makedonska poddrska za mIRC na makedonski
makedonska poddrska za mIRC na makedonski
toshe Hello! sea pred malku go instalirav mirc na makedonski od http://www.macedonia-script.cjb.net i koga go pustiv nisto ne mozev da razberam. Namesto naslovi na kirilica mi se pojavuvaat nekakvi simboli i crtki. Kazete mi kako i kade da instaliram makedonska poddrska za mIRC? veke imam instalirano od My Computer/Control Panel/Keyboard ama nesto ne stima. cao
GROBAR Мораш да инсталираш сисемска кирлица.. за да го направиш тоа прочитај http://forums.vmacedonia.com/topic.asp?TOPIC_ID=3223 ... и толку :о))
Cyber-Man Дадено е само за Windows 98,Me i XP но слично е и кај другите освен ако немаш некоја привилегија па користиш Windows Server 2003 па нема да можеме да ти помогнеме.Е сега и да ги следиш упатствата можно е да имаш проблеми како јас со Me па ќе мораш да го преинсталираш Windows-от. Македонски Компјутерски Форум http://cybermacedonia.proboards22.com