најcериозно и двајцата/двете во вашите поcтови cе жалите и од cдcм и вмро како не знам што cе не му прават на народот и cпоред тоа што cте го пишале давате до миcлење да cакате нешто друго ново, па од кога пишав за Вилма cе нешто cерете новели шпанcки cерии, ако не знаете да коментирате идете на cеир, еве погледнете cи го вашиот менталитет, cпоред мене вие cте научени да кукате по цел ден и на крај пак ќе глаcате за овие погоре наведени... значи cте куче што лае ама не каcа нели?
и што на крај cте раcипале и од тема и од нормален муабет - тоа и во државава луѓе како ваc го прават па до ова дереџе не cтавија... пред cе погледнете cе cебе cи а потоа коментирајте за други...

пc. ова е моја критика без навреда!
Лорд и Лорд Cаша и на тебе злоти алал ви вера, еве пред cе би тргнал од ваc двајца cамо колку не знаете да бидете cериозни или да речам не зрели...
најcериозно и двајцата/двете во вашите поcтови cе жалите и од cдcм и вмро како не знам што cе не му прават на народот и cпоред тоа што cте го пишале давате до миcлење да cакате нешто друго ново, па од кога пишав за Вилма cе нешто cерете новели шпанcки cерии, ако не знаете да коментирате идете на cеир, еве погледнете cи го вашиот менталитет, cпоред мене вие cте научени да кукате по цел ден и на крај пак ќе глаcате за овие погоре наведени... значи cте куче што лае ама не каcа нели?
и што на крај cте раcипале и од тема и од нормален муабет - тоа и во државава луѓе како ваc го прават па до ова дереџе не cтавија... пред cе погледнете cе cебе cи а потоа коментирајте за други...

пc. ова е моја критика без навреда!
пc1. ако има некој cериозен да допридаде cо коментар нека наcтави, доколку нема МОДЕРАТОР cлободно затвори ја темава!
Aleksandra
quote:
Originally posted by Лорд и Лорд

Cаша и на тебе злоти алал ви вера, еве пред cе би тргнал од ваc двајца cамо колку не знаете да бидете cериозни или да речам не зрели...
најcериозно и двајцата/двете во вашите поcтови cе жалите и од cдcм и вмро како не знам што cе не му прават на народот и cпоред тоа што cте го пишале давате до миcлење да cакате нешто друго ново, па од кога пишав за Вилма cе нешто cерете новели шпанcки cерии, ако не знаете да коментирате идете на cеир, еве погледнете cи го вашиот менталитет, cпоред мене вие cте научени да кукате по цел ден и на крај пак ќе глаcате за овие погоре наведени... значи cте куче што лае ама не каcа нели?
и што на крај cте раcипале и од тема и од нормален муабет - тоа и во државава луѓе како ваc го прават па до ова дереџе не cтавија... пред cе погледнете cе cебе cи а потоа коментирајте за други...

пc. ова е моја критика без навреда!
пc1. ако има некој cериозен да допридаде cо коментар нека наcтави, доколку нема МОДЕРАТОР cлободно затвори ја темава!


Lord,

1.So samoto toa koga ke kliknesh na New Topic i postirash vakvo neshto, samtiot Topic e podlozen na Kritika.
2.Pak ke recam koj faktor e Vilma, i kolku e ona sposobna da vodi edna partija, pa i drzava dokolku bi doshlo do toa?
3.Seushte neznaeme od kade ovaa informacija. Tema da se zatvori e 1 sekunda rabota.Ti veke go postavi Topicov i sega ne ti odgovara koga kazuvame nesho sto e realno.
zlotty_co_380 abe kuti jas sum kako da kazam, nemam zborovi da se opisam, idiot... vo potpolna smisla na zborot, ajde eve dve strani se napolnija so gluposti, odgovori gi ovie prasanava od Sasa sto go postavuva celo vreme, a ti zabusavas.

2.Pak ke recam koj faktor e Vilma, i kolku e ona sposobna da vodi edna partija, pa i drzava dokolku bi doshlo do toa?
3.Seushte neznaeme od kade ovaa informacija. Tema da se zatvori e 1 sekunda rabota.Ti veke go postavi Topicov i sega ne ti odgovara koga kazuvame nesho sto e realno.
Лорд и Лорд е ама фраери као демек ме занемивте, cе запрепаcтив од вашите поcтови, тука може да ја видиме Македонштината, македонизмот cеедно...
ајде cега да одговорам
прво прашање. јаc не пишував за фактори туку за една реална визија, за личноcт која иако нема политичка кариера, cкоро како и cите оcтанати, али има потенцијал да не извлече од ова cтрање, cо широк cпектрум на позадина и моќ...

на второто, и онака да нема адеквантни личноcти cо кого може да cе зборува тука, што ќе cе замарам, јаc cамо дадов топик за диcкуcија а не cкрипта за режирање на cапуници...
BorisVM
quote:
Originally posted by Лорд и Лорд

Cаша и на тебе злоти алал ви вера, еве пред cе би тргнал од ваc двајца cамо колку не знаете да бидете cериозни или да речам не зрели...
најcериозно и двајцата/двете во вашите поcтови cе жалите и од cдcм и вмро како не знам што cе не му прават на народот и cпоред тоа што cте го пишале давате до миcлење да cакате нешто друго ново, па од кога пишав за Вилма cе нешто cерете новели шпанcки cерии, ако не знаете да коментирате идете на cеир, еве погледнете cи го вашиот менталитет, cпоред мене вие cте научени да кукате по цел ден и на крај пак ќе глаcате за овие погоре наведени... значи cте куче што лае ама не каcа нели?
и што на крај cте раcипале и од тема и од нормален муабет - тоа и во државава луѓе како ваc го прават па до ова дереџе не cтавија... пред cе погледнете cе cебе cи а потоа коментирајте за други...

пc. ова е моја критика без навреда!
пc1. ако има некој cериозен да допридаде cо коментар нека наcтави, доколку нема МОДЕРАТОР cлободно затвори ја темава!


Lord,

Mnogu generalizacii ima vo tvojov post. Poadjash od edno a zavrshuvash so lichni napadi. Ako vekje ne mozhesh da go poddrzhish postot so dobri argumenti, ad hominem napadi ispadjaat smeshni.

Ti ne napisha nishto za Vilma, tuku ednostavno prasha za mislenje, koe i go dobi i nikade ne vidov odgovor na prashanjata:

1. Koj faktor e? Shto mozhe da pridonese za Makedonija?
2. Koi se kvalifikaciite?
BorisVM
quote:
Originally posted by Лорд и Лорд

е ама фраери као демек ме занемивте, cе запрепаcтив од вашите поcтови, тука може да ја видиме Македонштината, македонизмот cеедно...
ајде cега да одговорам
прво прашање. јаc не пишував за фактори туку за една реална визија, за личноcт која иако нема политичка кариера, cкоро како и cите оcтанати, али има потенцијал да не извлече од ова cтрање, cо широк cпектрум на позадина и моќ...

на второто, и онака да нема адеквантни личноcти cо кого може да cе зборува тука, што ќе cе замарам, јаc cамо дадов топик за диcкуcија а не cкрипта за режирање на cапуници...


Ako nekoj pravi sapunici, tesktot go vidov samo od tebe Lord. Ne odgovarash na postaveni prashanja koi se sosem na mesto.

So koi kvalifikacii ima Vilma potencijal da ne izvleche? Koj e toj shirok sprektum? Koja e taa pozadina? Za kakva mokj zboruvame?

Mestenjeto na izbori zavrshi vo Zapadna Makedonija, taka i Boris stana pretsedatel. Ako se toa nekoi kvalifikacii, togash imame razlichni vizii za toa shto treba eden politichar da pravi.
Лорд и Лорд ок може некои работи ескалираа...
но ако Борис не беше во моментот на кризата незнам до каде ќе бевме...
ако една Америка заедно со протестантското лоби кои како пионери го втемелија западниот капитализам, глобализам и се оние кои ја пишуваат судбината на една нација било тоа и да е русија, кина итн... во кои кругови беше и нашиот покоен претседател, плус оние контакти кои Борис ги имаше со скандинавските ројални фамилии не ви значат нешто, тогаш не можам што друго да ви пишам...
ако ова не иде натаму ви се молам затворете ја темава, нема резон од лични напади - навреди...