Ohrid .... (slasha ne meni)
Ohrid .... (slasha ne meni)
deni Fio idi na skopje nemoj na ohrid [:D][}:)] Постои една држава? И во неа еден малецок град? ГРАДОТ со големи амбиции туристички. Во тој град, по ред на летање, на 1.9.2003 во утринските 2.50 треба да слета авион. (Лет ЈП806 од Љубљана.) Ќе дојдете порано за да го пречекате, имате мил човек во него. Арно АМИ аеродромот потонат во темнина, капиите затворени - не може ни на паркинг да влезете, само да чекате на патот, во 2.40 само 3 возила со наивни чекачи (од Битола, Скопје, Подградец) и се чудат ШТО ЧУДО ЌЕ БИДВИТ, и минута по минута и минута по минута и минута по минута ЧЕКААТ и не знаат - погрешиле? - не разбрале? - несреќа? - СТРАВ а капиите затворени, аеродромот во мрак, и минута по минута ЧЕКААТ. И ОДЕДНАШ (во 3.50) ЧУВАР. Ја отвора вратата и позволува да се влезе на паркинг, наплаќа 50 денари и молчи, аеродромот во темнина, доаѓаат и коли охридски. И потоа АВТОБУС, дваесетина вредни работници слегуваат, се растрчуваат и ете, светна светлината во зградата и влегуваш и се се чини нормално и вецето работи! и бифето работи и аеродромци насмеани и НАСПАНИ. Авионот слета во 4.20. Едно да не се заборава - градот го чинат ЛУЃЕТО. П.С. Во Љубљана е објавено ОХРИДСКИОТ АЕРОДРОМ Е ЗАТВОРЕН ОД ТЕХНИЧКИ ПРИЧИНИ (требале луѓето да се наспијат), а на чекачите ако им е добро, им е во колите, во темнина, без информација. Едно да не се заборава - градот го чинат ЛУЃЕТО. Податоците за патникот, чекачот и авионскиот билет, познати на Редакцијата
fio Слаша, слушам и у Курајца пиеле од енѕерото вода?
f9 Слаша, слушам и у Курајца пиеле од енѕерото вода? Д дезинформејшн!.
AngeIGirl Narcis ohrid ne e bash shtama i vo ovoj period ... ako znaesh kako da se zabavuvash ke ti bide dobro i bez luge .. a i ne e taka kako shto mislite vie skopjani ... vo leto ubav vi e ohrid i se vo ohrid koa ke zaminete od odmor ohrid pak ne chini :)) nikakvata e so vas nemoze chovek krajot da vi go najde nikogash nezadovolni
NatusH nemaj gajle deni.. kje te vardam *demek* jas vo ohrid samo dojdi ti :o)
deni ajde de so se vregjate , jas go sakam ohrid isto kako strumica sho ja sakam samo malku pomalku
deni sho e toa vardam*
NatusH da ti dam rechnik?
deni
quote:
Originally posted by NatusH
da ti dam rechnik?
daj leksikon od recnik preku _!_ mi e
NatusH abe aj sega specialno za tebe
slasa abe Deni kaj zives ti bre pilence i od ade si od MK
deni strumica slasa znam be se se zaebaam so decata
slasa Pa cim si od Strumica nemoj da mi kudis Ohrid ! Ohrid i Strumica ne mozat da se sporeduvaat ni za nisto .
NARCIS` taka e Ohrid e beter od Strumica :))))))))))))))
slasa marcis i ti seres,,, ajde bre prodavaj cuski :-))
NARCIS` hahahah
NatusH ohrid zakon be sho vi e na vas site!
NARCIS` zakon na leto :))))) idi sea da vidish kako e shtama :)
NatusH pa zsh jas ne sum sega tamu zato :o)
Mufla zavisit kade...ak sum jas nekade galama imat Hahah
NARCIS` :))
NatusH ahhauahuahahaua a ako sme zaedno mufi, jas i ti :o))))))))))))))) ahuaha
slasa Abe F9 sto e pogresno na Debrca ima li pocisto mesto vo Makedonija od Debrca ..
f9 ima li pocisto mesto vo Makedonija od Debrca Нема и затоа сите Дебрчанци да си одат таму-да го загадат...,верувам не само Охригани туку и дел на Скопјани ке се подрадуваат на една таква варијанта.Замисли Леси се врача кучи в Слатино,а тоа го пречеква со лепешки и бајачки на жар и му пророчва -Пак ке биеш премијар!-А Леси се замишлјава Ацо Големи пред Сува и потпрднува.
slasa
quote:
Originally posted by f9
ima li pocisto mesto vo Makedonija od Debrca Нема и затоа сите Дебрчанци да си одат таму-да го загадат...,верувам не само Охригани туку и дел на Скопјани ке се подрадуваат на една таква варијанта.Замисли Леси се врача кучи в Слатино,а тоа го пречеква со лепешки и бајачки на жар и му пророчва -Пак ке биеш премијар!-А Леси се замишлјава Ацо Големи пред Сува и потпрднува.
A sega razvbrav sto sakas da kazes Ti kakas za Branko sto lupco gorgieskiu bugar podobar toj li b ese Branko e cvejke
Strelec
quote:
Originally posted by f9
...КОЈ МОЧА ТОЈ И МНОГУ СЕРЕ!
abre sve je sranje, osim mocanje, a i mocanje je sranje, ako se moca uz vetar!
Strelec abe sto storivte? kako 'skrenat' sam vo soba glasno da se smeam!:)))))))
quote:
Originally posted by fio
мене ми е најубаво на лето кога ќе отидам у охрид и кога ќе си какам во водата :) него од кај се снабдува охрид со вода за пиење? ;)
quote:
Originally posted by slasa
a site hoteli sto se na obala taa voda e zemaat od ezeroto za da e pijat skopjani sto kakakat u voda .
quote:
Originally posted by kopacot
zato fio(na) piet voda od Rasce kaj so se mockase Ali Ahmeti :))
abe ne ste normalni!:)))
slasa Sto be bradojna neka ne jadir g....a za ohrid a sega za vikend ke ide zaq ohrid Treba u debar da ide kaj vujnamu na ooooO
Strelec ne be...:) vujna mu na OooOo kako avtostoperka ke mu se kaci vo peglicata i zaedno vo Ohrid ke odat!:)))
f9 Немам ништо против и Лјубче да стане Слатинец, -и двајцата се рамковни побратими ,бар ке си се заедно. Па ако Слатино им е мало,ене им го Велмеј и таму нека си ги удомат и Алија и Џафери и Имери и нека прават рамковска фешта со Батлер во духот на Велмејската традиционална побратима а не Охрид да го поганат. Што би рекле Охригани-СТРАМОТИЛАЦИ!
mikael
quote:
Originally posted by f9
Немам ништо против и Лјубче да стане Слатинец, -и двајцата се рамковни побратими ,бар ке си се заедно. Па ако Слатино им е мало,ене им го Велмеј и таму нека си ги удомат и Алија и Џафери и Имери и нека прават рамковска фешта со Батлер во духот на Велмејската традиционална побратима а не Охрид да го поганат. Што би рекле Охригани-СТРАМОТИЛАЦИ!
i jas ne sum zadobvolen so ramkoviot dogovor : ali znajs aj turni zid so glava ako mozes
kopacot ke dobies samo dzumka ako go turkas zidot mikael :)) Strelco zdravi sme nie poso od Biljanini izvori pieme voda...na fikis mu se natkrevat od zHabite so gi goltat pri sekoe praenje gargara nasabajle so voda od vardaron :)
RaGeAnGeL looooooooooooooooooooooooooool ludaciiiiiiiiii
Strelec
quote:
Originally posted by slasa
madina OD OVCA
slasa, OD OVEN da ne mislese?
deni sho zboram jas be toa od vesnik isechok e
NARCIS` se zezam be srumicki
kickol sho mislis poarno e na aerodrom vo skopje ... odam da ja ispratam braceda mi na aerodrom skopje ..let 05:45h.. za cirih.. stignavme petrovec vo 05:00h ..STAMAAAAAAAAAAAA.. togas se pribiraja ljugeto odnosno ekipazov na avionot i vrabotenive.. vlegovme cekavme pola sat za kafe a i plus na seto to e ova pazi so golemi ke pisam: OTIDOV DO WC ..WC-TO BESE SMRDENO I KOGA SAKAV DA SE IZMIAM VO RACEVE EDNA OD SLAVINITE BESE PRICVRSTENA SO KURTONCE.. Barem na ohridskiov aerodrom mozis ko coek da mocas ...
kopacot da jajt Ajvar toj so prokenjal......so ovie zboroj.......Skopje dan e Poubo.....
deni abe skopjani ljubomorit ej , da mu umrit na komshijata kozata.
NARCIS` deni pazi so zborish zas, kat tak kje otides u Oh kje plajkas globa ":)))))))
slasa deni toa e poradi sparanje na struja . :-)
kopacot Narcis mislit deka ova e Lisice negova mala i mu e isto deka celo vreme gleda magarinja i zimi edna 7ca od JSp na sekoj 2sati :)) been there seen That for over 4 years :)) AngelGirl od sea samo kotek za skopjanive :))
Strelec Skopje drzava!
kopacot so Granica do Saraj i Kondovo ili ke prebacit i do Grupcin ? nego zabegavme od temava.....koj e vo moznost neka dojt ovie zimski denoj da ne posetit ke se uverit deka AngelGirl e vo pravo....
fio
quote:
Originally posted by kickol Barem na ohridskiov aerodrom mozis ko coek da mocas ...
...у езеро...
slasa ne be u trgovski center pored tebe ili u cizmata tvoja
fio глупа фора :) мене ми е најубаво на лето кога ќе отидам у охрид и кога ќе си какам во водата :) него од кај се снабдува охрид со вода за пиење? ;)
slasa kolju si bil pameten . ohrid zema voda za pienje od slednite mesta : 1. biljanini izvori 2. velgosti 3 .Ravne a site hoteli sto se na obala taa voda e zemaat od ezeroto za da e pijat skopjani sto kakakat u voda . od kade zema skopje voda od vardar ,,:-))) pa ne e ni cudno sto skopjani se cuknati so corap mariovski
kopacot zato fio(na) piet voda od Rasce kaj so se mockase Ali Ahmeti :))
Thief
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by f9
...КОЈ МОЧА ТОЈ И МНОГУ СЕРЕ!
abre sve je sranje, osim mocanje, a i mocanje je sranje, ako se moca uz vetar!
Бора Чорба! [^]
f9 Toчно -од Охрид град не бидвит,-само може да бидвит Главен град-ПРЕСТОЛНИНА.Ама за тоа да се деси треба да се направи етничко чистење на сите КОМУЊАРИ по потекло од ДЕБРЦА! ЕЈ! СЕ ЗНАЕ КОЈ МОЧА ТОЈ И МНОГУ СЕРЕ!
fio
quote:
Originally posted by Strelec
abe sto storivte? kako 'skrenat' sam vo soba glasno da se smeam!:)))))))
quote:
Originally posted by fio
мене ми е најубаво на лето кога ќе отидам у охрид и кога ќе си какам во водата :) него од кај се снабдува охрид со вода за пиење? ;)
quote:
Originally posted by slasa
a site hoteli sto se na obala taa voda e zemaat od ezeroto za da e pijat skopjani sto kakakat u voda .
quote:
Originally posted by kopacot
zato fio(na) piet voda od Rasce kaj so se mockase Ali Ahmeti :))
abe ne ste normalni!:)))
Остај, будали и ние
fio
quote:
Originally posted by slasa
kolju si bil pameten . ohrid zema voda za pienje od slednite mesta : 1. biljanini izvori 2. velgosti 3 .Ravne a site hoteli sto se na obala taa voda e zemaat od ezeroto za da e pijat skopjani sto kakakat u voda . od kade zema skopje voda od vardar ,,:-))) pa ne e ni cudno sto skopjani se cuknati so corap mariovski
Озбилно? А вработените? Гарант и тие се од Скопје :) Види Слаша, точно знам кај се каптажите пошто учествуваме на проектот за водоснабдување на Охрид. Заеби ти изворите, шо мислиш, зашо водата од водовод во Охрид е толку бљуткава? Споредена со било која жива вода во било кој двор :) Пред да го кажеш одговорот: вие пиете вода од езерото, а ние мочаме во него :-)
kopacot pak bre vidi go inaet....jas pijam od galicica...Pukni si :))) dobra voda podobra zdravje :)) a vrabotnite se pola pola(sezonci od sk i od cela mk)
slasa fio F9 kurajca ima svoi izvori ne samo kurot i kjajcata ker ti smrznat ako se napies voda od niv
OooOo ahahhahahha
Thunder from down under
quote:
Originally posted by f9
Toчно -од Охрид град не бидвит,-само може да бидвит Главен град-ПРЕСТОЛНИНА.Ама за тоа да се деси треба да се направи етничко чистење на сите КОМУЊАРИ по потекло од ДЕБРЦА! ЕЈ! СЕ ЗНАЕ КОЈ МОЧА ТОЈ И МНОГУ СЕРЕ!
EF DEVET , OD DEBRCA POCISTO NEMAT NIKADE COVEK, TAMU NI TURCIN NI SIPTAR IMA ZGAZENO,DEBRCANI ZIV KE GO ZAPALAT,NA KOL KE GO ZAKACAT BE :) GORI BALKAN,DEBRCO TI SI BORBENA :)) gi imas slusano tie pesni :)) i uste kolku se ispeani za debrca, a za komunistite ,toj mu e rodnina na slaveta, krv se, toj ne zapusti :)) siptar ne smejt da pomislit za debrca a ne da pojdit tamu imam slusano od postari vo nekoj drva suplivi gi redele siptarite so glata nadolu ,nozete nagore,i toa koga bile raspolozeni debrcani ,a koga bile naluteni ami ....... [:D] nego skopjanive, do juli mesec nekade se gledat pod voda 40 metri,ko ke nadojdat skopjani 40 mm ne se gledat podvoda,izgleda ne se banjaat so meseci pred da idat ili takvi se koj znajt
Strelec
quote:
Originally posted by Thunder from down under
nego skopjanive, do juli mesec nekade se gledat pod voda 40 metri,ko ke nadojdat skopjani 40 mm ne se gledat podvoda,izgleda ne se banjaat so meseci pred da idat ili takvi se koj znajt
ne be, thunder... gledaat po plazite tetki i mastrubiraat v ezero... i od toa se matit vodata!:)
Thunder from down under
quote:
Originally posted by f9
Велмејската традиционална побратима
hehhehehheheh s.Pederevo[:D] abe Kurajca voda od Brezani zemat kaj imalo izvori vo kurajca
slasa A be goce so koj se raspravas
slasa
quote:
Originally posted by fio
quote:
Originally posted by slasa
fio F9 kurajca ima svoi izvori ne samo kurot i kjajcata ker ti smrznat ako se napies voda od niv
моите не мрзнат, лани ми пресадија муда од брав и сеа неам гајле
Da de zaboraviv na pedercina ne mu mrznele muda [:D][:D]
fio
quote:
Originally posted by slasa
fio F9 kurajca ima svoi izvori ne samo kurot i kjajcata ker ti smrznat ako se napies voda od niv
моите не мрзнат, лани ми пресадија муда од брав и сеа неам гајле
OooOo aaaaaaaaaaaaaaa ova stanuva opasno. Od kaj znaesh slasa kakvi muda ima fio? :))
fio za kazna ovci ke cuvas [:D][:D]
slasa madina OD OVCA
StormAngel Aj da vidime sto graT bil ovoj OhriT.[:D]
sapeski Во Охрит имат сообраќајна сигнализација. [;)]
StormAngel A be OhriT bil kanta grad,odma pijani te pravat.[:D] Ubav grad e navistina.[;)]Zurki ova ona internet ti rekov mi rece pa plus i ezero imate.
a-pin-dim ni eden los zbor da ne cujam za Ohrid
Thief Охриѓани - чурук табиет! Коначни одговор! [;)]
Whitebaby
quote:
Originally posted by Thief
Охриѓани - чурук табиет! Коначни одговор! [;)]
Samo ak doish v Ohrid tele edno! [:D][:D][:D][:D][;)]
Thief Сериозно, сегогаш ми се допаѓал градот, ја знам калдрмана како диши, секој метар квадратен од Охрид го имам милијарда пати поминато, секоја година одам таму во лето... Ама, ептеееееееееееееен чурук - табиет имаат! Не ги бива и крај! Или можеби ова мое мислење се должи на неколкуте лоши искуства со нив... Слафке - продадена душо! [:D] Само ако дојдеш у Тето‘о! За еден муж се откажа од нас! Ц ц ц ! [;)]
Thief
quote:
Originally posted by Biki
quote:
Originally posted by Thief
Охриѓани - чурук табиет! Коначни одговор! [;)]
/me epten se razocara od konecniot odgovor na TIF![V][}:)][:(][xx(][:(!]
Бики, за жал, моите искуства биле такви... Фио, добар...? Што? [^] Туку, од кај рече Охрид зема вода? [8D]
Biki
quote:
Originally posted by Thief
Охриѓани - чурук табиет! Коначни одговор! [;)]
/me epten se razocara od konecniot odgovor na TIF![V][}:)][:(][xx(][:(!]
fio
quote:
Originally posted by Thief
Сериозно, сегогаш ми се допаѓал градот, ја знам калдрмана како диши, секој метар квадратен од Охрид го имам милијарда пати поминато, секоја година одам таму во лето... Ама, ептеееееееееееееен чурук - табиет имаат! Не ги бива и крај! Или можеби ова мое мислење се должи на неколкуте лоши искуства со нив... Слафке - продадена душо! [:D] Само ако дојдеш у Тето‘о! За еден муж се откажа од нас! Ц ц ц ! [;)]
што ти прави добар...
Whitebaby
quote:
Originally posted by bluehim Ubav grad e navistina.[;)]Zurki ova ona internet ti rekov mi rece pa plus i ezero imate.
E imame. [:D]
StormAngel
quote:
Originally posted by Whitebaby
quote:
Originally posted by bluehim Ubav grad e navistina.[;)]Zurki ova ona internet ti rekov mi rece pa plus i ezero imate.
E imame. [:D]
Od koga OhriT e spoen kon Alaska?[:D]
slasa
quote:
Originally posted by bluehim
quote:
Originally posted by Whitebaby
quote:
Originally posted by bluehim Ubav grad e navistina.[;)]Zurki ova ona internet ti rekov mi rece pa plus i ezero imate.
E imame. [:D]
Od koga OhriT e spoen kon Alaska?[:D]
Blue ne e nisto cudno . Beloto Devojce mi postana Komsivka vo Ohrid .
Strelec
quote:
Originally posted by bluehim
Od koga OhriT e spoen kon Alaska?[:D]
Еее Blue, те прегази тебе времето!:)
StormAngel
quote:
Originally posted by Strelec
quote:
Originally posted by bluehim
Od koga OhriT e spoen kon Alaska?[:D]
Еее Blue, те прегази тебе времето!:)
I mene taka mi se cini.[;)] Nesto vo vremeto izgubiv,nekoja informacija.
kopacot spored ramkovniov od RAsce ke ni nosele sea....so stomni a fio ke bil predvodnik na karvanot :)
a-pin-dim
quote:
Originally posted by kopacot
spored ramkovniov od RAsce ke ni nosele sea....so stomni a fio ke bil predvodnik na karvanot :)
a ti pomoshnik da ne mu izigravash! a?
ozonce Oooo Ohrid ke uzivam narednite tri dena, raat...