MTV Music Awards
MTV Music Awards
melpomena УТРЕ ВО ЕДИНБУРГ, ШКОТСКА Доделување на музичките награди на "Ем-ти-ви Во категоријата за најдобра пејачка и најдобар ритам и блуз изведувач: Бијонси Ноулс Утре, во 21 часот, во Едимбург, стартува годинешново издание на европските музичкие награди на "Ем-ти-ви" "Еуропе мусиц ањардс ". Меѓу учесниците ќе ги видиме Бијонси, Дајдо, Кајли Миног, Пинк, Шон Пол, Тревис. Кристина Агилера е домаќинка на настанот. За најдобри групи се номинирани "Колдплеј", "Еванесенс", "Металика", "Рејдиохед", и "Вајт снапс". Во конкуренција за најдобар ритам и блуз изведувач се Ашанти, Бијонси, Крег Дејвид, Џенифер Лопез и Мери Џеј Блајџ. За нај поп изведувач ќе се борат: Кристина Агилера, Џастин Тимбрлејк, Кајли Миног, Пинк и Роби Вилијамс. Најдобар хип хоп изведувач: Фифти сент, Еминем, Џеј Зи, Миси Елиот и Нели. Во трката за најдобар пејач се најдоа: Крејг Дејвид, Еминем, Џастин Тимберлејк, Роби Вилијамс и Шон Пол, а Бијонси, Кристина Агилера, Кајли Миног, Мадона или Пинк ќе биде најдобра пејачка. "Цразs ин лове" (Бијонси), "Беаутифул"( Кристина Агилера), "Бринг ме то лифе" (Евенсенс), "Црs ме а ривер" (Џастин), "Гет бусs" (Џон Пол), се номинирани за најдобри песни. Во категоријата за најдобар албум се Фифити Сент, Кристина Агилера, Џастин, Роби Вилијамс и Вајт Страјпс. "Антена 5" радио, како и секоја година ќе врши директен пренос од настанот.
melpomena MTV EUROPE MUSIC AWARDS 2003 The biggest stars from the music world attended this year's MTV Europe Music Awards at Edinburgh's Ocean Terminal. Christina Aguilera hosted the extravaganza, which featured performances from Christina herself, Beyonce, Kylie, Sean Paul, The Chemical Brothers, The Flaming Lips and Travis. Stars including Justin Timberlake, Naomi Campbell, Vin Diesel, Texas' Sharleen Spiteri and Garbage's Shirley Manson presented awards. Here's who won what: Best Male - Justin Timberlake Best Female - Christina Aguilera Best Song - Beyonce ('Crazy In Love') Best Album - Justin Timberlake ('Justified') Best Group - Coldplay Best Rock Act - The White Stripes Best Hip-Hop Artist - Eminem Best R&B Act - Beyonce Best Dance Act - Panjabi MC Best New Act - Sean Paul
n/a ja go gledav ne bese koj znae kolku dobro, za kur nevaljase!
OooOo ne e ni MTV toa sho beshe
n/a da ne imase nekoj incident ?