СТОЈАКОВО-ЦЕНТАРОТ НА МАКЕДОНИЈА

СТОЈАКОВО-ЦЕНТАРОТ НА МАКЕДОНИЈА
Makedon-666
 
Стојаково е место сместено точно во центарот на Македонија т.е. вистинската Македонија пред да не делат во 1913 година.Местото е мало, а во неговата околина има полно археолошки локалитети од Античка Македонија кои сеуште не се покажани во јавноста.Лежи на античка населба.Според некои археолози токму во близина на Стојаково односно месноста Голиот рид се наоѓа гробот на нашиот најголем владетел кој го освоил тогашнот познат свет Александар Македонски, во којашто теза има логика да тврдиме дека има таква шанса бидејќи логично би изгледало владетелот да сака да биде погребан во центарот на неговата земја.Буквално каде и да се копне во околината на Стојаково може да се наиде на нешто од антиката.Местоположбата му е одлична, близу е до Белото(Егејското)море,климата е изменето-средоземноморска.Ви останува уште да го посетите и да го почувствувате она античкото кое сеуште живее во Стојаково,да се сретнете со луѓето,да прошетате по околните ридови Штерпа, Рудина...ќе се чувствувате како да сте се вратиле назад во времето на антиката коешто тука застанало и зборува за тоа време.
Лорд и Лорд Македон до кој град е близу ова место?
јузер
quote:
Originally posted by Лорд и Лорд

Македон до кој град е близу ова место?

До Гемгелија.
Лорд и Лорд јузер ова значи да незнаеш да пишуваш или до тастатурата ќе да е?
јузер
quote:
Originally posted by Лорд и Лорд

јузер ова значи да незнаеш да пишуваш или до тастатурата ќе да е?

До Гемгелија.
Лорд и Лорд аха сватив!
rina Makedon666 daj nekoja slika od Stojakovo!

Za Stojakovo dosta sum slusala i znam deka ima i nekoj arheol;oski lokalitet, no verojatno ne e dovolno istrazen....
Makedon-666
Makedon-666
слика од традиционалните трки во стојаково
BorisVM A povekje sliki ne kje bea na odmet pa da gi stavime na galerijata.
xokaido
quote:
Originally posted by Лорд и Лорд

Македон до кој град е близу ова место?


Do Bogdanci
xokaido
quote:
Originally posted by BorisVM

A povekje sliki ne kje bea na odmet pa da gi stavime na galerijata.


Boris a imas li staveno sliki od Bogdanci na galerijata ?
Makedon-666 стави слики во галеријата и од стојаково!
M-I-L-A stojakovo-centar na makedonija...a vo koja smisla centar...na sto?
Makedon-666 geografski centar na makedonija
dejan Kazi im
xokaido Da kazi im Makedon tri seski...:)
Makedon-666 ви кажувам,задоволни?
M-I-L-A sega se ni se razjasni.
xokaido Jasno e kako den...:):):)
Makedon-666 стојаково освен што е центар на македонија центар е и на канабис сатива( тревка ) кој сака може на по еден
xokaido
quote:
Originally posted by Makedon-666

стојаково освен што е центар на македонија центар е и на канабис сатива( тревка ) кој сака може на по еден


Ne fala...
xokaido ne sum po treva....
Makedon-666 ме боле за тебе,ама и јас не сум :)
xokaido koj kaza da si ti pa po treva stvarno se naopaku razberavis...
xokaido aj jas su mmnogu dobar...ne sa ljutam...:)
M-I-L-A e dobro e sega!!!
Makedon-666 ним ми са љути :))
xokaido se sredi rabotata...oti e mnogu golema...
kazano конечно се разбравте.БРАВО
sisi
quote:
Originally posted by Makedon-666

стојаково освен што е центар на македонија центар е и на канабис сатива( тревка ) кој сака може на по еден


E za vakov centar sum slusnala deka e.Da. No, kako centar na Makedonija seuste stoi i vazi Kriva Krusa-Bogomila.Alooo,si slusnal? Ili od trevata ke da e?a?! :)
Sliki od seloto nemam,no znam deka site znaat kade se naogja.Toa e tromegjata,okolu koja golemi polemiki se vodat.Ama, tamu nema treva,mislam treva ima,ama ne takva de.:)
Makedon-666 каква крива или права круша кога стојаково е центар за канабис, докажано,па затоа и игор џамбазов толку идеше и го фалеше,а сега веке го нема оти се покаја човекот за грешките.во стојаково можеш за 2 минути да си набавиш тревка,од кој било
xokaido ...od koj bilo...:)
xokaido Kaficot e stvarno ---zakon ...ama toa drugoto ne cini...inaku da ima vo dzik takvo nesto ama so da pravime toa e toa...
Makedon-666 ми ела уф џик,пити кој сакиш ти даат.
M-I-L-A
Makedon-666 aj ako kupam aparat ke go islikam stojakovo da go vidite so ubavo mesto si e!
xokaido Aj da kupis i da go pokazes na drugive..!!!...slikaj go DZIK...
Makedon-666 eve vi ekskluzivno edinstveni taze sliki od stojakovo potocno aptekata na mojot bratuced agro dima,i dvoruthttp://img54.imageshack.us/img54/8537/im0004751wb.jpghttp://img130.imageshack.us/img130/9852/im0004771uk.jpghttp://img107.imageshack.us/img107/1739/im0004780wy.jpghttp://img129.imageshack.us/img129/8215/im0004793to.jpg
M-I-L-A dobri fotki
Makedon-666 ut na baba dvorut ,sa znae kakvi ki bidat :)))
beti869 Cool man
Makedon-666 a be stojakovo e zakon!
Makedon-666 AJ VE KANAM SITE DA DOJDETE NA PANAGJUR NA 20 JULI
xokaido Aj ke dojdeme...
Makedon-666 ok.va cekum
xokaido Stvarno bese mnogu dobro na panagurot ......
Makedon-666 aj utgudina os poubavo da si puminme!