Машки Биолошки Часовник

Машки Биолошки Часовник
Unreal
 
Машки биолошки часовник
Машката плодност по 40-годишна возраст покажува знаци на слабеење на ист начин како што и способноста на жените да затруднат по 35 години значително се намалува, порачуваат научниците од францускиот национален институт за здравство.

Истражувањето спроведено на повеќе од 2.000 двојки кои биле на третмани за плодност покажало дека обидите за затруднување во 70% имале многу помали шанси да успеат доколку мажот бил постар од 40 години отколку ако бил помлад од 30, без разлика на возраста на жената.

Докторите ги предупредуваат двојките кои го одлагаат правењето деца дека при донесување на одлуката треба добро да размислат за својата возраст. Иако до сега беше познато дека постарите мажи имаа помали шанси да станат татковци сепак не беше точно одредена нивната приближна возраст. Според научниците главна причина за тоа е послабиот квалитет на спермата кај постарите лица.

Дечки не се заебавајте, размислете добро и фрлете се на работа
slasa ova ne tocno jas sum preku 40 i ko zajak ne se odeluvam od ponezniot pol se sto ke mi padne pri raka negde do 70 ke vozam
Unreal
quote:
Originally posted by slasa

ova ne tocno jas sum preku 40 i ko zajak ne se odeluvam od ponezniot pol se sto ke mi padne pri raka negde do 70 ke vozamАбе сласа, муабетот е за правење деца, а не колку пати ќе го истуриш
slasa
quote:
Originally posted by Unreal

quote:
Originally posted by slasa

ova ne tocno jas sum preku 40 i ko zajak ne se odeluvam od ponezniot pol se sto ke mi padne pri raka negde do 70 ke vozamАбе сласа, муабетот е за правење деца, а не колку пати ќе го истуриш
abe razbrav sto e ama pustoto sekogas koga ke go isturam negde niknuva dete , nema vrska starost .
The_Crow ahahaha slasa support i jas nekako kako tebe razmisluvam steta sto nemam 40 ili poveke mislam deka tie godini najmnogu mi odgovaraat na karakterot.
Unreal
quote:
Originally posted by The_Crow

ahahaha slasa support i jas nekako kako tebe razmisluvam steta sto nemam 40 ili poveke mislam deka tie godini najmnogu mi odgovaraat na karakterot.


Немој така бе, ам ко ќе напрајш 50-60 здравје боже ќе бараш да ти се вратит умот од 7-мо одделение
Еве јас имам решено да не пораснам
Dalibor_1988 Abe decki rokajte dodeka mozete
BorisVM
quote:
Originally posted by slasa

quote:
Originally posted by Unreal

quote:
Originally posted by slasa

ova ne tocno jas sum preku 40 i ko zajak ne se odeluvam od ponezniot pol se sto ke mi padne pri raka negde do 70 ke vozamАбе сласа, муабетот е за правење деца, а не колку пати ќе го истуриш
abe razbrav sto e ama pustoto sekogas koga ke go isturam negde niknuva dete , nema vrska starost .


Haha, Slave be Kondom za Svaki Dom ne vikaat za dzabe. :)
The_Crow Boris ama znaes kako vikaat Kondom za svaki dom ali sto ke se sluci ako ne daj boze pukne slaba guma nekvaliteten materijal odstoeni vo trafikata moze svasta da se desi. Ja bi rekol dijafragma za zenskata nema posigurno ili ampuli pa so znajte prajte valkajte se u pesokot :))
dbk
quote:
Originally posted by The_Crow

ahahaha slasa support i jas nekako kako tebe razmisluvam steta sto nemam 40 ili poveke mislam deka tie godini najmnogu mi odgovaraat na karakterot.


Aco ACO Acoooo se bi dal da sum sega 20 setina a ti sakas 40 da bides aman bre