55 Факти што мора да ги знаете за секоја жена!!!

55 Факти што мора да ги знаете за секоја жена!!!
Unreal
 
55 факти што морате да ги знаете за секоја жена
• Девојките секогаш имаат некакви проблеми, како главоболка, грчеви и слично. Запомнете: без разлика колку и е тешко на крајот таа ќе ве надживее.
• Накит. Сега засекогаш знаете што да и купите за поклон.
• Вашите колешки се обземени со фактот дека во просек тие земаат помалку плата од мажите - а фактот што имаат помалку прекувремена работа и што добиваат трудничко е беспредметен во расправата.
• Најбезболен начин да завршите некоја кавга е - таа да победи.

• Случаен секс има многу поголеми шанси да заврши со бременост, бидејќи жените имаат највеќе секс кога се најплодни.

• Жените сакаат вие да возите, дури и ако колата е нивна.

• Таа се уште ги чува писмата и честитките од претходните дечковци.

• Вашата девојка повеќе сака да добие поклон од 100 долари од позната продавница отколку од 500 долари од некоја ш продавница. Зошто? Затоа што другарките ќе ја прашаат од каде си и го купил.

• "Ако ти го дадам бројот во петок, тогаш најголеми шанси за состанок има ако се јавиш во вторник или среда. Понеделник е премногу очајно а четврток е премногу доцна," Клер 27.

• Сликата на вашите чорапи и долна облека е анти-секси искуство на животот.

• Жените секогаш сакаат да веруваат дека она што го збориш е вистина.

• Што сакаат жените во кревет? Повеќе ќебиња. Ним побргу им застудува отколку на мажите.

• Ако жена има изговор да земе апче, таа ќе го земе.

• Никогаш не и верувај на жена која ќе ти го даде најдоброто фелацио во животот.

• Просечната жена ќе баци 79 мажи пред да се омажи.

• Во текот на животот жената ќе искористи 10 мажи за секој еден што го сака. Ако некогаш сте и ја позајмиле колата, сте и помогнале да премести нешто и на крај не сте ја легнале, вие сте еден од 10-те.

• Во случај на итна ситуација, жените е многу веројатно да останат по смирени од мажите. Тука треба да се додаде дека секојдневното измислување на мини кризи е голема подготовка за тоа.

• " На жените им растат влакна на речиси истите места како и кај мажите, само што ние ги отстрануваме," Кети 26.

• Ако имаш нешто да скриеш, таа ќе го најде.

• Тие не можат да живеат без тензија. Од време на време ќе започнат кавга без никаква причина. Прифатете го ова како неизбежен дел од вашата врска и се ќе почне да добива повеќе смисла.

• Истражувањето на еден он-лајн сајт за состаноци, покажало дека идеалниот маж има кафена коса и сини очи.

• Британско истражување покажало дека шансите на една жена да се омажи паѓаат за 40% за секои плус 16 поени во IQ. Кај мажите истото зголемување на IQ значело и зголемување на шансите за свадба за 35%.

• Кога жена ти ги кажува нејзините проблеми, таа не сака ти да и нудиш решенија, туку да ја СЛУШАШ.

• Машкото справување со женските гради е најголем гаф на секоја предигра.

• "Кога сум пијана, не можам да свршам. Дури ни со вибратор," - Лаура 35.

• Ако решиле да го сторат тоа, најголем дел од сопругите вршат прељуба помеѓу 18 и 29 години.

• Најголем дел од жените сметаат дека се подобри возачи отколку што навистина се. Немојте ова да го споменувате додека таа е зад воланот бидејќи ќе збесне и ќе се судри.

• Жените јадат околу половина од карминот кој го нанесуваат. На годишно ниво тоа значи три изедени кармини.

• И покрај тоа што постојано ги фали кратките фризури на другите жени, таа во себе е пресреќна што има една конкурентка помалку, бидејќи мажите сакаат долга коса.

• Немојте да ја викате "слатка" во нејзиниот речник тоа значи "не ми се повраќа од тебе","Секси" е ОК, "Згодна" е одлично. "Риба" само ако е малку поднапиена.

• Жените секогаш купуваат кондури еден или два борја помали, поради нивното постојано одрекување на големината на нивните нозе - што не можат да ја поднесат.

• Тие сонуваат дека еден ден ќе уринираат во писоар.

• Жените сакаат да зборуваат валкано во кревет, но се плашат дека идното утро нема да ги почитувате. Уверете ја дека она што се случува во кревет останува таму. Секогаш малку вотка помага при убедувањето.

• Околу половина од сите невести ќе изгубат добра пријателка околу некоја смешна свадбарска кавга.

• Женските јавни тоалети се три пати по валкани од машките.

• Како и вие и девојките највеќе мрзат да имаат наметлив партнер кој има потреба од нив на секои пет секунди.

• Просечната жена поседува осум прслуци и секој го носи во просек по пет пати пред да го испере.

• На првиот состанок жените никогаш не нарачуваат она што навистина го јадат.

• Освојте ја нејзината доверба со јавување во 10 навечер кога сте излезени со пријатели. Таа ќе си легне со идејата дека вие мислите на нејзе.

• Барем една од нејзините пријателки сака да спие со вас.

• Секоја жена е загрижена за задникот. Кажете и дека ви се допаѓа и почесто ќе го гледате.

• Ако сакате уште секс кажете и на вашата девојка дека дента ви се пуштала некоја згодна девојка.

• Повеќе од половина од жените на возраст помеѓу 18 и 25 побргу би одбрале да бидат прегазени од камион отколку да се дебели.

• Сите жени сметаат дека на некој начин се попаметни од нивните родители.

• Од време на време дозволете и таа да одбере филм, без бунење.

• Секоја добра жена ќе ви каже дека искреноста не е секогаш најдобра политика.

• Жените повеќе ги привлекуваат "мачо" типови за време на овулацијата. Остатокот од месецот тие преферираат момци кои ќе ги задоволат нивните потрошувачки потреби.

• И се допаѓа некој од твоите пријатели.

• Грдите девојки сакаат да се дружат со згодни девојки бидејќи мислат дека тоа ги прави поатрактивни. Од иста причина и убавите сакаат да се дружат со ружни девојки.

• Во моментот кога ќе одлучи дека е заинтересирана за тебе, таа веднаш почнува да си прави слика како ќе изгледаат вашите деца и како ќе и стои вашето презиме.

• Минете го вашето лице со ситна шмиргла. Од прилика такво дејство има вашата брада од два дена. Сега минете си ги препоните со истата шмиргла. Јасно ви е!

• Женските сериски убијци преферираат отров наместо пиштоли и ножеви.

• Единствен изговор за раскинување од кој никогаш нема да може да ве предомисли. "Жал ми е, но повеќе немам чувства за тебе."

• Купувате подарок за девојката? Ќе го мрзи (а и тебе) ако дознае дека си го купувал со помош на некоја друга девојка.

• Никогаш нема да дознаете со колку мажи спиела. Соодносот од прилика е ако рече 5 тогаш веројатно се околу 12.


Natasa ova ne e tocno:

Prosecna zena ke baci 79 mazi pred da se omazi.
Za kondurite i za prslucite.
dada Sani Tolku mnogu vistina sobrana na edno mesto...unreal
Nina87 Se soglasuvam recisi so se osven so toa za pokonot od poznata prodavnica,vozenjeto(obozavam da vozam, duri gi teram moite drugari jas da gi vozam),kavgite(ne gi zapocnuvame SEKOGAS nie),podarokot odbran so druga devojka (ne bi mi smetalo-dokolku e ubav), Film -jas sum taa sto sekogas go bira!!!
Sigurno izostaviv nesto..ke dopisam ako mi tekne:)
Mona Lisa