Belasica shampion ???
Belasica shampion ???
deni sho mislite dali Strumicka Belasica zasluzuva da bide shampion ?
NARCIS` Ocigledno deka nema ....posto VARDAR e noviot samipon
melpomena hm... i mene Belasica mi e eden od omilenite timovi (dedo mi ima igrano tamu na vremeto[:)]) sepak Rabotnichki mi e na prvo mesto (brat mi igrashe tamu[;)])
DJ_SHEMA Trofejot i ovaa godina si ostana doma. VARDAR SHAMPION [img]http://www.hallo-spass.de/smilies/smilie_tanz.gif[/img]
deni
quote:
Originally posted by melpomena
hm... i mene Belasica mi e eden od omilenite timovi (dedo mi ima igrano tamu na vremeto[:)]) sepak Rabotnichki mi e na prvo mesto (brat mi igrashe tamu[;)])
koj ti e brat ? mora da go znam
melpomena Toa samo na Private messages[;)]
deni epa, ne gledam od tebe PM aj napisi
DJ_SHEMA Makrovski-Kaltz i e brat, a Vujadin Stanojkovich bratuched
melpomena a dedo mi go zaborai...[:(!]
ozonce I nash vardar e shampion inaku ke vleze u vtora liga vaa godina. Napred vardar Vardar shapion :))0
deni haha vardar negotino a ? hahah u koo liga igraa treta jug ? treta istok ?
melpomena По повод десетгодишнината од првата шампионска титула Вардаров фудбалски хепенинг на "Градски" Десегодишнината од шампионската генерација на Вардар која во сезоната 1992/93 година без пораз се "прошета" во Лигата, вечерва ќе биде одбележана со равијален натпревар меѓу словеничкиот состав засилен со Ѓорѓи Христов и сегашната екипа на "црвено -црните", кој од 19 часот ќе се одигра на "Градски". На вчерашната прес конференција на која покрај идејниот творец на овој настан Драган Томовски, беа присутни и најтрофејниот наш тренер Ѓоко Хаџиевски, како и капитенот на шампионскиот состав Љупчо Марковски- Калц и најдобриот тогашен стрелец Саша Ќириќ, ги искажаа своите очекување од она што вечерва ќе се случи на нашиот најголем стадион. Посебно, расположен беше "Калц" кој им "фрли ракавица" на сегашните играч од "црвно-црниот" состав, а Ќириќ во шега им вети, ако им е потребен бод ќе се сложи да играат и нерешено. Пред почетокот на средбата, која ќе ја суди нашиот најдобар арбитар Емил Божиновски, претседателот на ФФМ Харалампие Хаџи-Ристески на годинешните прваци, фудбалерите на Вардар ќе им го додела победничкиот пехар. Како предигра на овој меч од 18 часот, ќе се одигра ревијален натпревар меѓу годинешниот шампион во женска конкуренција, екипата на Ламбордини со селекцијата составени од спортски новинари. Цената на влезниците за оваа, како што ја нарекоа, фудбалска ревија на шампионите, ќе биде 50 денара за јужната и 30 денари за северната трибина. Планирано е овој настан да има и културно-забавен дел. Во сезоната 1992/93 вардарците постигнаа резултат за Гинис. Првенството го завршија без пораз, со гол-разлика 119:16, со што на второпласираниот Силекс му избегаа дури 21 бод. Шеф на стручниот штаб беше сегашниот, Ѓоко Хаџиевски, а, меѓу другите, оваа генерација ја сочинуваа: Филевски, З. Јованоски, Садики, Станиќ, Спасески, Петревски, Тодоровски, Костов, Марковски, Наумовски, Ефтимов, Вујовиќ, Аврамовски, Стојковски, Ќириќ, Савов и С. Милошевски. Претседател на клубот беше Филип Ѓурчиновски, директор Драган Томовски, додека секретарската функција ја извршуваше Михаило Ќосев. (Т. З.)
deni chestio titula , iako sum od strumica znam deka belasica nemashe tim niti za treto cetvrto mesto a kamoli za titula
devil Ne..i nema da bide :D Vardar ke Bide :)
ozonce Ke bide ako Takovski dobie pogolema fukcija u FFM
deni abe ne vikam dali ke bide ili nema da bide , prashuvam sho mislite dali belasica ima dovolno dobra ekipa za da bide shampion ?
ozonce Sho se smeesh be znaesh li deka nash Vardar trebashe da vleze u prva liga 98 godina ama go zaebaa... beshe opljachkan od strana na pljachkashite
deni koj toa , Dano sudijata ili Goche Stojanovski mora da e nekoj od niv dvajca