Gnasnite igri na UCKovski

Gnasnite igri na UCKovski
NACIONALIST
 

МОЖНА Е ВЕШТАЧКА МЕЃУЕТНИЧКА КРИЗА ПРЕД ИЗБОРИТЕ


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска изјави дека во партијата имале сознанија оти одредени кругови во СДСМ имаат намера пред изборите да креираат, како што рече, одредена вештачка ме|уетничка криза која потоа би ја смирувале заради добивање предизборни поени.
- Според одредени наши информации од последните десетина дена постојат одредени размислувања кај потесна група во раководството на СДСМ и во нивниот тим, сега пред изборите да креираат вештачка ме|уетничка криза која брзо би ја смириле со што би покажале способност за смирување на кризи и би поентирале, - рече Груевски на маргините од денешниот собир во Скопје на претставници на подмладоци на европски десничарски партии.
Тој додава дека вакви ситуации веќе имало во минатото но оти тие завршиле неславно со оглед на тоа што дека тие ситуации завршија неславно бидејќи излегле од контрола.
- Секогаш може да се случи тоа и секако дека тоа дополнително негативно ќе влијае на патот на Македонија кон ЕУ и на градењето на имиџот на државата. Така што апелирам кон оние кои што размислуваат за креирање на такво нешто да се воздржат од таква работа и да влезат во една чесна и отворена кампања, во која ќе ги покажат проектите што ги имаат за иднината а не да креираат работи од ваков тип за кои никогаш не можеме да бидеме сигурни како ќе завршат. Вие знаете дека во минатото имавме такви ситуации во Кондово, подоцна излегоа од контрола па повеќе од година дена не можеа да бидат разрешени. Оваа изјава ја давам за да го спречам таквото нешто. Да кажам дека знаеме дека има такви сериозни размислувања и се надевам дека со тоа кажување ќе влијаам одвратување од таква идеја што има еден дел од раководството на СДСМ- рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

Videte so sto se sluzi ovoj t.n.covek so kakvi valkani raboti saka da ostani na vlast.
Moze da isprovocira i vojna, kako sto isprovociraa vo 2002 za da se vratat na vlast, ali ovaa vojna sega ako e isprovociraat nema da im pomogne da ostanat, samo samite ke si se zacrnat uste poveke

Pana
quote:
makedonija

..ova se pisuva so golema bukva m...izvini

Jakov
quote:
Originally posted by Pana

quote:
makedonija

..ova se pisuva so golema bukva m...izviniИ кирилично, Пана и кирилично...ако ги учиш учи ги до крај....
Pana
quote:
кирилично

kirilicno ama da znae Pana kako se pisuva kirilica...ednas pokusav ama ima nekoj bukvi pod maska i mi se vide vaka polesno....
Makedon
quote:
Originally posted by kazano

imam samo edno da vi dopolnam vo muabetov.nikoj ne e budala da ne saka golema i samostojna makedonija.no bidejki okolnostite ne dozvoluvale i sega ne dozvoluvaat da se prosirat granicite na makedonija, treba da mu bidime blagodarni na komunistite vo toa vreme sto se soglasile da ja napravat makedonija federalna edinica na jugoslavija.jas ne znam vie vmrovcite so tresite gluposti deka tie se krivi za ova za ona.....plus toa i vasite roditeli a i postarite od nas porano odele so petokraka na celo i peele komunisticki pesni.


Koj ne odel so petokraka na celo ke zavrsel vo Idrizovo ili na Goli Otok.

Ti malku podnauci si istorija. Makedonskata drzava ja sozdadoja VMROvci, na celo so Cento. Tie ja oslobodija Makedonija od Bugarite i Shquiptarite. Vidi gi koi se clenovite na ASNOM- nema nieden od onie koi setne dojdoa na vlast, od kriminalnata tajfa na Kolisevic. 1945 g. Srbite zaedno so nivnite srbomanski platenici (Kolisevic & Co.) napravija drzaven udar vo Makedonija i ja zakopaa Makedonija zasekogas. Namesto na Solun, otidoa na Srem, da pravat golema Srbija, oti Vojvodina togas bile pretezno hrvatsko-madjarsko-germanska teritorija, so mnostvo folkdeutscheri, hrvati i madjari.
tane komita
quote:
Originally posted by NACIONALIST

Pa sto moze drugo covek da ve narece osven PEDERISTA


Млад си и зелен, по се изгледа не ги ни познаваш луѓето кои ја оформија ВМРО - дпмнонпмајчинскататковинскавмровмроиштотијасзнамкаква или некои од нив кои беа и во парламентот???!!!

Јас знам лично некои од нив кои до пред да станат членови на ВМРО беа „најголеми комунисти“- за да добијат: работни места, станови, учествуваа на конгреси на СКЈ и СКМ и.т.н.- лигуши.

Најдобро побарај ги биографиите на членовите а не изјавите на „жими мајка“ јас ги мразам комунистите и сум најголем „борец за Македонија“.
Истите дома имаат по неколку партиски книшки.

Твое е да размислиш и да видиш каде се педерчината!!!

Другите „најголеми вмро-овци (од сегашниве членови кои беа затворани за „слободна Македонија“, дома пееја бугарски песни и го величеа цар Борис. И такви лично ги знам - многумина.

Останатите се само фодули кои го мразат „комунизмот и комуњарите“- стана мода. Самите не знаат ниту што се, ниту што сакаат.

Ако ги оставиме партиските работи и туѓи идеи и ако се вратиме во сегашноста, за жал имаме горка вистина.

МОМЕНТАЛНО ВО МАКЕДОНИЈА НЕМА КВАЛИТЕТНИ ПОЛИТИЧАРИ - БЕЗ РАЗЛИКА НА ПАРТИЈАТА - ПО НАШЕ РЕЧЕНО НЕМАМЕ МАЖИ КОИ МОЖАТ ДА ГО ПОВЕДАТ МАКЕДОНСКИОТ НАРОД КОН ПРОСПЕРИТЕТ И ДА СТОРАТ НЕШТО ЗА МАКЕДОНИЈА.

Немојте да мислите дека еден е подобар од другииот. Бранко, Љубчо, Никола, Владо ( покрај нив уште и Перо, Стојан, Васил, Слободан, Павле и.т.н.) - имаа време 16 години да покажат и да сторат што можат - покажаа дека ништо не можат да направат; ниту имаат капацитет, ниту пак имаат знаење а по се изгледа дека немаат ни морал!!!??? - Најмалку ги интересира Македонија и македонскиот народ.

Што се однесува до „власите“, се знае дека истите потекнуваат од околината на Корча и јужна Албанија, пред тоа биле „грчки власи“.
Мислам дека и меѓу нив има добри луѓе и да не ги ставаме сите во исти кош - ќе бидеме неправедни кон некои, (ова не важи за некои гореспоменати на постов, а што не се на „ски“ макар да има доста и од тие на „ски“ што би ги здружил со првите.

Жал ми е што сеуште некои мислат дека Македонија почнала да „живее“ во 1990 година. Овие се со најмалку памтење, дотогаш немале мозок или им бил „испран од комуњарите“. Прашајте ги!! - незнаат што се комуинисти а што се комуњари.

Нешто би им препорачал на сите „големи македонци“- помалку да се чукаат во гради, да не промаршат и случајно да не се удрат по заби.

Сите што ја сакаат Македонија нека работат за Македонија, без ралика каде и да се, за другите местото не им е со нас а најмалку во Македонија. Туѓите идеали нека ги пласираат таму од каде што потекнуваат.

Се ближат изборите - тешко нам!!!???? со вакви магариња, Прилеп на пазар не се оди.

concrete A ti be "nacionalist" , tolku li si ubeden vo glupavosta na svojata nacija ili ne si bas siguren vo vestinite na Gvujo za kormilarenje na malo brodce vo burni vodi, pretovareno so gluposti....so mnogu skrieni grebeni naokolu?????
BorisVM
quote:
Originally posted by NACIONALIST


МОЖНА Е ВЕШТАЧКА МЕЃУЕТНИЧКА КРИЗА ПРЕД ИЗБОРИТЕ


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска изјави дека во партијата имале сознанија оти одредени кругови во СДСМ имаат намера пред изборите да креираат, како што рече, одредена вештачка ме|уетничка криза која потоа би ја смирувале заради добивање предизборни поени.
- Според одредени наши информации од последните десетина дена постојат одредени размислувања кај потесна група во раководството на СДСМ и во нивниот тим, сега пред изборите да креираат вештачка ме|уетничка криза која брзо би ја смириле со што би покажале способност за смирување на кризи и би поентирале, - рече Груевски на маргините од денешниот собир во Скопје на претставници на подмладоци на европски десничарски партии.
Тој додава дека вакви ситуации веќе имало во минатото но оти тие завршиле неславно со оглед на тоа што дека тие ситуации завршија неславно бидејќи излегле од контрола.
- Секогаш може да се случи тоа и секако дека тоа дополнително негативно ќе влијае на патот на Македонија кон ЕУ и на градењето на имиџот на државата. Така што апелирам кон оние кои што размислуваат за креирање на такво нешто да се воздржат од таква работа и да влезат во една чесна и отворена кампања, во која ќе ги покажат проектите што ги имаат за иднината а не да креираат работи од ваков тип за кои никогаш не можеме да бидеме сигурни како ќе завршат. Вие знаете дека во минатото имавме такви ситуации во Кондово, подоцна излегоа од контрола па повеќе од година дена не можеа да бидат разрешени. Оваа изјава ја давам за да го спречам таквото нешто. Да кажам дека знаеме дека има такви сериозни размислувања и се надевам дека со тоа кажување ќе влијаам одвратување од таква идеја што има еден дел од раководството на СДСМ- рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

Videte so sto se sluzi ovoj t.n.covek so kakvi valkani raboti saka da ostani na vlast.
Moze da isprovocira i vojna, kako sto isprovociraa vo 2002 za da se vratat na vlast, ali ovaa vojna sega ako e isprovociraat nema da im pomogne da ostanat, samo samite ke si se zacrnat uste poveke
Jas kolku shto znam ovaa veshtachka medjuetnichka kriza vekje se sluchi. Kulminirashe so potpishuvanje na edno dogovorche vo Ohrid. Ama togash ulogite bea smeneti.

Plus ova pogore mi lichi na "Mizhi da te baem" (Tetovski izraz). Drzok politchki marketing chija osnova e stravot.
Makedon So SDSM nisto ne bi me iznenadilo. Ednostavno, tie luge se bolni za vlast i duri i majka si ke si ja prodadat samo da ostanat na vlast i da ja kradat drzavava.

Vestackata kriza 2001 g. ja napravi UCK-DUI, koj e koalicion partner na SDSM.
Ceki Toa sto se sluci vo 2001, ne bese vestacka kriza, tuku bese ozbilna vojna akcija. Kosovarite zavrsija na kosovo, i imaja vojna oprema, vojnici, i ne trebase dvapati da im kazat, da se prefrlat i vo Makedonija.

I sekoja cest za site makedonski braniteli koj ne se borea samo protiv siptarite, ama i SAD, EU i NATO.

Aj prestanete veke ednas da gi sramite, posto tie sto se boreja pokazaja golema hrabrost, ako vie mislite lesno e da se boris protiv takvi sili, aj da ve vidam vas.

Izgleda BorisVM se uste ne razbra sto se sluci vo 2001, i sto od 2001 pa do den denes. Gledaj, jas sum siguren, ti toj pogled sto go imas na situacijata, go dobi od drugari albanci, so koj razgovarase za ovoj slucaj. I sigurno te lazeja za mnogu raboti za makedonskite braniteli, sto e logicno, posto tie se borea protiv niv. Ama ne e logicno sto ti im veruvas poveke na niv, nego na Makedoncite.

I mene ovde nekoj albanci me ubeduvaa, deka se krivi dzaferi i georgievski za vojnata.

Ama ako imas troska pamet, pa da vidis koj se borese togas( AHMETI I UCK). I koj e deneska na vlast( AHMETI I DUI). Ke ti bidit sve jasno, koj e vinoven, koj najmnogu profitira. I koj siri meguetnicka omraza i netolerancija.
BorisVM
quote:
Originally posted by Ceki

Toa sto se sluci vo 2001, ne bese vestacka kriza, tuku bese ozbilna vojna akcija. Kosovarite zavrsija na kosovo, i imaja vojna oprema, vojnici, i ne trebase dvapati da im kazat, da se prefrlat i vo Makedonija.

I sekoja cest za site makedonski braniteli koj ne se borea samo protiv siptarite, ama i SAD, EU i NATO.

Aj prestanete veke ednas da gi sramite, posto tie sto se boreja pokazaja golema hrabrost, ako vie mislite lesno e da se boris protiv takvi sili, aj da ve vidam vas.

Izgleda BorisVM se uste ne razbra sto se sluci vo 2001, i sto od 2001 pa do den denes. Gledaj, jas sum siguren, ti toj pogled sto go imas na situacijata, go dobi od drugari albanci, so koj razgovarase za ovoj slucaj. I sigurno te lazeja za mnogu raboti za makedonskite braniteli, sto e logicno, posto tie se borea protiv niv. Ama ne e logicno sto ti im veruvas poveke na niv, nego na Makedoncite.

I mene ovde nekoj albanci me ubeduvaa, deka se krivi dzaferi i georgievski za vojnata.

Ama ako imas troska pamet, pa da vidis koj se borese togas( AHMETI I UCK). I koj e deneska na vlast( AHMETI I DUI). Ke ti bidit sve jasno, koj e vinoven, koj najmnogu profitira. I koj siri meguetnicka omraza i netolerancija.


Shto da mi bide jasno?

Deka sum od Tetovo? Jasno mi e.

Deka se znaeshe se? Jasno mi e.

Deka se izvrshi predavstvo? I toa mi e jasno. (Imashe indikacii za ova ushte od porano, pocnuvajci so izjavite od MANU zavrshuvajci so partiskite vojnicinja na DPMNE koi shushkaa niz Tetovo so "delenje oruzhje") Da ne navleguvam samo vo vakvite glupi objasnuvanja poshto ne samo shto nema da me razberesh, nema ni da svatish shto saka avtorot da kazhe. Shto bi rekle vo Tetovo "Taj ti je."
Ceki Ako bese nekoj predavnik bese toa Trajkovski, koj se uplasi od zapadot, i ne dozvoli da gi zgazat site.

Kakvo delenje na oruzje, aj kazi? Na kogo mu go deleja?

Razbiras ti sto kazuvas?

Izgleda stvarno ne znaes sto se slucuvase.
NACIONALIST
quote:
Originally posted by BorisVM


Shto da mi bide jasno?

Deka sum od Tetovo? Jasno mi e.

Deka se znaeshe se? Jasno mi e.

Izgleda Borize, nisto ne ti e jasno, a site znaeme deka se znaese, koj i zosto e donese vojnata vo 2001, tie sto se sega na vlast, i na takov isti nacin sega sakaat pak da ostanat na vlast, ova treba da ti e jasno kako OCE NAS, ama ovoj pat nema da mu uspee na UCKovski da napravi vojna procitan e pred vreme.
Pana ...da sum jas od DPMNE ke im kazev na NACIONALIST i MAKEDON "aman,dosta bese ne ne branite poveke".......mislam lugevo se katastrofa isto kako i Gvujo nivni ne znaat sto zboruvaat......
...so eftini trikovi ne se vodi drzava...akmaci.....
Makedon Tetovo e polno so srbomani, toa e fakt. Tie srbomani se` ke napravat da ja vidat Makedonija unistine, pa makar i samite da se unistat, no da ne priznaat deka Makedoncite se podobri od Srbite, so cel ete pak Makedoncite da se zavisni od Srbija. Zatoa go mrazat tolku VMRO oti organizirase dobra odbrana na zemjata, makedonskite braniteli se pokazaa mnogu podobri od Srbite, imavme mnogu podobri rezultati; srbite izgubija 3 vojni vo rok od 8 godini.

Predavstvoto znaeme koj go pravese i zaradi kogo zaginuvaa makedonskite vojnici.

Ima edna pesna od Arnaudov "ogon da gi gori predavnicite", pa zatoa ke gorat vo pekolot site.

Inaku tie Srbomani se vo koalicija so ortodoksnite Arnauti, koi se zatskrivaat pod Vlasite, a vsusnost rabotat na golemoalbanskata ideja. Inaku, neka si ja procitaat site "Za Makedonskite Raboti" od Misirkov pa da vidi kako opisuva deka sekade kaj denes ziveat "vlasi" imalo pravoslavni Arnauti 1903 g. , a sega na tie mesta imame samo "vlasi".
Makedon
quote:
Originally posted by Pana

...da sum jas od DPMNE ke im kazev na NACIONALIST i MAKEDON "aman,dosta bese ne ne branite poveke".......mislam lugevo se katastrofa isto kako i Gvujo nivni ne znaat sto zboruvaat......
...so eftini trikovi ne se vodi drzava...akmaci.....


A so kakvi trikovi se vodi drzava? So albanizacija i ekonomski genocid na Makedoncite, ona sto go sproveduva Makraduli, Zecevic, KLondarko, i ostanata NEmakedonci?

Debil e onoj Makedonec koj misli deka NEmakedoncite mislat arno na Makedoncite i ke se grizat za Makedoncite. Sto ne stavat srbite nekoj NEsrbin na klucni mesta ili pak hrvatite sto ne gi vodat NEhrvati? Samo nas ne vodat NEmakedonci.
makedonec Vo pravo si Makedon,ovaa drzava ja vodat Nemakedonci. Ako ja poglednes cela vladina garnitura, ke vidis deka nema nieden Makedonec.Imame Vlasi,Srbi, Siptari, Bosnjaci, sama Makedonci nema.
Tragedija nevidena.Sramota e ako ovoj narod povtorno i dade poddrska i doverba na ovaa nemakedonska i nenarodna vlast.
Pana
quote:
neka si ja procitaat site "Za Makedonskite Raboti" od Misirkov

...a ti kao si ja procital......pa ti ne i go znaes ni tocniot naziv na knigata.....eh more Makedon,Makedon.....cirkus si..
tomislav1978
quote:
Originally posted by Makedon

Tetovo e polno so srbomani, toa e fakt.

Sakas da kazes deka Boris e srboman???

quote:

Inaku tie Srbomani se vo koalicija so ortodoksnite Arnauti, koi se zatskrivaat pod Vlasite

Dan imas be u familija nekoj (ex)zet Vlas, so tolku gi sakas, ti stanaa opsesija, kutriot
tomislav1978
quote:
Originally posted by NACIONALIST


МОЖНА Е ВЕШТАЧКА МЕЃУЕТНИЧКА КРИЗА ПРЕД ИЗБОРИТЕ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска изјави дека во партијата имале сознанија


Ima da go krkate ovie izbori..dzaba vi se ovie gluposti..Agim Krasnici e so DPA vas partner, taka da glupostite za Kondovo, se plod na anti-makedoncite kako vie
Makedon
quote:
Originally posted by Pana

quote:
neka si ja procitaat site "Za Makedonskite Raboti" od Misirkov

...a ti kao si ja procital......pa ti ne i go znaes ni tocniot naziv na knigata.....eh more Makedon,Makedon.....cirkus si..


Sum ja procital celata, no go koristam literaturniot prevod na imeto, a ne originalniot "...makedonCkite...".

Pogolem cirkus od tebe ne sum videl
Makedon
quote:
Originally posted by tomislav1978

quote:
Originally posted by Makedon

Tetovo e polno so srbomani, toa e fakt.

Sakas da kazes deka Boris e srboman???

quote:

Inaku tie Srbomani se vo koalicija so ortodoksnite Arnauti, koi se zatskrivaat pod Vlasite

Dan imas be u familija nekoj (ex)zet Vlas, so tolku gi sakas, ti stanaa opsesija, kutriot


Jas nisto ne sakam da kazam. A za vlasite samo konstatiram koi se i kakvi se. Za zal tie ja vodat makedonskata politika i go rakovodat SDSM, zaedno so srbite i srbomanite, ko da se nem vo SDSM pametni Makedonci; ednostavno gi omalovazuvaat Makedoncite od SDSM. Duri i mi e zal za makedonskite SDSMovci, ko pregnati volovi se i samo gi slusaat vlasite i srbite, a ne sebe si, pritoa samite se unistuvaat. Dodeka "izoraat" za da stanat svesni na koe deredze gi donele vlasite i srbite od SDSM, ke bide docna za makedonskite SDSMovci i za Makedonija.
nevernik
quote:
Originally posted by Ceki

Ako bese nekoj predavnik bese toa Trajkovski, koj se uplasi od zapadot, i ne dozvoli da gi zgazat site.

Kakvo delenje na oruzje, aj kazi? Na kogo mu go deleja?

Razbiras ti sto kazuvas?

Izgleda stvarno ne znaes sto se slucuvase.


Na ovoj del od forumot voopshto ne uchestvuvam, ponekogash od ljubopitnost vaka go razgleduvam i primetuvam mnogu gluposti niz nego. Ova Ceki ti go pishuvam licno do tebe bidejki me iritira edna tvoja mnogu lesno izrechena osuda a taa glasi:

"Ako nekoj predavnik bese toa Trajkovski, koj se uplasi od zapadot, i ne dozvoli da gi zgazat site".

Trajkovski ne beshe predavnik. Boris Trajkovski beshe CHESEN CHOVEK, semeen chovek, koj znaeshe shto znachi zivot, i deka zivotot ne mozhesh so nishto da go kupish. Za vremeto dodeka Trajkovski beshe pretsedatel, Makedonija go imashe najdobriot pretsedatel. Umre vo avionska nesreka, pod misteriozni i nerazjasneti okolnosti. Vechna mu pamet.
tomislav1978
quote:
Originally posted by Makedon
Duri i mi e zal za makedonskite SDSMovci, ko pregnati volovi se i samo gi slusaat vlasite i srbite, a ne sebe si, pritoa samite se unistuvaat.

Istoto i ja go mislam za vas, pregnati ko volovi ste i gi slusate bugarcinjata i pritoa se unistuvate samite i sakate i Makedonija da ja unistite, so nema da vi uspee "Razbira Se"..
nukleus Bukarite za zloto shto go nanesoa vo Makedonija ne treba da gi respektirame voopshto.Samo edno me cudi shto e "fintava" so instalacija na Vlasi vo se shto znaci "vlast" vo Makedonija,dali mozebi toa e samo zatoa shto ima slicnosti vo imeto Vlav i vlast ili e nekoja druga "zadkulisna igra" koja Misirkov ja nasetil ushte mnogu odamna?
Enigma
quote:
Originally posted by nevernik

quote:
Originally posted by Ceki

Ako bese nekoj predavnik bese toa Trajkovski, koj se uplasi od zapadot, i ne dozvoli da gi zgazat site.

Kakvo delenje na oruzje, aj kazi? Na kogo mu go deleja?

Razbiras ti sto kazuvas?

Izgleda stvarno ne znaes sto se slucuvase.


Na ovoj del od forumot voopshto ne uchestvuvam, ponekogash od ljubopitnost vaka go razgleduvam i primetuvam mnogu gluposti niz nego. Ova Ceki ti go pishuvam licno do tebe bidejki me iritira edna tvoja mnogu lesno izrechena osuda a taa glasi:

"Ako nekoj predavnik bese toa Trajkovski, koj se uplasi od zapadot, i ne dozvoli da gi zgazat site".

Trajkovski ne beshe predavnik. Boris Trajkovski beshe CHESEN CHOVEK, semeen chovek, koj znaeshe shto znachi zivot, i deka zivotot ne mozhesh so nishto da go kupish. Za vremeto dodeka Trajkovski beshe pretsedatel, Makedonija go imashe najdobriot pretsedatel. Umre vo avionska nesreka, pod misteriozni i nerazjasneti okolnosti. Vechna mu pamet.


Trajkovski ja predade Makedonija.
nukleus
quote:
Originally posted by Enigma

Trajkovski ja predade Makedonija.


Se soglasuvam so ova tvoe mislenje enigma.
concrete
quote:
Originally posted by Enigma


Trajkovski ja predade Makedonija.
[/quote]

Ne bas da ja predade, samo malku si trguvase vo nejzino ime , a za necija smetka.....ama ocigledno ne go bivalo nesto mnogu za prodavanje :):)!!!
slasa
quote:
Originally posted by concrete

quote:
Originally posted by Enigma


Trajkovski ja predade Makedonija.


Ne bas da ja predade, samo malku si trguvase vo nejzino ime , a za necija smetka.....ama ocigledno ne go bivalo nesto mnogu za prodavanje :):)!!!
[/quote]

bravo Najstore eden edinstveni concreten odgovor ..
Makedon Gvojo bil vo pravo. SDSM-DUI kako pred obicaj pak spremaat nekoe puckanje.

Има ли безбедносна закана во Нераште?
Миомир Серафиновиќ


12.05.2006
По Кондово, Нераште. Политичарите во ова тетовско село видоа предизборна безбедносна закана. Според информациите до кои дојде А1, во Нераште навистина делува Национално движење за албанско ослободување на Илирида.

Околу идејата собрани десетина луѓе со криминално минато. Идеолози им биле првиот претседател на ПДП Невзат Халили и Енвер Селими. Овој вториот се откажал од идејата и заминал од Македонија.

Не биле униформирани, ниту патролирале вооружени низ селото Нераште и блиското Теарце. За нивните идеи слушнале и мештаните. Движењето за Илирида испрати и две свои соопштенија објавени во „Факти“.

МВР демантира. Тврдат, нема никаква безбедносна закана од Нераште. За случајот прв проговори претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

Ја обвини власта дека подготвува мала меѓуетничка безбедносна криза, со чие решавање ќе обезбеди политички поени за избори. СДСМ демантираше, денес и премиерот Бучковски вели, огорчен сум од изјавата на Груевски.

Скопско Кондово три пати се распалуваше предизборно. Пред претседателските избори, пред референдумот за децентрализацијата и пред локалните избори.

И тогаш се тврдеше дека кризата се подгрева политички, но таа кулминираше минатото лето и заврши со политичко-судски договор.

http://www.a1.com.mk/vesti/default.asp?VestID=62589
NACIONALIST
quote:
Originally posted by slasa


bravo Najstore eden edinstveni concreten odgovor ..
Abe koj konkreten odgovor, kretenu eden, a ako te prasm koj go ubi TRAJKOVSKI, ne znaes sigurno a? more znaes site znaete, ali toj sto se samoproglasi za pretsedatel, ke go najde istata sudbina, gospod e golem
NACIONALIST Дома > Вести > Македонија


Има ли безбедносна закана во Нераште?
12.05.2006
По Кондово, Нераште. Политичарите во ова тетовско село видоа предизборна безбедносна закана. Според информациите до кои дојде А1, во Нераште навистина делува Национално движење за албанско ослободување на Илирида.

Околу идејата собрани десетина луѓе со криминално минато. Идеолози им биле првиот претседател на ПДП Невзат Халили и Енвер Селими. Овој вториот се откажал од идејата и заминал од Македонија.

Не биле униформирани, ниту патролирале вооружени низ селото Нераште и блиското Теарце. За нивните идеи слушнале и мештаните. Движењето за Илирида испрати и две свои соопштенија објавени во „Факти“.

МВР демантира. Тврдат, нема никаква безбедносна закана од Нераште. За случајот прв проговори претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

Ја обвини власта дека подготвува мала меѓуетничка безбедносна криза, со чие решавање ќе обезбеди политички поени за избори. СДСМ демантираше, денес и премиерот Бучковски вели, огорчен сум од изјавата на Груевски.

Скопско Кондово три пати се распалуваше предизборно. Пред претседателските избори, пред референдумот за децентрализацијата и пред локалните избори.

И тогаш се тврдеше дека кризата се подгрева политички, но таа кулминираше минатото лето и заврши со политичко-судски договор.

A sto ke kazite na ova, dali e ovaa gnasna igra na UCKovski, kako ili nekoj lazi, znaci stvarno ovoj manijak saka pak da ja destabilizira Makedonija

element
quote:
Originally posted by Enigma

quote:
Originally posted by nevernik

quote:
Originally posted by Ceki

Ako bese nekoj predavnik bese toa Trajkovski, koj se uplasi od zapadot, i ne dozvoli da gi zgazat site.

Kakvo delenje na oruzje, aj kazi? Na kogo mu go deleja?

Razbiras ti sto kazuvas?

Izgleda stvarno ne znaes sto se slucuvase.


Na ovoj del od forumot voopshto ne uchestvuvam, ponekogash od ljubopitnost vaka go razgleduvam i primetuvam mnogu gluposti niz nego. Ova Ceki ti go pishuvam licno do tebe bidejki me iritira edna tvoja mnogu lesno izrechena osuda a taa glasi:

"Ako nekoj predavnik bese toa Trajkovski, koj se uplasi od zapadot, i ne dozvoli da gi zgazat site".

Trajkovski ne beshe predavnik. Boris Trajkovski beshe CHESEN CHOVEK, semeen chovek, koj znaeshe shto znachi zivot, i deka zivotot ne mozhesh so nishto da go kupish. Za vremeto dodeka Trajkovski beshe pretsedatel, Makedonija go imashe najdobriot pretsedatel. Umre vo avionska nesreka, pod misteriozni i nerazjasneti okolnosti. Vechna mu pamet.


Trajkovski ja predade Makedonija.

A kako ja predade? Eve i imavme primeri od vojnata vo eks Yu kako zavrshija heroite?
element
quote:
Originally posted by concrete

quote:
Originally posted by Enigma


Trajkovski ja predade Makedonija.


Ne bas da ja predade, samo malku si trguvase vo nejzino ime , a za necija smetka.....ama ocigledno ne go bivalo nesto mnogu za prodavanje :):)!!!
[/quote]
Abe imeto neli bese veke prodadeno oddamna?
element i?
tomislav1978
quote:
Originally posted by NACIONALIST

Дома > Вести > Македонија


Има ли безбедносна закана во Нераште?
12.05.2006
По Кондово, Нераште. Политичарите во ова тетовско село видоа предизборна безбедносна закана. Според информациите до кои дојде А1, во Нераште навистина делува Национално движење за албанско ослободување на Илирида.

Околу идејата собрани десетина луѓе со криминално минато. Идеолози им биле првиот претседател на ПДП Невзат Халили и Енвер Селими. Овој вториот се откажал од идејата и заминал од Македонија.

Не биле униформирани, ниту патролирале вооружени низ селото Нераште и блиското Теарце. За нивните идеи слушнале и мештаните. Движењето за Илирида испрати и две свои соопштенија објавени во „Факти“.

МВР демантира. Тврдат, нема никаква безбедносна закана од Нераште. За случајот прв проговори претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

Ја обвини власта дека подготвува мала меѓуетничка безбедносна криза, со чие решавање ќе обезбеди политички поени за избори. СДСМ демантираше, денес и премиерот Бучковски вели, огорчен сум од изјавата на Груевски.

Скопско Кондово три пати се распалуваше предизборно. Пред претседателските избори, пред референдумот за децентрализацијата и пред локалните избори.

И тогаш се тврдеше дека кризата се подгрева политички, но таа кулминираше минатото лето и заврши со политичко-судски договор.

A sto ke kazite na ova, dali e ovaa gnasna igra na UCKovski, kako ili nekoj lazi, znaci stvarno ovoj manijak saka pak da ja destabilizira MakedonijaPa neznam koj e manijak ovde..samo dva posta pogore Makedon istovo ima napraveno copy/paste..
NACIONALIST Ke ti postiram uste deset pati ako treba,se dodeka ne uvudis i ti, kade ne vodi toj MORON UCKovski
Satanico Pandemonium
quote:
Originally posted by NACIONALIST

quote:
Originally posted by slasa


bravo Najstore eden edinstveni concreten odgovor ..
Abe koj konkreten odgovor, kretenu eden, a ako te prasm koj go ubi TRAJKOVSKI, ne znaes sigurno a? more znaes site znaete, ali toj sto se samoproglasi za pretsedatel, ke go najde istata sudbina, gospod e golem


Warning zaradi upotreba na atributot kreten! Ne znam sto poveke treba da se stori za da diskutiras kulturno i bez emocii.
NACIONALIST A be ni gi zatvoraj temite be za dzabe, bidi demokrat ne bidi DIKTATOR
Satanico Pandemonium
quote:
Originally posted by NACIONALIST

A be ni gi zatvoraj temite be za dzabe, bidi demokrat ne bidi DIKTATOR


Niedna od zatvorenite temi nema vrska so demokratija. No, ne znam da li toa ke go razberes zatoa sto pokraj tolku warninzi ako se uste ne si razbral deka KRETEN na forumov sprema drug clen (i ostanati navredi) ne treba da upotrebuvas... togas , sto drugo da ti se kaze.
NACIONALIST Jas KRETEN upotrebiv za premierot UCKovski, a ne za clen od forumov, a niedno drugo ime ne bi odgovaralo za nego, zatoa PLEASE otvorija temata
Satanico Pandemonium
quote:
Originally posted by NACIONALIST

Jas KRETEN upotrebiv za premierot UCKovski, a ne za clen od forumov, a niedno drugo ime ne bi odgovaralo za nego, zatoa PLEASE otvorija temata


Nacionalist, taa tema kade go upotrebi zborot kreten ne e zatvorena. Eve go primerot kade e upotreben zborot kreten i kazi mi kako moze da se razbere deka go upotrebuvas za premierot Buckovski (iako i jas ne go sakam, ne e redno navredlivo da se pisuvaat iminjata na drugi lugje):

quote:
Originally posted by slasa


bravo Najstore eden edinstveni concreten odgovor ..Abe koj konkreten odgovor, kretenu eden, a ako te prasm koj go ubi TRAJKOVSKI, ne znaes sigurno a? more znaes site znaete, ali toj sto se samoproglasi za pretsedatel, ke go najde istata sudbina, gospod e golem
Satanico Pandemonium Nastrana toa sto gledam i na Tomislav si mu zalepil atribut Srboman.
NACIONALIST

ПРЕДИЗБОРНА ДЕСТАБИЛИЗАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА?!

Учките се вратија

ВООРУЖЕНИТЕ КОСОВЦИ БИЛЕ ЗАБЕЛЕЖУВАНИ ВО НЕРАШТЕ И НЕПРОШТЕНО, ТВРДАТ ИЗВОРИ НА "ВЕЧЕР"

Стотина вооружени Косовци од поранешната УЧК, веќе дваесетина дена се укотвени во тетовското село Непроштено, дознава "Вечер". Целта на вооружената група, која редовно патролирала и во соседните села со етничко албанско население, е предизвикување на нови меѓуетнички тензии во земјава, тврдат изворите на "Вечер". Вооружените Косовци често биле забележувани и во Нераште, но досега не направиле никаков инцидент меѓу локалното население. Сепак, водачите на групата веќе почнале да вршат притисок врз албанските партии во Македонија, ДУИ и ДПА, кои во контекст на независноста на Косово, треба да бараат присоединување на дел од Западна Македонија кон соседна Албанија, посочуваат нашите извори. Можноста од предизборна дестабилизација на земјава, во режија на владејачките партии, завчера ја презентираше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Груевски, врз база на партиски сознанија. Тој обвини дека дел од раководството на СДСМ размислувало да создаде нова вештачка меѓуетничка криза, која брзо би ја разрешиле, со што предизборно би поентирале кај граѓаните. Груевски апелираше до владејачката партија да не прават конструкции кои би можеле да излезат од контрола. Од СДСМ ги отфрлаат информациите за можна дестабилизација како "неосновани и несериозни". Премиерот Владо Бучковски вчера ја оцени изјавата на Груевски како злоупотреба на безбедноста во предизборни цели. Тој смета дека Груевски добил погрешни информации од дел од разузнавачките структури, кои пред секои избори се обидуваат да им се додворат на политичките партии. - Ако на Груевски може да му се продаде таква информација и тој од неа да извлече ваков погрешен заклучок, тоа говори дека имаме сериозен проблем кој не е само на ВМРО-ДПМНЕ, туку и на Македонија бидејќи Груевски претендира да биде алтернатива на Бучковски, а си игра со безбедноста како предизборна тема", рече Бучковски, и додаде дека власта успеала безбедносно да ја стабилизира земјата и да ја направи пример за регионот. МВР официјално нема сознанија дека косовски вооружени групи се присутни на македонска територија. - Состојбата во државата е редовна и нема никакви индикатори за дестабилизација, рече Горан Павловски, шеф на кабинетот на министерот за внатрешни работи Љубомир Михајловски-Џанго. И албанските партии различно реагираат на сознанијата на ВМРО-ДПМНЕ. Во ДПА посочуваат дека вакви ситуации се случуваат пред секои избори. Категорично отфрлаат дека се работи за нивни луѓе и посочуваат кон ривалите од ДУИ, кои според нив, ќе се обидат да го убедат населението дека ДУИ не се промениле и дека се истите од 2001 година. Во ДПА тврдат дека во секое село во западниот дел на државата постои по некоја групација која пред престојните избори ќе демонстрира сила, а на самиот ден на гласање ќе им кажува на граѓаните како да се изјаснат. Владејачката ДУИ, пак, исто како и СДСМ, нема информации дека вооружени групи се шетаат во тетовските села. "Најверојатно, тие што имаат такви сознанија се и дел од тоа сценарио", изјави Рафиз Алити, потпретседател на партијата. Се подготвува ли "ново Кондово" од пред локалните избори и референдумот, кога групата на Косовецот Рамадан Шити и кондовецот Агим Красниќи ги уценуваа државните институции и се закануваа дека ќе ја дестабилизираат земјава? Ќе има ли нови фингирани меѓуетнички тензии во пресрет на парламентарните избори и ќе може ли власта и овој пат да ги исконтролира?


I sto ke recete sega na ova? dali bese vo pravo Nikola Gruevski ili nedejan Aman be Nacionalist....kako mozes da siris ovakvi lagi! SDS ke ne spasat sega! (PAK) Da ne se sekirame, vo 'dobri' raci sme.
slasa Dejan ne obrajkaj vnimanie na glupoisti ,
dejan haha:p
Pana ..znaci NACKA e reper,NACKA e edinecna merka za glupost....
..zamisli nekoj da ti rece,abe Makedon,Makedon, "glup si kolku tri NACKI....
Jakov Pana dali e tocno deka 1Nacka=100tomislavi???
Pana ne,ne e tocno
Jakov
quote:
Originally posted by Pana

ne,ne e tocno

1nacka=100tomchinja
100nacki=1makedoni
lav
quote:
Originally posted by dejan

haha:p


ХА ХА е искажано поради:
quote:
Aman be Nacionalist....kako mozes da siris ovakvi lagi! SDS ke ne spasat sega! (PAK) Da ne se sekirame, vo 'dobri' raci sme

или пак поради ова:
quote:
Dejan ne obrajkaj vnimanie na glupoisti ,

или пак поради ова:
quote:
Според информациите до кои дојде А1, во Нераште навистина делува Национално движење за албанско ослободување на Илирида.

Околу идејата собрани десетина луѓе со криминално минато. Идеолози им биле првиот претседател на ПДП Невзат Халили и Енвер Селими. Овој вториот се откажал од идејата и заминал од Македонија.

intel Ovde se igra kako prvi tako drugi ili mi se cini?
Naci, preteruvash so navredi, a tomce pana i jakov da ne ostanat pokusi.Vie ste barem so malku ak'l neli?
Jakov E sme za razlika od nekoi bez ic....
:)
Unreal Кога ќе разберете дека сево ова е само уште еден лиферај.И двете партии најголеми кои претендираат даја освојат власта и да ја водат државава на крајот се одлучија за онаа најлошата опција за политички маркетинг "Застрашување на народот".И двете немаат решавачки економски концепт сем оној за лично богатење.Затоа беше и изгласан законот за службена злоупотреба.т.е заштита од службена злоупотреба.
Се на се двете партии се за нигде никаде!
lav
quote:
Originally posted by Unreal

Кога ќе разберете дека сево ова е само уште еден лиферај.И двете партии најголеми кои претендираат даја освојат власта и да ја водат државава на крајот се одлучија за онаа најлошата опција за политички маркетинг "Застрашување на народот".И двете немаат решавачки економски концепт сем оној за лично богатење.Затоа беше и изгласан законот за службена злоупотреба.т.е заштита од службена злоупотреба.
Се на се двете партии се за нигде никаде!


И секако и тие кои ги подржуваат березервно...нели???
Особено оние кои беа скоро 6 децении непрекинато на власт без КОНТРОЛА.
NACIONALIST Pa i netreba da im se zameruva na PEDERISTAVA komunjarski, tie koga nemaat argumenti da se spravat vregaat, golemo skolo mozat da ucat od premierceto nivno ha ha ha
nukleus
quote:
Originally posted by Jakov

E sme za razlika od nekoi bez ic....
:)


Nekoi od VMRO ke rcat:
-Nie kradevme ama imashe i za narodot.Sega ovie od SDSM kradat i nema za narodot.Taka bi doshlo Jakove ova shto velish deka vie ste imale malku akal a ne kako nekoi bez ic...
Pana
quote:
PEDERISTAVA komunjarski

...ah NACKE,NACKE.....zasto be vakvi teski navredi...em pederista ,em komunjarski.......
peder si e peder,toj ne bira ideologija.....
NACIONALIST Pa sto moze drugo covek da ve narece osven PEDERISTA
Pana
quote:
Pa sto moze drugo covek da ve narece

pa eve,na primer nareci ne dupaci ili svaleri ili lopovi....ama pederista......toa sigurno ne.....ah NACKE,NACKE suva lepoto...
Satanico Pandemonium OK, stop so vakov ton na prepukuvanje ili temata ke bide zakluchena.
NACIONALIST Ni WARNING ne im davas na kopilinava sto vregaat, a kamoli da gi baniras, i sto da pomislime sega, na kogo pripaga ovoj forum?
nukleus Abe Naci tie vregaat ama so usul i malku posofticirano,a ne kako tebe direktno i otvoreno.:)
NACIONALIST vreganje e vreganj, nema direkno ili idirektno, ama se gleda deka forumov e KOMUNJARSKI
tomislav1978 Груевски ДАВА НЕСЕРИОЗНИ ИЗЈАВИ И ЈА ЗЛОУПОТРЕБУВА БЕЗБЕДНОСТА ВО ПРЕДИЗБОРНИ ЦЕЛИ

Премиерот Владо Бучковски вчерашната изјава на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во која тој тврди дека власта подготвува вештачка дестабилизација во предизборието ја оцени како несериозна и како злоупотребување на безбедноста во предизборни цели.
Бучковски му порача на Груевски доколку сака да разговара за сериозни теми да ја прифати поканата за дуел на кој ќе се разговара за безбедноста, за политиката или за економијата, но во никој случај, како што реќче, да не ја злоупотребува безбедноста во преизборни цели. Никогаш не сум бил повторувач и не сакам да повторувам нешто што сме го направиле исклучително добро, а тоа е Македонија безбедносно да ја стабилизираме и да ја направиме угледна држава која промовира меѓуетничка стабилност и е пример за регионот. Во краен случај нема потреба да ги злоупотребуваме оние работи за кои по дефиниција би требало да постои консензус меѓу нас, а тоа е дека Република Македонија ја стабилизира безбедносната состојба затоа што изгради модел на мултиетничка демократија имплементирајќи го Рамковниот договор, со што треба да се гордеат сите граѓани на Република Македонија, - додаде премиерот Владо Бучковски.

tomislav1978 Со изјавата за наводна криза Груевски само ја прикрива својата неспособност да биде алтернатива

Портпаролот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Борис Кондарко изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕA Никола Груевски во врска со наводните намериA на СДСМ да создаде вештачка меѓуетничка криза, вчера ја оцени како неодговорна и додаде дека со неа тие сакаатA да ја прикријат својата неспособност.

Изјавата на Никола Груевски е крајно неодговорна. Лидерот на опозицијата мора да биде свесен дека и тој во оваа држава има голема одговорност за своето политичко делување. Затоа му препорачуваме да не се залетува и со леснотија да им верува на своите квази-разузнувачи и таканаречени експерти-, истакна вчера Кондарко.Тој додаДЕ дека, онаАашто го прави Груевски е вистинското лице на ВМРО-ДПМНЕ со кое ќе води популистичка и примитивна кампања со намера да ја прикријат нивната неспособност да бидат алтернатива за да ги решаваат проблемите во Република Македонија.ВМРО-ДПМНЕ редовно како грамофонска плоча се служи со вакви измислици за наводна дестабилизација во изборна кампања, исто како на пример што ја употребува фразата за наводен државен фалсификат. Затоа ваквите изјави се обични копии на самите себе, како што е копија и портокаловата боја во нивната кампања- истакна портпаролот на СДСМ.

Кондаро, како што нагласи, за да нема недоразбирања, повторно го повикуваат Груевски да не се плаши и за безбедносните и за сите други прашања да дебатира јавно очи во очи со премиерот Владо Бучковски.
Satanico Pandemonium
quote:
Originally posted by NACIONALIST

Ni WARNING ne im davas na kopilinava sto vregaat, a kamoli da gi baniras, i sto da pomislime sega, na kogo pripaga ovoj forum?


Vo pravo si, sega se vrativ i gi procitav pak porakite. Pana ja zapocna diskusijava so navredi kon drug clen na forumov. Vo ovoj slucaj so navredi kon tebe. Nema pricina navredi da se toleriraat od bilo kogo.
Satanico Pandemonium
quote:
Originally posted by Pana

..znaci NACKA e reper,NACKA e edinecna merka za glupost....
..zamisli nekoj da ti rece,abe Makedon,Makedon, "glup si kolku tri NACKI....


Warning zaradi ovaa navreda, totalno nevkusna i nasochena kon drug clen na forumot.
Satanico Pandemonium
quote:
Originally posted by nukleus

Abe Naci tie vregaat ama so usul i malku posofticirano,a ne kako tebe direktno i otvoreno.:)


Hm, a i ti si vo pravo. Se najdobro.
NACIONALIST
quote:
Originally posted by tomislav1978


Кондаро, како што нагласи, за да нема недоразбирања, повторно го повикуваат Груевски да не се плаши и за безбедносните и за сите други прашања да дебатира јавно очи во очи со премиерот Владо Бучковски.

Gospodinot Gruevski, nema za sto da izlezi na tv duel so nekojsi lazlivec i rasipan covek, nema nikakva potreba od nikakvi dueli i sredbi so takov necovek, Gruevski e ima doverbata kaj narodot i prema toa ne se potrebni nikakvi dueli i sredbi so nekojsi UCKovski ili so nekojsi KLONDARKO.
Pana
quote:
netreba da im se zameruva na PEDERISTAVA komunjarski

....apsolutno sum protiv bilo kakvi merki prtiv NACKA,da ne se razbereme pogresno....tuku za volja na vistinata da se vidi koj so kakvi navredi se sluzi.....
...sepak sum za pogolema sloboda vo izrazuvanjeto ,pa ako ima i nekoja navreda poveke ne e greda....za da bide pointeresen forumov....
..vo sprotivno ke se pretvorime vo debaten klub na penzioneri...a toa veruvam nikoj ne go saka...
lav
quote:
Originally posted by tomislav1978

Со изјавата за наводна криза Груевски само ја прикрива својата неспособност да биде алтернатива

Портпаролот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Борис Кондарко изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕA Никола Груевски во врска со наводните намериA на СДСМ да создаде вештачка меѓуетничка криза, вчера ја оцени како неодговорна и додаде дека со неа тие сакаатA да ја прикријат својата неспособност.

Изјавата на Никола Груевски е крајно неодговорна. Лидерот на опозицијата мора да биде свесен дека и тој во оваа држава има голема одговорност за своето политичко делување. Затоа му препорачуваме да не се залетува и со леснотија да им верува на своите квази-разузнувачи и таканаречени експерти-, истакна вчера Кондарко.Тој додаДЕ дека, онаАашто го прави Груевски е вистинското лице на ВМРО-ДПМНЕ со кое ќе води популистичка и примитивна кампања со намера да ја прикријат нивната неспособност да бидат алтернатива за да ги решаваат проблемите во Република Македонија.ВМРО-ДПМНЕ редовно како грамофонска плоча се служи со вакви измислици за наводна дестабилизација во изборна кампања, исто како на пример што ја употребува фразата за наводен државен фалсификат. Затоа ваквите изјави се обични копии на самите себе, како што е копија и портокаловата боја во нивната кампања- истакна портпаролот на СДСМ.

Кондаро, како што нагласи, за да нема недоразбирања, повторно го повикуваат Груевски да не се плаши и за безбедносните и за сите други прашања да дебатира јавно очи во очи со премиерот Владо Бучковски.

Дури и кога е во прашање „премудриот„ и (м)ногу храбар наш и ваш другар КОНДУРКО...сепак НЕКОИ ПРАШАЊА...едноставно кажано НЕ ЗАСЛУЖУВААТ ОДГОВОР....нели???.

Pana ...lav izvini da te prasam nesto nadvor od temava....abe sto bidna so taa komsivkata sto ti dovagase na kafe.....padna nesto ili...
tomislav1978
quote:
Originally posted by NACIONALIST
Gospodinot Gruevski, nema za sto da izlezi na tv duel so nekojsi lazlivec i rasipan covek, nema nikakva potreba od nikakvi dueli i sredbi so takov necovek, ...

Bez emocii, odluci se za ednoto, ne moze i covek i necovek...

A Gvujo aramijata se plasi od duel, ne samo zasto e kradec tuku e i glup, osven da cita so mu napisale drugite toj nema mozok da kaze neso svoe
orlak
Што знам дали одговара името на топиков или не, демек гнасните игри на Буче наш, јас колку што знам задолжен за такви работи во СДСМ е носорогот “Ќурчиев“, ама не во овој контекс на работење.
знам до сега дека тензии од меѓуетнички карактер, разни конфликти, кризи беа стратегија на Црвенко, Лазе и Бузле, секогаш пред избори или пред носење одлука во влада и собрание. За Буче карактеристични се други мајмунлаци, само ваква тензија или нарушување на безбедносен план каква што дефинира Грујо без знаење на Црвенко не поминува никаде. Иако Буче го контролира Воено разузнавање и ДБК.
п.с Лично не верувам во вакво сценарио, и истото сметам дека на Грујо му го пласирал Богоески махерот за такви заебанции и инфоси од прва рака.
и на крај порака за Буче, ран ран бат ју ке’нот хајд!
врапој, врапој пор ти нук мундон т хиде.!
хехех
Pana S.P.Q.R ti si legenda covece...sekoja ti e na mesto....
...ako sakas samo prevedi mi gi poslednite dve recenici zasto ne gi razbiram..
nevernik
quote:
Originally posted by Enigma

quote:
Originally posted by nevernik

quote:
Originally posted by Ceki

Ako bese nekoj predavnik bese toa Trajkovski, koj se uplasi od zapadot, i ne dozvoli da gi zgazat site.

Kakvo delenje na oruzje, aj kazi? Na kogo mu go deleja?

Razbiras ti sto kazuvas?

Izgleda stvarno ne znaes sto se slucuvase.

Na ovoj del od forumot voopshto ne uchestvuvam, ponekogash od ljubopitnost vaka go razgleduvam i primetuvam mnogu gluposti niz nego. Ova Ceki ti go pishuvam licno do tebe bidejki me iritira edna tvoja mnogu lesno izrechena osuda a taa glasi:

"Ako nekoj predavnik bese toa Trajkovski, koj se uplasi od zapadot, i ne dozvoli da gi zgazat site".

Trajkovski ne beshe predavnik. Boris Trajkovski beshe CHESEN CHOVEK, semeen chovek, koj znaeshe shto znachi zivot, i deka zivotot ne mozhesh so nishto da go kupish. Za vremeto dodeka Trajkovski beshe pretsedatel, Makedonija go imashe najdobriot pretsedatel. Umre vo avionska nesreka, pod misteriozni i nerazjasneti okolnosti. Vechna mu pamet.


Trajkovski ja predade Makedonija.


Enigma, dali ti se imashe sretnato so Boris Trajkovski? Dali so Boris nekogash si sedela vo negoviot kabinet i ste razgovarale za Makedonija? Ova shto go velish ili e od neznaenje, ili od pogreshni informacii ili od ...
nukleus Dodeka ginea branitelite na Karpalak "precesniot" predsedatel Boris igrashe tenis so Leonid Kucma namesto da upravuva so odbrana na Makedonija koja tolku mnogu ja "sakashe".Upravuvanjeto so odbranata mu go prepushti na "bratot" Bucko a ovoj organizirashe konvoi so braniteli opremeni i organizirani od ministerot Bucko kako da odat na izlet a ne vo konflikt.
Satanico Pandemonium
quote:
Originally posted by nukleus

Dodeka ginea branitelite na Karpalak "precesniot" predsedatel Boris igrashe tenis so Leonid Kucma namesto da upravuva so odbrana na Makedonija koja tolku mnogu ja "sakashe".Upravuvanjeto so odbranata mu go prepushti na "bratot" Bucko a ovoj organizirashe konvoi so braniteli opremeni i organizirani od ministerot Bucko kako da odat na izlet a ne vo konflikt.


Od Boris nisto ne zavisese. Lichno mislam deka coekot bese chesen, znaci ne so zli nameri, no totalno izguben i vetruska. Nesposoben da vodi vo sekoj slucaj zatoa sto predstava nemase za celi i strategii. Drugite okolu nego ja vodea politikata i toj pravese kako sto ke mu kazat. Toj , poveke bese po verba. Ne znam zosto, no strasno me podseka na USA predsedatelot Bush. Imaat mnogu slichnosti so nivnata verba vo Gospod (protestantski priod) koja e pred se a se ostanato sporedno i ke se razresi po sebe si.
NACIONALIST temava e za gnasotiite na UCKovski, a ne za Trajkovski
Pana
quote:
Smrt za Komunizmot, sloboda na narodot

NACKE veke te prasav ama e mi odgovori ,zasto komunizmot go pisuvas so golema bukva k.....od neznaenje ili ......
tomislav1978
quote:
Originally posted by Pana

quote:
Smrt za Komunizmot, sloboda na narodot

NACKE veke te prasav ama e mi odgovori ,zasto komunizmot go pisuvas so golema bukva k.....od neznaenje ili ......
slasa
quote:
Originally posted by Pana

quote:
Smrt za Komunizmot, sloboda na narodot

NACKE veke te prasav ama e mi odgovori ,zasto komunizmot go pisuvas so golema bukva k.....od neznaenje ili ......pana Prasajgo kade ojdoa komunistite ?

Do vcera site Bea komunisti . Dali toj narod sto ziveese vo komunizmot i sto bea komunisti umrea , ako site se umreno od kade noiknaa ovie partii vo MK sigurno padnaa novi lujge od nekoja planeta
marko_polog Ne znaci deka site bile, ne znaci deka nemalo Makedonci sto ne znaele koj go ubival mojot Narod bidejki se borele i zelbata im bila da ja vidat Makedonija kako Samostojna Drzava, toa se placa so dupla kamata, ama tesko so ovoj Narod bez Nacionalno cuvstvo.
Skoro cela familija mi se komunisti, ama ne se komunjari, ja znaes li razlikata?
tomislav1978
quote:
Originally posted by marko_polog
Skoro cela familija mi se komunisti, ama ne se komunjari,

Pa Naci ne veli smrt za komunjarite tuku smrt za komunizmot,tuka spagja i tvojata familija togash
intel Nacionalist, procitaj gi pravilata za postavuvanje potpis. size=1
marko_polog Tomce,

Mojot post ne bese nametnat za tebe, ama cim se najde ke ti kazam samo deka ti spadjas i toa sigurno vo komunjarite.
tomislav1978
quote:
Originally posted by marko_polog

Tomce,

Mojot post ne bese nametnat za tebe, ama cim se najde ke ti kazam samo deka ti spadjas i toa sigurno vo komunjarite.

Ja znam za kogo bese namenet postot, no se zapocna so "Smrt za Komunizmot"(sto logicno znaci i smrt za komunistite), a ti Markoce samiot kaza deka potekuvas od komunisticko semejstvo, i ubo e so se gordees so toa
Pana
quote:
Ne znaci deka site bile, ne znaci deka nemalo Makedonci sto ne znaele koj go ubival mojot Narod bidejki se borele i zelbata im bila da ja vidat Makedonija kako Samostojna Drzava, toa se placa so dupla kamata, ama tesko so ovoj Narod bez Nacionalno cuvstvo.
Skoro cela familija mi se komunisti, ama ne se komunjari, ja znaes li razlikata?

Neverovatno....elementarno nepoznavanje na pravopis i gramatika....kako li pominal ovoj covek od treto vo cetvrto oddelenie....
mislam,navistina,daj be iznenadite negogas vie od DPMNE so nekoj popismen covek na forumov....


marko_polog Koj te izlazal deka sum clen na VMRO?

A ti malce da pazis kako se obracas, madinja imate samo po forumi?
kazano imam samo edno da vi dopolnam vo muabetov.nikoj ne e budala da ne saka golema i samostojna makedonija.no bidejki okolnostite ne dozvoluvale i sega ne dozvoluvaat da se prosirat granicite na makedonija, treba da mu bidime blagodarni na komunistite vo toa vreme sto se soglasile da ja napravat makedonija federalna edinica na jugoslavija.jas ne znam vie vmrovcite so tresite gluposti deka tie se krivi za ova za ona.....plus toa i vasite roditeli a i postarite od nas porano odele so petokraka na celo i peele komunisticki pesni.
nukleus Ima dosta vistina vo tvoite zborovi tane,dosta vistina koja nekogo ovde go boli zatoa shto vistinata moze da bide mnogu pobolna od lagata.Tuku temata beshe za Bucko i negovite lagi.
concrete
quote:
Originally posted by tane komita

.................................Се ближат изборите - тешко нам!!!???? со вакви магариња, Прилеп на пазар не се оди.


I ja velam isto , ni na pazar, ni na izbori....toj den najdobro na ladno pivo , a toa magarinjata za tutkal ke gi bide,...........:):):)!!!
Pana
quote:
toj den najdobro na ladno pivo

..e mnogu ubavo gi ucis...
tane komita
quote:
Originally posted by nukleus

Ima dosta vistina vo tvoite zborovi tane,dosta vistina koja nekogo ovde go boli zatoa shto vistinata moze da bide mnogu pobolna od lagata.Tuku temata beshe za Bucko i negovite lagi.


Не заминав многу далеку од темата, згрешив само кога ги набројував.

Требаше да почнам со Владо...., ама така ќе беше обратно броењето, почнав со ред од почеток и кој како лаги додаваше(во меѓувреме измешај ги и останатите споменати - втората екипа од позадина).

Се разбира дека последниот (Владо) најмногу се искачи на скалата, а плус има уште и време тој бонус да го зголеми.

Арно ама, пилињата на есен се бројат, нему уште сега му се изброени (не само нему туку и на целата екипа) и тоа ме радува - од една страна,
од друга страна кажи ми КОЈ е следниот???!!- тоа е проблемот, тоа најмногу ме загрижува.
Не ме загрижува каква ќе биде бојата - црвена или сина, ме загрижува човекот кој ќе биде избран - неман избор, ако не гласам за него, други ќе го изгласаат и пак да биде исто.

Народот рекол - „од каменово на грегорово“.

Во Македонија народот останува ист - само политичарите се менуваат.

Што се однесува до мене, Јас бев за тоа да кога се вадеше петокраката од македонското знаме - да се стави ЛАВОТ - тој е хералдички грб и се ќе беше во ред на задоволство на сите македонци - црвено (алово) знаме со „лавче“. Од глупи политичари и тоа пропадна.

f9 Tane ,Vmro-Dpmne ne ja osnovaa Komunisti.Toa e laga koja se siri dolgo vreme.Vreme e da zapre.Drugo e prasanjeto so ufrluvanjeto na kadri otkoga Dosta gi zede koncite vo svoi race
pa pocna da nametnuva precedateli po komitetite so provereno komunisticko pedigre.
Pana
quote:
nametnuva precedateli po komitetite so provereno komunisticko pedigre.

..abe ne zaebavaj
f9 He,he,he...eve Pana sega ke kazuva koj od kade i kako.Pa ne znaesh...kako i mnogumina ovde.Prvo vo pocetok Vmro-Dpmne nemase precedateli na komiteti tuku VOJVODI.Vo Ohrid vojvoda bese Kole Bikceto,koga Dosta dojde si go stavi provereniot kadar Ljambe Arnaudov,togasen direktor na Ohridska Trgovija(Koja ja nacisto kolabrira i zakopa za sekogash)proveren kadar na SDSM-zosto i kako ako sakash mozam da dadam obrazlozenie .Nego go nasledi Romeo Dereban-prasaj koj bese i shto funkija imase vo SDSM bash pred da stane precedatel na Opshtinskiot komitet na Vmro-dpmne.Taka da ne se izvrtuvaat tezite koj bil i koj postanal i koj stvoril i koj rastvoril.A Kole Vojvodata i Komitite kako Tane Markoski(drzacot na govori) se uste si se onie istite pijanicishta galamdzii i prostaci...a i glupavi za visoka politika.
f9 I nemoj da mi sporis za nisto.Vojvodite bea mnogu opasni za vlasta.Koga Kole resi da gi spreci JNA da gi zemat brodovite-Kiro pregovarase so Kole ,a ne so Ljupco,koga Kole i Crnomarov resija da go spustat znameto pred sobranie(so petokrakata)nikoj ne im mozese nisto-bea opasni zatoa sto ne fermaa nikoj pa nitu Ljupco.
Poveketo od niv bea ultranacionalisti i Makedonsiti koj go velicea istoriskoto minato vklucuvajki go i Aleksandar Makedonski.Vo toa vreme Vmro-Dpmne bese cisto Makedonisticka opcija so ultra nacionalisticki pogledi.Od tuka i dojde pritisokot za znameto so 16 kraci da postane i drzavno.Koga Dosta gi eliminira ovie Vojvodi od site opstinski komiteti se smena i politickata opcija vo koja im se dade prostor i na Bugarofilite,Mpo vcite i dr.
Sto se odnesuva za idejata za sudenite za Vmro,postojat dve krajnosti koj vo 1949 bea izmesani.Vo isti kos bea stavani i Makedonistite i Bugarofilite,no brojot na Bugarofilite e daleku zanemarliv so onoj na makedonistite.Pa od Asnom polovinata li mislite deka bile bugarofili?
Nekoj treskaat a mnogu malku znaat.
Pana
quote:
Romeo Dereban

......pa ovoj ne li bese gradonacalnik na Struga od VMRO-DPMNE....
..a za brodovite..hiiii......hiiiii....hiiiiiiii kakvi brodovi be u ohridsko ezero ...ebale te brodovi,ne zaebavaj......
inaku Kole bikceto bese onoj kopukon sto sakase da vleze u makedonska televizija po urnekot na romancite ama go zgrbavija od kutek i si legna na brasno.....
f9 Ne ovoj e od Van-dam(Vangel Naumoski) sin mu...ova bar kolku da se vidi deka mnogumina vlegoa po direktiva.
Kakvi takvi-vojnite brodovi bea pricina Kiro Gligorov i Kole Veljanoski da pregovaraat.Ne se sekjavam da Kole jadel kjotek tuku dobro se sekjavam deka bese primen od direktorot na MRT na koj mu gi izlozija ultimativnite baranja,koj bea prifateni.
Pana
quote:
ultimativnite baranja

....a koj bea tie ziti se......se sekavas ili samo taka lupna....
f9 Pa samo edno ne bese prifateno...site na IC so preziminja da bidat otpusteni-samo toa go odbija.
Pana ne,ostaj ti sega toa...kazi sto bese prifateno ako znaes....
tane komita
quote:
Originally posted by f9

Tane ,Vmro-Dpmne ne ja osnovaa Komunisti.


Знам дека ВМРО-Дпмне не ја основаа комунисти. Напомнав дека меѓу основачите имаше и луѓе кои уште им стоеше белегот од петокраката на главата.

Реков дека ги знам лично и тврдам дека е точно, (не би сакал да споменувам имиња - не заслужуваат). Таквите не се ни комунисти ни вмро-овци.

Што се однесува до „Голи оток“ - таму најчесто беа затворени комунистите(од комунистите), или некој што не бил виновен ама поткажан - накодошен од комшијата.
Pana
quote:
Што се однесува до „Голи оток“

..aj sega,kaj ja svrti rabotava komito,komito.....
..da ne znaes nesto za "Ramstor" da kazes...
ZooGraf f9,
Romeo Dereban e sin na Vangel Dereban?
f9 E pa star sum...greska vo cekori.Na mestoto na Romeo Dereban trebase da go kazam Rubens Naumovski.A za Dereban zlataron ne znam...sto vrska ima so onoj Struzanecot-za koj ama nisto ne znam.Za Rubens znam deka bese vo SDSM i kako nivni kadar dojde za precedatel na OK na Vmro-Dpmne
koga Ljambe se vivna vo visochinite...
ZooGraf
quote:
Originally posted by f9

E pa star sum...greska vo cekori.Na mestoto na Romeo Dereban trebase da go kazam Rubens Naumovski.A za Dereban zlataron ne znam...sto vrska ima so onoj Struzanecot-za koj ama nisto ne znam.Za Rubens znam deka bese vo SDSM i kako nivni kadar dojde za precedatel na OK na Vmro-Dpmne
koga Ljambe se vivna vo visochinite...


F9, ti prativ email.
intel f9 sega procitaj go mailot, pa odgovorimu na zoograf so quote deka si go procital i si mu odgovoril;)))
NACIONALIST UCKovski ke gi zgolemel penziite za 10%, a ekspertite se prasuvaat, kakva e i ovaa laga, od koj budzet gnasata ke gi zgolemi penziite
nukleus Pa ke go zgolemi budjetot od 1 700 000 000 evra na 2 000 000 000 znaci na dve milijardi za da vi se razjasni i moze komotno da im gi zgolemi penziite,toa e barem lesno neli?:)
tane komita [quote]Originally posted by Pana

Во право си.
Сакав само малку да ја „спуштам топката“, премногу се плукаме меѓу себе.
Но сите работи не беа така „црни од поцрни“ како некој сака да ги прикаже.
„Можеби“ сум најстариот член на форумов кој многу одамна памти и работите не ги знае од „рекла - казала“.
Живеам во таква околина каде скоро се’ се знае и се доживува.
Секое време и бреме со себе носи и „колатерална штета“ а сигурен сум дека ги знаеш последните во овој век...2001 и после неа.
Се’ е политика а политиката е - курва (проституцијата е занает и ќе ги навредиш проститутките ако им речеш дека се „курви“).
За да не „забегам“ од темава ќе го кажам следното:
Кога гледам ТВ и ако на екранот се покаже Владо, одма го менувам тв каналот затоа што знам дека само што ќе зине ќе излаже. Доста ме лажеше и како што е изреката „ако ме заебеш еднаш ти си крив, а ако ме заебеш втор пат јас сум крив“- затоа не сакам да го слушам а не и да го гледам..., а за пензиите - ете, не сум го слушнал...
Pana
quote:
[quote]Originally posted by Pana

Во право си.

Taka nego kako!Pana e sekogas ili skoro sekogas vo pravo....
dejan
kazano abe koga ce go nacekas gruevski go gledas do kraj oti mnogu ubavo zboruva???em lazi em ne znae da zboruva.na miting vo Prilep kazuvase deka dosol oti ima picina (pricina) a bitola bil gad nad gadovite (grad nad gradovite). i aj kazi kako da go slusam.treba da ne go ostavaat da se pojavi na tv oti i mali deca gledaat pa gresno ce go razberat :)))))
tane komita
quote:
Originally posted by kazano

abe koga ce go nacekas gruevski go gledas do kraj oti mnogu ubavo zboruva???em lazi em ne znae da zboruva.na miting vo Prilep kazuvase deka dosol oti ima picina (pricina) a bitola bil gad nad gadovite (grad nad gradovite). i aj kazi kako da go slusam.treba da ne go ostavaat da se pojavi na tv oti i mali deca gledaat pa gresno ce go razberat :)))))


Млад е и убав!!!???
Арно ама, природата си поиграла со него во однос на зборувањето, ама таа не е крива за лажењето.

Слушај го исто како јас што го слушам Владо...

sardaukar
quote:
Originally posted by Enigma

quote:
Originally posted by nevernik

quote:
Originally posted by Ceki

Ako bese nekoj predavnik bese toa Trajkovski, koj se uplasi od zapadot, i ne dozvoli da gi zgazat site.

Kakvo delenje na oruzje, aj kazi? Na kogo mu go deleja?

Razbiras ti sto kazuvas?

Izgleda stvarno ne znaes sto se slucuvase.


Na ovoj del od forumot voopshto ne uchestvuvam, ponekogash od ljubopitnost vaka go razgleduvam i primetuvam mnogu gluposti niz nego. Ova Ceki ti go pishuvam licno do tebe bidejki me iritira edna tvoja mnogu lesno izrechena osuda a taa glasi:

"Ako nekoj predavnik bese toa Trajkovski, koj se uplasi od zapadot, i ne dozvoli da gi zgazat site".

Trajkovski ne beshe predavnik. Boris Trajkovski beshe CHESEN CHOVEK, semeen chovek, koj znaeshe shto znachi zivot, i deka zivotot ne mozhesh so nishto da go kupish. Za vremeto dodeka Trajkovski beshe pretsedatel, Makedonija go imashe najdobriot pretsedatel. Umre vo avionska nesreka, pod misteriozni i nerazjasneti okolnosti. Vechna mu pamet.


Trajkovski ja predade Makedonija.

Трајковски и Георгиевски, Црвенкоски и Бучковски ја предадоа Македонија.
intel
quote:
Originally posted by tane komita

abe koga ce go nacekas gruevski go gledas do kraj

Млад е и убав!!!???


Aham, Bash makedon pishuvashe na nekoj forum za ljubov i sex deka imal mnogu ubavi crti na gazot.
NACIONALIST
quote:
Originally posted by intel

Aham, Bash makedon pishuvashe na nekoj forum za ljubov i sex deka imal mnogu ubavi crti na gazot.

predlagam WARNING za administratorov
Makedon-666 smrt na komunistite! da zivee slobodna i nezavisna makedonija!
Makedon
quote:
Originally posted by Makedon-666

smrt na komunistite! da zivee slobodna i nezavisna makedonija!


kamo sreka da bea ovie od SDSM komunisti; ke mislea na narodot i drzavata. Ova se neokomunisti, grabalisti i antimakedonci. Najlosa kombinacija.
intel Trendafil e komunist..ex..dodusha
Makedon
quote:
Originally posted by intel

Trendafil e komunist..ex..dodusha


Pa i Goce Delcev bese Socijalist sto bese vo tie vreminja ramno na komunist, ama mislese na MAkedonija. Segasnive "komunisti" mislat kako poveke da si go napolnat dzepot, a Makedonija da ja albaniziraat, zosto mnogu od niv se pravoslavni Toski (demek Vlasi).
slasa
quote:
Originally posted by Makedon

quote:
Originally posted by Makedon-666

smrt na komunistite! da zivee slobodna i nezavisna makedonija!


kamo sreka da bea ovie od SDSM komunisti; ke mislea na narodot i drzavata. Ova se neokomunisti, grabalisti i antimakedonci. Najlosa kombinacija.


da de nie zemame letno vreme zbirame slivi i si varime rakija i se se pijanime site sne pijanoici za razlika od vas Norkomani sto svercuvate Norkotika i go truete mladezot i mu gi zemate poslednite paricki so norkotikata pa na kraj ke pokazete dobar rezultat ,

Mafijaska rabota svakavi cast
Makedon
quote:
Originally posted by slasa

quote:
Originally posted by Makedon

quote:
Originally posted by Makedon-666

smrt na komunistite! da zivee slobodna i nezavisna makedonija!


kamo sreka da bea ovie od SDSM komunisti; ke mislea na narodot i drzavata. Ova se neokomunisti, grabalisti i antimakedonci. Najlosa kombinacija.


da de nie zemame letno vreme zbirame slivi i si varime rakija i se se pijanime site sne pijanoici za razlika od vas Norkomani sto svercuvate Norkotika i go truete mladezot i mu gi zemate poslednite paricki so norkotikata pa na kraj ke pokazete dobar rezultat ,

Mafijaska rabota svakavi cast


Ne me cudi sto drzavava sekogas ni ide NADOLU vo propast, koga Branko e na vlast. Citajki te tebe, isto ko Branko da go slusam.
slasa pa normalno deka imame isto mislenje so Brane zaedn osne skoro porasnati . i ostaj toa duri i Bratucedi

krvta voda ne se pravi
Makedon
quote:
Originally posted by slasa

pa normalno deka imame isto mislenje so Brane zaedn osne skoro porasnati . i ostaj toa duri i Bratucedi

krvta voda ne se pravi


Jadna Makedonija so "Makedonci" kako Vas. Da ne zboruvam za intelegencijata i sposobnostite ostanati
slasa
quote:
Originally posted by Makedon

quote:
Originally posted by slasa

pa normalno deka imame isto mislenje so Brane zaedn osne skoro porasnati . i ostaj toa duri i Bratucedi

krvta voda ne se pravi


Jadna Makedonija so "Makedonci" kako Vas. Da ne zboruvam za intelegencijata i sposobnostite ostanati


Makedonija ke bide vistinski jadna cim vie dojdete na vlast . i kamenjata ke pocnat da placat
Makedon Kamenjata veke proplakaa od 2002 godina navamu. Duri i asfaltot proplaka od toa sto zemjodelcite gi isturaat posevite po patistata, oti Vladata im ja unisti prodazbata i ne gi podrzuva kako ostanatite drzavi sto gi podrzuvaat svoite zemjodelci. Jadno, navistina zalno.
slasa
quote:
Originally posted by Makedon

Kamenjata veke proplakaa od 2002 godina navamu. Duri i asfaltot proplaka od toa sto zemjodelcite gi isturaat posevite po patistata, oti Vladata im ja unisti prodazbata i ne gi podrzuva kako ostanatite drzavi sto gi podrzuvaat svoite zemjodelci. Jadno, navistina zalno.


za ova sto go napisa SUPORT

ali za ova ne e kriv Branko kako predsedatel na drzavata
intel Kriv e Tantaro' sto gi laze zemjodelcite, ama koga se ovci pa na svoja steta go slusaat koj im e kriv.
Makite na zemjodelcite im se kako melem na rana ova dpmnovcive, em gi mestat em profitce partisko si pravat i bez ni malku sram griza na sovest pred niv izleguvaat recisi so uplakani lica da im kazat "ete vi go sdsm".
Znaci poskapana partija od toa DPMNE zdravje.
Makedon
quote:
Originally posted by intel

Kriv e Tantaro' sto gi laze zemjodelcite, ama koga se ovci pa na svoja steta go slusaat koj im e kriv.
Makite na zemjodelcite im se kako melem na rana ova dpmnovcive, em gi mestat em profitce partisko si pravat i bez ni malku sram griza na sovest pred niv izleguvaat recisi so uplakani lica da im kazat "ete vi go sdsm".
Znaci poskapana partija od toa DPMNE zdravje.


Ajde sega Tanataro e kriv. Pa toj li e Vlada da obezbedi subvencii za zemjodelcite, toj li e vlada da go potiknuva izvozot i da naoga pazar za svoite proizvodi?
intel Toj e opinok koj gi potiknuva zemjodelcite(del) da ne se soglasuvaat so ona sto im go nudi vladata. Na site im cini samo na tantarovata grupa ne im cini-toa se onie za koi pisuvas pogore.
NACIONALIST
quote:
Originally posted by slasa


krvta voda ne se pravi
KRV I DUSA RASIPANA
Makedon-666 ЗАТОА ЗНАЧИ ТИ slasa ТОЛКУ СИ ГО БРАНИШ БРАНКО-СРАНКО,ОТИ РОДА ТИ БИЛ ,АМА ДА ЗНАЕШ ДЕКА ПОРАСИПАН ЧОВЕК ОД НЕГО НЕМА НИКАДЕ ВО СВЕТОТ.ОН Е ЦРНА ОВЦА ВО БЕЛО СТАДО,КАКО ШТО СИ ТИ НА ФОРУМОВ-СИТЕ СЕ ПРОТИВ ТЕБЕ,НЕ МОЖЕШ ДА СЕ СВЕСТИШ
xokaido
Makedon-666 slasa смешен си ми еве го твојот братучед lol :)))
slasa
quote:
Originally posted by Makedon-666

slasa смешен си ми еве го твојот братучед lol :)))


kaj ne najde ova letoska vo Slatino koga pievne