Domakini "so prst pokazani"

Domakini "so prst pokazani"
nukleus
 
Kolku moze da bide moron eden premier i da se spushti na tolku nisko nivo so shto ke se fali samiot sebe za uspesite i cesnosta od koja nikoj nema nikakvo fajde osven samiot toj i negovite "tinkaci" mozeme da vidime od izjavata na mitingot vo Brod i Samokov.Ova samo Bucko go moze i nikoj drug koga na ocigled od site nie toneme vo beda i bezizleznost a toj izjavuva deka ni bilo ubavo:

-Носител во првата изборна единица ќе биде претседателот на СДСМ Владо Бучковски, најави тој самиот завчера за време на престојот во Македонски Брод и Самоков. Лидерот на социјалдемократите нагласи дека на 28 мај во Куманово ќе се одржи Конвенцијата на коалицијата „За Македонија заедно“, каде што ќе се промовираат кандидатските листи за пратеници.
- Во првата изборна единица имаме реални шанси и уверен сум дека ќе победиме - изјави Бучковски запрашан за очекувањата од текот на кампањата за парламентарните избори.
За користењето на средствата од буџетот во инфраструктурни проекти тој нагласи:
- За разлика од ВМРО ДПМНЕ и нивните истомисленици, кои се крадци и арамии, ние од СДСМ сме домаќини. Груевски беше министер за финансии, го чуваше буџетот за кој ветија дека ќе внесат милијарда долари, но не само што неа ја немаше, туку имаше голема финансиска дупка во буџетот, а нејзин чувар беше токму Груевски. Како што му лета умот, тој ќе не врати во 2001 година. Ова верувам дека граѓаните на Република Македонија нема да му го дозволат - рече Бучковски.
Vo kratki crti:-jas ke prodolzam da ve klecam a vie ke vrishtite od zadovolstvo!(abe gospod da cuva i da brani od vakvi licemeri i lazgovci).
Aleksandra Izjavka kako izjava. I ednite i drugive ke si se peckaat pred izborite, toa e sosema normalno. I shto sega ocekuvas da ti se kaze nukleus? Znaeme deka ne gi sakas SDS, Buckovski i ostanatite, i baras da te podrzime vo kritika na Buchko ili? Nekoja izjava koja mene licno nisto ne mi menuva... so kazal, kako kazal.
nukleus Ako si sedime mirno i ako ne protestirame toa znaci deka se soglasuvame so negovite moronski izjavi zatoa shto toj seushte e premier na Makedonija.
Aleksandra
quote:
Originally posted by nukleus

Ako si sedime mirno i ako ne protestirame toa znaci deka se soglasuvame so negovite moronski izjavi zatoa shto toj seushte e premier na Makedonija.


Znaci jas sto sedam mirno se soglasuvam spored tebe? Abe ednostavno stavam IGNORE na takvi Ako toa e tvoj nacin...Let it be my friend.
јузер Koi se tie domakjini, nnukleus ne go citam zasto sum pod dejstvo na alkohronik i zatoa sum openminded in the moment :)_
nukleus E pa domakini se "deckite" od SDSM&Co. koj mozat da se pofalat i so vakvo domakinsko rabotenje:

-СТРУМИЦА - Гневен и разочаран, Петре Велков, земјоделец од струмичкото село Бориово, завчеравечер сред село истури два тона краставици и ги згмечи со сопствениот трактор откако прекупците сакале да му ги откупат по цена од 3 денари за килограм. „Два дена јас и жената ги беревме, ги редевме и ги пакувавме во вреќи и пет дена молев некој да ми ги откупи, а кога дојдоа трговците, ми ги бараа за 3 денари. Велат, ако сакаш - добро, ако не - нека ти стојат. Јас по таа цена не ги давам, затоа што не е исплатливо. Ќе дојдат струјата да ми ја исклучат, не ми е платена веќе две години, а планирав да платам со парите од краставиците. Но, и од нив не успеав да ги соберам. Ова е невидено понижување за мене, да работиш, а пари да немаш“, вели револтираниот Петре.
NACIONALIST
quote:
Originally posted by nukleus

E pa domakini se "deckite" od SDSM&Co. koj mozat da se pofalat i so vakvo domakinsko rabotenje:

-СТРУМИЦА - Гневен и разочаран, Петре Велков, земјоделец од струмичкото село Бориово, завчеравечер сред село истури два тона краставици и ги згмечи со сопствениот трактор откако прекупците сакале да му ги откупат по цена од 3 денари за килограм. „Два дена јас и жената ги беревме, ги редевме и ги пакувавме во вреќи и пет дена молев некој да ми ги откупи, а кога дојдоа трговците, ми ги бараа за 3 денари. Велат, ако сакаш - добро, ако не - нека ти стојат. Јас по таа цена не ги давам, затоа што не е исплатливо. Ќе дојдат струјата да ми ја исклучат, не ми е платена веќе две години, а планирав да платам со парите од краставиците. Но, и од нив не успеав да ги соберам. Ова е невидено понижување за мене, да работиш, а пари да немаш“, вели револтираниот Петре.

ova e zasluga na premierot UCKovski, ako vi e ubavo vaka, PAK DA GLASATE ZA NEGO.
pozdrav
nukleus Vo vremeto na Gvujo se gazea lubenici cinam,ama sepak narodot izleze na glasanje kako shto ke izleze i sega.