Калиопи и младиот актер Зафирчев во љубов
Калиопи и младиот актер Зафирчев во љубов
DJ_SHEMA Не ми се верува дека никој не го искоментира ова. Кај што личи на Деми Мур, кај гласот и е зличен зарипнат, па сега дури и млад дечко како неа има [:0]. Фио, ти ја лапна малиов малава. ------------------------------------- Калиопи и младиот актер Зафирчев во љубов Поп sвездата Калиопи (37) и актерот Васил Зафирчев (23) се во љубов. Во голема љубов. Нивни блиски велат дека се супер двојка и дека оваа љубов не се родила за време на снимањето на спотот за последната песна на Кали Поп sвездата Калиопи (37) и актерот Васил Зафирчев (23) се во љубов. Во голема љубов. Нивни блиски велат дека се супер двојка и дека оваа љубов не се родила за време на снимањето на спотот за последната песна на Калиопи- "Не ми го земај времето", каде главиот машки лик е Васил, туку многу порано, па затоа и решиле професионално да соработуваат. Васил е велешанец, моментно е еден од најангажираните наши актери и има добиено вредни награди и признанија. Познат е и како љубител е на убава и скапа облека. Нивната љубов се случила како во бајките, или подобро кажано како во Холивуд. Калиопи и Васил се засакале пред официјално да се запознаат и по една престава во театар кога прв пат во живо се погледнале пламнала љубовта. Велат дека Калиопи и Васил се како холивудска двојка, како Деми Мур и нејзиниот нов избраник Ештон Кучер, и откако прв пат се сретнале не се одвојуваат еден од друг. Дека постојано се заедно низ градските кафулиња, иако таму се однесуваат како пријатели, но и дома, каде заедно ги подготвуваат омилените специјалитети од француската кујна. Калиопи и Васил не сакаа ниту да ги потврдат, ниту, пак, да ги демантираат муабетите за нивната љубов. И двајцата, барем засега, велат: "Немаме коментар". Следно нешто што ќе видиме од Калиопи, меѓу другото е и песна во дует со Васил. Песната се вика "Пурпурни дождови" и е прв дует во нејзината кариера. (В.М.)
sfetle epten se nerazdelivi.....vcera vo Gino gi gleam duri i u wc otidoa zaedno :))))
HaCkEr` Ние Велешаните сме опасни дечки[8D][:D][8D]
deni toa mora da e od prevzemeno od vest samo oni tresat vakvi gluposti , potocno edna novinarka ne i go znam imeto ) sho da sum i shef so zadovolstvo bi ja oteral u micku paterinu
Whitebaby Shema, sega e sosem normalno, da ne recham moderno, devojkata da si ima pomlad dechko a bogami i soprug. [:I]
melpomena Abe ne e od Vest, go ima tekstov i na sajtoj za muzika:) Bashka Zafirchev i Kaliopi bea gosti vo vrteleshka kaj Vesna, i go potvrdija toa. Abe toj ne bi go poglednata posleden da e na svetot (ne samo radi ubavinata, nego odnesuvanje ima 0.0000:), a Kaliopi e sekoja godina se poubava[8D] p.s. Shema pa ni za Malenko i Jelena Zhugich nikoj nishto ne iskometira pa zastanaa pred matichar[:D]
GoDsHaNd Nevozmozno !
Causesku Дени точно е дека се во врска.... И како што кажа Whitebaby не гледам што има чудно тука......денес нормално е тоа.
deni abe ne kazav nisho protiv vrskata nivna samo ne chini toa da pishat u vesnik , ne mi se dopagja kako pishi taa novinarkata za vest , prati i stilot kako pishuva si mislis ja raskazuva novata lekcija od minatiot chas
sfetle a i za Lila i Orce nikoj ne iskomentira chinam :)
ozonce kolku sum sreken sho sum mlad, mozebi nekoja zvezda ke se zaljubu u mene :)
n/a Lila i Orce se u film :)))
Causesku Орце вика......"Лила е вистинската жена за мене." Сеа не знам дали се у филм или нешто слично , ама не сум овде за да трачарам. Да не испадне после тужба против vmacedonia.com :)