Новите имиња на Србија и Црна Гора :)

Новите имиња на Србија и Црна Гора :)
јузер
 
Се ближи моментот кога независна Црна Гора треба да биде примена во Обединетите Нации. Но, во исто време ми текна дека ние имаме планина која се вика Скопска Црна Гора. Значи ќе мора друго име да си одберат, некоја референца или слично.
И така доаѓаме до моментот за избор на новото име на Црна Гора.

А Србија се знае како ќе се вика, нема тука дилема, ќе се вика "Србија без Црна Гора".
Aleksandra Nema vrska toa shto nie si imame Skopska Crna Gora.

Crna Gora treba da si se vika Crna Gora, odnosno Montenegro. A nie treba da si bideme samo Makedonija, odnosno Macedonia.
vancom18 eh, da moeshe izvesnata nad mene da sfati deka se raboti za parodija...
Aleksandra
quote:
Originally posted by vancom18

eh, da moeshe izvesnata nad mene da sfati deka se raboti za parodija...


A da svati izvesniot nad mene deka toa e moj post. Ako imas svoe mislenje za temava kazi si go.
TimeHacker pa bi trebalo sve da ostane kako so e primer : srbija ke ostane srbija samo bez crna gora.. a crna gora kako nezavizna ke bide pod toa ime.
Titan Moze i vaka:

Srbija bez Crna gora

Crna gora bez Srbija

:-)
TimeHacker ahhahha epa bash taka e sea ;)