Koga VARDAR Bi Gi Imal...
Koga VARDAR Bi Gi Imal...
NARCIS` Xristov(Nec),Ciric(Ninberg),Milosevski(Trazansport)...dali bi imal sansi da vleze za prv pat vo Ligata Na Sampionite Po Grupi ....
DJ_SHEMA Igor Mitreski fali vo Sredina, a mozebi i popov bi bil dobra kombinacija.
NARCIS` Neznam kolku si informiran...Vasovski da ostane u Vardar i da dojdat napad : Xristov(Nec),Ciric(Ninberg).Sredina Igor Sasa Nikolovski (Bursa Sport),Postolov(Sileks),Braga(Aris).....mislam deka ke ima sansi Vardar da se kvalifikuva vo Ligata Na Sampionite.
DJ_SHEMA Se e toa ubavo, ama odbrana osvojuva tituli, a sreden red ovozmozuva shansi za ovojuvanje tituli. Napadot kje si dojde sam po sebe. Ja bi go zemal shakiri pred Chirich, zoshto kolku i da e dobar sepak Chirich e 35 god a Shakiri e vo top forma.
NARCIS` СПОНЗОРОТ ГИ ПОТВРДИ ИНФОРМАЦИИТЕ ЗА ИДНИОТ КОРМИЛАР НА ВАРДАР ВУЈЧИЌ: СЕ ДОГОВОРИВМЕ СО СТРАТЕВ Ако досега сй беше во рамките на шпекулациите и се чекаше зборот на спонзорот Слободан Вујчиќ - Брацо, тој вчера за 'Македонски спорт' потврди дека телефонски се договорил со Зоран Стратев и останува само некои детали да се дефинираат по неговото доаѓање во Скопје па Жутиот и официјално да ја преземе функцијата шеф на стручниот штаб во клубот. Со тоа практично е тргната од дневен ред дилемата за идниот кормилар на 'црвено-црните', иако промоцијата ќе почека уште неколку денови додека телефонскиот договор не биде преформулиран во писмена форма. Со оглед дека веќе неколку денови Управата на Вардар го најавува(ше) доаѓањето на Вујчиќ во Скопје, со напомена дека тој ќе го има финалниот збор за сите клучни прашања во клубот, вчера стапивме во телефонски контакт со спонзорот на 'црвено-црните' во Хамбург. 'Сй ќе биде дефинирано наредниве неколку денови кога ќе допатувам во Скопје и ќе имам серија разговори со раководството, актуелниот натпреварувачки погон, можните засилувања на клубот за идната сезона. Тогаш ќе бидат разрешени многу дилеми за кои јавноста се интересира, почнувајќи од позициите во Управата на Вардар, тренерската позиција, засилувањата, трансфер -листата...', изјави Вујчиќ. - Дали вие имавте одредени разговори со Стратев околу преземањето на тренерската позиција во Вардар? 'Точно е. Имав неколкукратни телефонски разговори со Зоран Стратев и во суштина се договоривме тој да се пресели на тренерската клупа на Вардар по заминувањето на Ѓоко Хаџиевски. Сепак, деталите и финесите за конечен договор ги оставивме за моето доаѓање во Скопје бидејќи тоа не се работи кои можат да се решат по пат на мобилната телефонија. Значи, ќе претстои нова серија разговори на кои ќе треба да решиме низа суштински прашања кога е натпреварувачкиот погон во прашање и, се разбира, некои фудбалери ќе бидат доведени како засилувања, а други ќе заминат бидејќи не ги оправдале очекувањата, што е нормално', вели Слободан Вујчиќ. Н.Ѓуровски
NARCIS` Loso ke bide so Stratev.