Independence Day
Independence Day
melpomena The 4th of July is a time for the Red White and Blue. A time for Picnics, Parades and Marching Bands. A time for Beaches, BBQs and "Bombs Bursting in Air." [:D][:D][:D] Epa otidov jas na piknik[;)]
OooOo pozdravi go ambasadorot ... kazhi mu shamponot za voshki da mi go vrati .. kucheto treba da go banjam
fio 8ми Септември е Ден на Независност, колку шо памтам јас [:(!]
OooOo zavisi za kogo kako :))) A shto beshe 29-ti Noevmri?
fio За мене е 8ми Септември, МАКЕДОНЕЦ сум
OooOo ponosen?
fio ГОРД
OooOo kje pushtash brkovi ko Goce Delchev?
fio ретки ми се :)
OooOo 4 јули во дворот на Батлер Соединетите американски држави денеска го слават националниот празник 4 јули - Денот на независноста. Прослава направи и амбасадорот на САД во Македонија, Лоренс Батлер, исполнувајќи го со гости дворот на неговата резиденција на Водно завчеравечер. По честитките до американските државјани и писмениот поздрав од претседателот на САД Џорџ В. Буш и неговата сопруга Лора, започна и забавата на отворено на која штимунгот го држеа "Мама бенд" и Биба Додева. А во дворот се фаца до фаца, почнувајќи од премиерот Црвенковски, министрите Митрева, Костов и Бучковски, потпретседателката на ДУИ Арифи, тандемот на ДПА Џафери и Тачи, преку редица амбасадори, луѓе од културата, претставници на верски заедници, на невладини здруженија, бизнисмени, новинари, пејачи и кој се не. Оние со подолг стаж на ваквите прослави велат дека годинава имало двојно повеќе луѓе отколку лани, а амбасадата испратила повеќе од 600 покани. kiss asses :)
fio
quote:
Originally posted by OooOo kiss asses :)
Кој присуствува, кој честита