Што не ви се допаѓа кај партнерот/ката?

Што не ви се допаѓа кај партнерот/ката?
Mara
 
Баш ме интересира што е тоа што вам ви пречи кај партнерот/ката...а НИКОГАШ не би се осудиле да му/и кажите.

Ај да ве видам сега....
Unreal Не ми се допаѓа кога ми го поставува ова истово прашање
wolf_pack

Мара шо биде со даркот аман
Mara темата не беше за дарки....ама јас ќе ви кажам за мене лично....после 6-та страна.

од друга страна.....гледам и баш ми е мило што сите си имате идеални партнери и ништо не ви пречи кај нив

ЛАЖГОВЦИ и ЛАЖГИ едни!


wolf_pack ајде дееее :) Ми пречи тоа што мисли одма ќе ојме у relationship

Како логички да објаснам дека ја сакам само за физички потреби?:)))
Mара помагај, не е тоа 'multiple choice', за готвење на пример нит ми треба нит ја напаѓам
Aleksandra
quote:
Originally posted by wolf_pack

ајде дееее :) Ми пречи тоа што мисли одма ќе ојме у relationship

Како логички да објаснам дека ја сакам само за физички потреби?:)))
Mара помагај, не е тоа 'multiple choice', за готвење на пример нит ми треба нит ја напаѓам


Vo pocetok koga pocnavte da se gledate "upfront" dali i kaza shto sakas ili i ti si se ponashashe kako da si vo relationship?
Mara
quote:
Originally posted by wolf_pack

ајде дееее :) Ми пречи тоа што мисли одма ќе ојме у relationship


можеби и таа сака само за едно превртување....ама не се осмелува да ти каже
wolf_pack Сашке sweetheart, јас да се понашам ко да сум у 'relationship'?:))

Ме нервира кога морам да и повторувам...уште на почетак тоа...

Мара нормално не се осмелува тоа да каже, ништо нема смелост ако е до тоа типична ситуација, дај да ме носи out, пијачка да ми купи и да се лажеме така 2-3 пати па да си бегам? Wolf put the foot down
Mara вулфи.....така е! 2-3 пати и скини се од бегање....барем таму не може да те најде.....или ако те најде-голема работа! Ко ништо да не било!

Да си во Македонија....ќе те видам јас тебе! Кога ќе се заплетаат мајки, баби, стрини, тетки, внучиња, кучиња...СЕ брат, СЕ и СИТЕ!
Aleksandra
quote:
Originally posted by Mara

вулфи.....така е! 2-3 пати и скини се од бегање....барем таму не може да те најде.....или ако те најде-голема работа! Ко ништо да не било!

Да си во Македонија....ќе те видам јас тебе! Кога ќе се заплетаат мајки, баби, стрини, тетки, внучиња, кучиња...СЕ брат, СЕ и СИТЕ!


Mare, cirkus si zimi sve.
wolf_pack Погрешно си сватила, мислев на ситуацијата од нејзина страна :)
quote:
типична ситуација, дај да ме носи out, пијачка да ми купи и да се лажеме така 2-3 пати па да си бегам?

ааа шо сте вие линдри значи:)) Затоа велам 'put the foot down WolfY' :P
Mara а бе вулфи....не те разбрав....ти сакаш или таа сака едно милување?

ако сака таа, а ти сакаш сериозна рилејшн....тогаш вклучи ги сите твои баби, мајки, стрини, роднини! Да видат тие женски таму....они нас! Ќе ја гњавиш ак треба и до смрт!
Aleksandra Zsh me zbunivte?...Wolf, daj obajsni ushte ednashka sto e rabotava, aman.
wolf_pack Маре една логика удри и ќе видиш кој што сака:) Гарантирам дека е лесен одговорот:)

Него барем да те питам, што и како 'одите' вие во МК? ако треба да трењирам нова тактика штом од збор не се разбираат овде Или акцентот мој е знак на 'nice guy' :)
Mara а бе јасно ми е дека сакаш ти да ја лежиш за една ноќ јасно како ДЕН.....ама чудно за една типка од Австралија да се понаша на македонски начин

Работите за една ноќ не се кажуваат, едноставно само се прават А фацата ти е адут.....не бери гајлиња
Aleksandra
quote:
Originally posted by wolf_pack

Маре една логика удри и ќе видиш кој што сака:) Гарантирам дека е лесен одговорот:)

Него барем да те питам, што и како 'одите' вие во МК? ако треба да трењирам нова тактика штом од збор не се разбираат овде Или акцентот мој е знак на 'nice guy' :)


Cek cek..zsh sum kako padnata od Mars Od kade e tipkava btw?
Mara ништо денес не разбравме....

ајде да видиме другите....се ви е погодено бре луѓе?
DonVito ne mi se dopaga toa sto e nogu dosadna
Mara како бе досадна? многу зборува или ич не зборува?
RaGeAnGeL
quote:
Originally posted by Mara

како бе досадна? многу зборува или ич не зборува?

ne ojt na mirc momiceto zato maka imat nertil

jas nemam maka ic ,i think ...therefore im single
DonVito
quote:
Originally posted by Mara

како бе досадна? многу зборува или ич не зборува?
eto kazha rage :) , mnogu mi dosadvit ko ce sednam pred pc, stani ta stani
wolf_pack
quote:
Originally posted by Mara
Работите за една ноќ не се кажуваат, едноставно само се прават

Јас ко ти велев погоре дека јас и ти не се разбравме ти сврти воланот Сега и Сашка се мисли каде отидовме:)

Видиш Маре, затоа не ми се дискусира со жени не е до кажување, све е до разбирање.....отпосле Или како што вели Донвито кратко и јасно, ногу е досадна!


За која од Австралија збориме сеа?:)
Mara
quote:
Originally posted by wolf_pack
[brЈас ко ти велев погоре дека јас и ти не се разбравме ти сврти воланот Сега и Сашка се мисли каде отидовме:)
Видиш Маре, затоа не ми се дискусира со жени


Дали сега добро ВОЗАМ?

А бе вулфи....тешка разбирачка е со жениве....те разбирам. Леле....а кој пак со мене да се разбере....ајм вери комплкејтед...и вери ДОСАДНА!
GiTaRiSt Mene ne mi se sfiga kaj devojkami mnogu e lubomorna toa ne mi se sfiga,,
Mara
quote:
Originally posted by GiTaRiSt

Mene ne mi se sfiga kaj devojkami mnogu e lubomorna toa ne mi se sfiga,,


ами сигурно има повод....ако правиш шарам-барам-правам....тогаш има смисла! Кај што има љубомора има и љубов
GiTaRiSt Am sea kade ima bes saram baram pravam dobro toa e drugo tajna smetka ama vo sekoj 2 sahati na tel da mi se javi toa ne znam ni jas mislam deka preterano e lubomorna inaku so kratki zborovi ne mozam da mrdam :(
wolf_pack мислам дека све ни а на право сеа, потполно се разбравме:) цело време дискусирав од 'нејзина' точка, вие да не помисливте на вас думам?:)

Само уште да ми кажевте за која од Австралија се праи муабет? Мексиканки има ли таму?
quote:
Originally posted by Mara
Дали сега добро ВОЗАМ?

Aleksandra
quote:
Originally posted by Unreal

Не ми се допаѓа кога ми го поставува ова истово прашање


I ti shto i odgovarash?
Tanja19 ne mi se sviga pasivnost
ako nema idei,ako deluva nekako bezzivotno...demek se mu e seedno i taka go "tepa vremeto",bezvrska...nereshitelnost,da ne znae ni diskoteka da odbere...so saati da se misleda ne znae da presece i da kaze sho,kako...
i koga ke prasham za neshto sho mi e vazno i stvarno mi treba negovo mislenje,on koga ke mi rece:kako sakas ti zlato,taka
bez stav,bez svoe mislenje,bez ambicija za neshto vo zivotot,nikakva zamisla...nishto...
i ne mozev poveke,pocna da me "gushe",nekoja negativna energija mi prenesuvashe
a-pin-dim
quote:
Originally posted by Tanja19

ne mi se sviga pasivnost
ako nema idei,ako deluva nekako bezzivotno...demek se mu e seedno i taka go "tepa vremeto",bezvrska...nereshitelnost,da ne znae ni diskoteka da odbere...so saati da se misleda ne znae da presece i da kaze sho,kako...
i koga ke prasham za neshto sho mi e vazno i stvarno mi treba negovo mislenje,on koga ke mi rece:kako sakas ti zlato,taka
bez stav,bez svoe mislenje,bez ambicija za neshto vo zivotot,nikakva zamisla...nishto...
i ne mozev poveke,pocna da me "gushe",nekoja negativna energija mi prenesuvashe

Nekoj osobini gi imame slicni... sepak kaj zensko nesakam najveke da me pocenuva pred narodot...
otkacalkaMK ne mi se dopaga da me nervira i da e ljubomoren,a isto ne mi se dopaga sto brzo voze bozem ke mu izbgea patot