Автомобили

Автомобили
Mara
 
Еве ги 10-те НАЈСКАПИ КОЛИ на Светот!!!!!

10. Maybach 57S - $367,0009. Maybach 62 - $385,2508. Porsche Carrera GT - $440,0007. McLaren SLR - $452,7506. Koenigsegg CCR - $545,5685. Saleen S7 Twin-Turbo - $555,0004. Leblanc Mirabeau - $645,0843. SSC Ultimate Aero - $654,5002. Pagani Zonda Roadster F C12S 7.3, Clubsport - $667,321
1. Bugatti Veyron - $1,192,057
Вие на која се палите?????????? Јас на број 1
Mara НАЈСКАПАТА е и НАЈБРЗА КОЛА НА СВЕТОТ....еве ја од повеќе агли

The Veyron 16.4 (known as the EB 16/4 Veyron in concept stages) is the most powerful, most expensive, and fastest street-legal production car in the world, with a proven top speed of over 400 km/h. It reached full production in September 2005. The car is built by Volkswagen AG subsidiary, Bugatti Automobiles SAS, and is sold under the legendary Bugatti marque. It is named for famed Bugatti racing driver, Pierre Veyron who won the 24 hours of Le Mans in 1939.

Aleksandra Ima zashto se ovie koli tolku skapi, e sega koja e bolja dali sportska ili klasicna toa e stvar na izbor. Mada koga imas milioni dolari vo banka ke imas od site tie po edna. Toa bar so svoi oci go gledam ovdeka vo Los Angeles skoro sekoj den. Perverzno e kolku pari nekoi luge imaat vo CA.

Inace Mare ti biraj koja kola ja sakash od tie za da mu se kaze na Dark da go sprema keseto so vreme.
xokaido BMW -MI E NAJOMILENA KOLA ....AJ MARE AKO MOZE DA STAVIS NEKOJ NOV MODEL NA BMW..NESTO CENA TAMU VAMU......MOZE ZA MENE AJ....STVARNO MNOGU SAKAM BMW......ODNAPRED FALA
Mara хокаидо....додека барам за БМВ....уживај во ова чудо од кола

2006 Loremo LS Concept
slasa koja kola e tvoja maro
Mara еве ја мојата кола..........во приќе ми е... не кажувајте на никого!!!!

Lamborghini Murcielago LP640 2006

Mara еве и една тајна да ви кажам....оваа ќе биде подарок за кумот!

Ford Reflex


Mara а оваа за кумата

Nissan UrgeMara оваа е вишок....не знам на кој да му ја дадам!!!!!!

Ford Shelby GR1
MeGaSTaR
i silno i ubavo :)
wolf_pack Dodge Viper Venom, ама сакам пепељава боја јас:)
Алал ти Маро, ме изненадуваш, и си собра многу респект поени :)
The_Crow Maro ic ne si skromna ma mnogu na golema noga darkov cel zivot da raboti pa nema da moze da ti kupi vakvo parce, daj spusti se malce na zemja i najdi nesto ko za nasi uslovi.
Mara вулфи....а бе јас сум ти супер Мара, зар досега не си ме респектирал? ТЕ УБИВ, да си знаиш!!!!

Кроу....веќе нашите услови ќе ги напрајме светски...и такви коли мора да возиме. На дарк му фалат уште 10-15 денари за да ми ја купи најскапата кола на светот
misko a da ne zabegafte taka povekje so kolive?Da ne e ova son?;)
Unreal


6.1-liter HEMI® V8, 425 horsepower, 420 lb-ft of torque (SRT8)
Engine

Interior

Instrument cluster

Cockpit


ExteriorE ова е машина бе , 38,200 УСД најскапиот модел
wolf_pack Знаеш кој прв ја доби оваа машина?? (Гудињата - Полицијата)

Биди поскромен, земи си го новиот Dodge-Charger:)