Најголеми машки лаги

Најголеми машки лаги
Unreal
 
Ајде да видиме овде да се искажат жените,да прочитаме нивно мислење,да видиме кој се најголемите машки лаги според нив,а после јас ќе изнесам (т.е ќе препишам) едно анкетно истражување за тоа кој се најголемите машки лаги кои и ги кажуваат на една жена.
епа жени,ајмо,навелете
tincheto nemozam bez tebe....ke ti se javam utre...i trista drugi
Natasa Te sakam,e najgolemata laga pred se spored mene ko ke ti recit a ne mislit taka.
Ke ti se javam utre.
Mislev na tebe.

Ne mi tekvit sega uste nekoja ama ko ke mi teknit ke napisam pak.
ozonce
quote:
Originally posted by tincheto
ke ti se javam utre...

Ova najchesto go upotrebyuvam, i na kraj zeznuvam ne s ejavuvam, ama ne oti ne sakam tuku od mnogu rabota zaboravam :)
tincheto ama ne oti ne sakam tuku od mnogu rabota zaboravam :)
[/quote]
eve i ova neshto slicno e :))
Tanja19 te sakam
celo vreme mislam na tebe
devojce kako tebe do sega ne sum sretnal
ke se slushnime utre....


ami kako ne!cisti lagi!vishe na nikogo ne veruvam...na NIKOGO!
...zasho mora da sum tolku naivna??na sekoj veruvam...za nikade sum!ubavo si znaev da ne se zamaram i ladno da se ponasham...ali eve se zeznav:(
Natasa Tanje ne se sekiraj site se takvi,a nie zensko ko zensko vo moment na slabost ke povervime,ama ne sekogas .
sisi Не сум сретнал жена како тебе.
Ти си најубавото нешто што ми се случило.
Многу си убава.
Синоќа мислев на тебе.
Извини.
Се заборавив со другарите,затоа не ти се јавив.
Види ја каква е никаква,дебела.
Со неа никогаш не ми било вака.
Која? Ајде бегај,ми се бута,незнам како да се откачам.
Не бе,не ја гледам неа,се замислив.
...еееее...многу се бе Нереален! :)
ozonce E dobro de, nashite lagi naprst se brojat, ami vashite kolku se a?
Natasa Nie ne lazime,zesko ko zensko ne mamit ko masko.
Natasa Nie ne lazime,i topicov e za mazi.
Unreal
quote:
Originally posted by Natasa

Nie ne lazime,i topicov e za mazi.


Ево корпус деликти ...
Прво и основно научно е докажано дека жените повеќе лажат од мажите,затоа што тоа и го можат да го прават подобро од мажите.
Второ, топиков навистина се вика Машко катче,но не е вистина дека е само за мажите....доказ....коментари има и од жени...
Лаги лаги лаги....

А најголема лага што ја кажува жената на мажот е : И мене ми беше убаво колку и на тебе Вистината е дека :Секогаш ама секогаш на жената и е или подобро одколку на мажот или полошо, средина и еднакво нема
Natasa E sea Unreal mi go vrtis muabetov!so za nikade si
Unreal Не вртам јас ништо,само си се врти (колцето) се излегува на виделина, Кога-тогаш
SydneyGuy Why do men lie? Why do women lie? Why does anybody do anything? Think in these terms and everything will become clear to you all.....

Why do we breathe? Because the air that we breathe keeps us alive. Stop breathing for a while and you'll soon feel the pain that goes with it. Stop breathing altogether and it'll be the last thing you'll ever do - obviously, not a desirable outcome

We don't breathe air because there's nothing better for us to do. We breathe air because we like the consequences that go with it: it keeps us alive.

If men didn't get any benefit from lying then they would do less of it. Sometimes, men also lie because when they tell the truth they get punished even more than if they told the truth. Therefore, lying leads to less severe consequences.

My point is this: if women don't want men to lie to them then they have to stop rewarding men who resort to lying. They also have to stop punishing men who tell the truth, even if they don't like hearing the truth. Of course, the above applies to men who are lied to by women.

This doesn't mean that women are supposed to be blamed for being lied to. If a person lies (regardless of whether they are male or female) then they are the ones who should take responsibility for it and not shift the blame onto others. What I wanted to do was to make people aware of how they can minimise the chances of being on the receiving end of lies.

In other words, you have control to some extent over how people treat you. It's common knowledge among Behavioural Psychologists that people are more likely to repeat behaviour that gets rewarded.
BorisVM Jas na site prisutni im ja preporachuvam knigata Never Be Lied To Again: How to Get the Truth In 5 Minutes Or Less In Any Conversation Or Situation
Unreal абе ако земавме да читаме книги за се и сешто,цел живот ќе ни поминеше во читање,по мое искуството е незаменливо...
The_Crow Ne mora da znaci nekogas i knigata znae da ni kaze mnogu stvari. Ali sepak iskustvoto e nezamenlivo
Natasa Jas Unreal rekov deka ovde se pisit za najgolemi maski lagi a ne zenski,to mislev ko rekov za maski e a ne za zenski.
Drugo kako i da e maskite poveke lazat nego zenskite naucno dokazano.