Ден на култура

Ден на култура
ozonce
 
Неготино
петок 09.06
трибина - „Културна политикаи нејзините етички вредности“
филм - ревија на кратки документарни филмови
театар - фатална опсесија

сабота 10.06
изложба на етнолошки творби
традиција и обичаи - сценски настап (стари носии и копаничарство)
ликовна уметност - изложби
мјузикл


И главното на денот концерт на ФОЛТИН на градски плоштад во Неготино, организатор ЗГ Неготински круг


Секој член и посетител на форумот го поканувам на добра забава наредниот викенд во Неготино.
јузер Пи па ла па па та.. :)
Фолтин се закон, ќе идат и на Exit фестивалот. Браво озонче за организацијата.
Многу сакам да дојдам, само да најдам компанија за до таму.

Облаците и небото се море немирно ла ла ла ла ла ла ла ла.. :)
Tanja19 eee bash sega gi slusham FOLTINsuper se...
shteta sho ne mozam da idam da gi islusham vo zivoa mnooooogu sakam
vakvi raboti porano se kazuvaat!!!
TimeHacker daleku mi se zs ke odev,zdravje ke idet nekogas poblisku
ozonce Koncerot ke bide pokrien so audio i video snimka, taka da ke izdadime potoa (zdravje) CD so pesnite od nastapot i normalno DVD od zurkata...
DeBaLyLyt zdravo so praete a da me pokanish taka i mene tamu a?
:)
kaj si be ti
c c c c
ke se sarame
jas nesto barav na net i ja otvaram vaa strana i gledam ozonce
aaaaa
ja deka si bil ako ako
bidi mi pozdraven