Комбинирана приказна

Комбинирана приказна
Mara
 
Ајде дечки, време е за нова игра...ќе правиме долга приказна од зборчиња и слики.

Правило 1 - Секој што игра има можност да стави МАКСИМУМ ТРИ ЗБОРА или ЕДНА СЛИКА....ама да има некоја поврзаност со претходните три збора или со сликата.

Правило 2 - Сакам сите да играме....СИТЕ!


Играта ја почнувам јас....и со слика и со три збора...а вие бирајте си дали ќе продолжите со 3 збора или само со слика.


Кога иде лето - -

macswiss
Mara си го одрав........
јузер купаќот гаќот на.......
Aleksandra kupachot gachot na desnata strana...
Mara си ја покажам.......
Mara
јузер Шпела зашлајфува во...
Mara малку ќе ме.....
Aleksandra ednata...
Aleksandra Boli....
јузер болвата во увово...
Aleksandra I zatoa sega ke treba da...
Tanja19 ...od povekjeto moi sposobnosti
Tanja19 ...na pr:elasticnost i...
јузер еластичност (по физичко) и...пластелинчност по ликовно..
Mara сфатив дека не....
Aleksandra ne ne biva za ziv....
Unreal курац, а сите пак...
macswiss taka lizgajki se...
macswiss kroevme plan kako...
Aleksandra Kako da se...
macswiss
Aleksandra i posle toa...
macswiss vlegovme u kola...
Aleksandra i vidovte deka
Mara
Aleksandra Beshe opuleno nakaj...
Nina87 tvojata leva strana...
Tanja19 ..a negova desna i...
Aleksandra taka oni povtorno....
Mara
Aleksandra I nego pochna da i se...
Mara

Aleksandra I posle Yoga ona...
Nina87 Otide da se...
Aleksandra Depilira i da se....
Nina87 Istushira koga...
macswiss vide deka ima....
Aleksandra malkucka lufta za
Natasa kafe pauza
macswiss ama kaficot beshe...
Natasa kaficot e poln so ljuge koi.....
Aleksandra Ona nemozeshe da se podnese...
macswiss oti beshe mnogu...
Aleksandra Umorna od...
macswiss
Aleksandra Ova koga go vide eden....
Natasa decko....
Aleksandra Vednash reche da...
Mara
Aleksandra Ona vednash go....
Mara зеде цвеќето и.......
macswiss i taka dvajcata...
Aleksandra Otidoa da....
јузер продаваат цвеќе на....
Aleksandra Mesto kade shto...
Natasa Nema mnogu guzva i......
Aleksandra Koga odednashka im se...
јузер испречи цвеќарката во...
beti869 momentot koga (pod)cveketo pocna da raste
Natasa nesto cudno koe licese na......
macswiss
beti869 I sirese opojna mirizba(miskoina mirisa)
Natasa Ti mac druga slika nemozese posaglam da najs tuk ovaja so da recam sea
kaktusite bea vo forma na..........
macswiss
quote:
Originally posted by Natasa

Ti mac druga slika nemozese posaglam da najs tuk ovaja so da recam sea
kaktusite bea vo forma na..........

z'sh more,sho im fali? kaktusi ko kaktusi-zdravi, pravi....
ja ne znam na sho ti lichat
Natasa na cveke so dve topki od strana koi sluzat za......
Aleksandra I koga go vide ona ova...
macswiss ...pochna da vrishti...
Aleksandra Posebno koga...
Natasa Imase sto da vidi i.......
macswiss se frli vrz nego...
Natasa ama nesto go.....
macswiss bocna preku pantaloni...
Aleksandra I naednash pocna...
Natasa place i......
macswiss da se moli...
Aleksandra zatoa shto kade i da e...
Natasa ke napravi......
macswiss mnogu golema glupost...
Tanja19 i zatoa reshi....
Aleksandra Sama da se...
Natasa izvadi od takvata......
Nina87 ...nikakva situacija..
macswiss koja za nea beshe...
Natasa nepodnosliva i taa resi.......
Nina87 ...deka treba od...
Mara