koj ke bide prvak MILAN ili Boka Junior
koj ke bide prvak MILAN ili Boka Junior
a-pin-dim aj sega da videme kakva prognoza ke dade te ?
StormAngel Pa zemjata e trkalezna i zatoa se vrti.Isto i topkata.Samo stativata si sedi vo edno mesto.A za tvojata prognoza ke vidime.Bi sakal da e taka.Pozdrav![:)]
miden1mk Definitivno Milan ke bide noviot inter kontinentalen prvak.[:)] [img]http://media.acmilan.com/pics/5770_s200.jpg[/img] Ajmo Milan!
darkjesus ne deka gi sakam Boca ama Milan gi mrazam:) forca BOCAAAAAAAA
StormAngel Ti se ispolni zelbata Dark.MILAN se pokaki.Tri penala promasija.Costacurta,Seedorf i Pirlo promasija.[}:)][V][:(!] Pozdrav![:)]
NARCIS` moze ne se prvi u svet ama zatoa se prvi u EVROPA :)
darkjesus Narcis pocekaj do naprolet[:D] FT Juventus [4 - 0] Parma 10' [1 - 0] Fabrizio Miccoli 32' [2 - 0] Fabrizio Miccoli 71' [3 - 0] Alessandro Del Piero 73' [4 - 0] Pavel Nedved moj luge[^]
StormAngel Ahahaha Dark.Redno bese i vie da pobedite.[:D] Milan Rulezzzz! Pozdrav![:)]
paziseee zal mi e decki go jedeFte od boca ... a boca i vardar bi ja tepal!!!!! zalam
StormAngel I toa se slucuva.Pak ke se vratam na postot kaj sto se kazuva deka topkata e okrugla.Navistina bila.[:D] Pozdrav![:)]
NARCIS`
quote:
Originally posted by paziseee
zal mi e decki go jedeFte od boca ... a boca i vardar bi ja tepal!!!!! zalam
neznam kolku ja glease utakmicata,ama boca imase srejka golema ...kako sto rekov moze ne sme prvi u svet ama zatao sme prvi u EVROPA [^]
StormAngel ФУДБАЛ - ИНТЕРКОНТИНЕНТАЛЕН КУП Бока Јуниорс светски шампион Ова е трет триумф на аргентинскиот првак, а четврти пораз на Милан во Тојота купот. - Јужноамериканските екипи сега водат со 22 трофеи наспроти 20-те на Европејците [img]http://www.vest.com.mk/images/{AA617828-9257-499B-86FD-5968FF5F9F35}_boka-2.jpg[/img] Фудбалерите на аргентинскиот шампион Бока Јуниорс беа посреќни во пенал рулетот и го совладаа европскиот шампион Милан со вкупен резултат од 4:2 во финалето на 42. Интерконтинентален Тојота куп, кој се играше во Јокохама, Јапонија. Регуларниот дел заврши нерешено 1:1, а Аргентинците со 3:1 победија по четири пенал серии. По триумфот во ЛШ токму на пенали, Милан овојпат немаше среќа. Трагичари кај италијанската екипа беа Сидорф, Костакурта и Пирло кои не беа прецизни од белата точка. Кашини беше човекот кај Бока кој ја погоди мрежата во решавачката серија. Најзаслужен за триумфот, освен голманот Абонданзиери, кој бранеше одлично, беа и лошо изведените пенали од страна на играчите на Милан. Претходно "миланезите" одлично го започнаа мечот и, иако првата шанса ја имаше Бока преку Донет, Данецот Томасон стрелаше прецизно откако по додавањето на Пирло излезе сам пред голманот Абонданзиери. По водството, Милан се обиде да го реши мечот набрзина, што му се одмазди со израмнување. На Донет не му беше тешко да го погоди голот откако налета на несигурно одбранетата топка од Дида по ударот на Јарли. До крајот на полувремето двете екипи имаа по една шанса и повеќе се трудеа да не примат, отколку да дадат гол. Во вториот дел се повтори истата приказна, а единствената вистинска шанса за победа ја имаше Шевченко кој во првото продолжение излезе сам пред голманот на Бока, но тој на чудесен начин го спречи Украинецот да ја затресе мрежата. Со овој триумф Бока Јуниорс им ја донесе 22. титула во Тојота купот на јужноамериканските екипи и сега по 42 двобои меѓу шампионите од Либертадорес купот и Лигата на шампионите, Европејците имаат негатива од два триумфа. На омилениот клуб на мегапопуларниот Марадона, ова му е трета титула во ова натпреварување, а втора во последните три години со што се изедначи со победите со Милан. Во 2000 година Аргентинците го совладаа европскиот рекордер Реал Мадрид, додека со првиот трофеј се закити со победа над Борусија Менхенгладбах во 1977 година. Милан може да биде прогласен и за најголем губитник во Интерконтиненталниот куп, бидејќи од седум учества има само три победи. *** Клучевите од Тојотата за Донет Стрелецот на голот за Бока Јуниорс, Матијас Абел Донет, е добитник на златниот клуч од најновиот модел на автомобилот Тојота, кој организаторот традиционално му го доделува на најдобриот играч на мечот. Напаѓачот на Бока Јуниорс, според сите параметри, го заслужи ова признание, бидејќи беше стрелец на изедначувачкиот гол за Аргентинците, а на два пати за малку не му ја донесе победата на својот тим во регуларниот дел. Тој без проблеми го реализираше и пеналот во третата серија. *** Десет последни победници 2002: Реал Мадрид (Шпанија) 2001: Баерн Минхен (Германија) 2000: Бока јуниорс (Аргентина) 1999: Манчестер Јунајтед (Англија) 1998: Реал Мадрид (Шпанија) 1997: Борусија Дортмунд (Германија) 1996: Јувентус (Италија) 1995: Ајакс (Холандија) 1994: Вележ Сарсфилд (Аргентина) 1993: Сао Паоло (Бразил) Pozdrav![:)]
StormAngel Fatal penalties Milan's dream of a fourth International Cup faded away after Boca Juniors defeated the San Siro side 4-2 on penalties. A great disappointment after the Rossoneri were lively and produced chances at will thanks to their most influential players: Jon Dahl Tomasson broke the deadlock, Kaka hit a post, Andriy Shevchenko almost scored more than once, Filippo Inzaghi saw his goal ruled out for offside and Manuel Rui Costa converted his penalty. However, the Argentinians decided the match from the spot. [img]http://media.acmilan.com/pics/6165_s200.jpg[/img] Pozdrav![:)]
darkjesus aj da ne se povtoruvam.. CEKAJ DO NAPROLET.. samo so prstot vo usta ke ostanite:D ili mozda nesto drugo
miden1mk shteta za Milan [img]http://media.acmilan.com/pics/6170_b1024.jpg[/img] [V][:(][|)]
GoDsHaNd Kazav jas 6gola ke padnat:)))
StormAngel Imase pravo,tolku i padnaa.[:D] Pozdrav![:)]
NARCIS` [img]http://www.geocities.com/colosseum/field/4870/[/img] Pozdrav do fanovite na Juventus [;)]
NARCIS` ah.... ne ja otvara,eve vi vaka http://www.geocities.com/colosseum/field/4870/
miden1mk Ahahahaha Narcis.Dobra strana.[:D] Ciao!
a-pin-dim jas kazaf topkata e okrugla....... ali sepak MILAN i Boka Junior nisto ne pokazaa igrata bese mrtva totalno
NARCIS` abe so se razbiras ti u fudbal...igrata bila totalno mrtva znaes so kaza....? napagaa i ednite i drugite beshe super...
a-pin-dim
quote:
Originally posted by NARCIS`
abe so se razbiras ti u fudbal...igrata bila totalno mrtva znaes so kaza....? napagaa i ednite i drugite beshe super...
ko to mene kaze.... sepak se gleda koj znae koj ne znae ako znaes so e igra .... hehehe se igralo na dvata gola a ima samo dva gola hehehehehehhehehehehehe sepak BOKA JUNIOR im vikase na MILAN eve vi shansa da bide prvaci ali tija ne znaat da go zacuvat dadenoto pa zatoa boka im vika cim neznaete da koristete taka ke vi e hhahahhahaha:o)
GoDsHaNd Narcis ostaj go ovoj a-pin-dim, sho se razbira on od voena muzika :)))
a-pin-dim
quote:
Originally posted by GoDsHaNd
Narcis ostaj go ovoj a-pin-dim, sho se razbira on od voena muzika :)))
sepak ne razbiram od vojna muzika ali razbiram sto e fudbal.......
NARCIS` pa toa e isto be :))
Strelec
quote:
Originally posted by NARCIS`
pa toa e isto be :))
ne e isto fudbal i voena muzika... eve Narcis vidi i voocija razlikata...:) [img]http://lukaroski.com/forum/futbal.jpg[/img] [img]http://lukaroski.com/forum/vojna_muzika.jpg[/img]
NARCIS` e dobro strelco mala e razlikata nemaat kapi fudbalerive i igraat u kratki gajkici :P
StormAngel Dime,ne znam dali si go gledal fudbalot[?]Ili onaka na prekini go gledase.Se bese ok.Sansi imase,dobri potezi.Se bese ok,no taa vecer srekata bese na strana na Boka i tocka.[:D] Pozdrav![:)]
StormAngel Ahahahahahahaha.Epten mala razlika.Isto ko Risto.[:D] Pozdrav![:)]
GoDsHaNd Narcis sho im objasnuvash, ti kazav deka ne se razbiraat:))) Strelec pa normalno razlika ke ima, koa na ovie ne si im stail fudbal:)))
a-pin-dim lol abe i da i stavi fudbal ke ne mozat da igrat :O)
Strelec
quote:
Originally posted by a-pin-dim
lol abe i da i stavi fudbal ke ne mozat da igrat :O)
taka si e...:)
StormAngel БАЕРН НЕ УСПЕА ДА ДОЈДЕ ДО 'НОВИОТ МАРАДОНА' БОКА ОДБИ 17 МИЛИОНИ $ ЗА ТЕВЕЗ Претседателот на Бока Јуниорс, Маурисио Макри, откри дека одбиле голема понуда од Баерн Минхен за 19-годишниот напаѓач Карлос Тевез. Макри истакна дека и понудата од 17 милиони долари на Баварците не е доволна за фудбалерот кој е сметан за најголемиот аргентински талент по Диего Марадона. 'Баерн Минхен достави официјална понуда во висина од 17 милиони долари за време на нашиот престој во Италија додека се враќавме од Јапонија. Иако се работи за поволна понуда која би ја подобрила нашата финансиска ситуација, сепак, сй уште не сме расположени за продажба на Тевез. Тој е фудбалер пред кој е блескава иднина и ние би сакале што е можно подолго да го имаме во нашите редови', рече Макри. Германскиот шампион и во летниот преоден рок се обидуваше да го купи Тевез, но и тогаш го доби истиот одговор од Бока. Самиот фудбалер, пак, деновиве вели дека би останал целата своја кариера во Бока, но само доколку му понудат финансиска сигурност:' Ако Макри ме убеди дека јас и моето семејство ќе можеме да живееме убав живот од парите кои ќе ги заработувам тогаш би останал во Бока и не би сакал да се преселам во Европа. Бока е клубот кој од сй срце го сакам и секогаш ќе биде мојата прва опција во кариерата'. Pozdrav![:)]
GoDsHaNd Vrska da se nemalo... A i vratovrska:)
a-pin-dim
quote:
Originally posted by GoDsHaNd
Pickindim, tamu kaj vas se nosi so opinci a bashka ko shto znam ti nosish ti odgovarale so facata shto ti bila ko motika:) Narcis, posledno predupreduvanje, sledniot pat stvarno ke go napraam topa sho ti kazav:))))))) (SALA) :)
GoDsHaNd bi trebalo da zemish na baba mi diopterive po so ne gledas ubavo mojot nick ne e Pickindim tuku a-pin-dim i sepak nema potreba da menes tema na topicot tuku da kazes nesto poveke za Milan i Boka Junior. pozdrav.......
StormAngel Plus odelo. Pozdrav![:)]
a-pin-dim
quote:
Originally posted by GoDsHaNd
Vrska da se nemalo... A i vratovrska:)
ti kupisi samo opinci ne ti trebi vrska nitu vrtovrska :o)
NARCIS` ahahahaha on e opinok :)) i taka i taka so ke mu se OPINCI :))
GoDsHaNd Pickindim, tamu kaj vas se nosi so opinci a bashka ko shto znam ti nosish ti odgovarale so facata shto ti bila ko motika:) Narcis, posledno predupreduvanje, sledniot pat stvarno ke go napraam topa sho ti kazav:))))))) (SALA) :)
GoDsHaNd Najzakon:)
GoDsHaNd Jas kako shto znam pomina ova, taka da treba da se zatvori i topicot... a cim stoi moze da pishuvam za neshto drugo, na primer za tvojata inteligentnost, po faca ti se poznava deka ja nemash :PPP. Pickindim pozdravi natamu :PPP
StormAngel Definitivno MILAN kje bide Sampion toa site go znaat...plus podobri sme...plus podobra odbrana imame... samo sreka da imame Kje gi tepame 3:0![:D] Pozdrav![:)]
a-pin-dim
quote:
Originally posted by bluehim
Definitivno MILAN kje bide Sampion toa site go znaat...plus podobri sme...plus podobra odbrana imame... samo sreka da imame Kje gi tepame 3:0![:D] Pozdrav![:)]
topkata e okrugla
StormAngel Голот е квадратен.[:D] Поздрав![:)]
GoDsHaNd Boka Juniot ke go jade 6:0...
StormAngel Godshand,ima mnogu vreme otkako MILAN dal tolku golovi pa ne veruvam deka ke dadat tolku na ovaa sredba.Kako i da e ke se nadovrzam na postot koj sto veli dek "topkata e okrugla".Pozdrav![:0][:)]
StormAngel Izjavata na Ancelotti: Respect for Boca It has been fourteen years since Carlo Ancelotti walked on to the world stage as a player. It took another thirteen years to pick up another European trophy but this time as a coach. Carletto played in the Intercontinental Cup in December 1989 against Medellin and then in the Champions League final against Benfica in May 1990 where he was part of the winning Milan teams. The coach was back in the world spotlight at the Intercontintental Hotel in Yokohama where at the end of his press conference he received the applause from around the hundred-odd journalists present from every part of the globe. 'We are content to participate in this great event,' declared Ancelotti. 'Above all, because Milan can become the side to have won the most cups ever, with sixteen international trophies. We are putting a lot of effort into the Intercontinental Cup.' Ancelotti was also open with his thoughts concerning the injuries to some of his key players and said: 'We have a few problems with Inzaghi, Nesta and Ambrosini. These are the players who need to recover. 'The coach also believes that the game will be an evenly matched contest and passed judgement on Boca Juniors: 'They are a strong side, dangerous, probably a little unknown but well organised and have quality up-front. Moreover, they are very competitive. Milan will respect them. Tevez is a real talent. As for Carlos Bianchi, he's a coach who brings his own precise identity to any team he trains. It is not by chance that Boca are well organised and have a continuity in their way of playing.' Ancelotti then threw out a little teaser and it concerned the mouth-watering prospect of Rui Costa and Kaka playing in partnership: 'Lately I have alternated them but there is nothing against the fact that they cannot line-up together.' [img]http://media.acmilan.com/pics/5215_s200.jpg[/img] Pozdrav![:)]
StormAngel Izjavata na Cafu: No weak pointsThat is Cafu's appraisal of Boco Juniors and he knows what he is talking about having been world champion both for his country and at club level. The Brazilian captain was joined at a press conference by Giuseppe Pancaro and replied to a question from Fernando Niembro, Fox Sports' Argentinian commentator, who wanted to know if he felt Boca were at a disadvantage having arrived in Japan a lot colder after a delayed flight. Cafu answered: 'I don't think Milan can draw any advantage from that. A lot of our squad arrived later as well.' However, the full squad has been reunited after arriving in Tokyo just thirty minutes later than scheduled, at 10.47am local time. The real action will happen on Sunday but in the meantime there is also an opportunity to follow the draw for the next stage of the Champions League where the Rossoneri could come up against either Stuttgart, Porto, Sparta Prague, Bayern Munich, Lokomotiv Moscow, Deportivo La Coruna or Real Sociedad Pozdrav![:)]
GoDsHaNd Hah, i zemjava e trkalezna pa nishto. Boka ke go jade na golemo:)))
StormAngel Dime nervoza.[}:)] Pozdrav![:)]
GoDsHaNd Ih ama mi vrati, ke se zalam !!! :PP Znaci vo pravo bile shto site vikaat deka si glup :)
a-pin-dim
quote:
Originally posted by GoDsHaNd
Ih ama mi vrati, ke se zalam !!! :PP Znaci vo pravo bile shto site vikaat deka si glup :)
se poznava koj e glup ...... jas nikogas topicite ne gi pravam sarma kako tebe GoDsHaNd...... sepak topikot e za Milan i Boka Junior a ne za mene i ke te molam ne apliciraj so glupi postovi.....
StormAngel I jas mislam deka toa e najdobro da se zatvori topicot.[;)] Pozdrav![:)]